Jak uzyskać rozwód

Jak uzyskać rozwód

Jak uzyskać rozwód

Co zrobić, gdy małżeństwo się nie układa

W przeciwieństwie do złamanych serc, które miałeś w liceum, na studiach i nie tylko, ból przechodzenia przez rozwód jest na zupełnie inną skalę. Mimo że statystyki dotyczące rozwodów w Stanach Zjednoczonych są zniechęcające-prawie 50 procent osób, które idą do ołtarza, również wejdzie na salę sądową – nikt nie bierze pod uwagę tego twistu fabuły, gdy zmierza do nowego małżeństwa. Jeśli wszystkie znaki wskazują na koniec rzeczy i jesteś gotowy, aby zacząć rzeźbić indywidualną ścieżkę dla siebie, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Powiązane: Jak się jej oświadczyć

Mając tak wiele do rozważenia-i szczerze mówiąc, tak wiele do ochrony-chcesz mieć pewność, że rozpoczniesz Postępowanie z najlepszą, najbezpieczniejszą i najmądrzejszą stopą do przodu. Tutaj znajdziesz najlepszy przewodnik na temat tego, czego możesz się spodziewać, gdy przechodzisz przez tę trudną podróż, odpowiedzi na najważniejsze pytania i jak poradzić sobie z każdym krokiem. Masz to-i znajdziesz Nowy początek po drugiej stronie.


Jak długo trwa rozwód?


Po podjęciu decyzji, aby nazwać to zakończeniem-na dobre i na złe — masz jeszcze dość długą drogę przed sobą, zanim będziesz mógł oficjalnie zostać kawalerem. Chociaż niektóre separacje mogą być zakończone w ciągu kilku tygodni, większość rozwodów trwa kilka miesięcy, w zależności od różnych szczegółów, w tym lokalizacji, majątku, dzieci i innych. Jako adwokat prawa małżeńskiego i rodzinnego Emily S. Pollock shares pracowała nad sprawami, w których była w stanie uzyskać orzeczenie rozwodu w ciągu kilku tygodni, podczas gdy inne trwały wiele lat, dzięki sporom o opiekę, skomplikowanym problemom finansowym i innym przeszkodom. Czasami Papierkowa robota, czas oczekiwania na sąd i inne sprawy mogą opóźnić proces, nawet wśród byłych, którzy podchodzą do rozwodu na tej samej stronie. “Nie ma średniej długości postępowania rozwodowego, ale sprawa bez wielu czynników komplikujących powinna być rozstrzygnięta w ciągu roku”, zauważa.

Adwokat zarządzający i Sąd Najwyższy certyfikowany Mediator prawa rodzinnego, Leisa Wintz, MS, Esq., ECHA Pollocka, dodanie sześciotygodniowego rozwodu jest opcją tylko w przypadkach, które są stosunkowo bezsporne, co oznacza, że oboje małżonkowie zgadzają się we wszystkich (lub większości) kwestiach. “Jeśli strony nie zgadzają się i musimy mieć sędziego decydującego o wszystkich lub większości spraw, Może to potrwać dłużej” – mówi. “W spornych sprawach, w których sędzia musi rozstrzygnąć kwestie, jest to średnio około dziewięciu miesięcy do roku.”


Ile kosztuje rozwód?


Chociaż byłoby to idealne dla rozwodu być niedrogie, to zazwyczaj nie jest tak, według Pollock. Cena jest jednak na szeroką skalę ślizgową, zależną od tego, jak długo trwa proces, jak skomplikowana jest dokumentacja i stan Twojego domu. Szacuje, że niedrogi rozwód kosztuje 15 tysięcy dolarów, ale wydatki mogą sięgać setek tysięcy dolarów-jeśli nie więcej. “Ponieważ każdy przypadek przedstawia różne kwestie, trudno jest określić średni koszt, ale czynniki, które zwiększą potencjalny koszt są takie same jak te, które mogą zwiększyć, jak długo sprawa będzie trwać: sporne spory powiernicze, skomplikowane kwestie finansowe, istotne i trudne do oszacowania aktywów do podziału, i, oczywiście, racjonalność stron sporu,” ona wyjaśnia.

Innym czynnikiem, który może mieć wpływ na ustawę prawnika są Twoje dzieci, zgodnie z certyfikowanym specjalistą prawa rodzinnego Richard Ian Ross, Esq. Podobnie jak Pollock, mówi, że chociaż nie ma średniej ceny za rozwiązanie sprawy małżeńskiej, ogólnie rzecz biorąc, najdroższe są te, które dotyczą nieletnich dzieci, a także wszelkie pary, które dotyczyły firm i nieruchomości.


Czego potrzebujesz, aby przygotować się do rozwodu?


Jak w przypadku każdej kwestii prawa, nie można po prostu podpisać na przerywaną linię I nazwać to dzień. Ponieważ małżeństwo połączyło ze sobą dwa życia, rozwód musi teraz oddzielić to stworzenie, a wraz z nim przychodzi Góra papierkowej roboty i wymaganych dokumentów, aby ustalić rekord (lub powiedzmy, pojedynczy). Kiedy masz te informacje pod ręką, proces rozpocznie się płynniej, co, miejmy nadzieję, będzie szybkie (i tańsze!) rozwód. Oto jak przygotować się do podróży:

Wyprowadzić się spod tego samego dachu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/move20out20from20under20the20same20roof20-20how20to20get20a20divorce.htmlGettyImages

 

Niezależnie od tego, czy ty lub twój partner zdecydujecie się spakować kilka toreb i spać w domu przyjaciela, Ross namawia pary do zerwania wspólnej dzierżawy jak najszybciej. Jak to? Choć chorobliwe, mówi, że jest to ważny pierwszy krok, ponieważ jeśli jeden z małżonków umiera przed rozwodem jest sfinalizowane, drugi małżonek zostanie automatycznie przyznane miejsce zamieszkania. “Wspólna dzierżawa może zostać zerwana poprzez przygotowanie i złożenie dokumentu do sądu i jest niezbędna we wczesnych stadiach rozwodu. Ważne jest, aby pamiętać, że wyprowadzka z domu rodzinnego nie powoduje zerwania wspólnej dzierżawy” – kontynuuje.

Emocjonalnie, oddzielenie się fizycznie może sprawić, że Twój rozwód będzie bardziej polubowny i pomoże Ci rozpocząć proces uzdrawiania od następstw twojego małżeństwa.

Poznaj Swój Obraz Finansowy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/know20your20financial20picture20-20how20to20divorce.htmlGettyImages

Podobnie jak rozpoczęcie nowej pracy lub złożenie wniosku o małżeństwo, rozwód wymaga jasnego zrozumienia sytuacji finansowej — od wydatków po podatki i nie tylko. Pollock zaleca każdej części twosome stworzyć miesięczny budżet dla swojego stylu życia, jak udokumentowane przez rzeczywistych i historycznych wydatków. Pomoże to określić różne czynniki, takie jak alimenty na dziecko lub wsparcie dla małżonków, Jeśli pojawi się w postępowaniu sądowym. Należy również wydrukować wszystkie sprawozdania finansowe dla kont osobistych i współdzielonych oraz wykonać ich kopie.

Upewnij się również, że masz pod ręką zeznania podatkowe z co najmniej ostatnich trzech lat. Przechowuj te dokumenty w bezpiecznym, bezpiecznym miejscu, takim jak skrzynka depozytowa w banku lub u zaufanego przyjaciela, jeśli martwisz się, że współmałżonek próbuje cię wykorzystać. Z praktycznego punktu widzenia wszystkie te szczegółowe informacje ułatwiają przejście, ale także zapewniają pierwszy krok w tworzeniu nowego życia, solo. “Twój rozwód będzie tańszy i mniej czasochłonny, jeśli zostaniesz poinformowany o wszystkich aktywach, zobowiązaniach i źródłach dochodów oraz zrozumiesz, ile kosztuje styl życia małżeńskiego i jakie zmiany, jeśli w ogóle, należy wprowadzić, aby przenieść się do dwóch gospodarstw domowych po rozwodzie”, dodaje Pollock.

Przygotuj się na obawy o opiekę

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/prepare20for20custody20concerns20-20how20to20divorce.htmlGettyImages

Pollock mówi, że jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdolności opiekuńczej drugiego rodzica, powinieneś jak najszybciej zacząć dokumentować dowody ich niespójności lub niekompetencji. Czy to z powodu toksycznej sytuacji w pracy, czy nałogu nadużywania substancji, im więcej możesz zilustrować, co tak naprawdę dzieje się w twojej rodzinie, tym większa szansa na uzyskanie pełnej opieki nad ukochanymi dziećmi.

“Zacznij prowadzić kalendarz, w którym odnotowujesz wszystkie przykłady zdarzeń, które Cię dotyczą – od powrotu do łóżka po pijacki Epizod przed dziećmi” – kontynuuje. “Będziesz o wiele lepiej przygotowany do argumentowania swoich obaw swojemu adwokatowi i sądowi, jeśli będziesz w stanie wesprzeć ich konkretnymi informacjami.”

Powstrzymaj się od dokonywania innych wielkich zmian życiowych aż do momentu rozwodu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/refrain20from20big20life20changes20-20how20to20get20a20divorce.htmlGettyImages

Kiedy przechodzisz przez rozwód, każda część twojego życia — od twoich nawyków po dochody — jest kontrolowana przez prawo. Wszystkie te czynniki wpływają na wyniki w postępowaniu, co sprawia, że konieczne jest utrzymanie status quo, dopóki wszystko nie zostanie sfinalizowane. Oznacza to, że powinieneś powstrzymać się od zakupu nowego domu, pobierania pieniędzy z 401k, rzucenia pracy lub przeprowadzki bez uprzedniej konsultacji z adwokatem. Jak to? Mogą one źle odzwierciedlać twój charakter i stan psychiczny, lub może ustawić współmałżonka do otrzymania częściowej własności lub nagrody finansowe, jeśli technicznie jeszcze wed.


Potrzebujesz prawnika?


Najczęściej odpowiedź na to pytanie brzmi zdecydowanie. Chociaż nie są tanie, adwokat może pomóc ci poruszać się po wielu frustrujących, skomplikowanych i opodatkowanych aspektach rozwodu. W rzeczywistości Pollock mówi, że nawet jeśli nie zamierzasz zatrudniać reprezentacji, zaleca się rozmowę telefoniczną lub spotkanie, aby poprowadzić twoje wybory. “Powinieneś skonsultować się z prawnikiem, aby ustalić, co pociąga za sobą proces rozwodowy, jakie są Twoje prawa i jakie są Twoje opcje postępowania. Być może ty i twój małżonek będziecie mogli współpracować, aby złożyć bezsporne dokumenty bez porady-kontynuuje. Zwykle ma to miejsce w bardzo krótkich małżeństwach, które nie obejmują dzieci ani żadnych wspólnych aktywów.

Jeśli jednak w pełni spleciłeś życie i dzieci do rozważenia, Pollock mówi, że warto zainwestować, ponieważ utrzymanie adwokata, aby uzyskać dobrą umowę, jest tańsze niż utrzymanie profesjonalisty, aby naprawić zły. Winz zgadza się z Pollockiem, zauważając, że często odbiera telefony od ludzi, którzy sami próbowali się rozwieść, a to się odwróciło — czasami nawet lata po procesie. Ponieważ prawo rodzinne jest skomplikowane, a większość niewprawnych ludzi nie wie o każdym zakamarku, zakamarku i lukach, adwokat jest po to, aby chronić Ciebie i twoją nową przyszłość.

Szukając prawnika, Wintz mówi, że ważne jest, aby pracować z kimś, z kim czujesz się komfortowo i kto ma doświadczenie w tym konkretnym aspekcie prawa. To nie tylko sprawi, że poczujesz się optymistycznie wchodząc w postępowanie rozwodowe, ale możesz spać spokojnie, wiedząc, że masz zaufanego eksperta w sądzie. “Upewnij się, że znajdziesz adwokata, który ma podobną filozofię do ciebie, jak zarządzać sprawą. Nie wszyscy adwokaci są sobie równi i podobnie jak w przypadku terapeuty, znalezienie dobrego dopasowania ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia najlepszego możliwego procesu”, dodaje.


Co należy wziąć pod uwagę, jeśli masz dzieci?


Jakby przezwyciężenie końca wielkiej miłości nie było wystarczająco trudne, rodzice muszą również wziąć pod uwagę dobro swojego potomstwa, przechodząc przez rozwód. Za każdym razem, gdy w grę wchodzą dzieci, sprawa staje się bardziej skomplikowana i często emocjonalnie naładowana. Przede wszystkim Pollock wzywa pary — bez względu na to, jak bardzo są na siebie wściekłe — do skupienia się na znalezieniu układu, który działa najlepiej dla rodziny, nadając priorytet emocjonalnemu i fizycznemu bezpieczeństwu dzieci. Oznacza to bycie uważnym i szczerym na temat tego, co każdy rodzic jest w stanie podjąć, biorąc pod uwagę ich historię rodzicielską, zdolności opiekuńcze i relacje, które mają z każdym dzieckiem. “Czasami dobry rodzic może być złym współmałżonkiem i ważne jest, aby rozwodzący się rodzice pracowali nad oddzieleniem tych pomysłów, rozważając, jaki układ po rozwodzie będzie najlepszy dla dzieci”, kontynuuje.

Ross zaleca mężczyznom, aby sami przeszli przez serię pytań, aby byli świadomi swoich praktyk rodzicielskich. Tutaj wymienia kilka: “ile czasu opieki chcesz, aby sąd dał ci? Jak bardzo byłeś zaangażowany w wychowywanie dzieci? Czy byłeś trenerem w drużynie piłkarskiej lub pracowałeś codziennie i nigdy nie opuściłeś pracy wychowywania dzieci dla współmałżonka? Jak emocjonalnie jesteś związany ze swoimi dziećmi? Czy chodzisz na wizyty u lekarza i dentysty i chodzisz na wieczory z powrotem do szkoły? Czy Twoje godziny pracy będą wystarczająco elastyczne, aby umożliwić Ci duży blok czasu z dziećmi? Jakie masz obawy dotyczące współmałżonka i jak współmałżonek traktuje dzieci? Czy współmałżonek jest strażnikiem? Czy współmałżonek pracuje, czy jest rodzicem mieszkającym w domu?”

Wyjaśnia, że wszystkie te rozważania muszą być rozważone wraz z innymi niuansami wpływającymi na Twoją rodzinę i sprawę, aby określić opiekę. W większości przypadków prawo do opieki podstawowej przysługuje kobietom, ale mężczyźni powinni dołożyć wszelkich starań, aby aktywnie uczestniczyć w życiu swoich dzieci, znajdując wygodne miejsce spotkań i kompromis, który stawia dzieci na pierwszym miejscu.


Co Należy Wziąć Pod Uwagę, Jeśli Masz Dług?


Kiedy mówisz “na dobre i na złe” i “w chorobie i zdrowiu”, być może miałeś to na myśli. I być może, nawet teraz, kochasz swojego partnera, ale wiesz, że nie jesteś dla siebie odpowiedni. Ale “bogatsza czy biedniejsza” część tradycyjnych ślubów? Nie można ich przeoczyć, zwłaszcza przy rozwodzie. Pollock wyjaśnia, że dług może powodować prawdziwy ból głowy pod koniec małżeństwa, choć przepisy różnią się w zależności od stanu. W większości obszarów kraju jednak mówi, że nie jesteś odpowiedzialny za dług małżonka zaciągnięty przed ślubem … ale możesz zostać pociągnięty do częściowej odpowiedzialności za wszystko, co się liczy, ponieważ powiedziałeś”tak.’

Ross wyjaśnia, że jest to często uważane za “dług wspólnotowy” i przekłada się na pieniądze będące w połowie własnością małżonków. Może to stać się trudne, gdy jesteś żonaty od wielu lat – i rozważając kredyty studenckie. “Ogólnie rzecz biorąc, zaległy dług Uczniowski jest przyznawany małżonkowi, który chodził do szkoły. W długich małżeństwach, w których Wspólnota korzystała ze szkoły, ponieważ małżonek ucznia od wielu lat zarabia na rzecz wspólnoty, zasada może być inna-ostrzega.

Jeśli współmałżonek ma historię zadłużenia karty kredytowej i zsumowane jeszcze więcej zer, gdy byłeś razem, możesz być za to odpowiedzialny. To samo odnosi się do długu rodzinnego zamieszkania (aka, hipoteka), i może wymagać para sprzedać dom, jeśli żadna osoba nie może sobie pozwolić na pokrycie kosztów na własną rękę. W przypadku wszystkich tych sytuacji — i wielu innych, które stoją przed ich brzydką głową podczas rozwodu — konsultacja z prawnikiem jest najlepszą drogą do uzyskania najlepszego możliwego wyniku przy najniższych kosztach.


Co trzeba wiedzieć o alimentach?


Powiedzmy, że jesteś ze swoją partnerką od dekady, a ona rzuciła pracę, by opiekować się dziećmi. Wspinałeś się po drabinie korporacyjnej – i w nawiasach podatkowych – ale jej kariera została wstrzymana. Oznacza to, że Twoje dochody są znacznie wyższe niż to, co ona zarabia, co wymagałoby płacenia alimentów. Wintz wyjaśnia, że jest to wsparcie należne od jednego współmałżonka drugiemu. Choć często kwestionowane w rozwodach, celem nie jest, aby uruchomić kogoś dobrze suche, ale stworzyć równe szanse w okresie przeprowadzki. “Intencją jest umieszczenie stron na prawie równych prawach, przynajmniej przez pewien okres czasu lub pomoc w przejściu partii do bycia singlem”, wyjaśnia. Jeśli martwisz się o płacenie tej miesięcznej sumy przez długi okres, Pollock zaleca spożycie adwokata, który może lepiej przewidzieć wynik w oparciu o Twoją wyjątkową sytuację. Okres alimentów jest zwykle ustalany na podstawie prawa państwa, czasu trwania małżeństwa, wieku, wartości majątku, który dzielisz, i innych czynników.


Co Należy Wziąć Pod Uwagę W Oparciu O Lokalizację?


Choć intensywny, ten przewodnik jest nadrzędną perspektywą uzyskania rozwodu-i nie jest przeznaczony jako jedyny zasób. W końcu jest jeden ważny czynnik, którego nie można zdyskontować: Kod Pocztowy. Jak wyjaśnia Pollock, praktycznie każdy aspekt Twojego rozwodu zależy od Twojego stanu-od tego, czy musisz dochodzić roszczenia opartego na wadach, do jakiej metody wyceny należy zastosować przy ocenie interesu biznesowego i wszystkiego pomiędzy.

Na przykład Ross mówi, że Kalifornia wymaga sześciomiesięcznego pobytu w stanie i trzech miesięcy w hrabstwie przed złożeniem sprawy. Inni nie uważają tego za konieczne, podczas gdy inni mają różne prawa, które mogą skomplikować ten proces. Bez względu na to, gdzie jesteś, pójście na miejsce podczas wybierania adwokata będzie najlepszym rozwiązaniem.


Jak rozpocząć proces gojenia?


Chociaż istnieje wiele praktycznych aspektów rozwodu, które wymagają twojej uwagi – od papierkowej roboty po przeprowadzkę — nie możesz dyskontować swojego serca w tym burzliwym okresie. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, gdy zaczniesz naprawiać swoją duszę:

Pozwól Sobie Smucić Się

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/let20yourself20grieve20-20how20to20get20a20divorce.htmlGettyImages

Dr Sarah Schewitz, psycholog ds. miłości i związków, mówi, że zbyt często ludzie gubią się w namacalnych aspektach oddzielania, zapominając zwracać uwagę na to, co dzieje się wewnętrznie, i zbyt długo ignorują swoje uczucia. Jest to błąd, ponieważ złamane serce nie jest łatwym doświadczeniem do przejścia. Nawet jeśli chcesz zakończyć swoje małżeństwo, traumatycznym wydarzeniem jest ponowne wyobrażenie sobie nowego życia bez współmałżonka. “Nie tylko pozwalasz odejść osobie, ale także pozwalasz odejść przyszłości, którą wyobrażałeś sobie z tą osobą”, wyjaśnia. Choć może chcesz zdrętwiały się poprzez binge oglądania telewizji, gry wideo, biorąc na więcej pracy, lub gorzej, picie zbyt dużo lub spanie wokół, trzeba poczuć swoje lęki, zanim będzie można je zwolnić.

Otocz Się Wsparciem

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/surround20yourself20with20support20-20how20to20get20a20divorce.htmlGettyImages

Nawet jeśli wkrótce nie będziesz już współmałżonkiem, nadal jesteś przyjacielem. Syna … Brata. Psycholog dr Yvonne Thomas sugeruje, że szczególnie w trudnych sytuacjach zgromadzenie wokół kochającej rodziny i przyjaciół może pomóc ci zobaczyć, jak cenny i godny jesteś. Separacje mogą sprawić, że zwątpimy w nasze poczucie własnej wartości, ale ci, którzy widzą całą naszą dobroć, nie pozwolą nam zapomnieć o tym, co czyni nas wyjątkowymi.

Jeśli potrzebujesz bezstronnej, bezpiecznej przestrzeni do dyskusji i analizy swoich uczuć, dr Thomas sugeruje również skorzystanie z pomocy terapeuty. “Często korzystnie jest pracować z psychologiem, aby pomóc ci stanąć na nogi i dowiedzieć się, jakie lekcje można wyciągnąć z małżeństwa, które nie działa, abyś był mniej skłonny powtórzyć wzór z przyszłą osobą zainteresowaną”, wyjaśnia.

Nie oceniaj procesu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/dont20judge20your20process20-20how20to20get20a20divorce.htmlGettyImages

Dr Schewitz przypomina rozwodnikom, że nie ma określonej ilości czasu, w którym powinieneś czuć się zdenerwowany — lub nie. Każdy zdrowieje inaczej, a im mniejsza presja na siebie, aby czuć się w określony sposób lub poruszać się w określonym tempie, tym mniej się leczysz. “Czasami ludzie są sfrustrowani sobą, ponieważ nadal są zdenerwowani dawno po tym, jak myślą, że powinni z tym skończyć”, kontynuuje. “Twój Proces jest Twoim procesem i osądzanie go tylko uniemożliwia ci prawdziwe uzdrowienie na linii czasu, która jest dla ciebie odpowiednia.”

Możesz Też Kopać:

  • Jak żyć po rozwodzie
  • Powrót do zdrowia po rozstaniu
  • Jak z nią zerwać
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts