Kiedy twój Ex ruszy dalej (oto co zrobić)

Rozstanie

Kiedy twój Ex ruszy dalej (oto co zrobić)

Twój były ruszył dalej, a ty nie? Przeczytaj To

Rozstania mogą wydawać się pojedynczymi momentami w czasie-pojedynczą wiadomością tekstową, garścią słów — krótką rozmową-ale ból rozstania może trwać znacznie dłużej. Czas potrzebny na przejście od pierwszej świadomości, że rzeczy się skończą, aż do ostatniego pang smutku, który czujesz z powodu braku swojego ex, może wynosić miesiące, lata, a nawet dekady, w zależności od powagi i czasu trwania związku.

Jedną z najtrudniejszych części rozstania jest to, kiedy twój były idzie dalej. Oczywiście, bez bezpośredniego dostępu do ich myśli i uczuć, nigdy nie możesz być pewien, ale zwykle jest moment, w którym czujesz, że w końcu cię pokonali (lub rozpoczęli proces przechodzenia dalej).

Powiązane: Jak odzyskać siły po rozstaniu

Może to być to, że twój były ma nowego partnera; może to być to, że usunęli Twoje zdjęcia z mediów społecznościowych lub wyrzucili lub zamienili rzeczy, które im dałeś. Z tego, co wiesz, mają nowe priorytety i nie spędzają czasu na zagłębianiu się w przeszłość.

Może to być szczególnie trudne, jeśli twój były był tym, który zakończył związek, ale niezależnie od tego, zdając sobie sprawę, że ktoś, na kim kiedyś głęboko Ci zależało, nie czuje już niczego dla ciebie, może być trudny do zrozumienia i przetworzenia. Jeśli zmagasz się z tym teraz, oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać.

1. Nie prześladuj swojego byłego w mediach społecznościowych

Jeśli twoje poczucie, że twój były ruszył dalej pochodzi z mediów społecznościowych, cóż, najlepiej byłoby przestać się torturować.  

“Śledzenie swojego byłego w mediach społecznościowych może odbić się na Twoim poczuciu siebie i utrudnić ci przejście dalej”, mówi Jess O ‘ Reilly, gospodarz podcastu “@SexWithDrJess”. Facebook, Twitter i Instagram mogą być kuszące, ale to tylko utrudni rozstanie. Blokowanie, Nie obserwowanie i nieprzyjazne są całkowicie dopuszczalne po zerwaniu.”

Trener randkowy Connell Barrett zgadza się, zauważając, że ciągłe oglądanie ich mediów społecznościowych po rozstaniu może mieć wpływ na więcej niż tylko własne samopoczucie psychiczne. “Prześladowanie swojego byłego w mediach społecznościowych jest przegraną dla was obojga”, mówi Barrett. Nie tylko może to sprawić, że twój były poczuje się nieswojo ,ale także ” utrudnia Ci poruszanie się.”.

“Gdziekolwiek się skupisz, podążają za tobą emocje. Więc jeśli masz obsesję na punkcie swojego byłego, będziesz pogrążony w kolanowym błocie przeszłości. To recepta na ból-dodaje-na szczęście recepta na przezwyciężenie tego bólu nie jest szczególnie skomplikowana: musisz odłączyć się-jeśli nie całkowicie od mediów społecznościowych, to przynajmniej od kanału twojego byłego. 

“Aby temu zapobiec, najpierw podejmij decyzję, aby nie wyświetlać żadnych mediów społecznościowych swojego byłego”, mówi Barrett. “Następnie Facebook nie Instagramie, nie zaprzyjaźnia się z nimi i tak dalej. Tak jak przejadający się obżera kuchnię śmieciowym jedzeniem lub pijący opróżnia swój barek, musisz usunąć wszelkie pokusy mediów społecznościowych.”

O ‘ Reilly dodaje, że bycie dobrym obywatelem mediów społecznościowych po zerwaniu rozciąga się poza to, co oglądasz i co publikujesz.

“Nie trać energii na publiczne bicie, zawstydzanie lub wietrzenie brudnych rzeczy-nawet z “vaguebookings””, mówi, odnosząc się do terminu publikowania niejasnych emocjonalnych wypowiedzi na Facebooku lub innych aplikacjach społecznościowych, takich jak ” nie mogę uwierzyć, że ktoś naprawdę skrzywdziłby mnie w ten sposób, ale co możesz zrobić?”

Oczywiście, możesz nawijać od Żądła rozstania, a racjonalne myślenie o tym, co jest dopuszczalne lub rozsądne do opublikowania, może być trudniejsze w poruszaniu się w tej mentalnej przestrzeni. Jeśli chcesz dać upust, zamiast robić to publicznie, skontaktuj się z zaufanym przyjacielem lub specjalistą ds. zdrowia psychicznego i porozmawiaj o swoich uczuciach w ten sposób.

2. Jak radzić sobie z wpadaniem na byłego

Wpadanie na swojego ex po tym, jak ruszyli dalej (lub odkrywanie, że ruszyli dalej podczas krótkiej rozmowy po wpadnięciu na siebie) może być drenującym i przygnębiającym doświadczeniem.

“Jeśli jest szansa, że wpadniesz na swojego byłego, Zaakceptuj dwie rzeczy”, mówi Barrett. Po pierwsze, zauważ, że “to będzie niezręczne, ale nie tak niezręczne, jak myślisz. Hej, już poradziłeś sobie z zerwaniem. Koniec tej części. Kilka minut niezręczności to nic wielkiego.”

Po drugie, sugeruje posiadanie mentalnego planu interakcji. “Unikaj fizycznego kontaktu ze swoim byłym. Żadnych uścisków i pocałunków w policzek — to zbyt osobiste-zauważa-a uścisk dłoni jest zbyt biznesowy. Zamiast tego uśmiechaj się, kiwaj głową i utrzymuj dobry kontakt wzrokowy. Niech sprawy będą krótkie i słodkie. Żaden z was prawdopodobnie nie chce głębokiej rozmowy, więc zachowaj lekkość i rozmawiaj o teraźniejszości-nie o przeszłości. Proszę wybaczyć po pięciu minutach. Powiedz, że dobrze było znów ich zobaczyć, kiwnij głową i uśmiechnij się, a potem spadaj.”

Oczywiście, jeśli nawet nie czujesz, że możesz poradzić sobie z niezręcznymi pięcioma minutami,nie naciskaj na uśmiech i nie znoś tego.

“Nie musisz angażować się w rozmowę”, zauważa O ‘ Reilly. “Niektórzy ludzie mogą nalegać, abyś był uprzejmy, ale inna perspektywa sugeruje, że po prostu nie powinieneś być niegrzeczny. Jeśli nie chcesz rozmawiać, możesz skinąć głową i usprawiedliwić się po przedstawieniu.”

A jeśli-koszmarny scenariusz-wpadniesz na swojego byłego, gdy oni są na randce ze swoim nowym romantycznym partnerem? O ‘ Reilly mówi, że można grać ze słuchu.”Jeśli czujesz się komfortowo poznając ich nowego partnera, śmiało,” mówi. “To do ciebie, aby zdecydować, co działa dla Ciebie (i to do nich, aby zrobić to samo dla siebie).”

Nie możesz znieść już niezręcznej krótkiej rozmowy z nową wersją Ciebie u boku byłego? Przywitaj się, powiedz im, że spieszysz się gdzieś i idź dalej. Jest spora szansa, że oni też nie chcą tego robić, więc możecie oszczędzić waszej trójce trudnej chwili.

3. Co to znaczy, gdy twój były szybko się porusza

Jeśli twój były ruszył dalej — lub wydaje się, że tak było-naprawdę wkrótce po rozstaniu, może to być brutalne uczucie. To może sprawić, że będziesz się zastanawiać, czy twój związek znaczył cokolwiek dla twojego byłego, lub czy zaczęli rozwijać uczucia do kogoś innego, zanim związek się skończył.

Ale myślenie za dużo o sytuacji, jak prześladowanie swojego byłego w mediach społecznościowych, tylko bardziej cię przygnębi. Barrett uważa, że lepiej byłoby poświęcić jak najmniej czasu na rozważanie przyczyn ich pozornie zbyt szybkiego procesu gojenia.

“Kiedy twój były zaczyna spotykać się z kimś innym, może być tak, że znalazł dla nich lepsze Romantyczne dopasowanie, lub mogą po prostu próbować ruszyć dalej”, mówi Barrett. “Oznacza to tajemnicę. Lepiej, żeby tak zostało.”

O ‘ Reilly zgadza się, że to, co myślisz, że idą dalej, może być tylko mechanizmem radzenia sobie. To znaczy, że nie masz prawdziwego sposobu na poznanie ich uczuć. “Nie wiesz, czy są poruszeni emocjonalnie”, mówi. “Widzisz tylko to, co dzieje się z zewnątrz, więc nie zakładaj, co czują.”

Cokolwiek robisz, nie zwracaj się do nich (lub do wspólnych przyjaciół lub znajomych), aby zrozumieć, jak się czują. Jak frustrujące, jak to może być być w rodzaju emocjonalnej otchłani, obsesja na ich temat i rozpoczęcie niewygodne i trudne rozmowy na temat związku nie pomoże Ci się nad nimi. To tylko pogorszy sprawę.

4. Porady po rozstaniu, kiedy twój były porusza się dalej

Twoja była ruszyła dalej? A może zrobili coś (lub słyszeliście, że zrobili coś), co zdecydowanie sugeruje, że zrobili? Oprócz tego, czego nie robić – np. śledzić swojego byłego w mediach społecznościowych – oto kilka przydatnych wskazówek, co robić:

Powiązane: Co robić zaraz po rozstaniu, ujawnione

Nie udawaj, że to się nie stało.

Ignorowanie rzeczywistości może wydawać się mniej bolesne w tej chwili, ale na dłuższą metę nie pomoże. Dlatego powinieneś próbować przetwarzać rzeczy, uznając je za to, co się dzieje.

“Idź i pomyśl o swoim rozstaniu”, mówi O ‘ Reilly. “Mów o tym. Bądź smutny. Badania pokazują, że pochylenie się nad tymi trudnymi uczuciami i doświadczeniami może pomóc ci skuteczniej przejść dalej.”

Jednak nie wszystkie rozmowy o rozstaniu są sobie równe.

“Porozmawiaj z kimś, ale nie z byłym” – sugeruje Barrett. “Dobrze jest się otworzyć, więc ugnij ucho przyjaciela, terapeuty, barmana. Tylko nie kontaktuj się ze swoim byłym. To otworzy tylko stare rany.”  

Zastanów Się Nad Swoim Zachowaniem

“Po rozstaniu skupiamy się na krzywdach naszego byłego, ale większość problemów w związkach to dwukierunkowa ulica”, zauważa O ‘ Reilly. “Aby iść dalej i odkrywać nowe (szczęśliwsze i zdrowsze) relacje, musimy również wziąć odpowiedzialność za własne działania. To nie tylko pomaga nam wzrastać, ale także zmniejsza lęki doświadczane w wyniku winy, gniewu i żalu. Wszyscy popełniamy błędy, a każdy z nich jest okazją do nauki.”

Zadaj sobie właściwe pytania

“Zadaj pytanie wzmacniające, takie jak:” co jest wspaniałego w tej sytuacji?, “sugeruje Barrett
“Kiedy zadajesz potężne pytanie, dostajesz lepsze odpowiedzi. Do tej pory prawdopodobnie zadawałeś kalekie pytania, takie jak: “Dlaczego mój były mnie zostawił?”lub” co zrobiłem źle?”Otrzymacie nowe, inspirujące pytania, zadając:” Jak mogę być szczęśliwy z ich powodu?”Kto będzie moją następną wielką miłością? i za co jestem wdzięczny?”Istnieje ogromna siła emocjonalna w zadawaniu sobie właściwych pytań.”

Dbaj o siebie

“Niezależnie od twojej roli w rozstaniu, musisz zadbać o siebie, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie”, mówi O ‘ Reilly. “Badania oparte na neuronauce ujawniają, że ból związany z bólem serca przypomina ból fizyczny pod względem aktywności mózgu, ponieważ twoje rytmy biologiczne są regulowane przez partnera w długoterminowych związkach. Twój sen, ćwiczenia, dieta, a nawet ciśnienie krwi może mieć wpływ, więc należy zachować szczególną ostrożność, aby dobrze zjeść, znaleźć czas na opiekę nad sobą, sen i ćwiczenia.”

Skup się na swoich życiowych celach

“Zmierz się z czymś, czego pragniesz” – sugeruje Barrett. “Weź lekcje improwizacji, naucz się portugalskiego, wyrzeźb sześciopak abs, odwiedź Machu Picchu. Są tylko dwie zasady: Twój projekt musi cię ekscytować i musi sprawiać, że czujesz, że się rozwijasz. Pogoń za nowym celem napędza cię do przodu. Wzrost równa się szczęście. Ta zmiana ostrości znacznie ułatwi przejście dalej. I wkrótce, jeśli twoja świeżo zakochana eks pojawi się w mediach społecznościowych, powiesz “dobrze dla nich” … a następnie wrócisz do ” projektuj siebie.’”

Powiązane: Dlaczego warto ćwiczyć po rozstaniu

Spójrz na Jasną Stronę

“Bądź pewny, że rozstanie jest w rzeczywistości dobrą rzeczą” – mówi O ‘ Reilly. “Badania pokazują, że ludzie zgłaszają pozytywne rezultaty po rozstaniach: uczenie się o sobie, rozwój osobisty i doświadczenia bycia bardziej zorientowanym na cele.”

Krótkoterminowy wpływ Ex moving Na może być ból, frustracja i zamieszanie. Ale z czasem ruszysz dalej, znajdując kogoś innego, kto cię uszczęśliwi.

Możesz Też Kopać:

  • Co zrobić ze swoją byłą dziewczyną
  • 7 Zasad Po Rozstaniu, Których Każdy Facet Powinien Przestrzegać
  • Co ona myśli po Twoim rozstaniu
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts