Jak wytłumaczyć swój Fetysz partnerowi

Kobieta w szpilkach na łóżku Regulacja bielizny

Jak wytłumaczyć swój Fetysz partnerowi

Lubisz Perwersyjne Rzeczy? Oto Jak to wychować w swoim związku

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon dla tego, co powiedzieć — a czego nie mówić — i dlaczego, dzięki czemu możesz mieć te trudne dyskusje bez przekształcania ich w pełnowartościowe walki.

Jeśli masz Fetysz lub załamanie, które naprawdę ci się podoba, rozmowa o tym z partnerem może wydawać się najstraszniejszą rzeczą na świecie. 

Niestety, wiele powszechnych fetyszy i perwersji jest nadal mocno napiętnowanych, ponieważ istnieje poziom strachu i niepewności w nieznanym. To pozostawia nawet najbardziej pewną siebie osobę, która martwi się o ocenę, zwłaszcza że jest to tak intymna rzecz, aby ujawnić o sobie.

Podczas gdy chcesz być szczery, nie denerwując swojego partnera lub sprawiając, że czuje się niekomfortowo, oto kilka sposobów, aby rozmowa o Twoim załamaniu/fetyszu była totalnym powiewem.

1. Wyjaśnij, że dzielisz się z miejsca zaufania

Oprzyj się pokusie łamania żartów, aby złagodzić napięcie. Nie zaczynaj od czegoś w stylu: “Hej, umawiałaś się kiedyś z facetem z fetyszem stóp?”albo. Zamiast tego, bądź tak szczery i niestrzeżony, jak to możliwe, nawet jeśli wydaje się to trudne do zrobienia. 

“Chcę, żebyś wiedział, że ci ufam i dlatego czuję się komfortowo mówiąc ci o moich skłonnościach seksualnych. Mam nadzieję, że to docenisz.” 

Pamiętaj, aby od razu uspokoić swojego partnera. Daj im znać, że im ufasz i dlatego się otwierasz-w ten sposób potraktują to znacznie poważniej i nie będą lekceważyć. 

2. Jeśli martwisz się, że zostaniesz osądzony, Powiedz to.

“Pewnego razu wspomniałem o tym z dziewczyną, a ona tak mnie zawstydziła, że czułem się okropnie … dlatego zawsze się denerwuję. Mam nadzieję, że rozumiesz, że dlatego tak długo o tym wspominałem.” 

Nie bój się komunikować żadnych niepokoju lub strachu masz do partnera. Po co udawać, że jesteś twardzielem z macho, pełnym pewności siebie i bez troski o ich opinię? 

Jeśli jasno wyjaśnisz swoje zastrzeżenia, będą o wiele bardziej rozważni i wyrozumiali, kiedy to przedyskutujecie. Mam nadzieję, że zrozumieją również, że pochopne osądy zranią Twoje uczucia i będą mniej prawdopodobne, że będą wprost sprzeczne z tym, co mówisz.

3. Demystify Kinks / Fetysze ze szczegółami i kontekstem

“Wiem, że może to być dziwne usłyszeć, ale jest to coś, w co wpadłem kilka lat temu. Od tamtej pory bardzo interesuję się X … to mnie tak bardzo podnieca.” 

Udostępnianie tych dodatkowych informacji może wydawać się krępujące, ale pomogą one Twojemu partnerowi zrozumieć, skąd pochodzisz. W ten sposób, nawet jeśli jest to ktoś, kto ma nieco negatywny pogląd na rzeczy związane z fetyszem, nie wpuści cię do wszystkich innych “perwersyjnych ludzi”, których prawdopodobnie sobie wyobrażają. 

Jesteś wyjątkową osobą z określonym załamaniem lub włączeniem – to właśnie próbujesz osiągnąć. Jeśli istnieje historia pochodzenia lub tło, dlaczego go masz, śmiało i wyjaśnij to. 

4. Zacznij od małych i łatwych do rozmowy stopniowo

“Więc … uważam, że jest naprawdę gorąco, gdy kobiety chodzą po mnie w wysokich obcasach. Mógłbyś to czasem zrobić?” 

Kierowanie się konkretnym żądaniem, takim jak powyższy przykład, jest dokładnie taką sytuacją, w której ludzie instynktownie reagują, aby cię Wyłączyć. Zamiast prosić partnera o dołączenie do twojego załamania/fetyszu, rozważ powiedzenie czegoś takiego:

“Wiem, że to wszystko jest dla Ciebie nowe, ale chciałem tylko o tym wspomnieć. Porozmawiamy o tym później!” 

Przedstaw im swoje załamanie/Fetysz etapami. Jeśli twój partner ogląda porno, zaoferuj mu film, który najlepiej pokazuje, co lubisz. Daj im szansę przyzwyczaić się do tego pomysłu, ale także miej świadomość, że nawet po zrobieniu tego, mogą nie chcieć uczestniczyć w końcu. Nie oznacza to oczywiście, że musisz tłumić swoje myśli lub pragnienia, ale jest to po prostu coś, co można zrobić jako aktywność solową.

5. Zapytaj o fantazje partnera

“Wiem, że nie mieliśmy wcześniej tej rozmowy, dlatego cieszę się, że mamy teraz szansę. Masz własne fantazje? Czy jest coś, co lubisz, a może pożądanie seksualne, którego nie miałeś okazji zbadać? Z przyjemnością to zrobię, jeśli chcesz.” 

To sprawiedliwe, że twój partner powinien mieć szansę, aby powiedzieć Ci swoje sekretne załamania, zbyt. Nawet jeśli nie, to pytanie pokazuje, że jesteś troskliwym partnerem i pokaże, że nie próbujesz zrobić z tego samolubnej, jednostronnej rozmowy.

6. Podkreśl, że to nie zmieni twojego związku

Nie oznaczaj swojego fetyszu / załamania jako tajemnicy poza bramą. To tylko sprawi, że będzie to wyglądało, jakbyś coś ukrywał, kiedy w rzeczywistości, po prostu wahałeś się przyznać do prawdy w obawie przed odstraszeniem partnera.

“Wiem, że to może być dla Ciebie dziwne, ale posłuchaj, to tylko jedna rzecz, którą lubię seksualnie. To nie znaczy, że jestem inną osobą od tej, którą znasz. Nadal bardzo cię lubię, a nasze relacje pozostaną takie same.

Jeśli jesteś związany, dusisz się, klapsujesz, czy co masz, to nie czyni cię okropną osobą. Nie oznacza to również, że nie masz żadnego zainteresowania swoim partnerem, jeśli mówią, że nie są na tej samej stronie co Ty. Bycie włączonym przez X lub Y nie jest odbiciem twojej postaci, a ponieważ twój partner może o tym nie wiedzieć, poświęć trochę czasu, aby dokładnie to wyjaśnić. 

Powiązane: Sztuka ostrego seksu, wyjaśnione

Ponadto wyjaśnij, że nie oznacza to, że nie lubisz seksu, który uprawiasz. Słysząc o czymś takim, szczególnie jeśli już z tą osobą na chwilę teraz, może prowadzić do partnera martwiąc się, że regularne życie seksualne było nudne i mdłe. Zapewnij ich wyjaśnieniem, które pokaże, że nie jesteś oszukańczą osobą. 

7. Dziękuję im za słuchanie i zrozumienie

“Dziękuję bardzo za danie mi tej przestrzeni, aby opowiedzieć o moim fetyszu / załamaniu. To wspaniale, że jesteś otwarty i chcę, żebyś wiedział, że zawsze będę taki sam.” 

Wyjaśnij, że to była naprawdę ważna rozmowa, ponieważ chodzi o tak intymną część twojej tożsamości,której nie ujawniasz nikomu. 

Gdy twój partner wysłucha tego, co masz do powiedzenia, wszystko będzie otwarte. Niezależnie od tego, czy mają ochotę wziąć udział, czy nie, na dłuższą metę będzie odciążony ciężar, który będzie tylko lepszy od Ciebie (i Związku).

Możesz Też Kopać: 

  • 26 dzikich fetyszy większość ludzi nie wie o istnieniu
  • Jak poprosić o coś niekonwencjonalnego w łóżku
  • Jak dyskutować o swoim niesatysfakcjonującym życiu seksualnym
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts