Jak rozmawiać z kobietami i skutecznie komunikować się

Para rozmawia na dachu

Jak rozmawiać z kobietami i skutecznie komunikować się

5 rzeczy do poprawy, jeśli chodzi o komunikację z Kobietami

To odwieczny banał, że mężczyźni i kobiety porozumiewają się inaczej. 

Mężczyźni często narzekają, że po prostu nie rozumieją kobiet; kobiety są sfrustrowane tym samym problemem. Ludzie dzielą się na grupy podzielone na płeć, aby omówić to, co powiedział im partner lub crush. “Jak myślisz, co miał na myśli? Stary, ona jest szalona. Dasz wiarę?””Faceci to takie świnie.”Szczerze mówiąc, kto wie, jak działają kobiece mózgi?” 

Oczywiście nie ma nic z natury odmiennego w sposobie komunikowania się różnych płci-niektórzy mężczyźni częściej komunikują się w kobiecym tonie, niektóre kobiety mogą komunikować się bardziej jak mężczyzna, a niektóre ludzie naprawdę mieszają się i dopasowują.

Ale dorastanie mężczyzny lub kobiety oznacza, że jesteś uspołeczniony w określony sposób, wyszkolony, aby priorytetować jeden sposób komunikacji nad drugim, a kiedy zdarza się to wystarczająco dużo razy, wystarczająco dużo ludzi, zauważalne trendy. 

Ściśle mówiąc, nie ma nic złego w tym, że dwie osoby (lub dwie grupy osób) mają różne style komunikacji. Ale kiedy te różnice są wystarczająco duże, a ludzie są w wystarczająco bliskim kontakcie, może to prowadzić do negatywnych skutków — nieporozumień, frustracji, walk, a nawet brzydkich rozstań. 

Zrozumienie, jak komunikować się z kimś, kogo styl komunikacji różni się od Twojego, może mieć duży wpływ na Twoją zdolność do nawiązywania z nimi relacji, dogadywania się z nimi i może zaoszczędzić Ci zarówno bólu głowy, jak i bólu serca. 

Aby dotrzeć do sedna tego, ekspert randki, autor, terapeuta relacji i garść prawdziwych kobiet otworzył się o tym, jak mężczyźni i kobiety komunikować się inaczej (i jak mężczyźni mogą poprawić na pomostu lukę w swoich relacjach z kobietami w ich życiu). 

Komunikacja męska vs. Komunikacja żeńska

“Problem w tym, że mężczyźni nie myślą, że kobiety są ludźmi.”- Genny, 33 lata

Jakie dokładnie są podstawowe różnice między męskimi i żeńskimi sposobami komunikacji? Frances Metzman, eseistka i autorka, zauważa, że zmiany sięgają ” wczesnego dzieciństwa.” 

“Chłopcy dostają wozy strażackie i broń, podczas gdy dziewczyny dostają małe, słodkie filiżanki herbaty i lalki”, zauważa. “Kobiety uczą się, jak być wychowawcami, podczas gdy mężczyźni są jednomyślni w myśleniu o karierze. Rezultatem jest to, że pożary i wojny reprezentują silne i męskie rzeczy, podczas gdy filiżanki nie wpływają na świat. Od wczesnego dzieciństwa obowiązują niepisane zasady.”

Jak można się spodziewać, różnice w sposobie, w jaki chłopcy i dziewczęta uczą się współdziałać ze światem i ze sobą we wczesnym dzieciństwie, powodują, że dorośli funkcjonują bardzo inaczej. 

“Mężczyźni i kobiety mają bardzo różne psychologiczne makijaże”, mówi nowojorski trener randkowy Connell Barrett. “Mówi się, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Aby pozostać w kosmosie, myślę, że mężczyźni są jak Pan Spock, a kobiety jak Kapitan Kirk. Faceci są bardzo logiczni w sposobie komunikowania się, podczas gdy kobiety są znacznie bardziej w kontakcie ze swoimi emocjami i lubią łączyć się na emocjonalnej długości fali.”

Te kosmiczne migawki mogą dać ci wskazówkę na temat ogromu przepaści między tradycyjnie męskimi i żeńskimi formami komunikacji, ale Metzman zauważa, że są tego konsekwencje poza drobną kłótnią o to, co zjeść na kolację.  

Powiązane: Pięć Walk W Związku, Które Każda Para Ma

“Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni są uczeni tłumić emocje — nie jest to dobra rzecz dla dobrego zdrowia”, mówi Metzman. “Przypuszczam, że może to być jeden z powodów, dla których kobiety zwykle żyją dłużej niż mężczyźni.”

To nie są tylko domysły — badania połączyły wczesną śmiertelność mężczyzn z samotnością mężczyzn w późniejszym życiu i ich trudnościami w tworzeniu znaczących więzi z ludźmi spoza pierwotnego romantycznego związku. Umiejętność dobrego porozumiewania się jest dosłownie kwestią życia i śmierci. Jak możesz się tym zająć? 

“Jest wiele pracy w posiadaniu znaczącej komunikacji, która może być nieco przerażająca”, dodaje Metzma. “Musimy być stale świadomi tych przeszłych problemów, aby zmienić teraźniejszość. W rzeczywistości to właśnie zmiana sposobu komunikowania się znacząco przyczynia się do tego, że nasze relacje działają. Nie tylko działa dobrze, ale pełen radości, humoru, wsparcia i miłości-to jest trwałe.”

Co Mężczyźni Mylą W Komunikowaniu Się Z Kobietami

“Ludzie się mylą: próbują “naprawić” moje problemy, kiedy po prostu muszę być usłyszany i zrozumiany. Odrzucając moje uczucia lub doświadczenie. Niezdolność do odpowiedzialności, woleliby zrzucić całą winę na mnie. Unikanie komunikacji, kropka, bo jest zbyt przerażająca – dlatego po prostu się wyłącza, zamiast się otwierać.”- Daria, 35 lat

Jeśli zapytasz grupę kobiet o to, co mężczyźni mylą się w komunikacji, otrzymasz różne odpowiedzi. Większość kobiet jest przyzwyczajona do poczucia frustracji i dezorientacji w zakresie męskich stylów komunikacji i są bardzo świadome, że czasami wydaje się, że rozmawianie między płciami może wyglądać tak, jakbyś mówił w dwóch różnych językach. Więc jakie są problemy w grze tutaj?

Cóż, są dwa istotne problemy, które powodują wiele luk, nieporozumień i frustracji, jeśli chodzi o komunikację między mężczyznami i kobietami. 

1. Mężczyźni zakładają, że kobiety komunikują się tak samo jak oni

Pierwszym błędem, który popełnia wielu facetów, jest zbliżanie się do komunikacji w ten sam sposób, niezależnie od płci rozmówcy. Oznacza to, że zakładają sposób, w jaki komunikują się z innymi mężczyznami, będą funkcjonować równie dobrze, jeśli chodzi o rozmowę z kobietami.

Nie oznacza to, że używają dokładnie tego samego podejścia, słowo w słowo-wielu facetów będzie świadomie edytować podczas rozmowy z kobietami, używając na przykład mniej męskiego i żartobliwego słownictwa, z żeńską współpracowniczką niż męską — ale nadal będą ustalać priorytety tych samych aspektów komunikacji.

“Mężczyźni chcą rozwiązywać problemy, a komunikacja jest środkiem do tego celu — ugasić ogień, załatać dziurę, uratować kociaka” – mówi Barrett. “Kobiety stawiają na odkrywanie i dzielenie się emocjami. Widzą połączoną rozmowę jako cel. Dla kobiet komunikacja emocjonalna jest końcem samym w sobie.” 

Krótko mówiąc, niezdolność do uznania i omówienia emocji stawia faceta w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o rozmowę z kobietą. Przy włączonych zaślepkach przegapi najważniejsze aspekty rozmowy, nie zdając sobie z tego sprawy. 

2. Mężczyźni odrzucają Znaczenie kobiecych sposobów komunikacji

Drugi problem polega na tym, że podczas gdy niektórzy mężczyźni są świadomi, że jest w stanie wyśrodkować emocje w rozmowie jest opcją, nie uważają tego za wykonalne lub ważne. 

“Wszyscy mamy te same potrzeby”, mówi Metzman. “Tylko ludzie są zmuszeni do stłumienia ich. Można powiedzieć, że mężczyźni są uczeni, że są racjonalną płcią, ponieważ komunikacja oznacza rozwiązywanie problemów, a kobiety po prostu rozmawiają emocjonalnie, nie szukając rozwiązania problemów. Wydaje mi się, że jest to tylko pretekst do utrzymania status quo, sposób, aby mężczyźni nie byli zbyt intymni, ponieważ może to sprawić, że poczuje się zbyt kobieco, coś, co jest tabu w naszym społeczeństwie.”

Aby naprawdę spotkać kobietę na jej poziomie, musisz uszanować, że jej styl komunikacji nie jest mniej ważny lub mniej wartościowy niż twój — jest po prostu inny. Jeśli możesz to zrobić, Dostosowanie się do niego i ulepszenie w nim przyjdzie znacznie łatwiej.

Jak poprawić komunikację z Kobietami

“[Mężczyźni muszą zacząć] uczyć się, kiedy brać odpowiedzialność i nie obwiniać, używać komunikacji bez przemocy, aktywnie słuchać.”- Billie, 32 lata

1. Pracować nad poszanowaniem jej

Zanim w ogóle zajmiesz się pojęciami, jak poprawić tego rodzaju komunikację, musisz odnieść się do możliwości, że możesz mieć głęboko zakorzenione postawy mizoginistyczne. 

Nie oznacza to, że jesteś szowinistyczną świnią czy seksistowskim potworem, ale że nasze społeczeństwo historycznie było takie, w którym kobiety mają mniejszą władzę i są mniej traktowane poważnie. To właśnie te postawy są przekazywane zarówno mężczyznom, jak i kobietom w dzieciństwie i mogą być trudne do oduczenia się jako dorośli. 

Powiązane: Jak gniew wobec kobiet może być tym, co utrzymuje cię w samotności

“Zanim będziemy mogli lepiej komunikować się między kobietami i mężczyznami, musimy najpierw wyeliminować wszechobecne, niedomagające, negatywne nastawienie do kobiet”, mówi Metzman. “Nie jest to łatwe, ale jest to ważny krok na drodze do lepszej komunikacji.”

A jak to wygląda w praktyce? 

“Mężczyzna musi być dostrojony do tego, co mówi jego partner, a nie naciskać pilota telewizyjnego, gdy ona mówi”, zauważa Metzman. “Jeśli sprawia wrażenie słuchania i jest to coś, czego nie może rozwiązać, musi się obudzić, aby zrozumieć, że jej uczucia są znaczące i tak samo ważne jak jego. Musi uwolnić się od potrzeby kontrolowania lub udowodnienia swojej wartości nad jej.”

2. Popraw słuchanie

Pierwszym krokiem komunikacji jest słuchanie przed mówieniem. Praca nad umiejętnością słuchania jest więc najważniejsza. Nie jest to coś, co dzieje się automatycznie, ale jeśli jesteś świadomy, że chcesz poprawić słuchanie, możesz sprawić, że będzie to coś, nad czym naprawdę próbujesz pracować na co dzień. 

“Kobiety chcą, aby mężczyźni rozumieli je emocjonalnie, więc pierwszą rzeczą, którą robisz, jest słuchanie”, mówi Barrett. “Posłuchaj. Wstrzymaj się z oferowaniem rozwiązań, dopóki nie poczuje się wysłuchana. Zadawaj empatyczne pytania. Daj jej znać, że rozumiesz.” 

Częścią tego jest również chęć słuchania. To znaczy, powinieneś pielęgnować swoją ciekawość tego, co czuje i co myśli. 

“Skup się na odkrywaniu” – sugeruje Jor-El Caraballo, terapeuta relacji i współtwórca Viva Wellness. “Zadawaj więcej pytań. Bądź ciekawy swojego partnera i jego potrzeb. Naprawdę poświęcenie czasu na słuchanie, aby zrozumieć, a nie reagować, może przejść niewiarygodnie długą drogę w pomaganiu swoim umiejętnościom komunikacyjnym.”

3. Walcz z chęcią naprawienia rzeczy

Jeden błąd, który wielu facetów popełnia podczas rozmowy z kobietami, występuje, gdy kobieta mówi mężczyźnie o problemie, który ma. Jeśli jesteś człowiekiem nastawionym na dosłowne podejście, zorientowanym na cel, Twoim pierwszym instynktem może być próba znalezienia rozwiązania tego problemu. 

Ale jeśli tego właśnie szuka, wyraźnie oprawiłaby rozmowę w pytanie: “czy możesz mi pomóc rozwiązać ten problem?”Jeśli zamiast tego mówi:” Mam ten problem”, prawdopodobnie szuka czegoś takiego jak współczucie i wsparcie. 

“Mężczyźni słyszą rzeczy dosłownie, ale aby lepiej komunikować się z kobietami, musimy słyszeć rzeczy emocjonalnie”, mówi Barrett. “Jeśli twoja dziewczyna ma do czynienia z konfliktem w pracy, nie spiesz się, aby pomóc jej rozwiązać problem. Najpierw słuchaj i okazuj prawdziwą empatię. Bądź uchem. Jak przypomniała mi dziewczyna po długim, stresującym dniu, w którym uczyła się do MCAT, ” przestań próbować mi pomóc i po prostu słuchaj.’”

4. Szukaj podtekstu

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety zazwyczaj uczą się kanapy z tym, co mówią podtekstem. Ponieważ mówienie tego, co czujesz wprost, może być postrzegane jako bardzo intensywne, niegrzeczne lub dominujące, kobiety często unikają tego, a to może oznaczać, że zrozumienie podtekstu odgrywa ogromną rolę w komunikowaniu się z kobietami. 

Ta dynamika jest sercem wielu klasycznych nieporozumień i frustracji w konwersacji między mężczyznami i kobietami — “klasyczny przykład” Does this make me look fat?na przykład według Caraballo. 

“Jeśli zdarza się to często, możesz odpowiedzieć:” naprawdę pytasz mnie, czy wyglądasz grubo, czy szukasz innej odpowiedzi?”mówi. “Szanse są takie, że może chcieć czuć się widziana i atrakcyjna dla Ciebie w tym momencie, a Ty niekoniecznie wiesz, że bez zadawania bardziej szczerego pytania.”

Krótko mówiąc, jeśli możesz pracować nad swoją zdolnością do analizowania pytań, które zawierają głębsze znaczenie niż ich specyficzne sformułowanie, możesz zrobić ogromne skoki w zdolności do łączenia się z kobietami. 

5. Dziel Się Problemami Bez Atakowania

Kiedy mówisz o swoich zranionych uczuciach, rozmowa może być łatwa do popadnięcia w konflikt, jeśli twoje skargi brzmią zbyt podobnie do ataku. Jednym ze sposobów, aby się od tego uwolnić, jest zmiana sposobu, w jaki ramujesz swoje frustracje. 

“Kiedy komunikujesz się ze swoim partnerem, dziel się problemami z perspektywy “I””, mówi Caraballo. “Zamiast mówić:” zrobiłeś X ” i ” dlaczego zrobiłeś Y?, ‘co rodzi zachowania obronne, spróbuj mówić z osobistego” ja “i mówiąc:” czułem się zraniony, gdy zrobiłeś X ” lub “czułem się tak sfrustrowany i zdezorientowany, gdy zrobiłeś Y.” może to pomóc zmniejszyć nieporozumienia i wykazać cierpliwość i współczucie, a nie uczucie komunikacji jak atak na ich charakter lub osobowość.”

Powiązane: Jak słuchanie jest najseksowniejszą umiejętnością, jaką człowiek może rozwinąć

Nie wszyscy mężczyźni komunikują się w ten sam sposób, i nie wszystkie kobiety komunikują się w ten sam sposób, ale trudno zignorować, że niektóre sposoby komunikacji kończą się płcią częściej niż nie. 

Jako mężczyzna, nie ma nic złego w sposobie komunikowania się — ale jest w stanie zrozumieć, jak kobiety podchodzą do komunikacji, i sposoby, w jaki różni się od sposobu, w jaki jesteś przyzwyczajony, może zaoszczędzić Tobie i kobietom, które wchodzą w interakcję z wieloma problemami. 

Możesz Też Kopać:

  • Co Kobiety Naprawdę Mówią
  • Co Mężczyźni Źle Rozumieją O Miłości
  • Mity o tym, czego pragną kobiety czas się oduczyć
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts