Jak Włamać Się Do Praktyki Medytacji

Jak Włamać Się Do Praktyki Medytacji

Stań się zdrowszy, robiąc (prawie) nic – oto jak

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Nie ma czegoś takiego jak typowy dzień dla Jamie Goldstein. 27-latek, praktykujący lekarz w Bagdadzie w Iraku, nieustannie porusza się w stresujących sytuacjach życiowych i śmiertelnych. Czasami pomaga niepocieszonej żonie uporać się ze stratą męża 50 lat. Innych, pomaga bezdomnym alkoholikom na ulicy.

Pośród dziwnych cykli snu i tragicznych sytuacji, tubylcy z Connecticut czuli, że życie ucieka od niego i zwrócili się do medytacji, aby się zrelaksować i uziemić. Robi około 15 do 30 minut dziennie, mówi, zmienił swoje życie na lepsze. “Pozwala mi na ponowne połączenie się ze sobą”, mówi. “To daje mi więcej energii. Jestem ogólnie bardziej miły, bardziej szczęśliwy. Czuję, jak energia przechodzi przeze mnie, a z każdym wydechem czuję mniejszy stres, mniejszy nacisk.”

Ciśnienie spada również na 28-letniego Brendana Sullivana. Prawnik z fortune 200 mieszkający na Florydzie. stres jego codzienności “dosłownie mnie dobija” – wyznaje. “Nie mogłem schudnąć, zawsze miałem czerwoną twarz i spałem bardzo niespokojnie.”Wiedząc, że zmiana jest nieuchronna, Sullivan zaczął używać Headspace, popularnej aplikacji do medytacji. Wyniki były szybkie i mile widziane. “Oddychanie i uważność uczyniły mnie lepszym. Spokojnie. Byłem lepszy w jiu-jitsu. Mniej niepokoiĺ ‘ em siÄ ™ przed prezentacjami i na spotkaniach negocjujÄ … cych umowy. Nie wyobrażam sobie życia bez niego.”

Medytacja ma swój główny moment. Co prawda, myśl o siedzeniu w miejscu i nie robieniu niczego celowo inspiruje pewien czynnik “meh”. Ale z takimi gwiazdami jak Hugh Jackman, Kobe Bryant i Jerry Seinfeld, którzy słyną z Zen, medytacja musi być dobra, prawda? Podobnie jak wpadając na CrossFit WOD, możesz teraz również trafić na klasę uważności. Uznaj to za trening HIIT dla twojego mózgu. Butikowe miejsca do medytacji, takie jak The Den, MNDFL i Inscape, pojawiają się od Los Angeles do Nowego Jorku, wraz z uspokajającą wodą w holu i miękkimi poduszkami, na których można usiąść podczas sesji spokoju.

Spis treści

 • Czym Jest Medytacja?
 • Rodzaje Medytacji
 • Najlepsze Aplikacje Do Medytacji
 • Porady Medytacyjne Dla Początkujących
 • Zalecane Medytacja Essentials

“W tym momencie, przy wszystkich badaniach nad medytacją, nie tylko twój duchowy hipis mówi ci, że masz to zrobić”, mówi Lodro Rinzler, współzałożyciel i dyrektor duchowy w nowojorskim studio medytacji MNDFL. “To twój terapeuta, to twój lekarz, to twoja matka, to twoja dziewczyna.”

Jeśli fakt, że jest to trendy nie przekona cię do spróbowania medytacji, być może pozytywna nauka wspierająca korzyści umysłu i ciała wynikające z włączenia medytacji do rutynowej woli. Zaledwie 30 minut medytacji poprawia objawy depresji, zgodnie z jednym z badań Johns Hopkins University. Może również złagodzić bóle głowy, obniżyć ciśnienie krwi i pomóc uzyskać więcej z treningu

“Medytacja może zmniejszyć poziom kortyzolu (hormonu stresu), który przyczynia się do wielu chorób, w tym niektórych form raka”, mówi Bonnie Marks, PsyD, starszy psycholog w rehabilitacji Rusk NYU Langone. “Kiedy zmniejszysz poziom kortyzolu, możesz osiągnąć bardziej pozytywne nastawienie.”

Wejdź do przewodnika Ultimate Man ‘ s Guide do medytacji Askmena. Od tego, jak ćwiczyć medytację na własną rękę, w tym dokładnie to, co to jest, różne rodzaje, po najlepsze aplikacje, które pomogą Ci pomóc, a nawet kilka sugestii, co dodać do swojej domowej przestrzeni medytacyjnej, mamy wszystko pod ręką, o ile masz otwarty umysł.

Czym Jest Medytacja?

W przeciwieństwie do tego, co możesz myśleć, medytacja jest czymś więcej niż tylko zamykaniem oczu na pięć minut rano. Oczywiście, medytacja jest ćwiczeniem dla umysłu, aby skupić się na pewnym przedmiocie lub stać się świadomym chwili obecnej.

“Medytacja pozwala Ci skupić się na sobie i połączyć się ze sobą”, mówi Khajak Keledjian, założyciel i dyrektor generalny Inscape. “Im lepiej możesz połączyć się ze sobą, tym lepiej możesz połączyć się ze wszystkim i wszystkimi wokół siebie.”

Datowane na około 5,000 do 3,500 pne, najwcześniejsze udokumentowane zapisy medytacji pochodzą z nauczania Wed w starożytnych Indiach. Długo po otwarciu pierwszej sali medytacyjnej w Japonii w 653 r. n. e.ruch ten nie został spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Duchowy przywódca Maharishi Mahesh Yogi słynnie wprowadził medytację do głównego nurtu, pracując z a-listerami, takimi jak The Beatles I The Beach Boys. Trudno uwierzyć, że jeszcze w zeszłym roku IBISWorld poinformował, że firmy związane z medytacją w Stanach Zjednoczonych wygenerowały 984 miliony dolarów przychodu. W świecie, w którym Seattle Seahawks medytują w szatni, a mieszkańcy miasta płacą 20 dolarów za 45-minutowe zajęcia uważności w butiku, nie ma wątpliwości, że trend jest tutaj, aby pozostać.

“W języku tybetańskim jednym słowem określającym medytację jest “gom”, które można również przetłumaczyć jako “zaznajomić się z”, więc jednym ze sposobów myślenia o tym jest to, że poznajemy to, kim jesteśmy”, mówi Rinzler. “Odrobina medytacji każdego dnia może służyć jako praktyczne narzędzie, które pozwoli Ci żyć pełniej.”

I tak jak są różne rodzaje ćwiczeń, tak też są różne rodzaje medytacji.

Rodzaje Medytacji

Medytacja Zen: Rodzaj buddyjskiej medytacji, w której skupiasz swoją uwagę i świadomość na swoim oddechu. Zazwyczaj odbywa się to siedząc z otwartymi oczami w spojrzeniu w dół.

Medytacja Vipassana: Podobnie jak medytacja zen, Vipassana jest tradycyjną buddyjską medytacją, która podkreśla świadomość oddechu, szczególnie wchodzącego i wychodzącego z nosa. Ilekroć umysł wędruje, zidentyfikuj rzeczy, które dryfują, a następnie Przywróć skupienie do oddechu. Zazwyczaj odbywa się to siedząc z zamkniętymi oczami.

Medytacja Uważności: Zaczerpnięta z medytacji Vipassana, ta podobna praktyka podkreśla uwagę na ruch na brzuchu, gdy oddech przychodzi i odchodzi. Zazwyczaj odbywa się to siedząc z zamkniętymi oczami.

Medytacja Metta: Ta praktyka polega na kierowaniu dobrych życzeń zarówno wobec siebie, jak i innych ludzi. Zacznij od życzenia sobie szczęścia i dobrego zdrowia, a następnie wyślij te życzenia tym, na których Ci zależy. Zazwyczaj odbywa się to siedząc z zamkniętymi oczami.

Medytacja Mantry: Praktyka ta polega na wyborze mantry (lub dwóch!) i śpiewając to głośno lub cicho do siebie. Zazwyczaj odbywa się to siedząc siedząc z zamkniętymi oczami.

Medytacja Transcendentalna: Opracowana przez Maharishi Mahesh Yogi technika polega na tym, że skupiasz swoją uwagę na bezsensownej jedno – lub dwusylabowej mantrze w łatwy sposób, przypisanej przez nauczyciela w czasie nauki. Ogólnie rzecz biorąc, odbywa się to wszędzie, gdzie można usiąść ze skrzyżowanymi nogami z zamkniętymi oczami.

Medytacje Kundalini: Opierając się na idei, że każda osoba ma boską energię u podstawy swojego kręgosłupa, i naszym obowiązkiem jest czerpać z tego poprzez ruch i oddychanie. Zazwyczaj odbywa się to poprzez włączenie jogi i ruchu.

Rzeczywistość jest taka, że wiele różnych rodzajów medytacji wydaje się takich samych, zwłaszcza, że są one oparte na podobnych doświadczeniach i odczuciach. Nie oczekujemy, że będziesz w stanie doskonalić dokładnie to, jaki rodzaj medytacji wykonujesz i kiedy. Zamiast tego sztuczka wyboru odpowiedniego typu może być tak prosta, jak eksperymentowanie. “Ludzie mogą wypróbować wiele stylów medytacji, zobaczyć, z czym osobiście się łączą, a następnie głęboko się z tym pogłębić”, sugeruje Rinzler.

Najlepsze Aplikacje Do Medytacji

Skakanie do praktyki bez przewodnika jest Onieśmielające. Jeśli wyjście do studia na praktykę z przewodnikiem nie jest Twoją pasją, to w porządku. Jest rok 2017 jest na to aplikacja. Tutaj prezentujemy jedne z najlepszych aplikacji do medytacji na rynku:

Headspace

Prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do medytacji, Headspace zaczyna się na poziomie pierwszym dla początkujących i pomaga początkującym nauczyć się podstaw za pomocą animowanych filmów, które trwają 10 minut na raz. Najlepsza część? Możesz to zrobić dosłownie wszędzie, od platformy metra po smutny lunch przy biurku.
Do pobrania za darmo, $12.95 / miesiąc w Headspace.com

Inscape

Dzięki nowej zawartości codziennie, Inscape pozwala użytkownikom śledzić ich postępy, statystyki i osiągnięcia. Oferuje również konkretne programy zachęcające do skupienia, snu, kreatywności, produktywności lub samoświadomości.

Bezpłatne pobieranie, $12.99 / miesiąc w Inscape.życie

Medytacja dla nerwowych sceptyków

Jeśli nazwa nie czyni tego oczywistym, pomyśl o tej opcji jako o podejściu no-bullsh*T. Pomysł 10% szczęśliwszego autora dana Harrisa, który był kiedyś sceptykiem medytacji, może to być aplikacja, która uczy, jak nie dryfować do snu w trakcie wydechu.
Do pobrania za darmo, $9.99 / miesiąc w 10percenthappier.com

Buddhify

Ta aplikacja wie, że jesteś zapracowanym człowiekiem. Tak zajęty, w rzeczywistości, że ma programy szybkiego numerka, które można ukończyć, gdy już robisz coś innego, jak budzenie się, Robienie przerwy w pracy lub jedzenie.

4,99 zł przy Buddhify.com

Breathe

Jest to po prostu tak podstawowe, jak przychodzą, i nie zastanawiać się dla każdego, kto wyskoczył na Apple Watch, ale również dostępne na iTunes, dzięki czemu można go używać z urządzeniem mobilnym. Aplikacja Breathe przeprowadza każdego użytkownika przez ćwiczenia oddechowe, których czas ustawiają przed uruchomieniem programu. (Można to również zmienić dla każdej sesji. Spróbuj z tyłu taksówki. Zaufaj nam, jedna minuta nigdy nie minęła tak szybko.

Za darmo na iTunes.apple.com

Prosty Nawyk

Spieszysz się? Nie skąpić na medytacji z pomocą tej aplikacji. W ciągu zaledwie pięciu minut każdego dnia możesz zacząć od bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego aplikacji.

Do pobrania za darmo, $11.99 / miesiąc w SimpleHabit.com

Sattva

Do gier? To jest aplikacja do medytacji dla Ciebie. Zdobywaj trofea, wykonując różne wyzwania, a nawet możesz zachęcić znajomych do zabawy (lub wyzwania).

Bezpłatne do pobrania z sesji począwszy od bezpłatnych do $1.99 w Sattva.życie

Porady Medytacyjne Dla Początkujących

Podobnie jak uderzanie sprintów na torze lub próbowanie nowej windy na siłowni, Siadanie do medytacji jest nową umiejętnością, do której przyzwyczajenie się może zająć trochę czasu. Tutaj oferujemy kilka pomocnych wskazówek dla początkujących:

 1. Nie spiesz się.: Wszystkie badania, które pojawiły się wokół medytacji wykazały, że potrzeba kilku tygodni, aby naprawdę zrelaksować się w danej praktyce, więc daj sobie trochę czasu i cierpliwości. “Myślenie, że możesz iść raz na zajęcia medytacyjne i stać się na zawsze Spokojnym, jest jak chodzenie raz na siłownię i zniechęcanie się, jeśli nie stracisz natychmiast 10 funtów”, mówi Rinzler. Nawyki nie tworzą się z dnia na dzień. Zobowiązać się do medytacji przez zaledwie pięć minut każdego dnia przez miesiąc, a następnie kontynuować stamtąd.
 2. Znajdź porę dnia, która działa dla Ciebie: Podczas gdy wielu ekspertów sugeruje wstawanie i medytowanie z samego rana, prawda jest taka, że możesz czerpać korzyści z medytacji o każdej porze dnia. Jeśli nie lubisz budzić się, by zamknąć oczy, to w porządku. Zamiast tego spróbuj znaleźć czas na przerwę na lunch lub przed snem.
 3. You can ‘ t do it wrong: Łatwo jest czuć, że robisz coś złego, gdy nie jesteś zaznajomiony z samym aktem. Prawda jest taka: “prawdopodobnie dobrze to robisz”, mówi Rinzler. “Medytacja jest zwodniczo prosta, ale nie łatwa. Mamy wiele myśli każdego dnia, więc nie oczekuj, że po prostu wyłączysz swój umysł. Tak naprawdę chodzi o to, aby lepiej poznać to, kim jesteśmy, bez względu na to, jak “właściwe” jest to uczucie.”
 4. Nie złość się na siebie, jeśli nie potrafisz się skupić: To normalne, jeśli nie można odciąć reszty świata za pomocą przełącznika (lub siedzącego krzyża nóg). “Czy wiesz, że masz 50 myśli na minutę?”pyta Keledjian. “Osoba, która jest nowa w medytacji, może pomyśleć, że od początku musi być doskonała. Ale nawet bycie w stanie wyciszyć swój umysł i mieć tylko 40 myśli na minutę to postęp.”
 5. Start mały: Medytacja może być czymś, co zajmuje pięć minut lub godzinę. Na początku zacznij od małych, aby jak najlepiej ułatwić nowy nawyk, nawet jeśli oznacza to włączenie go do istniejącej rutyny. “Uważność można zastosować w każdej chwili życia, nawet podczas rutynowych czynności, takich jak gotowanie, mycie naczyń, delektowanie się każdym kęsem jedzenia, słuchanie ukochanej osoby z pełną uwagą”, mówi dr Marks.
 6. Sprawdź swoje ego: Ponownie, to może nie być naturalne, i to jest w porządku. Ale jeśli masz w głowie to z góry przyjęte przekonanie, że medytacja jest całkowicie hipisowska i całkowicie nie jest dla ciebie, to jaki jest sens kontynuowania tej praktyki? Bądź otwarty na proces.
 7. Studiuj z wyszkolonym profesjonalistąl: znalezienie kogoś, kto jest dobrze obeznany w medytacji, może być właśnie odpowiednimi drzwiami, których potrzebujesz, aby skutecznie wejść w praktykę. Ale uważaj na podróbki. Tak jak nie bierzesz zajęć z podnoszenia ciężarów z kimś, kto nie jest certyfikowanym trenerem, nie powinieneś też wkładać swojego umysłu w niepowołane ręce. “Zbadaj, czy osoby, z którymi studiujesz, mają certyfikat nauczania tego, czego uczą”, radzi Rinzler.
 8. Prowadzenie dziennika: Niezwiązane z Twoją praktyką, teraz jest równie dobry czas, jak każdy inny, aby rozpocząć pamiętnik uważności, aby zastanowić się nad tym, jak się czujesz. Jesteś zestresowany? Zmęczony? Czujesz się sfrustrowany pracą? Poświęcenie 5 minut na zapisanie myśli pod koniec dnia może pomóc ci zarówno śledzić emocje, jak i postępy praktyki medytacyjnej w miarę upływu czasu,
 9. Poczuj się komfortowo: Dla wielu mężczyzn siedzenie ze skrzyżowanymi nogami może nie być najbardziej przytulną pozycją, zwłaszcza jeśli masz jakiś wzrost. Alternatywne opcje obejmują klęczenie i utrzymywanie poduszki lub poduszki pod pośladkami między stopami, aby zmniejszyć ilość, którą kolana muszą zginać, a także Siedzenie na krześle. Uwaga na krześle: usiądź tam również na poduszce, aby miednica była lekko pochylona do przodu. Postawa w pozycji pionowej pomoże Ci zachować czujność, co jest kluczowe, aby czerpać korzyści z praktyki.

Zalecane Medytacja Essentials 

Gotowy do rozpoczęcia? Mamy niezbędne rzeczy, których potrzebujesz, aby stworzyć własną bezpieczną przestrzeń, aby znaleźć spokój.

Poduszka Podłogowa Frans

Kuszące jest usiąść w łóżku i natychmiast odłożyć pudełko na poranną medytację. Zaufaj nam, jednak posiadanie wyznaczonej przestrzeni, aby znaleźć spokój, sprawi, że poczujesz się bardziej spokojny, kropka. Wykonana z bawełny i czernicy, ta poduszka podłogowa jest wygodnym miejscem do ćwiczeń i może służyć jako akcent w salonie do rozrywki.
69 zł przy UrbanOutfitters.com

Taylor Mini Digital Timer

Ponieważ twoje oczy będą prawdopodobnie zamknięte podczas medytacji, najlepiej jest znaleźć zegar, który wyda dźwięk oznaczający koniec twojej praktyki. Sugerujemy użycie czegoś innego niż telefon, ponieważ trzymanie technologii z dala od przestrzeni po prostu czuje się bardziej zen.
4,97 zł na Walmart.com

Dziennik Canson Black-Lined

Ten dziennik bez dodatków jest idealnym miejscem do zapisywania myśli i uczuć po praktyce medytacji. Śledzenie tych rzeczy na papierze może pomóc ci zobaczyć, jak nowo odkryty nawyk wpływa na Twoją mentalność.

$7.95 at BarnesandNoble.com

Ryu Everywhere Jogger

Najlepszym sposobem na skupienie się jest utrzymanie komfortu, a to obejmuje to, co masz na sobie. Dostępne w czterech różnych kolorach, te biegacze są idealne do wszystkiego, od medytacji w południe do weekendowego brunchu. Dodatkowo są wykonane z Lycry, tak jak ulubione Rajstopy twojej dziewczyny, dzięki czemu są bardzo rozciągliwe we wszystkich odpowiednich miejscach.
125 zł przy Ryu.com

Under Armour Threadborne Utility Tee

To może być najlżejsza koszulka, jakiej kiedykolwiek tknęliśmy. Super miękki, idealny do wylegiwania się w domu lub załatwiania spraw. Rękaw 3/4 i subtelny wzór też nie bolą.
44,99 zł UnderArmour.com

Mata Do Jogi Manduka Pro

Nie ma nic gorszego niż joga na macie cienkiej jak kartka papieru. Nie tylko zapewniają zerowe wsparcie, ale Witaj-poślizg na kilka dni. Ta mata ma nierealną amortyzację i wsparcie, i jest w bardzo długich rozmiarach dla naszych wyższych facetów.
110 zł przy Manduka.com

S ‘ Well Teakwood 25-oz butelka

Podobnie jak inne czynności, ważne jest, aby być nawodnionym do medytacji. Ta butelka S ‘ Well z drewna tekowego nie tylko wygląda fajnie, ale także utrzymuje zimne napoje zimne do 24 godzin i gorące napoje gorące do 12 godzin. Szukasz czegoś mniejszego? Jest również dostępny w rozmiarach 9 i 17 uncji.
$45 przy SwellBottle.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

9 Przekąsek Wysokobiałkowych

9 Przekąsek Wysokobiałkowych Te Wysokobiałkowe Przekąski Pomogą Ci Spakować Się Na Poważne Mięśnie Victor Tangermann 18 grudnia 2017…
Kolarstwo męskie
Read More

Jesienne Pomysły Na Trening

Jesienne Pomysły Na Trening 13 procedury treningowe do podjęcia na świeżym powietrzu tej jesieni Ashley Keegan 2 sierpnia…