Jak pozbyć się blizn po trądziku

Mężczyzna sprawdzający skórę w lustrze

Jak pozbyć się blizn po trądziku

Eksperci ujawniają najlepsze sposoby, aby naprawić blizny po trądziku

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Jeśli żyjesz z jakimś rodzajem trądziku, na pewno nie jesteś sam. Amerykańska Akademia Dermatologii zauważa, że trądzik dotyka do 50 milionów Amerykanów rocznie-z 85% osób między 12 a 24 doświadcza trądziku drobnego-i może trwać do 30-tych i 40-tych.

Powiązane: Najlepsze kremy do walki z bliznami Potrądzikowymi

Trądzik występuje we wszystkich kształtach i rozmiarach. Na przykład, jeden z najczęstszych rodzajów trądziku (ten, który dostajesz jako nastolatek i na początku lat 20) jest znany jako trądzik hormonalny (pomyśl: hormony), podczas gdy bardziej długotrwałe warunki są zazwyczaj trądzik torbielowy i może pozostawić przewlekłe uszkodzenia. Istnieje również trądzik zapalny, który często jest czerwony, bolesny i pochodzi z jakiejś infekcji bakteryjnej. Trądzik zapalny obejmuje zaskórniki i whiteheads, które są często mniej dotkliwe i wymagają mniej znaczącego leczenia.

Jak osobiste trądzik warunki pogorszyć lub lepiej, znaki często pozostawiają blizny, powodując szereg nowych warunków na własną rękę. Tak szeroki, jak zakres warunków są, zakres zabiegów jest być może nawet szerszy.

In-office vs. at-home, recepta vs. over-the-counter, naturalne vs. syntetyczne … wydaje się, że niekończące się opinie na temat najlepszego leczenia blizn trądzikowych, ale tak naprawdę, to wszystko zależy od twojej sytuacji osobistej.

“Przede wszystkim nie dotykaj ich”, mówi dermatolog dr Marnie Nussbaum o wypryskach.

Mówi, że ważne jest, aby dostać się do dermatologa w ciągu pierwszych 24-48 godzin na profesjonalne zabiegi, takie jak intralesional zastrzyk steroidowy, który zazwyczaj rozwiąże ten stan w ciągu dodatkowego jednego lub dwóch dni.


Różne rodzaje blizn trądzikowych


Możesz być zaskoczony, aby wiedzieć, że najczęstsze formy blizn trądzikowych rzeczywiście mają konkretne nazwy i dyrektywy w oparciu o pojawiły się i jak wyglądają:

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20with20acne20scars.htmlGettyImages
  • Ice Pick Scars: Małe zagłębienia w skórze, które mogą wyglądać jak ukłucie igłą
  • Boxcar Scar: Podobna depresja w skórze, ale ma bardzo ostre krawędzie
  • Toczenie Blizn Potrądzikowych: Gładkie “doliny” w skórze
  • Blizna Trądzikowa Keloid: Wypukłe guzki nad skórą
  • Hiperpigmentacja: Ciemne plamy i przebarwienia na skórze

Zapobieganie trądzikowi i bliznom trądzikowym


Chociaż zapobieganie naprawdę sprowadza się do konkretnych skórek i potrzeb, istnieje kilka ogólnych wytycznych i praktyk, które warto wziąć pod uwagę.

“Jeśli chodzi o zapobieganie trądzikowi u mężczyzn, często zaczyna się od czystego golenia i skutecznego oczyszczania skóry, aby wyeliminować nagromadzony olej, brud i pot”, mówi założycielka SkinOwl Annie Tevelin. “Uraz lub pH zamieszanie może prowadzić do trądziku w wielu przypadkach. Oczyszczanie wyłącznie w nocy utrzyma na skórze olejki na noc, które będą chronić i smarować. Środek czyszczący usuwa wspomniane oleje, a czasami zaostrza skórę.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20picking20at20his20face.htmlGettyImages

“[Niektóre] blizny po trądziku można zapobiec, stosując zmiękczające oleje roślinne przed snem. Kwasy oleinowy i linolowy w olejach tłoczonych na zimno pomagają w przebarwieniach i bliznach w połączeniu z zabiegami na światło czerwone i niebieskie. Argan, Tamanu, baobab i moringa oil to wspaniałe oleje, które pomagają w stanach zapalnych i ciemnych plamach.”


Domowe Zabiegi Na Blizny Po Trądziku


Nic dziwnego, że leczenie w domu zaczyna się od jednego z najbardziej oczywistych uszkodzeń skóry.

“Ważne jest, aby zmniejszyć wypryski, zmniejszyć stan zapalny i chronić skórę przed słońcem”, mówi dr Jeremy Brauer, dermatolog i kliniczny profesor nadzwyczajny na NYU. “Stosowanie szerokiego spektrum ochrony przeciwsłonecznej UVA/UVB powinno być częścią każdego schematu pielęgnacji skóry.”

Dodaje, że topicals zawierające retinol-takie jak Differin gel – mogą pomóc poprawić wygląd blizn poprzez stymulowanie wzrostu kolagenu. Dodatkowo, środki bez recepty zawierające hydrochinon i nie-hydrochinonowe środki rozjaśniające (takie jak kwas traneksamowy) mogą pomóc rozjaśnić pigmentowane blizny.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/differin20creams.html

Inną opcją jest iść z bardziej naturalnych środków, takich jak Skinowl maqui berry Beauty Drops. Maqui to południowoamerykańska jagoda Drzewna, która w ostatnich latach zebrała buzz o różnych właściwościach przeciwutleniających i leczniczych. (Rdzenne plemiona używają jagód od pokoleń.) Te szczególne krople działają na rzecz rewitalizacji matowej skóry i zmniejszenia uszkodzeń komórek.

Ważne jest jednak, aby przetestować oleje i serum na małej powierzchni skóry przed użyciem na całej twarzy. Nawet w przypadku olejków eterycznych i innych produktów naturalnych niektóre typy skóry nie tolerują oleju i mogą pogorszyć istniejące warunki.


Gabinetowe Leczenie Blizn Trądzikowych


Aby uzyskać bardziej znaczące wyniki, Nussbaum sugeruje zabiegi w gabinecie, takie jak Hydrafacial I Clear and Brilliant.

“To jest to, co próbuję najpierw dla łagodnej i umiarkowanej skóry skłonnej do trądziku i czerwonawo-brązowych pigmentowanych blizn, które są z tym związane”, mówi. “Hydrafacial złuszcza, nawilża i łagodzi, a jasne i błyszczące obkurcza, tonizuje i zmniejsza pigmentację. W przypadku głębokich blizn potrądzikowych nasze zabiegi Redensify RF korygują blizny i kieszenie, a Fraxel 1550 (3-5 zabiegów w odstępie 4 tygodni) odniósł niesamowity sukces.”

Brauer poleca zabiegi mające na celu stymulację tworzenia nowego kolagenu.

“W biurze urządzenia oparte na energii [i] zabiegi laserowe są złotym standardem i udowodniono, że pomagają poprawić wygląd blizn po trądziku-w szczególności ablacyjne (zranienie, usuwanie cienkich warstw skóry) i nieablacyjne laser (nie zranienie, stymulowanie wzrostu kolagenu i napinanie skóry) resurfacing za pomocą urządzeń takich jak Fraxel Repair (ablacyjny) i Fraxel Dual oraz Clear & Brilliant (nieablacyjny)”, mówi.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/dermatologist20working20on20mans20skin.htmlGettyImages

“Dodatkowo, wypełniacze, takie jak Bellafill (zatwierdzone przez FDA) zostały użyte do zwiększenia objętości blizn zanikowych lub przygnębionych. W przypadku pigmentowanych i rumieniowych (czerwonych) blizn można stosować lasery przeznaczone do pigmentacji i unaczynienia. Podwyższone lub przerostowe blizny można leczyć kombinacją laserów i środków do wstrzykiwania.”

Dodaje, że odcień skóry jest czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy Laserowym odnawianiu powierzchni jako jeden z kilku, który kieruje odpowiednim wyborem urządzenia i parametrów leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, podczas leczenia skóry o kolorze często stosuje się niższe energie i gęstości, z dłuższymi interwałami leczenia, co skutkuje przedłużonymi kursami leczenia.

Cele leczenia powinny być nadal takie same, dlatego jeśli procedury te są wykonywane odpowiednio, wyniki nie powinny mieć wpływu.


Czas leczenia i wynik


Brauer mówi, że w gabinecie, nieablacyjne laserowe resurfacing często wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego i podawania profilaktyki przeciwwirusowej (w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia opryszczki) przed leczeniem.

Podczas gdy czas leczenia będzie się różnić w zależności od obszaru(s) obawy, procedury te trwają około piętnaście minut, średnio. Z Fraxel Dual treatment of the face, powinieneś spodziewać się zaczerwienienia i obrzęku przez około dwa dni (zwykle od kilku godzin do dnia z przezroczystą i błyszczącą Permea), w tym czasie, w zależności od używanej długości fali, możesz spodziewać się powstawania drobnych, przylegających brązowych plam, często opisywanych jako uczucie “papieru ściernego.”Mogą one trwać jeszcze kilka dni po zabiegu Fraxel, a przez siedem dni skóra powinna wyglądać i czuć się odświeżona. W tym momencie większość pacjentów może docenić ogólną poprawę tonu i tekstury skóry, ale prawdziwa korzyść z tworzenia nowego kolagenu rozwinie się w kolejnych miesiącach.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/happy20man20and20his20girflriend.htmlGettyImages

Przede wszystkim nasi eksperci medyczni zalecają uzyskanie właściwej oceny od certyfikowanego dermatologa. Każda skóra jest inna i inaczej reaguje na leczenie, więc najlepszym sposobem działania jest otwarty dialog z lekarzem.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego lekarza, American Academy of Dermatology Association ma świetny zasób na znalezienie dermatologów.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Produkty Na Trądzik
  • Jak myć twarz
  • Leczenie Blizn Trądzikowych

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Stylizować Grube Włosy

Jak Stylizować Grube Włosy Mamy Fryzjera, Który Wyjaśni, Jak Prawidłowo Układać Gęste Włosy Darius Davie 12 września 2017…