Wypadłem z miłości: co mam robić?

Mężczyzna i kobieta siedzący obok siebie ze skrzyżowanymi rękami. Mężczyzna ma na sobie niebieską koszulę i zegarek na nadgarstku i

Wypadłem z miłości: co mam robić?

3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o wypadaniu z miłości

Zakochanie się to piękna rzecz. Każda chwila czuje się magiczna, życie wydaje się pełne możliwości i radości, a Ty chcesz powiedzieć wszystkim, że wiesz, jak wspaniałe jest życie.

Wypadnięcie z miłości – lub bycie z kimś, kto się z Tobą zakochuje-jest odwrotne. To wysysanie dusz. Wyczerpujące. Rozpacz. I głęboko, niesamowicie samotny.

Jeśli to Ty wypadasz z miłości, możesz poczuć się jak kłamca i oszust, który odwrócił się plecami do czegoś pięknego; jeśli twój partner wypadł z miłości do ciebie, prawdopodobnie nie dowiesz się od razu. W końcu nie ma jasnego “eureka!”moment, kiedy to się stanie – ale uschnięcie ich uczucia z pewnością będzie powolnym zejściem w smutek i zwątpienie w siebie.

Powiązane: Co zrobić, gdy jesteś zakochany, a oni nie

Jeśli to czytasz, istnieje szansa, że albo zdarzyło ci się to już wcześniej, albo martwisz się, że może się to zdarzyć właśnie teraz. Jeśli tak jest, oto kilka pytań (z odpowiedziami), które mogą pojawić się, gdy wypadnie z miłości:

1. Co to znaczy zerwać z kimś miłość?

Zanim zdiagnozujesz siebie lub swojego partnera, który wypadł z miłości, ważne jest, aby zorientować się, co to właściwie oznacza. Możesz być w związku z kimś lub mieć namiętne uczucia do nich i nie używać słowa ” Miłość.”Miłość nie jest być-wszystkim i skończyć-wszystkim związkom.

Ale jest to dość typowe, aby zobaczyć romantyczną miłość jako stan, w którym pracują pary, a gdy jesteś w sobie zakochany, wypadnięcie z miłości — nie czując się tak namiętnie lub tak mocno o drugiej osobie, w poważnym i zauważalnym stopniu — może czuć się jak porażka. To normalne, że doświadczasz zmian w uczuciach do partnera w trakcie związku, ale kiedy wypadasz z miłości, jest to ekstremalny spadek uczuć.

“Wypadnięcie z miłości oznacza, że nie czujesz już miłości lub namiętności lub że te uczucia znacznie się zmniejszyły” – mówi trener randkowy Connell Barrett. “Najczęstszym powodem, dla którego ludzie wypadają z miłości, jest utrata pasji, iskry. Kiedy namiętność maleje, możesz nadal mieć miłość, ale już nie jesteś na miłość. Jesteście jak dobrzy przyjaciele albo brat i siostra.”

Dla Dr Tiny B. Tessiny, psychoterapeuty i autorki “jak być szczęśliwymi partnerami: wypracowanie tego razem”, wypadanie z miłości ” w rzeczywistości oznacza bycie znudzonym lub obojętnym wobec siebie.”

“Nie ma już soku w związku” – mówi. “Być może nadal się lubicie, ale tak naprawdę nie czujecie się połączeni.”Biorąc pod uwagę, jak duża zmiana reprezentuje uczucia danej osoby, warto również pomyśleć o dlaczego zdarza się. “Ludzie wypadają z miłości, gdy czują się brani za pewnik, nie doceniani i nie troszczeni” – dodaje Tessina. “Wiele urazy i / lub walki zabije to uczucie “w miłości”, i tak będzie zaniedbywać.”

2. Jakie są znaki, że jeden z Was wypadł z miłości?

Jeśli czujesz, że jedno z Was (a może nawet oboje) wypadło z miłości, możesz rozważyć, czy rzeczy takie jak pasja, uznanie i połączenie brakuje w związku, i czy uraza, walka i zaniedbanie zajęły ich miejsce.

Jednak poza tymi ogólnikami dobrym sposobem na wyczucie, czy może wypadłeś z miłości do partnera, jest twoje podejście do wspólnej przyszłości, mówi Tessina.

Jeśli wypadłeś z miłości, Ona mówi: “nie oczekujesz, że zobaczysz [swojego partnera], kiedy wrócisz do domu. Nie planujesz wspólnego robienia rzeczy. Nie rozmawiacie ze sobą o uczuciach, nadziejach i marzeniach. Dzielenie się swoją przyszłością nie jest już przyjemne.”

Barrett zgadza się, że malejące skupienie się na przyszłości to zły znak. “Możesz spadać z miłości, jeśli przestałeś myśleć o przyszłości z tą osobą”, mówi. “Lub, jeśli twój partner mówi o przyszłości razem-wprowadzając się, kupując dom, biorąc ślub — i zamknąć lub szybko zmienić temat. To znak, że nie widzisz już siebie z tą osobą na dłuższą metę, ponieważ nie jesteś już zakochany.”

Jeśli chodzi o twojego partnera – ponieważ nie musisz znać jego najskrytszych myśli i uczuć — powinieneś zwracać uwagę na malejącą namiętność i zmienną dynamikę. Podczas gdy to normalne, że rzeczy ochładzają się seksualnie po okresie miesiąca miodowego, jeśli oboje nie czujecie się już jak Romantyczna para, może to być zły znak.

“Znakiem, że wypadliście z miłości, jest uczucie, że jesteście tylko przyjaciółmi lub współlokatorami”, mówi Barrett. “Zgasło światło. Jaki mały seks czujesz rutynowo, Nie dziki i intensywny. Możesz nadal mieć głęboką miłość do swojego partnera, ale rzeczy są wygodne, a nie magiczne.”Dla Tessiny kolejnym znakiem jest dosłowny dystans, a nie emocjonalny dystans.

Jeśli wypadli z miłości do ciebie, “twój partner nie dzieli się z Tobą uczuciami, nadziejami i marzeniami”, mówi. “Twój partner przestał prosić o Seks, o czas razem, o interakcję z Tobą. Twój partner spędza dużo czasu z dala od domu: w pracy, z przyjaciółmi lub rodziną i bez ciebie.”

3. Czy można uratować związek po tym, jak jedna osoba wypadnie z miłości?

Jeśli powyższe brzmi niepokojąco jak twój związek, jest zrozumiałe, że możesz nie być szczęśliwy. Jednak, według Tessiny, nie wszystko musi być stracone.

“[Twój związek jest] zdecydowanie do uratowania, a im wcześniej zmienisz swoje wzorce, tym lepiej”, mówi. “Zacznij okazywać zainteresowanie swoim partnerem. Umów się na randkę. Zapytaj swojego partnera, jak on lub ona czuje o swoim związku i wspólnego życia. Pokaż zainteresowanie tym, co czuje, co dzieje się w pracy, jak sobie radzą. Regularnie rozmawiaj o tym, jak ci idzie. Zachowaj wyjątkowe uczucie połączenia i postaraj się, aby twój partner wiedział, że ci zależy.”

W istocie, jeśli chcesz, aby wszystko działało i naprawić związek, musisz przyznać, że coś poszło nie tak — i potraktować problem poważnie. To może być coś, co osiągniecie razem, lub może to być coś, co osiągniecie z pomocą psychologa w terapii par.

Dla Barretta chodzi o ponowne rozpalenie pasji, którą miałeś. “Jeśli twój związek ma miłość, ale nie ma pasji, to jest bardzo naprawialne”, mówi. “Po prostu rozpalasz [namiętną dynamikę], którą mają najlepsze relacje. To może przywrócić Dzikie, Zabawne, namiętne uczucia do siebie nawzajem.”

Jednak mówi: “jeśli brak pasji i brak miłości, to większy projekt rekultywacji. W tym momencie nie jesteście nawet przyjaciółmi. Jesteście tylko współlokatorami. We wspaniałych, pełnych pasji relacjach obaj ludzie rosną razem i przyczyniają się do swoich potrzeb w harmonijnym dawaniu i przyjmowaniu.”

Jeśli tak jest, być może będziesz musiał zadać sobie pytanie, czy naprawdę w ogóle chcesz być w związku.

“Jeśli czujesz, że przestałeś kochać, zadaj proste pytanie:” Czy Mogę wzrastać z tą osobą i czy chcę jej dawać?”- Mówi Barrett. “Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, jest nadzieja. Bo bycie razem zakochanym to wzrastanie i dawanie. Jeśli nie chcesz się rozwijać i dawać razem, nadszedł czas, aby zakończyć sprawy i ruszyć dalej.”

Możesz Też Kopać:

  • Czy możesz być zakochana w dwóch osobach jednocześnie?
  • Chyba mam emocjonalny Romans – pomocy!
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o długotrwałych związkach
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Kupić Kwiaty

Jak Kupić Kwiaty Nawet nie próbuj kupować jej kwiatów bez przeczytania tego pierwszego Sophie Saint Thomas 27 września…