Jak leczyć oparzenia słoneczne

Widok pleców mężczyzny z filtrem przeciwsłonecznym w kształcie wykrzyknika, mężczyzna siedzący przed basenem

Jak leczyć oparzenia słoneczne

Czujesz (Słońce)oparzenie? Oto, co musisz zrobić

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Nawet jeśli jesteś najbardziej ostrożnym użytkownikiem ochrony przeciwsłonecznej, czasami oparzenia słoneczne mogą być nieuniknione. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś aplikować co dwie godziny zgodnie z zaleceniami, zasnąłeś trochę za długo przy basenie, czy może wziąłeś lunch na świeżym powietrzu, nie myśląc o odsłoniętej szyi, jest to pora oparzeń. Prawdę mówiąc, nawet najbardziej ostrożni z nas są stale zagrożeni.

Oparzenia słoneczne są trochę żenujące, bardzo niewygodne i prawdopodobnie szkodliwe dla długoterminowego zdrowia. Twoja zdolność do opalania (lub spalania) zależy od ilości melaniny w skórze, genetycznie określonej ilości, której nie możesz kontrolować. To, co możesz kontrolować, to używanie kremu przeciwsłonecznego za każdym razem, gdy jesteś na zewnątrz, zwłaszcza na twarzy, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i jesteśmy zobowiązani do popełniania błędów. Na szczęście, gdy te błędy pojawiają się w postaci oparzeń słonecznych, istnieją sposoby na ich leczenie.

Powiązane: 17 najlepsze filtry przeciwsłoneczne dla mężczyzn


Co Powoduje Oparzenia Słoneczne


“Promienie UV mają dwie podstawowe długości fal, UVA i UVB”, mówi certyfikowany dermatolog z siedzibą w Nowym Jorku, dr Adam Geyer.  “Promienie UVA mogą wpływać na skórę pod względem fotostarzenia i powodować mutacje, które mogą powodować raka skóry. To promienie UVB są palącymi promieniami.”

Opalenizna to sposób, w jaki twoje ciało chroni się przed promieniowaniem UVB, ale może zajść tak daleko, nawet przy pomocy SPF. Gdy Twoja skóra osiągnie limit produkcji melaniny, spalisz się niezależnie od tego, czy pieczesz na plaży w bezpośrednim słońcu, czy siedzisz na zewnątrz w pochmurny dzień.

Nadmierna ekspozycja na promienie UVB może powodować dimery pirymidyny, “które są niewielkimi mutacjami, które mogą wystąpić w naszym DNA, co może zwiększyć nasze ryzyko czerniaka, a także raka skóry bez czerniaka”, mówi dr Geyer. Oparzenia słoneczne pozostawione bez leczenia pozwalają te mutacje szaleją w naszej skórze i mogą prowadzić do poważnych problemów w dół drogi.


Objawy oparzeń słonecznych


  • Zaczerwienienie
  • Skóra jest ciepła lub gorąca w dotyku
  • Ucisk lub tkliwość
  • Swędzenie
  • Ból
  • Pęcherze (w ciężkich przypadkach)
  • Objawy grypopodobne, takie jak gorączka, nudności, ból głowy lub zmęczenie (w skrajnych przypadkach)

Ważne jest, aby mieć oko na którykolwiek z tych objawów, nawet po wejściu do środka. Wykazano, że promienie UV mogą nadal wpływać na komórki skóry do trzech godzin po ekspozycji, co oznacza, że można palić nawet po opuszczeniu plaży. W przypadku wystąpienia pęcherzy lub wystąpienia bardziej ekstremalnych objawów grypopodobnych, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ możesz być narażony na zatrucie słońcem. Ale większość oparzeń słonecznych są niewielkie i mogą być skutecznie leczone przez środki w domu i bez recepty produktów.


Jak leczyć oparzenia słoneczne


Kluczem do natychmiastowego leczenia oparzeń słonecznych jest “utrzymanie wilgotnego i chłodnego obszaru”, mówi dr Geyer. “[Istnieje] reakcja termiczna w odpowiedzi na absorpcję całej tej energii. Uwalnia ciepło. Tak więc dla ludzi, którzy są Poparzeni słońcem, częścią ścieżki leczenia jest ochłodzenie skóry. Zastosuj chłodne kompresy, aby obniżyć temperaturę”, mówi.

Certyfikowany dermatolog z NYC Dr Pat Wexler zaleca również produkty ukierunkowane na stan zapalny powodujący ból i zaczerwienienie, a także rozpryskiwanie zimnej wody, moczenie kąpieli i zimne okłady odtłuszczonego mleka, ponieważ białko jest kojące dla skóry (“to naprawdę działa!”mówi). Ale dr Wexler wyjaśnia również, że najważniejszą rzeczą w leczeniu oparzeń słonecznych jest nie tylko natychmiastowy komfort i ulga. “Chodzi o naprawę komórek [które mogą ostatecznie doprowadzić do raka skóry]”, mówi. Zaleca udanie się do dermatologa, aby otrzymać leczenie światłem LED. “Te zabiegi LED są naprawdę bardzo pomocne. Pomagają w oparzeniach słonecznych, ale także ograniczają szkody wyrządzone komórkom.”

Aby uzyskać najlepsze produkty i wskazówki dotyczące leczenia oparzeń słonecznych, Czytaj dalej. Oczywiście, jeśli widzisz pęcherze tworzące lub myślisz, że oparzenie może należeć do kategorii “ekstremalne”, skonsultuj się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.


Ukoić oparzenia


Przede wszystkim pamiętaj, że oparzenia słoneczne są prawdziwe i powinny być traktowane jako takie. Dr Wexler wspiera swój domowy środek, jakim jest lodowato zimny kompres odtłuszczonego mleka, dzięki leczniczym i kojącym białkom zawartym w mleku. Inne sprawdzone składniki łagodzące oparzenia, takie jak aloes, mogą pomóc leczyć uszkodzoną skórę, a kojące składniki, takie jak koloidalne płatki owsiane, mogą pomóc kontrolować swędzenie i podrażnienie poparzonej skóry.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/maui20island20secret20burn-to-brown20formula.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/maui20island20secret20burn-to-brown20formula.html

 Aloes jest używany od setek (prawdopodobnie tysięcy) lat w leczeniu oparzeń i powinniśmy dać kredyt tam, gdzie kredyt jest należny. Nie bez powodu trudno jest konkurować z czystym aloesem jako lekarstwem na oparzenia słoneczne-to naprawdę działa. Żel z czystego aloesu, jak https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/maui20island20secret20burn-to-brown20formula.html, może być stosowany do wszystkiego, od oparzeń słonecznych i oparzeń kuchennych po użądlenia meduz i ukąszenia owadów. Pamiętaj jednak, że czysty aloes ma naturalną właściwość ściągającą i może wysuszać skórę,więc stosowanie kremu nawilżającego jest niezbędne.

Obiecująca Recenzja: “To jest niesamowite. Jestem rodowitym z Florydy, ale jestem również przyzwoitym Irlandczykiem. Mogę iść na plażę i spalić się w 30 minut, więc zawsze używam kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Kupiłem tani krem z filtrem przeciwsłonecznym marki w pośpiechu na plażę i chociaż odpowiedziałem, że spaliłem się do piekła w 4 godziny. To było poparzenie trzeciego stopnia z zatruciem słońcem. Wyschłem, potrząsnąłem się, jakbym zamarzał, i rozprułem całe ciało. To było straszne. Przegapiłem nawet jeden dzień pracy. Mam to, mimo że miałem aloes ze względu na jego opinie. Nie powiem, że idzie z oparzenia na brązowy, ale powiem, że zachowałem dużo koloru! Ból został zdecydowanie znacznie zmniejszony, a chłodzenie było tak miłe.“- Brian G.

14.59 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/aveeno20soothing20bath20treatment.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/aveeno20soothing20bath20treatment.html

Dr Wexler zaleca kojący zabieg kąpielowy Aveeno ze względu na koloidalną płatki owsiane. Udowodniono, że chroni skórę i zapewnia natychmiastową ulgę przed swędzeniem i podrażnieniami. Natychmiastowe zanurzenie oparzenia w wodzie opanuje ból i pomoże mu szybciej się goić, a moczenie w koloidalnej kąpieli owsianej pomoże również oczyścić skórę bez pocierania wrażliwego obszaru ostrymi mydłami lub detergentami.

Obiecująca Recenzja: “Na https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/aveeno20soothing20bath20treatment.html w 100% koloidalne płatki owsiane są niesamowite. Zdecydowanie polecam ten produkt.“- Cece48

6,97 zł na Walmart.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alastin20skincare20regenerating20skin20nectar.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alastin20skincare20regenerating20skin20nectar.html

Jeśli oparzenie jest szczególnie intensywne, specjalny krem do oparzeń może być w porządku. Dr Wexler poleca https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alastin20skincare20regenerating20skin20nectar.html po zabiegach resurfacingu laserowego w biurze (co to jest resurfacing Laserowy, mimo wszystko, ale małe oparzenia). Produkt chłodzi i odżywia skórę i faktycznie pomaga komórkom szybciej się leczyć, pracując z naturalnym procesem regeneracji organizmu.

Obiecująca Recenzja“Wykonałem dwa zabiegi laserowe. Pierwszy zabieg miałem regenerujący nektar do użycia natychmiast po zabiegu, uwielbiam czuć produkt i jak Koi moją skórę. Mój czas rekonwalescencji wynosił 4 dni. Zabrakło mi produktu na moim drugim zabiegu i nie byłem w stanie kupić kolejnej butelki w tym czasie-mój całkowity czas powrotu do zdrowia wynosił dwa tygodnie!!! Nie trzeba dodawać, że całkowicie wierzę w ten produkt dla wszystkich zabiegów laserowych.”- Alastin klient

195 zł przy Alastin.com

Desert Harvest Aloe Vera Gelé (2oz)

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/desert20harvest20aloe20vera20gelc383c2a9202oz.html

Gdy potrzebujesz wytrzymałego rozwiązania na oparzenia słoneczne, wybierz tę ofertę aloe Vera z Desert Harvest. Zawiera 75 aktywnych witamin, enzymów, minerałów i aminokwasów, nie wspominając o obfitości przeciwutleniaczy, z których wszystkie pomagają wspierać naturalne procesy gojenia się ran i rozwoju tkanek w organizmie. Istnieją nawet nawilżające i antybakteryjne składniki, które pomogą od razu złagodzić ból.

Obiecująca Recenzja: “Zazwyczaj nie piszę referencji, ale musiałem wszystkim powiedzieć, jaki jest świetny produkt Desert Harvest. Zacząłem mieć problemy z IC około trzy lata temu, myślałem, że to nawracające infekcje pęcherza moczowego i widziałem uroginekologa, który zdiagnozował mnie z IC. Jego pielęgniarka zwróciła mnie na Desert Harvest. Byłem w takiej nędzy przez kilka miesięcy, a kiedy zacząłem brać aloes, to po prostu rozwiązało problem. Nadal muszę monitorować to, co jem i Piję i unikać pikantnych potraw, ale to była dla mnie wspaniała historia sukcesu.”- Nikki

$8 at DesertHarvest.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sos20sunburn20soother20mask.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sos20sunburn20soother20mask.html

Generic aloe Vera jest świetny i w ogóle, ale jeśli oparzenie słoneczne jest na twarz, będziesz potrzebował bardziej ukierunkowanego produktu, który jest wrażliwy na cieńszą skórę wokół oczu i nosa. Na https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sos20sunburn20soother20mask.html z Clarins idealnie pasuje do rachunku, stosując aloes, masło shea i ekstrakt ze słonecznika, aby szybko i skutecznie leczyć uszkodzoną i wrażliwą skórę. Zastosuj go JAK NAJSZYBCIEJ po ekspozycji na słońce, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Obiecująca Recenzja: n / a

$32 at ClarinsUSA.com


Nawilżać


Poparzona słońcem skóra szybko wysycha (jest to efekt termiczny) i musi być nawilżona, aby skutecznie i szybko się goić. W zależności od nasilenia oparzenia pomoże każdy balsam do ciała lub balsam nawilżający, ale poszukaj tych, które są specjalnie wykonane do pielęgnacji po opalaniu, ponieważ zwykle zawierają dodatkowe składniki, które pomagają ukoić i leczyć uszkodzoną skórę, zapewniając doskonałą ulgę w oparzeniach słonecznych.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sun20bum20cool20down20hydrating20after20sun20lotion.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sun20bum20cool20down20hydrating20after20sun20lotion.html

Dr Geyer zauważa, że ” typowym zaleceniem jest stosowanie aloesu, chociaż istnieje wiele preparatów po opalaniu, które zostały opracowane w celu zapewnienia ulgi oksydacyjnej. Aby wycisnąć i ugasić te wolne rodniki, które zostały wytworzone, te produkty słoneczne często będą bogate w witaminę E, aby zmniejszyć stres oksydacyjny.”Balsam do opalania zawiera zarówno aloes i witaminę E, jak i masło kakaowe, które pomagają nawilżyć i zrównoważyć skórę. Lekka formuła Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego wykończenia.

Obiecująca Recenzja: “Mój mąż dostał małą rurkę w torbie z prezentami z pracy i przywieźliśmy ją ze sobą na wakacje. To było tak cholernie cudowne! Mój mąż “nakładał” Krem przeciwsłoneczny na moje plecy trzy razy, a ja nadal strasznie się poparzyłam. (On jest do dupy w aplikacji kremu przeciwsłonecznego, najwyraźniej!) Użyłam tego później i było po prostu cudownie! Pachnie przyzwoicie, kojąco.”- M

11,99 zł Amazon.com

Burt ‘ s Bees aloes i olej kokosowy After Sun smoczek

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/burtc3a2c280c299s20bees20aloe20and20coconut20oil20after20sun20soother.html

Dr Geyer zaleca również trzymanie się z dala od preparatów z alkoholem, ponieważ “będą one mniej żądlić i będą bardziej regenerujące.”Szukaj grubszych kremów, a nie żeli, ponieważ zazwyczaj mają więcej składników nawilżających, które natychmiast łagodzą. Burt ‘ s Bees Aloe and Coconut Oil After Sun Soother wykorzystuje połączenie oleju kokosowego, gliceryny i miodu, aby uzyskać doskonałą konsystencję tak dobrą, jak każdy zwykły balsam, ale z dodatkowymi korzyściami łagodzącymi skórę dzięki ekstraktom Botanicznym, takim jak aloes, skórka cytryny i pyłek pszczeli, aby uzyskać moc przeciwutleniającą.

Obiecująca Recenzja: “Naprawdę pomaga przy oparzeniu. Kupię ponownie ” – Jeanne

7,69 zł Walmart.com


Docelowe Zapalenie


Zaczerwienienie, wrażliwość i ból oparzeń słonecznych jest spowodowane stanem zapalnym. Leczenie zapalenia jest podobne bez względu na to, gdzie jest na (lub w) ciała. Oznacza to, że niektóre z klasycznych apteczek zawierających bez recepty zszywki przeciwzapalne mogą być tak samo skuteczne w leczeniu oparzeń słonecznych, jak produkty bardziej specyficzne dla słońca.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/bayer20low-dose20aspirin.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/bayer20low-dose20aspirin.html

Zarówno Dr Wexler, jak i dr Geyer zalecają aspirynę, aby pomóc w zapaleniu zachodzącym wewnątrz oparzeń słonecznych (Dr Wexler określa aspirynę dla niemowląt). Po przyjęciu zgodnie z zaleceniami aspiryna celuje w komórki, które powodują ból i zmniejszają stan zapalny, dlatego jest używana do wszystkiego, od zawałów serca po bóle głowy — i dlatego zdecydowanie powinna być w torbie plażowej.

Obiecująca Recenzja:Muszę brać aspirynę dziennie na serce. Znudziło mi się zamawianie mniejszych pojemników, więc postanowiłem zamówić ten z 300 tabletkami. Mniej zamawiania!”- JoAnn

13,62 zł Walmart.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cerave20hydrocortisone20anti-itch20cream.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cerave20hydrocortisone20anti-itch20cream.html

Ten sam miejscowy krem hydrokortyzon, który pomaga w ukąszeniach owadów i trujący bluszcz pomoże leczyć oparzenia słoneczne zbyt. Podobnie jak aspiryna, ale stosowana miejscowo zamiast spożywana, pomaga kontrolować ból i stan zapalny głęboko w skórze.

Obiecująca Recenzja“Ten krem był wybawieniem dla mojego 5-miesięcznego dziecka. Cierpiał na straszną egzemę, a ja dosłownie próbowałem wszystkiego bez recepty i nic nie działało. Próbowałem tego z powodu kaprysu i desperacji dla ulgi dla dziecka. Zdecydowanie cieszę się, że zamówiłem to teraz moje dziecko czerwone, wściekłe szorstkie łatki ustąpiły i nie drapie już tak bardzo.”- Regina Villalobos

8,59 zł na Amazon.com

Solarcaine Cool Aloe Burn Relief Spray

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/solarcainec382c2a0cool20aloe20burn20reliefc382c2a0spray.html

Innym silnym składnikiem, który pomaga w leczeniu stanów zapalnych, a także bólu i swędzenia, jest lidokaina. Znaleziony w wielu formach, ten spray z Solarcaine jest idealny do złych oparzeń, których nie chcesz pocierać, a także trudno dostępnych miejsc, takich jak plecy. Gdyby nie było tak trudno dosięgnąć, nie poparzyłby się w ogóle, prawda?  

Obiecująca Recenzja: “Dorastał przy użyciu solarcaine w Michigan. Kiedy po latach przeprowadziliśmy się na Florydę, znajomy mi o tym przypomniał. To jest koniecznością dla słońca UV na Florydzie! Przynieś trochę, jeśli jedziesz do Disneya!”- Stephen

6,94 zł Walmart.com


Przyszłość leczenia oparzeń słonecznych


Dr Wexler zauważa, że zabiegi światłem LED są skutecznym i nowoczesnym sposobem, aby pomóc nie tylko w natychmiastowym złagodzeniu oparzeń słonecznych, ale także pomóc kontrolować długoterminowe skutki uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce. Uszkodzone komórki, jeśli nie zostaną potraktowane tak szybko, jak to możliwe, mogą prowadzić do czerniaka i innych nowotworów skóry. W krótkim okresie wykazano, że czerwone światła LED pomagają zmniejszyć stan zapalny. Są szanse, że nie masz maszyny LED w domu, więc dla większości z nas leczenie to wymaga wizyty u lekarza. Jest to jednak coś, co należy Poważnie Rozważyć w długotrwałym leczeniu. Jak powiedział dr Wexler: “chodzi o naprawę komórek, naprawdę.”

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze filtry przeciwsłoneczne Do Twarzy dla mężczyzn
  • 19 najlepsze filtry przeciwsłoneczne do Ciała Dla Mężczyzn
  • Dlaczego musisz nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym w zimie

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
od lewej nue co microbiome cleanser bulldog bambusowa Maszynka Do Golenia typeology witamina C serum na zielonym tle
Read More

Ekologiczna Pielęgnacja

Ekologiczna Pielęgnacja 29 Ekologicznych Produktów Pielęgnacyjnych Barret Wertz 14 kwietnia 2021 roku Podziel się RedTube Flip 0 Akcje…