Czego szukać u partnera w związku

Partner wspierający

Czego szukać u partnera w związku

Jak wygląda pomocny Partner (i jak sprawdzić, czy twój nie jest)

Relacje miłosne budowane są na silnych fundamentach.

Co to oznacza dla Ciebie i Twojego partnera będzie się różnić-może to oznaczać posiadanie podobnych światopoglądów, potężne wzajemne przyciąganie lub może to być poziom otwartości i uczciwości, który pozwala na poważną komunikację.

Cokolwiek to może być, jednym z elementów wszystkich zdrowych relacji jest wsparcie. Bez wsparcia związek jest ledwie Związkiem. Po tym wszystkim, dwie osoby, które nie wspierają się nawzajem, nawet jeśli spędzają dużo czasu razem i mają silną chemię seksualną, nie są dokładnie przeznaczone do dziesięcioleci małżeńskiej błogości. A brak wsparcia nie musi oznaczać, że druga osoba cię niszczy — lub odwrotnie) – oznacza to po prostu, że nie ma jej tam, kiedy jej potrzebujesz.

Powiązane: Top 10 Signs you ‘ re in Love

Jak to definiujesz? Cóż, rozmawialiśmy z niektórymi randek i relacji ekspertów, aby dowiedzieć się, co to naprawdę znaczy być partnerem wspierającym, a także Jak to wygląda, gdy spotykasz się z kimś, kto nie wspiera cię w odpowiedni sposób.

1. Cechy partnera wspierającego

Nie można wymienić wszystkich różnych sposobów, w jakie partner może wspierać, ale to nie znaczy, że nie możesz drażnić pewnych wątków, trendów i cech, które mają tendencję do pojawiania się na danym terytorium.

“Partner wspierający daje szczere, ale miłe opinie”, mówi Tina B. Tessina, Ph. d., psychoterapeuta i autorka “Dr. Romance’ s Guide to Finding Love Today.””Partner wspierający słucha. Kiedy masz coś do powiedzenia, nawet jeśli chodzi o coś, z czego jesteś niezadowolony w związku, możesz być pewien, że twój partner będzie słuchać i pracować z Tobą, aby wymyślić rozwiązanie.”

A co oznacza bycie partnerem wspierającym?

“Twój partner najbardziej cię potrzebuje, gdy ma do czynienia z zwątpieniem w siebie, więc podnieś antenę na te chwile”, mówi trener randkowy Connell Barrett. “The dead giveaway? Używają oświadczeń “co jeśli”: “co jeśli nie zdam rozmowy kwalifikacyjnej?”lub” co zrobić, jeśli nie mogę ukończyć tego projektu na czas?”Wpadnij i powiedz swoje trzy magiczne słowa: “Masz to”, mówi Barrett. “I powiedz im, dlaczego, ze szczegółami. Daje im poczucie pewności i pewności, że potrzebują i chcą w związku.” 

Kiedy jesteś w związku z partnerem wspierającym, możesz wyczuć to do tego stopnia, że przejawi się poprzez to, jak działasz. Przyjdziesz do nich ze swoimi problemami i poprosisz ich o pomoc. Przyznasz się do tego, kiedy nawalisz, a oni nie będą osądzać i nie będą okrutni. Będziesz mógł opowiedzieć im o swoich sukcesach, ponieważ wiesz, że będą cię dopingować, a nie być zazdrosnym.

Bycie w związku z partnerem wspierającym jest jak posiadanie trenera, kolegi z drużyny i cheerleaderki w jednym.

2. Jak wygląda brak wsparcia?

Podobnie jak obecność wsparcia, brak wsparcia może pojawić się na wiele różnych sposobów.

Może to oznaczać, że odmawiają słuchania, gdy masz zły dzień, lub wolą ignorować zamiast pocieszać, gdy jesteś smutny.

To może być hit-and-miss thing, co oznacza, że ich wsparcie jest niespójne. To może oznaczać, że pojawią się, aby obejrzeć grę Twojej drużyny, ale nigdy nie pomogą z rachunkiem za zakupy. Może bronią Cię przed krzywdzącymi komentarzami członka rodziny, ale potem odwróć się i powiedz, żebyś się wyssał z palca.

Barrett uważa, że najbardziej niepokojący sposób, w jaki partner może nie wspierać, to sytuacje, w których najbardziej tego potrzebujesz.

“Twój partner nie wspiera się, gdy s* * T uderza w wentylator i wyrusza w drogę” – mówi. “Jeśli znikną podczas tych wielkich chwil życia — problemów zdrowotnych, śmierci ukochanej osoby lub zwierzęcia, utraty pracy-to wielka czerwona flaga. Bycie nie wspierającym może się zdarzyć w bardziej przyziemny sposób. Jeśli lekceważą słuchanie o Twoim dniu i zawsze przekierowują rozmowę z powrotem do nich, to nadmierny interes własny jest oznaką braku wsparcia.”

Koniec końców, to kwestia wysiłku-oni po prostu nie wkładają wysiłku, aby czuć się pod opieką. Nie oznacza to jednak, że jest to coś, czego nie mogą zrobić, więc jeśli czujesz, że brakuje ci tego wsparcia, Teraz jest czas, aby je poruszyć.

3. Co zrobić, jeśli nie czujesz się wspierany

Prowadzenie prawdziwych rozmów w związku, w którym mówisz swojemu partnerowi, że nie jesteś szczęśliwy, jest zniechęcającą perspektywą dla wielu ludzi. Mówienie osobie, która ma sprawić, że poczujesz się szczęśliwa, że nie spełnia oczekiwań, może być prawdziwym atakiem dla wszystkich zaangażowanych stron.

Biorąc to pod uwagę, te rozmowy są niezbędne do długoterminowego przetrwania związku, a im szybciej zaczniesz zastanawiać się, jak je mieć, tym lepiej. Jeśli nie czujesz się wspierany, Barrett opowiada się za mówieniem o tym.

“Poproś o więcej wsparcia, ale zrób to z elegancją”, mówi. “Nie atakuj ich ani nie osądzaj, choć może to być kuszące. Będą się tylko bronić i zamknąć. Zamiast tego wskaż sposoby oferowania wsparcia i zapytaj, czy mogą one powrócić w naturze. Zapytaj konkretnie i pochwal ich za wsparcie, którego już udzielili. Powiedz coś w stylu: “Chciałbym, żebyś częściej pytał o moją pracę — jesteś świetnym słuchaczem.’”

Malowanie rozmowy jako wysiłku zespołowego, w którym pracujesz nad czymś razem, oznacza, że będziesz miał znacznie lepszą szansę na to, aby wszystko działało.

“Wspomnij, że byli bardzo pomocni i poproś ich o więcej tego samego”, dodaje Barrett. “W ten sposób odwołujesz się do ich lepszych aniołów, a nie krytykujesz ich. Kiedy twój partner widzi, że twoje intencje są dobre — po prostu chcesz bliższego, bardziej wzajemnie wspierającego się związku-będą szczęśliwi, aby zobowiązać.”

A jeśli nadal uważasz, że twój partner zaginął w akcji, gdy potrzebujesz jego wsparcia? Cóż, możesz zdecydować się zakończyć związek i spróbować znaleźć bardziej wspierającego partnera gdzie indziej.

Zrób to, co dla ciebie najlepsze.

Możesz Też Kopać:

  • Argumenty Związku, Które Każda Para Ma
  • Deal-Breakers, które powinny ci biegać po wzgórzach
  • 10 znaków, że jesteś dla siebie odpowiedni
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts