Czy Kobiety Czują Się Winne, Gdy Oszukują?

Kobieta siedząca na schodach z rękami na twarzy i patrząc w górę, myśląc.

Czy Kobiety Czują Się Winne, Gdy Oszukują?

Czy Mężczyźni I Kobiety Czują Tę Samą Winę Za Zdradę?

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Zauważyłem, że wielu moich męskich przyjaciół, w pewnym momencie, zostało oszukanych. To sprawia, że naprawdę boję się idei oddanego związku. I to sprawia, że myślę, że kobietom nie przeszkadza oszukiwanie. Więc chciałem wiedzieć, czy kobiety czują się źle, gdy oszukują?

– Podejrzany Stan

Odpowiedź

Cześć Stan.,

Zacznę od tego, że twoje pytanie jest trochę głupie. Oczywiście, kobiety czują się źle, gdy angażują się w zachowanie oszustwa. (Czasami nie, w niektórych przypadkach, ale przejdę do tego za chwilę.) Dzieje się tak dlatego, że kobiety są ludźmi. Nie ma powodu do specyfiki płci w tym pytaniu. Oczywiście, mężczyźni i kobiety różnią się pod pewnymi względami i średnio mają różne spektrum emocjonalne. Ale to nie jest tak, że płcie są zupełnie innymi zwierzętami. Jeśli zadajesz pytania typu ” Czy kobiety są w stanie dostrzec Kolor Niebieski?”i” czy kobiety mogą wyczuć świeżo upieczone ciasto wychodzące z piekarnika”, prawdopodobnie powinieneś zastąpić słowo” kobiety “słowem” ludzie.”Poza tym, ogólnie rzecz biorąc, to zły pomysł, aby stwierdzić, że wiesz coś głębokiego o ludzkiej naturze w oparciu o mały zestaw obserwacji na temat małej grupy ludzi.

Co więcej, coraz bardziej prawdą jest, że kobiety oszukują mniej więcej tak samo, jak mężczyźni. Istnieje mit, że mężczyźni są rozwiązłą płcią, która jest mniej emocjonalnie związana z seksem, a kobiety są z natury bardziej skłonne do utrzymywania więzi par. I może być w tym ziarno prawdy — nie jestem antropologiem, więc trudno mi to powiedzieć. Ale historycznie, różnice w zachowaniu oszukiwania wynikały z różnic w dostępie do seksu i postaw wobec niego. W latach 50. wiele dorosłych kobiet pozostawało w domu przez cały dzień, a wielu dorosłych mężczyzn chodziło do miejsc pracy, gdzie były kobiety. Miało to przewidywalne rezultaty. Tymczasem mężczyźni byli postrzegani jako istoty seksualne, ale kobiety musiały być czyste. Dziś ten ścisły podział nieco się zmniejszył, a każdy, kto ma aplikację randkową w telefonie, może dziś zaliczyć (tak, nawet ty).

Mając to na uwadze, zajmijmy się poprawioną wersją twojego pytania. Do ludzie źle się czujesz, gdy oszukują? A odpowiedź, niestety, brzmi ” może.”Chciałbym móc dać ci jakąś treściwą, powszechnie stosowaną mądrość, która przekłada się na wszystkie sytuacje, abyś mógł być mniej zdezorientowany ludzkimi zachowaniami. Ale w tym przypadku nie ma czegoś takiego.

Na początek zauważę coś, co prawdopodobnie zauważyłeś sam, czyli to, że prawie każdy jest świetny w racjonalizacji własnych działań. W około 90% przypadków, kiedy ludzie robią różne rzeczy, od razu myślą: “ale mam taką wymówkę, więc nie oznacza to, że w głębi duszy nie jestem dobrym człowiekiem.”Jeśli chodzi o oszukiwanie, wewnętrzny dialog często wygląda tak:” oszukiwałem, ale nie byłem szczęśliwy seksualnie, więc musiałem uprawiać seks z kimś innym ze względu na moje szczęście “lub” Ale byłem pijany, więc nie powinienem być odpowiedzialny “Lub” ale to była tylko jednorazowa rzecz i nic nie znaczy, mój partner wyraźnie przesadza.”Odwaga i stabilność w przyznaniu, że zrobiłeś coś złego i że wymówki nie mają znaczenia, jest naprawdę rzadka i zwykle wiąże się ze znacznym wiekiem i dojrzałością. Ponownie, odnosi się to do wszystkich płci.

Poza tym podstawowym faktem, staje się to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ różni ludzie oszukują z różnych powodów. Wiąże się to z inną emocjonalną narracją. Według mnie istnieją cztery klasy oszustów: jednorazowi nieudacznicy, niezadowoleni, pół-socjopaci i anty-monogamiści, jak każdy proponowany podział ludzi na kategorie, jest to niedokładne, ale myślę, że to całkiem dobra robota uchwycenia różnych rodzajów niewierności. Wyjaśnię po kolei każdą z tych grup.

Jednorazowa wpadka to tylko to. Upijali się, albo byli samotni, i byli w podróży służbowej, i jakiś uroczy idiota pobili się z nimi w barze, i poszli na to, ponieważ czasami twoje gonady obezwładniają Twój wyższy mózg. (W rzeczywistości często to robią.) I to jest po prostu normalna Klasa ludzkiego błędu. A ludzie, którzy to robią, pewnie czują się trochę źle, jak roztargniony kierowca, który wpada w stłuczkę. Ale ponieważ nie jest to z premedytacją, mogą zmyć to jako chwilową czkawkę w swoim zachowaniu, a nie poważny, ciągły problem z własną tożsamością.

Niezadowoleni są ludzie, którzy po prostu nie dostają tego, czego chcą w swoim związku. Albo nie wysiadają, albo nie są brani na poważnie, czy coś, i pozostają w swoich obecnych związkach, ale muszą wyciągnąć rękę i zabrać coś innego ze świata. (Lub czują, że muszą.) Więc angażują się w dyskretny romans z tym słodkim facetem z siłowni, a to albo niszczy ich związek, albo nie. a ci ludzie czują się źle, ale mogą wyjaśnić swoje działania w kategoriach ich deprywacji. I niekoniecznie się mylą-czasami ich partnerzy są kiepscy. Jednak zdaniem tego felietonisty powinni naprawdę próbować naprawić swój związek, lub kwestionować, czy powinni w nim być, zamiast naruszać zaufanie swoich partnerów.

Trzecia grupa, pół-socjopaci, to kilku wybranych okropnych ludzi, o których wszyscy się martwią. To są ludzie, których to nie obchodzi. Kochają swoich partnerów do tego stopnia, że są zadowoleni, ale ostatecznie chcą zmaksymalizować swoją przyjemność i postrzegać uczucia innych jako drugorzędne. (Naprawdę, większość z nas ma w głębi duszy odrobinę tego rodzaju egoizmu, ale u większości ludzi on nie dominuje.) Nie trzeba dodawać, że ci ludzie nie czują się tak źle z powodu oszukiwania, chociaż byliby oburzeni, gdybyś ich zdradził, ponieważ chodzi o nich. Jeśli to twój partner, uciekaj. Jest to typ osobowości, z którym prawie nie można się liczyć.

Wreszcie, ostatnia grupa ludzi, anty-monogamiści, to ludzie, którzy po prostu nie są zaprogramowani na monogamię, ale zamiast być szczerym i realistycznym wobec tego i przyjmować poliamoryczny styl życia, z jakiegokolwiek powodu, nadal udają, że mogą sprawić, że monogamia zadziała — może jest to źle postrzegane w ich społeczności, może mają monogamiczne fantazje, może po prostu nie zrobili jeszcze skoku. Ogólnie rzecz biorąc, ci ludzie nie myślą, że oszukiwanie ma znaczenie, i są sfrustrowani pozornie arbitralnym pomysłem, że całowanie kogoś innego oznacza, że zdradziłeś swojego partnera. W rezultacie czują się źle, jeśli skrzywdzą swojego partnera z powodu niewierności, ale są zdezorientowani całą ideą, że niewierność jest tak dziwna. Jeśli jesteś z kimś takim, a nie jesteś w otwartym związku, prawdopodobnie masz do czynienia z przyszłym oszustem. Weź to pod uwagę, a może odpowiednio dostosuj parametry swojego związku.

W tym momencie, po tym, jak napisałem o tym, że prawie nikt nie czuje się źle z powodu oszukiwania, możecie myśleć: “Ugh, ci ludzie to potwory, nigdy bym tak nie pomyślał.”I szczerze? Pewnie się mylisz. Na ogół mamy bardzo wysokie oczekiwania wobec cnót innych ludzi, ale mamy nieskończone przebaczenie dla naszych własnych wad. Nie wiem, czy kiedykolwiek oszukiwałeś. Ale gdybyś to zrobił, pewnie znalazłbyś sposób na życie ze sobą. Bo musisz. Gdy zaakceptujesz to-że ludzie są prawie nieskończenie dobrzy w znalezieniu wygodnej narracji, która czyni ich bohaterem własnej historii-o wiele łatwiej jest poradzić sobie z faktem, że inni ludzie oszukują. Wszyscy robimy wszystko, co w naszej mocy w związkach, i przez większość czasu, nasze najlepsze jest bardzo, bardzo, bardzo dalekie od doskonałości.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts