Jak powiedzieć partnerowi, że nadal przyjaźnisz się z byłym

Mężczyzna i kobieta rozmawiają w kawiarni

Jak powiedzieć partnerowi, że nadal przyjaźnisz się z byłym

Tłumacząc, że twój były jest w Twoim życiu (bez walki)

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon dla tego, co powiedzieć — a czego nie mówić — i dlaczego, dzięki czemu możesz mieć te trudne dyskusje bez przekształcania ich w pełnowartościowe walki.

Nie jest to zbyt powszechne, aby pozostać bliskimi przyjaciółmi z ex po rozstaniu, ale tak się dzieje-i jest to rodzaj rzeczy, które mogą zastraszyć twoich przyszłych partnerów. Mogą kwestionować czas spędzony razem, powoli stając się podejrzliwi, że nie jesteś w rzeczywistości nad nimi, nawet jeśli tak nie jest. 

Więc jak możesz wyjaśnić swoją przyjaźń z byłym płomieniem, nie zrażając swojego obecnego, znaczącego drugiego? Na szczęście przygotowaliśmy pomocny przewodnik, w jaki sposób można o nim dyskutować bez marszczenia piór. 

1. Bądź szczery od samego początku

“Słuchaj, chcę, żebyś wiedział, że mam przeszłość z moim przyjacielem Robinem-spotykaliśmy się w przeszłości. Nie chciałem zachowywać się podejrzanie i ukrywać przed tobą tych informacji.” 

Jeśli nadal jesteś blisko byłego jakiegokolwiek rodzaju, Twój obecny partner w końcu się o tym dowie. To znaczy, że najlepiej będzie, jeśli powiesz im to od początku. Jest wymijające i ukrywanie rzeczy przed nimi jest tylko zamiar umieścić partnera w defensywie, kiedy dowiedzieć się. Dlaczego coś ukrywałeś? Trzymanie sekretów zamknie cię w Budzie, gdy tylko wyjdzie na jaw.

2. Wyjaśnij, co oznacza dla Ciebie przyjaźń z byłym

“Nie byliśmy dla siebie odpowiedni na poziomie seksualnym, ale naprawdę szanujemy się na poziomie intelektualnym. Postanowiliśmy pozostać w swoim życiu, a to była swobodna, satysfakcjonująca przyjaźń — jesteśmy dla siebie przyjaciółmi w sposób, w jaki nie mogliśmy być partnerami.” 

To nie jest czas, aby skąpić na szczegóły. Ludzie zawsze są najbardziej zaniepokojeni rzeczami, których nie rozumieją – jeśli wyjaśnisz, dlaczego podjąłeś tę decyzję, aby pozostać przyjaciółmi, twój partner będzie o wiele bardziej prawdopodobne, aby go wspierać. Powiedz im również, że chętnie odpowiesz na wszelkie pytania lub rozwiążesz wszelkie obawy, które mogą mieć na temat tej dynamiki. 

3. Nie bądź Defensywny

“Rozumiem, że to dla Ciebie dziwna sytuacja. Dlatego chcę się upewnić, że czujesz się wystarczająco bezpiecznie, żebyś mógł mi zaufać. Zrobię wszystko, żebyś czuł się komfortowo, jesteś moim priorytetem.” 

Pamiętaj, aby nie zamykać swojego partnera całkowicie. Jeśli jesteś lekceważący, będą tylko czuć, że nie mogą rozmawiać o swoich problemach z Tobą. 

Powiązane: Jak rozmawiać o trudnym temacie bez wdawania się w bójkę

Postaw się na ich miejscu. Jak byś się czuł, gdyby mieli byłego, z którym się spotykali w każdy weekend? Mając to na uwadze, możesz podejść do rozmowy z miejsca empatii. Potwierdź uczucia swojego partnera. Powiedz im, że będziesz przy nich i rozwiążesz ich obawy. To będzie długa droga do uspokojenia ich umysłu.

4. Oferta ich wprowadzenia 

“Chcesz poznać Meredith? Myślę, że byłoby miło dla nas wszystkich spędzać czas-jeśli nie masz nic przeciwko, oczywiście.” 

Ponieważ twój partner prawdopodobnie wyobraża sobie, że twój były jest tą tajemniczą, mroczną postacią, prawdopodobnie najlepiej rozwiać tę tajemnicę tak szybko, jak to możliwe. 

Zabierz ze sobą partnera następnym razem, gdy spotkasz swojego byłego na Dorywczo nadrobić zaległości przy kawie. To będzie dobre dla Twojego partnera, aby poznać swojego byłego jako prawdziwego, omylnego człowieka (a nie zagrożenie dla związku). Twój partner może również obserwować, jak dwie interakcji jako przyjaciele, miejmy nadzieję, że zabierając trochę zazdrości. 

Jeśli to ma zadziałać, twój partner musi zobaczyć, że nie jesteś nadal zakochany w swoim ex, i to jest tylko jeden sposób, który można osiągnąć. 

Powiązane: Oto Jak rozmawiać z zazdrosnym partnerem

5. Daj im czas na przyzwyczajenie się do sytuacji

Nie popędzaj partnera w coś, z czym czuje się nieswojo. Może im zająć trochę czasu, aby móc być fajnym, gdy widzisz swojego byłego na co dzień. więc bądź cierpliwy i wykonaj pracę niezbędną, aby upewnić się, że napięcie nie buduje się między wami. Czas jest jedyną rzeczą, która pomoże wyeliminować to uczucie paranoi, które może pochodzić z interakcji z Tobą i twoim byłym. 

6. Wyjaśnij, że twój Partner jest głównym priorytetem

“Chcę, żebyś wiedział, że moja przyjaźń z moim byłym jest właśnie tym-przyjaźnią. Jesteś jedyną, którą kocham, i zawsze będziesz na pierwszym miejscu, OK? To niczego nie zmienia.” 

Wreszcie, nie zostawiaj swojego partnera uczucie jak muszą konkurować o swoje uczucia. Jeśli czują się niepewnie lub niepewnie, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że postawią Ci ultimatum wobec nich lub twojej byłej. Możesz uniknąć tej sytuacji, będąc przemyślanym i demonstrującym swoje zaangażowanie. 

Jako twój partner, są to osoby, których uczucia są na pierwszym miejscu-upewnij się, że twój były nie będzie narażać, że. Daj im troskę, rozwagę i uwagę, która pozostawi im poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia w twoim związku. 

Możesz Też Kopać:

  • Oto, co zrobić, jeśli twój były porusza się przed Tobą
  • Czy Naprawdę Warto Przyjaźnić Się Ze Swoim Byłym?
  • Znalezienie srebrnej podszewki w rozstaniu
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Kupić Kwiaty

Jak Kupić Kwiaty Nawet nie próbuj kupować jej kwiatów bez przeczytania tego pierwszego Sophie Saint Thomas 27 września…