Czy Twoja Dziewczyna Naprawdę Jest Psycholką?

Kobieta w pomarańczowym topie podczas korzystania z telefonu.

Czy Twoja Dziewczyna Naprawdę Jest Psycholką?

Czy Niesławna “Psycho Dziewczyna” Naprawdę Jest Czymś? Badamy

Każdy ma historię o czyjejś psychopatycznej dziewczynie. Zwykle jest kobietą, której nie znamy osobiście, ale słyszeliśmy o niej historie od jej chłopaka lub byłego, a nawet z drugiej ręki przez jego przyjaciół. Możemy opowiadać anegdoty o jej dzikim zachowaniu — jej zazdrości, jej wybuchach, jak niewiarygodnie wymagająca jest-ale zwykle wiemy mniej o jej pochodzeniu lub motywacjach, z wyjątkiem niejasnego uznania, że jest “szalona” i prawdopodobnie pochodzi z pokręconej rodziny. Im więcej o niej mówisz, tym bardziej staje się potworna; karykaturalny złoczyńca niezdolny do rozumu, który uwięził jej biednego partnera w żywym piekle.

Czas przyznać, że ta psychopatyczna dziewczyna jest w zasadzie mitem.

Nie zrozum nas źle: na pewno są jakieś irracjonalne, wymagające kobiety tam, a niektóre z nich może nawet być randki znajomych. Jednak Psycho Girlfriend™ stał się zbliżającym się stereotypem dalekim od rzeczywistości — takim, który zawiera seksistowski podwójny standard i ma wsteczny pogląd na temat kobiet i chorób psychicznych u swoich korzeni.

Temat: przedstawiamy 10 najlepszych cech niesamowitej dziewczyny

Zanim jednak uda nam się rozwiać stereotyp, musimy być w stanie go poznać, kiedy go widzimy, zrozumieć, co jest z nim nie tak i mieć poczucie, co powinniśmy o nim myśleć. Tak więc, bez dalszych ceregieli, oto mit Psycho Girlfriend™ rozpakowany:

Co To Jest Mit Psycho Dziewczyny?

Wpisz” psycho girlfriend “w Google, a spotkasz się ze stronami list, które pomogą Ci zidentyfikować tę trudną bestię, z tytułami takimi jak “12 znaków, że Twoja dziewczyna jest Psycho”. Artykuły te są prawie zawsze autorstwa mężczyzn i zwykle zaczynają się od ogólnych, niepochlebnych stwierdzeń o tym, że wszystkie kobiety są “trochę szalone”, zanim szczegółowo opisują sposoby, w jakie Psycho Girlfriends™ są extra szaleństwo.

Według tych list pierwszym znakiem rozpoznawczym Psycho Girlfriend™ jest zazdrość. Wysadzi twój telefon z 25 nieodebranych połączeń, jeśli nie napiszesz do niej co pół godziny w noc Twoich chłopców, widzisz, i pewnie przegląda Twoje wiadomości, gdy jesteś pod prysznicem. Możesz zrezygnować z idei utrzymywania kontaktu ze swoim byłym lub posiadania przyjaciółek, a jeśli trafiłeś na Psycho Girlfriend™ poziomu 10, możesz nawet nie być w stanie spędzać czasu z członkami swojej rodziny, nie stając się walką.

Kolejną kluczową cechą Psycho Girlfriend™ jest to, że będzie próbowała cię zamknąć zbyt szybko. Pomyli twoje małe gesty uczucia z dużymi oznakami zaangażowania i przeanalizuje Twoją zgodność (“on jest skorpionem rosnącym i lubi swoją matkę! BĘDZIEMY RAZEM NA ZAWSZE!!!”) Zachowuje się słodko i normalnie, dopóki nie jesteś zamknięty w związku z nią, w którym to momencie wypuszcza swoją demoniczną stronę. Teraz, kiedy jesteście oficjalnie razem, ona spędza każdą minutę na śledzeniu Was na Facebooku i piszcząc na was, żebyście wyrzucili wasz rocznik, bo jest w nim zdjęcie waszego licealnego zauroczenia.

Żadna analiza Psycho Girlfriend™ nie jest kompletna bez jakiejś fotelowej psychologii na temat dynamiki jej rodziny, zwłaszcza jej relacji z ojcem. Masz gwarancję, że zobaczysz tu trop z problemami z tatusiem, a także diagnozę, że “oczywiście” pochodziła z “dysfunkcyjnej rodziny”.

Co z nim nie tak?

Ponownie, nie próbujemy udawać, że niektóre kobiety nie są naprawdę trudnymi partnerami. Problem ze stereotypem Psycho Girlfriend™ polega jednak na tym, że twierdzi, że te rzeczy są unikalne, a nawet nieodłączne kobietom. W rzeczywistości mężczyźni są równie zdolni do bycia zazdrosnymi, irracjonalnymi, uszkodzonymi i nierozsądnymi, ale nie ma odpowiedniego stereotypu Psycho Boyfriend™. To pokazuje, że istnieje seksistowski podwójny standard: kobiety, które ciężko pracują w związkach, to Psycho Girlfriends™, ale mężczyźni, z którymi trudno być, to po prostu ludzie z wadami.

Kolejną rzeczą, która jest kłopotliwa w micie Psycho Girlfriend™, jest to, że często służy on przeformułowaniu rozsądnego lub normalnego zachowania jako”szalonego”. Nie jest nierozsądne, aby kobieta oczekiwała otwartej komunikacji od swojego partnera lub była zła, jeśli wyszedł później, niż powiedział, że będzie, na przykład, i pewien stopień zazdrości należy się spodziewać w związkach. Być może Psycho Girlfriend™, która zostawiła wiadomość głosową swojemu chłopakowi, gdy jest na mieście z przyjaciółmi, właśnie została zwolniona i chce, aby jej partner był obecny po usłyszeniu tak złych wieści. A może jej chłopak ma zwyczaj wychodzenia bez mówienia jej i zostawiania jej z wszystkimi pracami domowymi, a ona jest zrozumiale wkurzona. Nic z tego nie ma znaczenia, gdy zostaniesz oznaczony jako Psycho Girlfriend™: wszystkie niuanse i empatia znikną przez okno, pozostawiając cię w obsadzie jako dwuwymiarowego złoczyńcę.

Wreszcie, trop Psycho Girlfriend™ jest budzący zastrzeżenia, ponieważ często jest połączony z naprawdę wstecznymi pomysłami na temat choroby psychicznej. “Szalony”, “dwubiegunowy” i “schizofrenik” są traktowane jako synonimy “złej osoby”, a czytanie czyjegoś dziennika połączeń jest utożsamiane z psychozą; przerażającym, poważnym doświadczeniem, które jest trywializowane i zmniejszane przez to porównanie.

Ogólnie Rzecz Biorąc, Psycho Girlfriend™ to brzydki, regresywny stereotyp, który traktuje kobiety i osoby cierpiące na choroby psychiczne z pogardą i musi odejść.

Co Powinniśmy Robić Zamiast Tego?

Zabicie mitu Psycho Girlfriend™jest całkiem proste. Pierwszym krokiem jest to, że wszyscy musimy przyznać, że nierozsądne zachowanie w związku nie zależy od płci tej osoby, a każdy — mężczyzna, kobieta lub w inny sposób — jest zdolny do bycia trudnym. Musimy również przestać używać terminów odnoszących się do chorób psychicznych jako synonimów bycia trudną, nierozsądną osobą, w przeciwnym razie przyczyniamy się do piętnowania ludzi, którzy rzeczywiście doświadczają psychozy i dla których “dwubiegunowy” i “schizofrenik” nie są tylko glejowymi synonimami bycia w nieco złym nastroju. Co więcej, powinniśmy zostawić psychoanalizę ekspertom i przestać diagnozować kobiety z problemami z tatusiem, ponieważ cofnęły się o sześć tygodni na stronie swojego chłopaka na Instagramie.

Podobne: co mówią kobiety-i co one * naprawdę * oznaczają

Na koniec musimy przyjrzeć się dokładniej opisywanemu zachowaniu Psycho Girlfriend™ i zdecydować, czy jest to coś, o czym powinniśmy osądzać. Może jest więcej informacji, których nie znamy, a może nasi męscy przyjaciele nie są niewinnymi aniołami, za które się udają. A może kobieta stojąca za stereotypem Psycho Girlfriend™ jest po prostu codziennym, wadliwym człowiekiem: czasami nierozsądnym i skłonnym do przejawów wysokich emocji, ale generalnie motywowanym pragnieniem dobrej woli połączenia, uczciwej komunikacji i lojalności w swoich związkach. Kto z nas nie mógłby powiedzieć tego samego?

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts