Jak uniknąć złamania serca podczas Sezonu mankietów

Para przytulająca się pod kocem

Jak uniknąć złamania serca podczas Sezonu mankietów

Zakochujesz się w kimś podczas Sezonu skuwania? Tylko nie daj się nabrać

Randki w sezonie cuffing (około października do marca) jest dużo jak zakupy na rzeczy na sprzedaż. W zasadzie, kończysz wracając do domu z czymś, czego tak naprawdę nie chcesz lub nie potrzebujesz w rozmiarze, który nie pasuje do ciebie. Podjąłeś decyzję bez większego namysłu tylko dlatego, że było to tanie, wygodne i lepsze niż wychodzenie ze sklepu z pustymi rękami. 

Nie oznacza to, że zakochanie się jest całkowicie niemożliwe w tych miesiącach, ale według psychologa dr Nancy Irwin, nasze predyspozycje do zamykania partnera, gdy pogoda zamienia się w chłodną pogodę, mogą być bardziej związane z tym, jak jesteśmy podłączeni do komputera, a nie z chęcią znalezienia kogoś, z kim jesteśmy zgodni. 

Temat: wszystko, co samotni mężczyźni muszą wiedzieć o sezonie mankietów

“Chłodniejsze miesiące zazwyczaj inspirują nas do dosłownie “przytulania się” w celu uzyskania ciepła”, mówi. “To wraca do naszej mentalności jaskiniowców, kiedy potrzebowaliśmy kolegów, aby przetrwać. To wciąż jest w naszym DNA po tych wszystkich tysiącach lat.” 

Czy można tego uniknąć? Czy wszyscy jesteśmy skazani na zadomowienie się w przeciętnych związkach, gdy sezon skuwania opanuje naszą psychikę? 

Oto spojrzenie na naukę za cuffing sezon, jak można czuć się podczas niego i jak określić, czy stajesz się ofiarą tego zjawiska.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/cuffing20season20graphic.htmlStatek

Co sprawia, że ludzie chcą się Parać w chłodniejszych miesiącach?


To nie tylko przetrwanie zimna sprawia, że chcemy się przytulać podczas sezonu mankietów — to także linia obrony przed sezonowymi bluesami. 

“Ludzki dotyk zwiększa poziom dopaminy, który może przeciwdziałać sezonowemu bluesowi, a także spadek poziomu serotoniny”, wyjaśnia dr Elisa Robyn. “Nasze hormony zmieniają się z powodu krótszych dni i wiele osób zmaga się z zimowym bluesem. Bycie w związku może pomóc tym uczuciom.” 

Dr Wyatt Fisher, psycholog i doradca małżeński, również wskazuje, że jesienne i zimowe miesiące mają tendencję do trzymania nas w domu, co prowadzi do potencjalnego wzrostu izolacji. To z kolei zwiększa Twoje pragnienie towarzysza. 

Kolejne losowanie w trakcie sezonu mankietów? Wiedząc, że bez partnera, będziesz musiał uczestniczyć w tych wszystkich strasznych wakacji spotkać się samotnie. “Istnieje niewielka dodatkowa presja, aby znaleźć kogoś, kto zabierze cię na wszystkie świąteczne imprezy lub powiedzieć rodzinie, że spotykasz się z kimś, gdy te przerażające pytania [dotyczące Twojego statusu związku] pojawiają się podczas kolacji Dziękczynienia”, mówi dr Jennifer B. Rhodes.


Jak radzić sobie z sezonem mankietów bez złamania serca


Jeśli nie chcesz, aby Biologia była najlepsza, najlepiej jest pozostać obiektywnym. 

“Inteligentni single będą postępować ostrożnie i szukać wskazówek, jeśli poczują się jak “ogólny” partner kontra idealny, wyjątkowy”, mówi Irwin. “Pozostań wierny swoim wartościom, pożądanym cechom i celom dla relacji i partnera. Bądź stanowczy w swoim zaangażowaniu wobec siebie i trzymaj się prawdziwej transakcji.” 

Zasadniczo, nie po prostu wskakuj na modę, ponieważ wszyscy inni to robią. Oczywiście, możemy zauważyć, że przeciwieństwa przyciągają, ale może to być również znak, że jesteś w związku wygody przykuwania. 

“Zadaj sobie pytanie, czy normalnie pociąga cię Twój nowy partner?”mówi Fisher. “Jeśli jest to ktoś, kogo zazwyczaj nie przyciąga, istnieje duża szansa, że jest to po prostu z powodu sezonu mankietów.” 

Aby powstrzymać samotność i izolację, które nieuchronnie zdarzają się, gdy pogoda pogarsza się o kilka stopni, Robyn sugeruje objęcie Twojego kręgu przyjaciół. Niezależnie od tego, czy jest to stały cotygodniowy hangout hostowany w jednym z Twoich miejsc, czy może polega na pociągnięciu za spust na zdobycie biletów na ten mecz piłkarski, o którym mówisz, mając coś, na co czekamy, powstrzyma cię od wejścia w związek z nudów.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz również zaplanować podróż, aby uciec od zimna (jeśli pozwala na to czas i budżet). 

“To świetny sezon na wakacje, zajęcia lub może wycieczkę wolontariuszy”, mówi Robyn. Pomyśl o tym jako o czasie, aby mieć nowe i ekscytujące doświadczenia, o których możesz mówić w Nowym Roku.”

Jest coś, o czym należy pamiętać: będąc wymagający o tym, kogo wybrać do daty w sezonie mankietów, i unikanie randki całkowicie, bo boisz się zranić, są rzeczy, które Rhodes ostrzega przed. 

“Połączenia zwykle zdarzają się nie bez powodu”, mówi. “Są to często natury Karmiczne i druga osoba może po prostu pojawić się na kilka miesięcy, aby podkreślić lekcję, której musisz się nauczyć, zanim pojawi się prawdziwa bratnia dusza. Jeśli żyjemy w strachu przed tymi związkami, pozbawiamy się jedynie intymności. Jeśli pojawi się jeden z nich, ciesz się tym, czym jest, naucz się lekcji, której należy się nauczyć i idź dalej, gdy nadejdzie czas, aby iść naprzód.” 

Nie powstrzymuj się od randkowania — po prostu bądź mądry. W tym sezonie, jeśli czujesz, że osoba jesteś tylko chce walczyć z zimnem, powiedz im, aby umieścić na sweter.

Możesz Też Kopać:

  • 4 znaki twój związek nie przetrwa wakacji
  • Większość Daterów wierzy w sezon na mankiety. ankieta stwierdza
  • 8 rzeczy, o których musisz pamiętać, spotykając się z rodzicami 
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts