Kiedy Chce Pozostać “Tylko Przyjaciółmi”

Kiedy Chce Pozostać “Tylko Przyjaciółmi”

Chcesz Być Czymś Więcej Niż Tylko Przyjaciółmi? Oto, co musisz zrobić

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Kocham jednego z moich bliskich przyjaciół. To była miłość od pierwszego wejrzenia, ale nigdy nie miałem odwagi powiedzieć jej tego, co czuję. Cały czas byliśmy platoniczni. Ostatnio w końcu powiedziałem jej, że chcę przenieść nasz związek na wyższy poziom. Była miła, ale mnie odrzuciła. Powiedziała mi, że chce zostać przyjaciółmi. Co mogę zrobić? Jak Mogę zmienić jej zdanie?

– Lovelorn Larry

Odpowiedź

Cześć Larry,

To taki prosty problem. Rozwiązaniem jest to, że nic nie robisz. Nie umawiasz się z tą dziewczyną, bo ona nie chce się umawiać z Tobą. Na tyle, na ile to możliwe, idziesz dalej, płacząc dużo łez, pompując dużo żelaza lub oglądając dużo porno — niezależnie od wybranego mechanizmu żałoby. W końcu, podnieść się i znaleźć odwagę do daty ludzi, którzy są rzeczywiście przyciąga do ciebie.

Wiem, że to może zabrzmieć Ostro. I Wiem, że nie tego szukasz. Pisząc ten list, prawdopodobnie miałeś nadzieję na magiczne słowo lub dwa, które mógłbyś wypowiedzieć, lub jakąś tajną formułę, która sprawi, że każda kobieta Cię zainteresuje. Są ludzie w Internecie, którzy obiecują takie rzeczy. Nie jestem kłamcą, więc nie będę. Im szybciej to usłyszysz i przyswoisz, tym lepiej. To jest aktywnie psychologicznie szkodliwe, aby upokorzyć się, próbując uwieść ludzi, którzy nie chcą się z tobą przespać. Im dłużej kręcisz się wokół tej dziewczyny i błagasz ją o związek, tym mniej poczujesz się jak samokontrola, potężna jednostka, a tym bardziej poczujesz się jak samotny Cień osoby, żyjący dla aprobaty innych.

Przy okazji, zakładam, że nie jesteś zadowolony z przyjaźni z nią-że w rzeczywistości nigdy nie byłeś zainteresowany samą przyjaźnią. Tak bardzo, jak lubisz jej towarzystwo, twoim celem Od początku było pójście jakąś skomplikowaną ścieżką Okrężną, aby dostać się do jej spodni. Miałeś nadzieję oczarować ją tym, jakim jesteś dobrym facetem. Założyłeś, że gdy pozna Cię z bliska, zainteresuje się tobą, ożeni się z Tobą i zmusi cię do kupna inteligentnego samochodu, czy jakiegokolwiek innego nonsensownego małżeństwa z nią.

I współczuję. Nasza kultura źle uczy mężczyzn w tej dziwnej kombinacji swagger, pokory, życzliwości, i nie-giving-a-damn, że trzeba być uroczy towarzysko z kobietami jesteś seksualnie zainteresowany. Istnieje kilka wyraźnych zasad dotyczących randek we współczesnej erze, a to oznacza, że dla każdego, kto nie zrobił wiele z tego, może się wydawać, że nie ma sposobu, aby wyrazić jawne zainteresowanie kimś bez zejścia jako Pełzacz. Dlatego wielu miłych facetów ma tylko uprzejmość, na którą można się oprzeć, więc to robią — próbują przyciągnąć kobiety, będąc przyjemnymi. Poza tym, to jedyny sposób, w jaki wiedzą, aby uzyskać tę słodką, słodką kobiecą uwagę w swoim życiu.

Ale jest to oczywiście stracony wysiłek. I mogę to wyjaśnić, jeśli poświęcicie najmniejszą uwagę poniższemu przykładowi. Pomyśl o najmilszej kobiecie, jaką znasz-której nie pociąga. Nazwijmy ją Brenda. (Przeprosiny dla moich czytelniczek o imieniu Brenda. Wyobraź sobie, że zaczyna być twoją najlepszą przyjaciółką. Robi ci tace i tace z ulubionymi babeczkami, słucha wszystkich Twoich nieszczęść związanych z tą dziewczyną, w której jesteś zakochany, a nawet udaje, że jesteś zainteresowany, gdy podsumujesz swój ulubiony odcinek podcastu Joe Rogan. Chciałbyś się z nią przespać?

Oczywiście, że nie. Niestety, pociąg seksualny i koleżeńska życzliwość nie są takie same. (Moglibyśmy żyć w lepszym świecie, gdyby tak było, ale to tylko spekulacje.) Czasami te dwie cechy są wręcz przeciwstawne – przyciągają nas ludzie, którzy są tajemniczy, niedostępni lub zaskakujący, podczas gdy przyjaźnimy się z ludźmi, z którymi możemy po prostu swobodnie przebywać, którzy są znajomi, bezpieczni i pocieszający. (Trudność w budowaniu relacji polega na znalezieniu kompromisu między iskrą trzaskającej namiętności a nawet ciepłem przyjaźni.)

Co więcej, jest to frustrujące dla twojej przyjaciółki. W końcu czułabyś się trochę dziwnie, gdybyś wiedziała, że Brenda, nasz wyimaginowany przykład, zaspokajała twoje potrzeby związane z przyjaźnią, żeby w końcu mogła nakłonić cię do spania z nią. Podobnie, ty i Twoja koleżanka zbudowaliście razem znaczącą przyjaźń, zakładając, że naprawdę chciałeś przyjaźni, a teraz dowiaduje się, że została okłamana, a przynajmniej dostała niepełną wersję twoich uczuć.

Nie mówię ci tego, żeby cię zranić. Mówię to dla Twojego dobra, żebyś mogła się rozwijać jako osoba. Po pierwsze, musisz nauczyć się nie uganiać się za ludźmi, którzy najwyraźniej na ciebie nie lecą. Po drugie, musisz nauczyć się nie opierać swojej własnej wartości na tym, czy jedna osoba chce cię przelecieć. Trudno się tego nauczyć. Mogą być zbudowane tylko z wielu samotnych nocy, dużo odrzucenia, a może smutny e-mail do felietonisty porad lub dwóch. Zdecydowanie tam byłem.

Pozwólcie, że zakończę to zachęcającą notką. Chciałbym powiedzieć, że to możliwe, że skończysz umawiając się z tą dziewczyną. Nie, naprawdę. To nie jest gwarantowane. To prawdopodobnie się nie wydarzy. Ale jest szansa na zewnątrz. Powiem wam, jak to wygląda.

Posłuchaj mojej rady i zmężniej. Od jutra przestajesz udawać, że chcesz się z nią przyjaźnić. Jeśli napisze ci SMS-a, żeby narzekać na jej problemy z jej ostatnim chłopakiem, powiesz jej, że naprawdę ci przykro, ale nie jesteś gotowy zaoferować jej wsparcia emocjonalnego, którego potrzebuje. A potem, z całym czasem, który oszczędzasz, nie spędzając z nią czasu i nie zajmując się jej problemami, robisz wszystko, co Cię pasjonuje. Jeździsz w różne miejsca, zarabiasz pieniądze, umawiasz się z innymi ludźmi.

A potem, może — może-kilka lat później, wpadasz na nią na imprezie. Zmieniłeś się. Trochę dorosłeś. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo za tobą tęskni. Może nawet niedawno zobaczyła Twoje zdjęcie z jakąś dziewczyną na Facebooku i czuje zaskakującą zazdrość. Pow, Magia.

Jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz. Ale znowu jest to matematycznie możliwe.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts