Wszystko, Co Musisz Wiedzieć O Wakacyjnych Rozstaniach

Wszystko, Co Musisz Wiedzieć O Wakacyjnych Rozstaniach

Cztery znaki, że Wasz związek nie przetrwa Świąt (Przepraszam!)

Podczas gdy lato może być najbardziej ruchliwym sezonem dla par-wesela, wakacje i wiele więcej! – okres wakacyjny może być najbardziej stresującym czasem. W zależności od tego, jak długo jesteście razem, nagle stajecie przed wieloma decyzjami. Od tego, czy jesteś gotowy zrobić kolejny krok i poznać swoje rodziny, po to, jak podzielisz czas między swoją imprezę biurową a jej — “najszczęśliwsza” pora roku może sprawić, że twój związek się rozpadnie.

“Każdy partner ma już pełny talerz z wydarzeniami, ale teraz dodaj do miksu: za mało czasu, za mało snu”, mówi ekspertka i autorka relacji Pam Evans. “Od terminów na koniec roku w pracy, presji finansowej, strony firmowej, do której zaciąga Cię partner, zobowiązań społecznych z rodziną (czy to teściowie, czy banici!), przyjaciół i kolegów, aby ewentualnie udać się do miejsca wypoczynku. To dużo.”

Spis treści

  • Dlaczego Wakacyjne Rozstania Są Tak Powszechne
  • Dlaczego Wakacyjne Rozstania Są Tak Trudne
  • Znaki, że niedługo wakacyjne rozstanie
  • Co Wziąć Pod Uwagę, Jeśli Chcesz Zerwać
  • Jak Przetrwać Wakacyjne Rozstanie

1. Dlaczego Wakacyjne Rozstania Są Tak Powszechne

Podczas gdy koniec związku może być trudny o każdej porze roku, trener związku Christy Whitman wyjaśnia, że często występuje skok na koniec roku. Ponieważ jesteś wśród zaufanych bliskich i zastanawiasz się nad nadchodzącym rokiem, pary mogą być odrobinę bardziej krytyczne niż zwykle. “Wakacje to czas spotkania z rodziną i bliskimi przyjaciółmi, a Partnerzy, którzy już czują się odłączeni lub oddaleni od siebie, mogą zdecydować się na rozdzielenie się z wyprzedzeniem, aby uniknąć dyskomfortu związanego z” udawaniem “” – wyjaśnia. “Jest to naturalna pora roku, aby zastanowić się nad status quo naszego życia i dokonać korekt kursu w obszarach, które nie zapewniają tyle spełnienia lub satysfakcji, ile byśmy chcieli.”

Psycholog Yvonne Thomas, Ph. D. dodaje również, że powietrze sezonu wakacyjnego wymaga, abyś był bardziej szczery w stosunku do swoich emocji i połączył swoje pragnienia z tradycjami z minionych lat. Jeśli nie widzisz przyszłości ze swoim partnerem lub nie czujesz się z nim związany, może być bardziej prawdopodobne, aby zakończyć rzeczy po chaosie. “Jeśli dana osoba nie czuje dużego związku lub zainteresowania kontynuowaniem relacji ze swoim partnerem, wakacje mogą skończyć się pustymi i niespełnionymi dla jednego lub obu partnerów.”

2. Dlaczego Wakacyjne Rozstania Są Tak Trudne

Podczas gdy możesz zobaczyć wizje cukrowni i obrączek ślubnych, podróże do egzotycznych miejsc i początkujące towarzystwo na całe życie z numerem jeden, jeśli twój partner zdecyduje się zakończyć pod jemiołą, typowo wypełniona śmiechem pora roku będzie w najlepszym razie słaba. Jak wyjaśnia Whitman, wiele uroczystości może podkreślać i podkreślać samotność. Oprócz uwolnienia i opłakiwania swojego związku, masz również wyzwanie, aby postawić na odważną twarz. “Jeśli jest to Długotrwały związek, który się kończy, porzucenie tradycji i oczekiwań z poprzednich lat może utrudnić wakacyjne rozstania. Samodzielne chodzenie na imprezy, na których jesteś osobą towarzyszącą lub na przykład, lub zastanawianie się, z kim będziesz o północy w Sylwestra, może zwiększyć niepokój i poczucie straty-wyjaśnia. I nawet jeśli byliście razem tylko przez krótką chwilę, Whitman mówi, że odpuszczenie oczekiwania na spędzenie pierwszych wakacji jako para stanowi kolejną przeszkodę do pokonania.

3. Znaki, że niedługo wakacyjne rozstanie

Te znaki, prosto od ekspertów, mówią ci, czy twój związek ma to, czego potrzeba, aby przetrwać od Święta Dziękczynienia do Nowego Roku… i nadal być zakochanym:

Znak # 1: nie chcesz iść na kompromis

Dużą częścią sezonu wakacyjnego będzie mówienie ” nie ” wydarzeniom, których po prostu nie musisz. Innym kluczowym elementem jest zdecydowanie kompromis: możesz zrobić niektóre z jej wydarzeń, ale być może będziesz musiał pominąć kilka własnych i vice versa. Jeśli żadne z Was nie będzie chciało puścić kontroli, co tydzień będziecie walczyć o swoje plany.

“Jeśli jeden lub obaj partnerzy są winni konsekwentnego wskazywania palcem, zrzędzenia lub stosowania taktyki manipulacji mocą, jesteś zdecydowanie w strefie zagrożenia”, mówi Evans. “Jeśli jeden partner skupia 100% swojego czasu na zaspokojeniu własnych potrzeb, bez uwzględnienia lub szacunku dla tego, co jest dobre dla drugiego partnera, ten rodzaj zachowania w końcu zużyje jakikolwiek blask, który mógł istnieć, gdy związek był nowy.”

Eksperci radzą, aby połączyć się jako para i wymienić wszystko, na co oboje zostaliście zaproszeni. Nie pozostawiaj żadnych szczegółów – nawet Uwzględnij czas na zakupy dla tych, na których Ci zależy. Następnie możesz przejść przez każdą z nich i dowiedzieć się, które z nich chcesz wziąć udział razem, które z nich możesz latać solo, a które obie chcesz pominąć. Zwłaszcza na wczesnych etapach swojego związku-mniej niż rok randki-ważne jest, aby być otwartym na pierwszy sezon wakacyjny z nowymi tradycjami.

Znak # 2 :nie można zachować twarzy przed rodziną

Jeśli stres związany z wakacjami powoduje tak duży stres między wami, że nie można spotkać się jako para przed członkami rodziny — to będzie naprawdę niezręczne wakacje. Patricia Johnson i Mark Michaels, współautorzy Relacje Projektantów powiedz, że to zły znak, gdy jesteś niezadowolony do tego stopnia, że nie jesteś w stanie naprawić sytuacji. “Brak szacunku dla siebie na spotkaniu rodzinnym może być kolejnym strasznym znakiem” – mówią. “Utrata twarzy wśród bliskich jest formą publicznego upokorzenia i może być POTWORNIE podważana. Jeśli jest to wzór, który się powtarza, jest to silna wskazówka, że istnieją głębsze problemy.”

Jeśli widzisz, że twój związek łamie się w szwach, może to być czas na trudną rozmowę ze sobą, aby sprawdzić,czy chcesz wziąć trochę miejsca na spędzenie wakacji z rodzinami. Chociaż nie jest to świetny zapowiedź twojego związku, może to być jedyna rzecz, która go ratuje.

Znak # 3: Nawet Miłe Chwile Zamieniają Się W Argumenty

Podczas gdy może to być Szalone W sezonie wakacyjnym, jedną z najlepszych części bycia w związku jest posiadanie bezpiecznej przystani, w której można odpocząć, zrelaksować się i naładować baterie. Jeśli siedząc razem na kanapie, aby obejrzeć świąteczny film specjalny zamienia się w kolejną kłótnię o coś, możesz mieć kłopoty. Trener rozwoju osobistego i autorka, Peggy Sealfron mówi: “jeśli każda decyzja, jaką podejmujesz, czy to o której porze zjeść obiad, czy o jakim filmie, staje się debatą, wkraczasz w strefę bez związku. Współpraca, zrozumienie i przyjaźń są kluczem do trwałego partnerstwa. To nie powinno być pole bitwy.”

Jeśli naprawdę chcesz uratować swoją miłość i sprawić, by zadziałała, zaproponuj przerwę od świątecznego chaosu i zrób coś, co zawsze cieszyło Cię razem. Może to będzie twój ulubiony bar lub długa przejażdżka po parku-cokolwiek to jest, wykorzystaj ten czas, aby wrócić do miejsca, w którym zacząłeś i ponownie ustalić powody, dla których wybrałeś siebie na początku.

Znak # 4: Nawet nie uprawiasz seksu

Spójrzmy prawdzie w oczy-jeśli jesteś zdenerwowany lub zestresowany o prawie wszystko, wielki orgazm sprawi, że poczujesz się lepiej dość szybko. Jeśli nie można znaleźć wspólnej płaszczyzny w sypialni, to będzie długa zima. “Jeśli czujesz się odrzucony i Żadne z was nie może nawet mówić o swoich upodobaniach i niechęci, aby przynajmniej kultywować emocjonalną intymność, twoja para jest skazana na zagładę”, mówi Sealfron. “Komunikacja jest ważnym czynnikiem zachęcającym do pożądania.”

Aby zachęcić więcej seksu, który przyniesie Ci bliżej siebie, może chcesz zrobić kilka romantycznych gestów i zrobić rzeczy, które naprawdę będzie jej w nastroju.

RELATED READING: Top 10 oznak, że tym razem to już koniec

“Wiele par pochłania się spełnianiem wszystkich innych wymagań, które są im stawiane w czasie, który powinien być radosny i świąteczny, zamiast zwracać uwagę na to, co jest naprawdę ważne…ten szczególny czas, aby naprawdę cieszyć się ich związkiem”, mówi Evans. “WYJDŹ z szaleństwa i podziel się intymnym czasem jako para, która pomoże Ci oboje przetrwać święta.”

4. Co Wziąć Pod Uwagę, Jeśli Chcesz Zerwać

Być może zbyt długo to opóźniałeś lub nadejście Święta Dziękczynienia, Chanuki, Bożego Narodzenia lub Nowego Roku każe Ci przemyśleć swoje priorytety i zobowiązania, ale jeśli masz skłonność do wyciągnięcia wtyczki, ważne jest, aby postępować ostrożnie. Zwłaszcza w emocjonalnie naładowanym sezonie, licencjonowany doradca ds. relacji, trener randek i autor Samantha Burns mówi, że spontaniczne zakończenie znaczącego związku nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego ważne jest, aby jak najszybciej zacząć wyrażać swoje niezadowolenie i problemy, z którymi walczysz, aby dać szansę swojej dwójce.

“Powinieneś prowadzić ciągłe rozmowy na temat swojego niezadowolenia, aby razem mogli spróbować popracować nad rzeczami, zanim je zakończycie. Chociaż rozstanie może być jednostronne, przed rozdzieleniem powinno się pracować razem jako para”, wyjaśnia.

Whitman sugeruje również zastosowanie koncepcji złotej reguły do tej sytuacji, ponieważ może to pomóc w ustawieniu własnych emocji i oczekiwań. “Mężczyzna może uzyskać wiele wglądu w to, jak najlepiej podejść do rozstania, zadając sobie pytanie, jak chciałby być traktowany, gdyby sytuacja była odwrotna”, wyjaśnia. Jako przykład, prawdopodobnie będzie bardziej reagować na partnera podchodzi do separacji z życzliwością. “Zacznij od uznania pozytywnych aspektów swojego związku, dzieląc się z nią rzeczami o niej, które naprawdę doceniłeś lub podobały ci się, i użyj tej podstawy, aby podzielić się z nią swoją perspektywą na temat tego, co już dla ciebie nie działa”, sugeruje.

Whitman przypomina również o znaczeniu doboru słów, gdy wyrażasz swoje motywacje do zaprzestania związku. “Ważne jest, aby składać oświadczenia “ja”, a nie “ty”. Na przykład “potrzebuję teraz więcej czasu i uwagi, aby poświęcić się pracy”, a nie “bycie z Tobą zajmuje zbyt dużo mojego czasu” – wyjaśnia.

Oparzenia zwiększają wrażliwość na stres, ponieważ Zbliżające się święta sprawiają, że doświadczenie jest jeszcze bardziej bolesne. “Make it as much about ty jak to możliwe, zamiast obwiniać lub atakować partnera. Często, gdy ktoś czuje się krytykowany, wyłącza się lub nie jest w stanie usłyszeć Twoich punktów i kłóci się z Tobą lub próbuje cię przekonać, że popełniasz duży błąd. Jeśli skupisz się na własnych emocjach, wtedy [twój partner] będzie w stanie lepiej rozpoznać, skąd pochodzisz. Porozmawiaj o tym, jak się czujesz, o potrzebach, które nie zostały zaspokojone w związku, i dlaczego uważasz, że najlepiej w tym momencie iść własnymi drogami. Następnie powiedz swojemu partnerowi, że szanujesz, że mogą potrzebować trochę czasu i miejsca, aby się wyleczyć, i że mogą dotrzeć do ciebie, jeśli potrzebują rozmowy zamknięcia. Choć jest to bolesne, aby usłyszeć, twój partner doceni, że jesteś bezpośredni, ” mówi.

Po rozmowie o rozstaniu — którą wszyscy trzej eksperci muszą przeprowadzić osobiście-ważne jest, aby pozostać stanowczym przy swoim wyborze i zapewnić swojemu byłemu miejsce, którego potrzebuje, aby wyzdrowieć, wyleczyć się i ruszyć do przodu.

“Zapewnij miejsce na odpowiedź swojego partnera i pozwól mu mówić o rozstaniu z nim i/lub poczuć go jako sposób na rozpoczęcie procesu gojenia”, mówi Thomas. “Ponadto, podczas rozmowy o rozstaniu, najlepiej jest wspólnie ustalić, czy mądrze jest pozostać przyjaciółmi – bez żadnych korzyści-czy nie, ponieważ niektórzy ludzie nie mogą lub nie chcą cofać się po głębszym zaangażowaniu się w siebie nawzajem.”

5. Jak Przetrwać Wakacyjne Rozstanie

Bycie na końcu doomsday news to zupełnie inna pigułka do przełknięcia niż bycie wybawicielem. Kiedy niektóre pary ogłaszają zaręczyny i ciąże, wspólnie świętują kolejne okrążenie wokół Słońca i promują swoje zaloty w mediach społecznościowych, możesz czuć się, jakbyś był przeznaczony na całe życie jako kawaler. Zanim jednak tam pójdziesz, Whitman mówi, aby pamiętać o jednym bardzo silnym uczuciu, gdy zaczniesz się leczyć. “Uznajcie, że jeśli partnerstwo nie działa dla żadnego z Was, oznacza to, że jest coś lub ktoś znacznie większy w sklepie dla was. Może to zabrzmieć banalnie, ale powiedzenie, że kiedy jedne drzwi się zamykają, drugie się otwierają, jest w rzeczywistości prawdą duchową ” – wyjaśnia. “W takim stopniu, w jakim możesz zwrócić uwagę na możliwości, które są teraz dostępne dla Ciebie i na jasność, którą uzyskałeś o tym, czego szukasz w związku w wyniku tego doświadczenia, tym lepiej będziesz w stanie rozpoznać drzwi, które otwierają się.”

Po tym, jak przypomniesz sobie, że życie toczy się dalej i będziesz, pamiętaj też o tych wskazówkach:

Tip # 1: Skup Się Na Pozytywach

Ludzką naturą jest zemścić się, gdy jesteś porzucony. I hej, łatwiej jest dyskutować o wadach swojego byłego, niż przyznać, że to, co podzieliłeś, było wyjątkowe, nawet jeśli to koniec. Whitman sugeruje skupienie się na możliwościach i lekcjach, innych niż wspomnienia, które napełniają Cię gniewem. “Dramatycznie zwiększysz swój limit szczęścia, jeśli celowo skupisz się na tym, czego się nauczyłeś i na wszystkich sposobach, w jakie związek Ci służył lub pomógł Ci się rozwijać”, wyjaśnia. “Może to być tak proste, jak prowadzenie listy pozytywnych aspektów-o sobie, o drugiej osobie lub o mądrości, którą teraz masz w wyniku interakcji z nią – i dodawanie do tej listy codziennie. Czytanie tej listy każdego dnia pomoże Ci utrzymać uwagę z dala od negatywnych i na pozytywne rzeczy, które wyszły z związku.”

Tip # 2: Skup Się Na Zdrowej Rozdzielczości

Ponieważ Nowy Rok nadejdzie niezależnie od tego, czy ukrywasz się pod kołdrą, czy pijesz się w zapomnienie, próbując zamaskować swój ból, Burns sugeruje przyjęcie bardziej korzystnego podejścia do osobistej wielkości w ciągu najbliższych 12 miesięcy. “Święta i Nowy Rok to idealny czas na rozwiązanie, więc poświęć trochę czasu na zidentyfikowanie nowych celów. Często podczas trudnego rozstania jesteś samo-koncepcja jest zabłocona i walczysz, aby dowiedzieć się, kim jesteś poza związkiem, który właśnie się zakończył. Jeśli czujesz się zagubiony lub brakuje Ci poczucia celu, wymyślanie nowych celów osobistych, fitness lub zawodowych może cię zainspirować i zapewnić zdrowe rozproszenie uwagi”, sugeruje.

Tip # 3: Poproś O Pomoc-I Zaakceptuj Ją

Chociaż mogłeś stracić swojego najlepszego przyjaciela, Twój system wsparcia nadal istnieje, musisz tylko mieć odwagę, aby zapytać. Jak zauważa Thomas, najpotężniejszym narzędziem do poruszania się do przodu jest przypominanie sobie, że nie jesteś sam i masz ludzi dopingujących na swoim dworze. “Pozwól rodzinie i przyjaciołom pocieszyć cię przez ten bolesny czas. Pozwól swoim bliskim być emocjonalnym systemem wsparcia dla Ciebie, przypominając ci o Twojej wyjątkowości i o tym, jak bardzo ci zależy. Rozmawiaj regularnie osobiście lub telefonicznie, aby czuć się połączonym i nie samotnym w przeżywaniu świątecznego rozstania”, wyjaśnia. “Rozstania mogą czasami obniżyć pewność siebie i poczucie własnej wartości, dlatego bardzo ważne jest, aby zrównoważyć to, pozwalając najbliższym NA cenienie i pielęgnowanie Ciebie.”

Tip # 4: Wolontariusz-Aby Pomóc Wydostać Się Z Głowy

Jedyny nawyk, który utrzyma cię w cyklu rozpaczy po rozstaniu? Spędzając zbyt dużo czasu w samotności, analizując szczegóły w kółko (i w kółko). Jako sposób na zwrócenie uwagi i zaparzenie wdzięczności, Burns sugeruje, aby ją przekazywać dalej ” badania nad wolontariatem pokazują, że kiedy oddajesz innym, Zwiększa to szczęście i sprawia, że czujesz się, jakbyś czynił dobro na świecie i wywierał wpływ . To również stawia twój ból rozstania w perspektywie i służy jako przypomnienie, że istnieje wiele osób walczących tam i życie zawsze może być gorsze, ” wyjaśnia.


Podobne Lektury
Prezenty Świąteczne Dla Twojej Dziewczyny
25 Świątecznych Prezentów Dla Niej
Top 25 Świątecznych Prezentów Dla Niego

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts