Czerwone flagi w związku

Czerwone Flagi

Czerwone flagi w związku

8 czerwonych flag, na które należy uważać w związku

Wczesne etapy związku to jedne z najszczęśliwszych chwil, jakie możesz poczuć. W twoim życiu pojawia się nowa osoba i każdego dnia jesteś podekscytowany, że ją widzisz, poznajesz ją lepiej i uprawiasz niesamowity seks.

Ale tak wspaniałe, jak to uczucie, może również oślepić Cię do mniej zabawnych aspektów osoby, z którą jesteś. Każda drobna wada może czuć się nieistotne lub jak zabawy dziwactwa, a nie coś, co może stanowić prawdziwe wyzwanie dla relacji w dół drogi.

Takie rzeczy nazywamy “czerwonymi flagami”, które ostrzegają nas przed przyszłym niebezpieczeństwem. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego nowego partnera, możesz nie zastanawiać się dwa razy nad żadnym z nich, ale nie zaszkodzi wiedzieć o kilku typowych, więc są przynajmniej na Twoim radarze. W ten sposób, będziesz w stanie wydostać się z potencjalnie koszmarnego związku, zanim zrobi się naprawdę źle.

Powiązane: 10 Rzeczy, Które Wyłączają Kobiety

Oto osiem czerwonych flag, na które powinieneś zwrócić uwagę w związku z nowym partnerem:

1. Nie okazują szacunku ludziom, którzy im służą.

Jednym z najjaśniejszych mówi o prawdziwym moralnym charakterze osoby jest to, jak traktują ludzi, których uważają za mniej potężnych. Dlatego mądrze jest obserwować interakcje partnera w otoczeniu pracowników serwisu.

“Nawet jeśli twój partner jest bardzo uprzejmy i komplementarny dla Ciebie, jeśli jest niegrzeczny lub nietolerancyjny wobec innych, takich jak serwer w restauracji lub sprzedawca w sklepie, może to być czerwona flaga, która przemawia do czyjegoś charakteru”, mówi Heidi McKenzie, licencjonowany psycholog kliniczny specjalizujący się w kwestiach związanych z relacjami.

“Czy są apodyktyczni, wymagający, lekceważący czy po prostu niegrzeczni w obsłudze ludzi? Jeśli tak, to może być tylko kwestią czasu, zanim ten rodzaj pogardy zostanie zrównany z Tobą.”

Jedna lub dwie złe interakcje z kelnerami lub kasjerami mogą wydawać się małymi ziemniakami w porównaniu z życzliwością, którą ci okazują, ale niestety może to ostatecznie być oznaką złych rzeczy, które nadejdą.  

Steve Phillips-Waller, założyciel strony lifestyle a Conscious Rethink, zgadza się. “Na początku relacji prawdziwe oblicze osoby częściej ujawnia się podczas interakcji z osobami trzecimi, a nie bezpośrednio z tobą”, mówi. “Nawet to, jak traktują swoich przyjaciół lub członków rodziny, może pokazać, jacy są naprawdę. Jeśli są niegrzeczni, aroganccy, nieuprzejmi lub źle traktują innych w jakikolwiek sposób, jest to coś, na co będziesz chciał zwrócić dużą uwagę, zanim rozważysz ich miejsce w swoim życiu.”

2. Nie zgodzą się z Tobą

Wbrew temu, co można się spodziewać, kłótnia z partnerem jest rzeczywiście ważne.

“[Konflikt] ma na celu zbliżyć was do siebie, dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem i ostatecznie rozwijać się razem. Ale kiedy nie jest to dobrze obsługiwane, może powodować poważne problemy”, mówi Rachel Wright, licencjonowana terapeutka małżeńska i współzałożycielka Wright Wellness Center. “Problem w naszym społeczeństwie polega na tym, że nie uczymy tego dobrze.”

Jak miło, jak to może brzmieć, aby nie walczyć, może chcesz być ostrożny z partnerem, który nie może lub nie będzie się z tobą nie zgodzić. Jeśli sprawy będą się układać między wami na dłuższą metę, będziecie musieli rozwinąć zdolność do zdrowego kłócenia się ze sobą, a to zaczyna się od wczesnego wdawania się w drobne nieporozumienia i ich rozwiązywania.

“Badania sugerują, że angażowanie się w małe nieporozumienia może pomóc złagodzić napięcie i odeprzeć potencjał większych walk”, zauważa Jess O ‘ Reilly, seksuolog mieszkający w Astroglide. “Nieporozumienia pomagają również wyjaśnić twoje potrzeby i oczekiwania oraz lepiej zrozumieć partnera, abyś mógł zarówno dostosować swoje zachowanie w przyszłości. Argumentując, że wyniki w pozytywnych rozwiązań może również prowadzić do większej satysfakcji z relacji, jak stać się bardziej uczciwy, złagodzić napięcie w związku i komunikować swoje potrzeby i oczekiwania.”

3. Chcą być z tobą 24/7

Na początku związku, to normalne, aby twój partner wokół cały czas. Ale jeśli nagle zastanawiasz się, gdzie poszedł twój czas “ja”, możliwe jest, że mogą wystąpić pewne problemy z granicami.

“Istnieją pewne granice, które należy zachować”, mówi Adina Mahalli, MSW z Maple Holistics. “Jeśli twój nowy partner chce przychodzić co wieczór, nawet jeśli wyraziłeś się jasno, że jesteś zajęty, powinieneś uznać to za potencjalną czerwoną flagę. Zdrowo jest mieć własne życie i zobowiązania.”

O ile czas spędzony razem jest ważny, zdrowe relacje pozwalają również każdej osobie na miarę niezależności i wolnego czasu.

“Oznacza to, że twój partner rozumie, czy chcesz mieć męski wieczór od czasu do czasu, czy potrzebujesz wieczoru dla siebie tylko dlatego, że masz na to ochotę”, dodaje McKenzie. “Jeśli twój partner staje się zagrożony tymi potrzebami lub sprawia, że czujesz się winny z tego powodu, może to być znak, że wdajesz się w związek z kimś, kto jest potrzebujący, zazdrosny lub kontrolujący.” 

4. Nie mogą wziąć odpowiedzialności za swoje czyny

Nieszczęścia życia są często złożone. Rzadko jest to tylko twoja wina. Ale ktoś, kto nie chce wziąć nawet odrobiny odpowiedzialności za swoje problemy, może być oznaczony jako niedojrzały. Jeśli tak jest w przypadku nowego partnera, uważaj na to, jak ich zachowanie może łączyć się z ich osobowością.

“Od przyjaciół i rodziny po byłych i współpracowników, jeśli znajdą winę u prawie wszystkich, możesz uznać wspólny mianownik: to oni”, mówi O ‘ Reilly. “Ponieważ przyjaźnie twojego partnera i relacje z rodziną mogą mieć wpływ na twoje, ważne jest, aby zwracać uwagę na sposób, w jaki mówią o innych ludziach i wchodzą w interakcje z innymi ludźmi w ich życiu.”

Rzeczy mają potencjał, aby uzyskać szczególnie brzydkie, jeśli chodzi o interakcje między wami, jeśli się w niezgody, że twój partner nalega to wszystko twoja wina.

“Jeśli twój nowy partner nawali i nigdzie nie znajdziesz przeprosin, możesz przemyśleć ten związek”, ostrzega Mahalli. “Ważne jest, aby uznać, kiedy popełniasz błędy, aby iść do przodu. Kiedy ktoś nie jest w stanie tego zrobić, możesz na początku pozwolić mu się wymknąć, ale na dłuższą metę może to prowadzić do nierozwiązanych problemów i narastającej niechęci.”

5. Trzymają Cię na dystans

W ciągu pierwszych kilku miesięcy randki kogoś, to normalne, że nie wiem pewne rzeczy o nich-szczegóły dotyczące ich przeszłości, przyjaciele widzą tylko tak często, i tak dalej. W miarę upływu czasu, jaśniejszy obraz powinien tworzyć się, gdy dowiesz się więcej o nich. Jeśli nadal pozostają tajemnicze i enigmatyczne w związku, może to być znak, że coś się dzieje.

“[To jest czerwona flaga, jeśli] twój partner miał życie przed poznaniem i nadal ma życie poza związkiem, ale zawsze słyszysz o tym tylko od nich [i] nigdy nie podejmują wysiłku, aby zaangażować cię w to”, mówi Phillips-Waller.

“Powinieneś być szczególnie ostrożny, jeśli po randce przez rozsądną liczbę miesięcy nie spotkałeś żadnego z ich przyjaciół lub członków rodziny i nie wspominają o tym, że kiedykolwiek to robisz”, dodaje. “Oczywiście, niektórzy ludzie są bardzo prywatni, ale jeśli nie są dumni z bycia z Tobą lub mają inny powód do trzymania cię w tajemnicy, jest mało prawdopodobne, aby był to dobry znak.”

Jasne, po prostu nie może być wiele osób w życiu partnera, a nie, że ukrywają je przed tobą, ale to przedstawia swój własny zestaw wyzwań.

“Chociaż początkowo może być atrakcyjne przebywanie z kimś, kogo czas i uwaga skupiają się wyłącznie na tobie, może to wskazywać na głębszą walkę z rozwijaniem znaczących relacji i trudności z prawdziwym połączeniem”, mówi Miller. “Ponadto, widząc kogoś interakcji z przyjaciółmi, i poznanie tych przyjaciół zapewniają świetny wgląd w osobę, z którą się spotykasz.”

6. Chronią Cię przed przyjaciółmi i rodziną

Może zacząć się od próśb, które wydają się wystarczająco niewinne, ale nowy partner mówiący ci, co możesz, a czego nie, powinien być powodem do niepokoju, bez względu na konkretne rzeczy, o które proszą. To nabiera zupełnie nowego stopnia złowrogiego, jeśli próbują kontrolować, z kim się spotykasz, zwłaszcza jeśli próbują to sfabrykować z powodów romantycznych.

“Jeśli zauważysz, że twój partner naciska na Ciebie, abyś spędzał coraz mniej czasu z rodziną i przyjaciółmi, abyś mógł poświęcić 100% swojej uwagi i uczucia na tę osobę, może to być znak, że twój partner buduje fort wokół ciebie, aby trzymać innych z dala”, mówi Pam Evans, strateg relacji i autorka “wymiany pierścieni — lekcji życia Od wielokrotnego małżeństwa.”

“Kiedy w końcu zapadnie w tobie poczucie izolacji, może być już za późno na działanie. Twój duszony partner mógł nie pozostawić Ci luki w oddychaniu świeżym powietrzem osobistej wolności w twoim związku.”

Ten rodzaj duszenia nie jest tylko niezdrowy, jest toksyczny. Jeśli twój partner próbuje zablokować wszystkich innych w twoim życiu, musisz działać szybko.

“Możesz zobaczyć znaki dość wyraźnie, jeśli zwracasz na nie uwagę”, mówi trener randek i związków Amie Leadingham. “We wczesnych stadiach randek osoba kontrolująca zaczyna izolować swojego partnera od przyjaciół i rodziny. Próba stworzenia zachowania współzależności od partnera kontrolującego. Jeśli widzisz jakiekolwiek oznaki nadużycia w swoim związku, nawet werbalne, polecam skontaktowanie się z licencjonowanym profesjonalnym terapeutą lub innymi o dodatkowe wsparcie, aby pomóc ci wydostać się z tego toksycznego związku.”

7. Nie wspierają Twoich ambicji

Relacje między dwojgiem ludzi są również, w pewnym stopniu, relacjami między wersjami tych ludzi, którzy spotkali się w określonym momencie. Podczas gdy naturalne jest zmienianie się w czasie, gdy uczymy się lekcji życia i zdobywamy doświadczenie, sposób, w jaki twój partner reaguje na te zmiany, może być oznaką tego, jak naprawdę są.

“Ważne jest, aby zauważyć, jak nasze romantyczne zainteresowanie reaguje na dobre wiadomości w naszym życiu”, mówi doradca Shannon Thomas. “Czy są autentycznie podekscytowani razem z nami, czy też otrzymujemy chłodną odpowiedź? Jeśli zaczniesz zauważać wzorzec, w którym ich reakcje są mniej [entuzjastyczne] niż byś się spodziewał, weź note.It może się tylko pogorszyć z czasem i jest znakiem, że mogą czuć się zagrożeni twoim sukcesem lub osobistym rozwojem.”

Dobry związek to taki, w którym obaj partnerzy wspierają swoje ambicje. Ktoś, kto promieniuje zazdrością napędzaną chłodem, jest partnerem, który aktywnie stara się wyhamować twój osobisty rozwój.  

“Kiedy twój partner mówi:” nie sądzę, że powinieneś iść na ten kurs, ponieważ nie będziesz w domu każdego wieczoru, tak jak teraz”, to zdecydowanie czerwona flaga, mówi Evans. “Twój partner może wykazywać brak zainteresowania i / lub wsparcia w Twojej ewolucji ze strachu, że możesz się zmienić i od nich odrosnąć.”

8. Są dla Ciebie wredni.

Być może najważniejszą czerwoną flagą jest to, że twój partner źle cię traktuje. Możesz się wiele nauczyć z kontekstowych wskazówek, takich jak to, jak traktują innych ludzi, co Ci pokazują, co przed tobą ukrywają i jak są dla ciebie mili. Ale kiedy są dla Ciebie wredni, pokazują ci, kim naprawdę są.

“Mówię moim klientom, aby biegali po wzgórzach, jeśli ich partner nazywa ich “leniwymi”, “głupimi” lub “kulawymi”, a następnie mówię: “Rozchmurz się – ja tylko żartowałem”, gdy obrażają się”, mówi McKenzie. “Wyzwiska nigdy nie są OK, nawet pod pozorem żartowania. Jeśli słyszysz te rzeczy na początku w związku, szanse są dobre, że zmierzasz do związku z kimś, kto jest słownie i emocjonalnie obraźliwe.”

Szczególnie niepokojący jest jakikolwiek rodzaj agresji lub przemocy skierowanej przeciwko tobie lub po prostu występującej w twojej obecności. Nie musisz być zraniony przez latający odłamek porcelany, żeby wiedzieć, że nie lubisz rzucać w ciebie talerzem.

“Usprawiedliwianie zachowania przez mówienie, że twój partner jest” po prostu dramatyczny ” lub “namiętny”, jest dużym błędem”, ostrzega McKenzie. “Kłóceniu się w związku nigdy nie powinny towarzyszyć przejawy fizycznej agresji i jest to znak, aby wyjść i wyjść teraz. Czasami mężczyźni pomijają tę czerwoną flagę, ponieważ nie czują się szczególnie zagrożeni fizyczną agresją kobiety. Niezależnie od tego, czy czujesz się zagrożony, czy nie, nadal jest to znak, który wskazuje na burzliwy i chaotyczny związek w dół drogi.”

Żadna z tych czerwonych flag nie musi łamać transakcji, ale są to znaki, które bierzesz pod uwagę, rozważając przyszłość związku.

Choć kuszące może być pozostanie i próba zmiany osoby na lepsze, to może nie być możliwe.

Możesz Też Kopać:

  • Nowe relacje Don ‘ ts, ujawnione
  • Znaki, że zmierzasz do rozstania
  • 5 Rzeczy Faceci Się Mylą O Miłości
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts