Jak Często Należy Ćwiczyć Ręce?

Portret atrakcyjnego sportowca z ciężką płytą z hantlami w klubie fitness

Jak Często Należy Ćwiczyć Ręce?

Tak, możliwe jest zbyt duże ćwiczenie ramion

Jeśli myślisz, że powinieneś ćwiczyć górną część ciała każdego dnia, aby uzyskać większe ramiona, prawdopodobnie zastanawiasz się również, dlaczego nie uzyskujesz wyników, których naprawdę chcesz. W rzeczywistości, ćwicząc ręce każdego dnia, prawdopodobnie robisz sobie więcej szkody niż pożytku. Ale jeśli nie powinieneś pompować żelaza dzień po dniu, to jak często powinieneś ćwiczyć ręce? I co trzeba zrobić, aby uzyskać pompowane ramiona, które naprawdę chcesz?

Powiązane: Tyle Dni W Tygodniu Powinieneś Ćwiczyć

Ogólnie rzecz biorąc, praca ramion w dowolnym miejscu od dwóch do sześciu razy w tygodniu jest w porządku,ale to absolutnie zależy od poziomu sprawności i schematu ćwiczeń. Należy pamiętać, że im częściej ćwiczysz swoje ramiona, tym mniej powtórzeń i mniej wagi powinieneś podnosić każdego dnia. Należy również upewnić się, aby dać sobie odpowiedni odpoczynek między pracy tych samych mięśni. Na przykład, jeśli wykonujesz ćwiczenia izolacyjne, takie jak biceps loki, jednego dnia, upewnij się, że następnego dnia nie pracujesz nad bicepsem. Zamiast tego skoncentruj się na innym ćwiczeniu z pojedynczym stawem, izolującym dla innego mięśnia ramienia, takim jak przedłużenie tricepsu nad głową. Liczy się to jako dwa dni ćwiczeń ramion w ogóle, ale pozwala na prawidłowy odpoczynek poszczególnych mięśni w obrębie ramienia. Zapewni to również, że nie zaniedbujesz jednego mięśnia na rzecz drugiego.

Biorąc pod uwagę różnicę między ogólnymi treningami ramion i ćwiczeniami, które są ukierunkowane na poszczególne mięśnie ramienia, łatwo jest zobaczyć, w jaki sposób różnorodne odpowiedzi na nasze oryginalne pytanie mogą się trochę zabłocić. Ostatecznie należy uznać, że nie wszystkie treningi ramion są równe, a harmonogram treningu powinien być starannie zaplanowany, aby zapewnić optymalne wyniki. 


Jak Często Należy Ćwiczyć Ręce?


Skontaktowaliśmy się z Alexem Rothsteinem, koordynatorem i instruktorem Programu Studiów nad ćwiczeniami w New York Institute of Technology, aby dowiedzieć się, jak często powinieneś ćwiczyć ramiona. Dla ogólnej sprawności zaleca trenowanie każdej części ciała-w tym ramion-dwa razy w tygodniu. Sposób, w jaki to robisz, zależy oczywiście od aktualnego poziomu sprawności i od tego, ile dni wkładasz w ćwiczenia złożone lub całego ciała w każdym tygodniu. 

Powiązane: Jak Często Należy Ćwiczyć Nogi?

Jeśli pracujesz większość dni tygodnia i prawidłowo podział schematu treningu między górnej części ciała dni i dolnej części ciała dni, będziesz chciał skupić się około dwóch dni na górnej części ciała treningi. Rothstein przypomina nam, że te treningi często obejmują złożone ćwiczenia, które działają na klatkę piersiową, mięśnie brzucha i plecy, a także ramiona. Oznacza to, że często nie zdajesz sobie sprawy, ile pracy wykonują twoje ramiona, nawet jeśli nie wykonujesz ćwiczeń izolacyjnych, takich jak loki biceps i rozszerzenia triceps. Z tego powodu zaleca tylko jeden dzień dedykowanego treningu ramion w tygodniu. Po tym wszystkim, jeśli jesteś właściwie włączenie wiele multi-joint, złożone ćwiczenia do treningu górnej części ciała, twoje ramiona są prawdopodobnie coraz dużo pracy już. 

Należy również zauważyć, że relatywnie mówiąc, biceps, triceps i ramiona są jednymi z najmniejszych grup mięśni w organizmie. (Tak, nawet jeśli są całkowicie zwinni.) Oznacza to, że nie mogą one całkiem obsłużyć tyle stały bodziec jak mięśnie nóg lub pleców może, więc wykorzystanie odpowiedniego czasu regeneracji jest kluczowa.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/infographic20of20mans20figure20showing20how20many20days20to20work20out20arms20legs20abs20cardio20and20strength20training-1.htmlDennis Ryan

Dlaczego Dni Odpoczynku Są Tak Ważne?


Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale odpoczynek jest absolutnie niezbędny do wzrostu większych mięśni. Podczas ćwiczeń tworzysz małe łzy w tkance mięśniowej. To brzmi źle, ale to jest dokładnie to, czego chcesz, ponieważ gdy tkanka się leczy, rośnie. Tak po prostu, tkanka mięśniowa może tylko naprawić, odbudować, wzmocnić i rosnąć, gdy mięśnie są w spoczynku. Jednak można złagodzić bóle i zmaksymalizować swoje wyniki w międzyczasie z niektórych całkiem niesamowite narzędzia do odzyskiwania mięśni.

Jest to kolejny powód, dla którego Rothstein sugeruje, aby pamiętać o harmonogramie ćwiczeń, dzięki czemu możesz dać każdej części ciała (nie tylko ramion) wystarczająco dużo odpoczynku między treningami. Ostatecznie dobrze zaplanowany harmonogram treningu zapewni, że nie umieścisz żadnych mięśni przez więcej niż mogą odzyskać. Twoim celem może być uzyskanie mięśni, ale zapobieganie urazom powinno być również na górze listy. Nie tylko szkoda być zranionym, ale także będzie utrudniać Twoje postępy w dłuższej perspektywie.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze buty treningowe do podnoszenia
  • Czy Powinieneś Zacząć Robić Pompki Codziennie?
  • Najlepszy Sprzęt Do Ćwiczeń Pod $100
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Przeżycie Raka Jąder

Przeżycie Raka Jąder Trzy Osoby, Które Przeżyły Raka Jąder, Ujawniają, Jak Zmieniła Ich Bitwa Ian Taylor 2 maja…