Nocna Pielęgnacja Skóry

Nocna Pielęgnacja Skóry

Najlepsza Nocna Pielęgnacja Skóry Dla Jaśniejszej Cery

Gdy śpisz, całe twoje ciało przechodzi w stan odnowy i odmłodzenia, a to nie jest bardziej widoczne niż na twarzy: to również wtedy, gdy rutynowa pielęgnacja skóry wymaga największej dyscypliny, aby naprawić uszkodzenia i utrzymać zdrową cerę. Oto nocny schemat do naśladowania, zgodnie z zaleceniami dermatologa Dhaval G. Bhanusali-zaledwie kilka minut każdej nocy zabierze lata od starzejącej się twarzy.

Krok 1: Środek Czyszczący

Po długim dniu skóra jest pełna zanieczyszczeń, brudu, potu i brudu, które mogą zatykać pory i prowadzić do wyprysków. Konieczne jest, aby umyć twarz nawilżającym środkiem czyszczącym (a nie mydłem do suszenia skóry), zapewniając czyste płótno, aby kontynuować resztę reżimu.

“Oczyszczanie jest ważne, ponieważ przygotowuje skórę do nawilżania i serum”, mówi Bhanusali. “Pozwala to na znacznie lepsze wchłanianie składników aktywnych, dzięki czemu uzyskujesz najlepsze możliwe rezultaty.”  
 
Bhanusali zaleca stosowanie delikatnego środka czyszczącego każdej nocy (i każdego ranka). Należy zastąpić złuszczający środek czyszczący raz lub dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się martwych komórek naskórka.
 
Zalecenia:

Ursa Major Fantastic Face Wash: bezsiarczanowa, naturalna mieszanka olejku i aloesu, która łagodzi podczas mycia.
Neutrogena Naturals oczyszczający środek do mycia twarzy: bestseller drogeryjny, który wykorzystuje Willowbark do oczyszczenia cery.
Seria Lab Multi-Action Face Wash: pieniący środek czyszczący, który delikatnie złuszcza skórę.

Krok 2: Serum

Serum to w pewnym sensie mega-Nawilżacze. Są lekkie i mogą przenikać przez wszystkie trzy warstwy skóry, podczas gdy standardowe środki nawilżające leczą tylko zewnętrzną warstwę, warstwę rogową. Antyoksydacyjne serum pomagają zapobiegać oznakom starzenia, zwalczając wolne rodniki, które Twoja skóra napotyka na co dzień. Są pełne odżywczych składników, które rozjaśniają cerę, naprawiając i zapobiegając uszkodzeniom.
 
Serum można również stosować rano; jego korzyści są różne w zależności od czasu aplikacji.
 
“Niektórzy dermatolodzy zalecają przeciwutleniacze w ciągu dnia, aby chronić Cię przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale inni twierdzą, że w tym procesie promienie UV zasadniczo dezaktywują przeciwutleniacze, co prowadzi do zminimalizowania korzyści”, mówi Bhanusali. “Opowiadam się za ich używaniem zarówno rano, jak i w nocy. Rano, dla ochrony przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i światłem UV; w nocy, aby pomóc — na poziomie komórkowym-poprawić wygląd blizn, rozjaśnić koloryt skóry, zmniejszyć zmarszczki i wiele innych.”
 
Zalecenia:

Skinceuticals C E Ferulic: połączenie 15% czystej witaminy C, 1% witaminy E i 0,5% kwasu ferulowego (przeciwutleniacza), które jest skuteczne do trzech dni po zastosowaniu.
NeoCutis Bioserum Intensive: wykorzystuje przetworzone białka i aminokwasy skóry, aby przywrócić i chronić skórę.

Krok 3: Nawilżacz

Jak wcześniej wspomniano, środki nawilżające działają tylko na komórki powierzchniowe, tworząc gęstą, odżywczą barierę, która chroni skórę przed zużyciem. Ważne jest, aby nawilżać co najmniej dwa razy dziennie, a podobnie jak w przypadku serum, aplikacja nocna będzie działać w celu naprawy uszkodzeń i przywrócenia elastyczności skóry.
 
Możesz również zdecydować się na nawilżający krem na noc, który jest znacznie grubszy niż normalny krem nawilżający, dzięki swoim właściwościom naprawczym; zauważysz, że mają składniki takie jak kwas alfa-hydroksy (AHA) do złuszczania skóry poprzez rozpuszczanie martwych komórek; chodzi o to, że ponieważ twoje komórki szybko się regenerują przez noc, powinieneś używać gęstszego, bardziej celowego kremu nawilżającego podczas snu.
 
Zalecenia:

Aveeno pozytywnie Radiant: “soja w nim jest dobra do leczenia ciemnych plam”, mówi Bhanusali.
SkinCeuticals A. G. E.: wysokiej klasy krem przeciwstarzeniowy odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.
Baxter of California Night Cream AHA: kwas alfa-hydroksylowy złuszcza, a gliceryna odmładza.
 
Krok 4: Retinoidy
“Retinoidy są świętym graalem wszystkich [produktów do pielęgnacji skóry]”, mówi Bhanusali. “Można je dostać na receptę lub niższą dawkę bez recepty. Minimalizują trądzik i zmarszczki, zmniejszają rozmiar porów, zmniejszają olej, poprawiają blizny, usuwają martwe komórki naskórka i świetnie nadają się do stymulowania obrotu komórek.”  
 
Retinoidy należy stosować wyłącznie w nocy. Ze względu na ich kwasowość i składniki aktywne (głównie witaminę A), prawdopodobnie zauważysz pewne wysuszenie i zaczerwienienie przez pierwsze kilka tygodni, podczas gdy skóra się dostosowuje. Będzie wrażliwy na słońce, więc Bhanusali zaleca również stosowanie codziennego kremu nawilżającego z SPF 30 lub wyższym.
 
“Zazwyczaj moi pacjenci używają retinoidów na początku każdej nocy, aby mogli się do nich dostosować”, mówi Bhanusali. “Ale możesz bezpiecznie używać ich w nieskończoność. Większość dermatologów używa ich religijnie z własną rutyną pielęgnacyjną.”
 
Retinoidy mogą zastąpić krem na noc, ale nie należy całkowicie wymieniać kremu nawilżającego. (Pozostań wierny wszystkim czterem krokom, decydując się na standardowy krem nawilżający w Kroku 3.) Należy zauważyć, że retinoidy występują po około 4-6 tygodniach stosowania.
 
Rodzaje retinoidów:
Kwas retinowy: najsilniejszy, najskuteczniejszy retinoid, dostępny wyłącznie na receptę.
Retinol: słabszy, choć po zastosowaniu staje się kwasem retinowym. Łatwo utlenia się, więc ściśle przestrzegaj instrukcji przechowywania i aplikacji.
Palmitynian retinylu: nie tak Lotny jak retinol i nadal przekształca się w kwas retinowy po nałożeniu na skórę. Najmniej drażniące z trzech odmian i łatwo dostępne bez recepty.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
ręczne nożyczki izolowane na białym tle ze ścieżką przycinającą - Zdjęcie stockowe
Read More

Jak obcinać włosy

Jak obcinać włosy Strona główna fryzury 101: to łatwiejsze niż myślisz Alex Bracetti 20 marca 2020 Podziel się…
Read More

Leczenie Blizn Trądzikowych

Leczenie Blizn Trądzikowych Wygnać Blizny Po Trądziku Na Dobre Z Pomocą Tych Zabiegów Pielęgnacyjnych Alex Bracetti 27 sierpnia…