Jak powiedzieć datę chcesz iść Holenderski

Going dutch paying bill

Jak powiedzieć datę chcesz iść Holenderski

Chcesz przejść na Holenderski? Podchodzimy do tematu w ten sposób

Jedzenie było dobrze ugotowane, napoje mieszane w porządku, rozmowa łatwa i przyjemna. Ogólnie rzecz biorąc, to była świetna randka. Teraz nadchodzi serwer z rachunkiem. Czy znajdziesz się instynktownie sięgając do portfela, lub dając datę wygląd, który mówi, ” jak radzimy sobie z tym jednym?”Czy jesteś typem faceta, który zawsze płaci za swoją randkę, czy typem, który wolałby podzielić czek, a. k.a. going Dutch?

Dla wielu mężczyzn, to nie jest pytanie w ogóle, a to dlatego, że tradycyjne faceci zawsze płacić reguły nadal przenika współczesną kulturę randki w dużym stopniu. W rzeczywistości, z 650 + tysiącletnich kobiet, które wzięły udział w ankiecie 2016, 54 procent powiedział, że “czasami” lub “zawsze” oczekiwać ich Data zapłacić za nich, podczas gdy 59 procent powiedział, że czują się doceniane, gdy ich Data płaci.

Z jakiegokolwiek powodu nałożenie ciężaru na mężczyznę, aby pokryć kartę, jest normą społeczną, której wielu niechętnie jeszcze puści. Randki trener Frank Kermit, który został zapewniając dating Porady dla osób w każdym wieku w ciągu ostatnich dwóch dekad, mówi, podczas gdy wiele innych norm zmieniły się na przestrzeni lat,jest to jeden, który nie.

Powiązane: Jak wiedzieć, czy ona na mnie leci?

“[Dawniej] tematy tabu, takie jak seks przed ślubem, kobietom zabrania się zapraszania mężczyzn na randkę, chyba że w szczególnych okolicznościach, i posiadanie długoterminowych, poważnych związków podczas wybierania wolności od dzieci, pozostawiają jednostki do ustalenia własnych granic i wyboru tego, co działa dla nich najlepiej”, mówi Kermit. “Temat, kto powinien zapłacić za pierwszą randkę, jest jednym z niewielu norm społecznych, do których wiele osób jest bardzo przywiązanych.”

Istnieje kilka potencjalnych powodów, dla których to Staromodne podejście pozostaje. Niektórzy nadal wierzą w rycerskość, człowiek jest dżentelmenem i dbanie o jego datę, podczas gdy inni uważają, że podział czek insinuates, że coś nie poszło całkiem dobrze, sugerując, że nie może być żadnego zainteresowania realizacją innej daty.

Mając te myśli na uwadze, Przejście holenderskiego od samego początku może wydawać się przerażającą propozycją, ale tak naprawdę nie musi być. Kiedy potencjalni partnerzy płacą własną drogą, nie ma urazy, jeśli coś się nie uda, ani nikt nie musi czuć się pod presją, że w jakiś sposób “winien”drugiej osobie za pokrycie rachunku.

Choć może się to wydawać sprzeczne z konwencjonalną mądrością, nie musisz się denerwować, aby wspomnieć o możliwości pójścia na Holendra z kobietą, z którą się spotykasz, nawet jeśli dopiero zaczynasz rozmawiać. Te początkowe etapy, kiedy jesteś tylko coraz czuć się dla siebie, faktycznie stanowią doskonałą okazję do zaproponowania płacenia za siebie, jeśli chodzi o daty.

“Najlepszym sposobem na poruszenie tego tematu jest rozmowa, gdy na początku kogoś poznajesz”, zauważa Kermit. “Jeśli zamierzasz spotkać się zaraz po pierwszej rozmowie, przynieś ją w środku rozmowy i oceń reakcję. Kiedy to zrobisz, zrób to jako przykład dłuższej historii o tym, jak chcesz spotkać kogoś wartościowego, a kiedy to zrobisz, będziesz w tym wszystkim.”

Nadal czujesz się nieswojo, sugerując, że będziesz Holendrem, zanim jeszcze pójdziesz na pierwszą randkę? Złagodzić niektóre z tej presji, utrzymując rzeczy proste i dorywczo za pierwszym razem wokół. Weź filiżankę kawy, zjedz piknik w parku, zjedz lody lub obejrzyj trochę ludzi-coś, co kosztuje niskie, a główny nacisk kładziony jest na rozmowę.

Twoja decyzja, aby wydać więcej powinno przyjść po podjęciu decyzji, że chcesz zobaczyć tę osobę bardziej poważnie. “Niech te droższe daty zostaną zarobione, a nie dane”, zauważa Kermit.

A co jeśli nie przyjmie holenderskiego stylu? A jeśli pomyśli, że jesteś tani i się na Ciebie rzuca? Cóż, to są różne możliwości, szczerze mówiąc. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, według Kermita, jest zetrzeć go, jeśli spowoduje to problem.

“Bądź sobą”, stwierdza. “Wyjaśnij, jak to robisz. Jeśli nie płacenie za nią za pierwszą randkę jest dla Ciebie ważne, przekaż to. Nie ma znaczenia, czy powoduje to problem; ważniejsze jest, aby być szanowanym niż lubianym.”

Rozważ też przeciwny scenariusz: jeśli jest otwarta na dzielenie karty, już z powodzeniem manewrowałeś wokół jednej mini przeszkody w kierunku potencjalnego związku, co najprawdopodobniej dobrze wróży otwartej komunikacji w przyszłości.

A jeśli jesteś ciekaw holenderskiego podejścia w sensie par tej samej płci, Kermit zaleca wiele z tego samego podejścia, jeśli chodzi o obsługę finansów. “Większość par tej samej płci, z którymi się spotykam, stosuje zasadę” kto poprosi, musi zapłacić “” – mówi. “Niezależnie od tego, nadal polecam każdemu płaci za siebie.”

Jeśli mężczyzna lub kobieta, którą jesteś zainteresowany, nie widzi rzeczy w ten sam sposób, cóż, ich strata.

Możesz Też Kopać:

  • Klasyczne męskie Rzeczy Czas przejść na emeryturę

  • Przestarzałe umiejętności człowieka (i czego powinieneś się nauczyć zamiast tego)

  • Jak Naprawdę Wygląda Współczesne Rycerstwo

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts