Jak sprawdzić, czy jesteś w niezdrowym związku

Jak sprawdzić, czy jesteś w niezdrowym związku

Czy Twój Związek Jest Niezdrowy? Szukaj tych czerwonych flag

Masz cele fitness? Możesz je zmiażdżyć. Chcesz zdobyć awans w pracy? Jasne. Chcesz znaleźć miłość swojego życia? To trochę bardziej skomplikowane.

Miłość nie zawsze ma sens, a biorąc pod uwagę, że wymaga od innej osoby sukcesu, Gra końcowa jest prawie zawsze poza Twoją kontrolą. Ale jak to się mówi — serce chce tego, czego serce chce. Oznacza to, że zbyt wiele osób pozostaje w długoterminowych relacjach z partnerami, którzy niekoniecznie są dla nich odpowiedni z różnych powodów-atrakcyjności, komfortu lub wygody. Chociaż możesz być w stanie przekonać się do pozostania w nieszczęśliwym związku przez jakiś czas, w miarę upływu czasu Twoja cierpliwość i poziom energii mogą spadać.

Toksyczna para może przeniknąć do każdego obszaru twojego życia, w końcu czyni cię osobą, której możesz nawet nie rozpoznać. Jak mówi terapeuta ds. par, dr Sarah Schewitz: “twój związek ma duży wpływ na twoje szczęście i zadowolenie z życia. Osoby w nieszczęśliwym związku zazwyczaj zgłaszają większe niezadowolenie z życia w ogóle w porównaniu do osób w szczęśliwych związkach. Bycie w złym związku może również obniżyć twoją samoocenę.”

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś wyruszyć w drogę — lub spróbować-skorzystaj z porad tych zaufanych ekspertów, jak poruszać się w tej trudnej sytuacji:

Jak wygląda niezdrowy związek?

To, co początkowo przyciąga kogoś do kogoś innego, jest wrodzone, osobiste i specyficzne. A to, co utrzymuje dwoje ludzi zaangażowanych, zaintrygowanych i zakochanych w sobie, jest bardzo różne. Jednak Dr Schewitz mówi, że istnieje kilka cech wspólnych dla wszystkich zdrowych związków.

RELATED: 5 prostych rzeczy do wypróbowania, które mogą pomóc naprawić twój związek

Na początek, zazwyczaj zgłaszają uczucie szczęścia przez większość czasu, gdy są razem, skutecznie się komunikują, walczą uczciwie i istnieje szczery poziom zaufania. W najlepszych sytuacjach nie jesteście całkowicie zależni od siebie nawzajem, ale dajecie sobie przestrzeń, której potrzebujecie, aby rozwijać się jako ludzie spoza związku.

Z drugiej strony niezdrowy związek wygląda i czuje się zupełnie inaczej. Autor i ekspert ds. miłości Dr Grant H. Brenner, MD, FAPA mówi, że te rodzaje par charakteryzują się przewlekłymi negatywnymi uczuciami, brakiem wzajemności, niezadowoleniem, brakiem porozumienia, słabymi dyskusjami i wieloma innymi.

“Możesz nawet mieć chroniczne uczucie smutku, samotności, pogardy, nierozwiązanego konfliktu i braku intymności. Równowaga władzy jest często wypaczona, gdy jeden partner sprawuje kontrolę nad drugim, jest obraźliwy lub zaniedbany i ogólnie nie przestrzega dawania i brania w związku-a drugi podąża za wzorcami relacji, których nie lubi, ale ma trudności z wydostaniem się lub zmianą”, wyjaśnia.

Oznaki, Że Twój Związek Jest Niezdrowy

Przyznanie, że twój związek nie jest odpowiedni dla Ciebie, nie jest łatwym zadaniem-ale zanim go nazwiesz, weź kilka wskazówek, aby sprawdzić, czy te znaki przypominają ci o Twojej dynamice. Podczas gdy każde długotrwałe połączenie miłosne będzie opadać i płynąć, jeśli stale walczysz z tymi problemami, może to być znak, aby odejść:

1. Walczysz O Zwycięstwo

Może to Ty lub twój partner, który subskrybuje uparte przekonanie, że zawsze mają rację – lub gorzej, oboje. Oto prawda, choć-nawet najbardziej kompatybilne pary będą się kłócić, ale zrobią to, co trzeba, aby naprawić tętnienia. Zamiast dbać o to, kto jest w porządku, a kto w błędzie, pracują razem, aby znaleźć rozwiązanie, a w razie potrzeby kompromis.

RELATED: 5 różnych argumentów, w które każda para wpadnie w pewnym momencie

“Zdrowe pary są w stanie zachować szacunek dla siebie i naprawdę starają się zrozumieć swój punkt widzenia w argumentach. Pamiętają, że są w tym samym zespole w życiu i zdają sobie sprawę, że nawet jeśli nie zgadzają się ze swoim partnerem, ważne jest, aby zrozumieć, skąd pochodzi”, wyjaśnia dr Schewitz. “Wasz związek jest niezdrowy, jeśli wasze walki zamienią się w rzucanie obelg i argumentów z przeszłości na siebie nawzajem, aby udowodnić, że wasz partner jest zły i okropny.”

2. Nie szanujecie się.

Pomyśl o swoim najbliższym przyjacielu. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz w ich rogu, gdy cię potrzebują (a nawet jeśli nie). Jeśli mają kłopoty, będziesz tam z pieniędzmi za kaucję, a jeśli mają jakieś osiągnięcia, jesteś pierwszym, który to świętuje z całego serca.

Ta sama największa mentalność fanów jest również obecna w solidnych związkach-w końcu przyciągasz kogoś częściowo na to, jak bardzo szanujesz i cenisz go jako człowieka, a nie tylko romantycznego partnera. Więc kiedy tracisz poczucie dumy ze swoim partnerem — czy oni nie mają tego w tobie? Dr Schewitz mówi, że wkraczasz na niebezpieczne terytorium.

“Jedną z najbardziej szkodliwych rzeczy w związku jest coś, co nazywa się pogardą. Pogarda jest podstawową utratą szacunku dla partnera. Mając pogardę dla swojego partnera zwykle wskazuje, że postrzegasz go / ją jako mniej niż ty w jakiś sposób-nie tak inteligentny, pracowity, etyczny, i tak dalej. Może to objawiać się wrogością, sarkazmem, a nawet przewracaniem oczami” – wyjaśnia.

3. Nie działasz

I mamy na myśli to dosłownie: kiedy twój związek jest do punktu, w którym zakłóca twoje życie, nadszedł czas, aby podnieść brew i wykonać ruch.

Brenner wyjaśnia, że kiedy idziesz ciemną ścieżką ze swoim partnerem, prawdopodobnie zaczniesz zmagać się z podejmowaniem decyzji, opieką nad dziećmi, jeśli je masz, poruszaniem się po finansach — i lista jest długa. Dzieje się tak dlatego, że nie pracujesz już jako zespół, ale prawdopodobnie starasz się uniknąć tego, co rośnie między Tobą.

Temat: oto co musisz wiedzieć o terapii par

“Negatywne uczucia prowadzą do unikania i wycofywania się, błędnej interpretacji intencji jako bardziej negatywnych niż w rzeczywistości, oraz problemów z komunikacją i umiejętnością poruszania się w życiowych wyzwaniach”, wyjaśnia.

4. You ‘ re Lonely

Wydaje się sprzeczne z intuicją czuć się samotnym, gdy jesteś w związku, ale Brenner mówi, że kiedy nie czujesz się wspierający, kochany lub połączony ze swoim partnerem, może to być nawet bardziej przygnębiające niż bycie singlem. Kiedy jesteś owinięty w łóżku z tą osobą lub siedząc obok niej-czy odległość wydaje się rosnąć?

Lub dlatego, że nigdy ich tam nie ma, osobiście lub emocjonalnie, czy czujecie tęsknotę za nimi? W zdrowej dynamice pary stoją obok siebie, zapewniając bardzo potrzebną siatkę bezpieczeństwa od reszty świata. Jeśli tego nie masz, Może Czas To przemyśleć i poszukać bezpiecznej przystani gdzie indziej.

5. Twój Związek Jest Gwałtowny (W Jakikolwiek Sposób)

“Jeśli ty lub twój partner docieramy do punktu, w którym rzucasz rzeczy, łamiesz rzeczy lub pchasz lub uderzasz siebie nawzajem, twój związek jest niezdrowy. To prawie niemożliwe, aby mieć zdrowe, równe partnerstwo, gdy jeden partner boi się mówić z obawy, że walka przerodzi się w przemoc”, mówi dr Schewitz.

Chociaż to prawdopodobnie jest oczywiste, jeśli kiedykolwiek obawiasz się wokół swojego partnera lub ciągle cię kładą i zmniejszają poczucie własnej wartości, nadszedł czas, aby opuścić związek jak najszybciej. To nie jest warte twojej energii i Twojego bezpieczeństwa, aby zostać.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts