Jak Znaleźć Odpowiedniego Fryzjera

Jak Znaleźć Odpowiedniego Fryzjera

Oto jak uwolnisz ukryty potencjał swoich włosów

Od dłuższego czasu jestem całkowicie we włosach. Przez lata moje włosy pomogły mi czuć się pewniej u kobiet – i ogólnie-ale nigdy nie byłem typem faceta w salonie. Dla wielu facetów, wydaje się być więcej niż fajne mieć niesamowite włosy, ale nie tak fajne, aby pokazać, że bardzo ci na tym zależy.

Chodzę do fryzjera-co czasami może być trudne: wielu fryzjerów to totalne hacki, a inni mogą oferować przyzwoitą fryzurę, ale są tak niezręczni, że chcesz oderwać swój fartuch i uciec do najbliższego wyjścia. Następnie są miejsca, które są fantastyczne, ale tak popularne, że trzeba czekać godzinami, aby uzyskać cięcie. (W przeciwieństwie do salonów fryzjerskich, fryzjerzy zawsze obsługują klientów na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”).

Jak znaleźć idealnego fryzjera? Otrzymywanie sugestii od znajomych pomaga, ale jeśli jesteś we włosach tak jak ja, to, co mówi twój kumpel z buzz cut, niekoniecznie będzie pomocne. Jedynym prawdziwym sposobem, aby to zrobić, jest wyjść tam i uderzyć w obwód fryzjera i trzymać się go, dopóki nie znajdziesz WŁAŚCIWEGO. Nie ustępuj. Na początku może się to wydawać dobrym pomysłem, ale w końcu tego pożałujesz (gdy już zdobędziesz niesamowitą fryzurę i zdasz sobie sprawę, że brakuje ci lat wspaniałych włosów). 

Świetny Związek Oznacza Świetne Włosy

Kilka lat temu znalazłam wymarzonego fryzjera. Jest szybki, jego fryzury są idealne, a podczas gdy jego sklep jest popularny, nie jest tak popularny, że trzeba czekać godzinami. Jest też fajnym facetem do rozmowy.

Kiedy zapytałem go, jak znaleźć idealnego fryzjera, powiedział: “znalezienie fryzjera jest jak pójście na randkę. Na początku musi istnieć połączenie, ale komunikacja jest kluczem do długotrwałego związku. Jeśli fryzjer lub klient dominuje w rozmowie, może to wszystko odrzucić. Większość fryzjerów to specjaliści od strzyżenia włosów. Ale często, gdy fryzjer zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły, może to zrobić różnicę na świecie. Weźmy na przykład Bokobrody. Lub czy klient lubi stożkowe lub proste plecy. Ale co ważniejsze, klient i fryzjer muszą czuć się komfortowo; policja i religia nie są dobrymi tematami na pierwszej randce fryzjerskiej. Sport jest zawsze dobry. I choć brzmi to banalnie, pogoda jest zawsze świetnym lodołamaczem. Dobry fryzjer jest jak dobry barman: uważnie słuchają. Im bardziej czujesz się komfortowo ze swoim fryzjerem, tym lepszy jest związek – do tego stopnia, że wie, co lubisz, gdy tylko usiądziesz na jego fotelu fryzjerskim. I uwierz mi, lepiej, żeby to było krzesło fryzjerskie bonafide, na którym siedzisz, a nie jedno z tych marnych, marnych krzeseł do stylizacji. Dobry fryzjer w końcu staje się jak stary przyjaciel, ktoś, z kim można swobodnie rozmawiać na każdy temat. I uwierz mi, słyszałem ich wystarczająco dużo, aby napisać książkę: czy to Seks, samobójstwo, niewierność lub zmiany płci.”

Temat: tak powinno się układać włosy, jak mówi najstarszy Fryzjer Świata

Typ Fryzjera, Którego Chcesz Uniknąć

To, czego naprawdę szukasz u fryzjera, to połączenie umiejętności, osobowości, ceny i dostępności. To nie brzmi tak trudno znaleźć, prawda? Ależ jest. Znalezienie fryzjera jest jak znalezienie dziewczyny: najprawdopodobniej będziesz mieć wiele niezręcznych doświadczeń, zanim znajdziesz odpowiedni i osiedlić się w czymś, co będzie trwać przez jakiś czas.

Miałem kiedyś fryzjera, który był niesamowity. Był młody i fajny, fajnie się z nim rozmawiało i dawało świetne fryzury. Prowadził też jednoosobowy sklep. To oznaczało, że dwie godziny Zajęło mi strzyżenie. Problem w tym, że był tak niesamowity, że wszyscy chcieli tam pojechać.

Na drugim końcu spektrum jest kolejny fryzjer, do którego chodziłem przez jakiś czas.  Jego sklep zawsze był łatwy do wejścia i wyjścia, a fryzury były w porządku. Ale za każdym razem, gdy tam chodziłam, ta niezręczna rozmowa sprawiała, że czułam się jakbym była na najgorszej randce na świecie. 

Potem są fryzjerzy, którzy po prostu nie są tak dobrzy. Albo nie mogą, albo nie chcą robić fryzury, którą chcesz. Chodziłem do fryzjera, który robił taką samą fryzurę, bez względu na to, o co prosiłem. Przypadkowo-a może nie tak bardzo, ta fryzura wyglądała prawie dokładnie jak jego własna.

Na razie jest dobrze. Moje włosy wyglądają super, i mam fryzjera, który lubię. Ale kto wie. Z jakiegoś powodu związek może się skończyć I musiałbym zacząć ten proces od nowa. Ale moje włosy są tego warte.

Temat: Jak zrobić dobrą fryzurę 

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts