Najlepsze sposoby, aby uzyskać witaminę D w organizmie zimą

Kaukaska para w okularach słonecznych uśmiechnięta w śniegu

Najlepsze sposoby, aby uzyskać witaminę D w organizmie zimą

Łatwe i skuteczne sposoby na utrzymanie poziomu witaminy D przy ograniczonym nasłonecznieniu

Myślisz, że dostajesz wystarczającą ilość witaminy D dzięki zbilansowanej diecie lub dlatego, że spędzasz czas na zewnątrz? Pomyśl jeszcze raz.

Ponieważ witaminy D nie można uzyskać w sposób naturalny poprzez dietę bez fortyfikacji (a organizm wymaga światła słonecznego, aby uzyskać ten niezbędny składnik odżywczy), miesiące zimowe mogą wymagać suplementacji. 

“Witamina D jest niezbędna, aby umożliwić organizmowi stosowanie wapnia, który jest podawany w celu wspierania wzrostu i zdrowia kości. Gdy poziom witaminy D jest niski, proces ten nie jest tak wydajny, a nasze kości mogą stać się słabe”, wyjaśnia Lisa Richards, dietetyk i autorka Dieta Candida. “Chociaż początkowo możemy tego nie zauważyć, skutki uboczne naszego chronicznego niedoboru witaminy D mogą pojawić się w późniejszym życiu poprzez kruche kości.”

Powiązane: Daj swojemu ciału zastrzyk tej zimy z niewielką pomocą słonecznej witaminy

Według Richardsa, oznaki i objawy niedoboru witaminy D można łatwo przekazać jako efekt uboczny intensywnego i wyczerpującego stylu życia. To może wyglądać jak chroniczne zmęczenie, wypadanie włosów, ból mięśni i depresja.

Większość północnych regionów Stanów Zjednoczonych i Kanady nie uzyska wystarczającej ilości światła słonecznego, aby organizm mógł wchłonąć wystarczającą ilość witaminy D w miesiącach zimowych, ale istnieje kilka bardzo prostych sposobów na zapewnienie, że otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy słonecznej.

Poniżej zebraliśmy niektóre z najlepszych opcji, jeśli chcesz uzyskać celowe informacje o spożyciu witaminy D. 


Regularnie sprawdzaj poziom witaminy D


Badania sugerują, że ponad 42% Amerykanów ma niedobór witaminy D. Chociaż jest to znaczna liczba, nie oznacza to automatycznie, że należysz do tej kategorii.

“Po pierwsze, będziesz chciał sprawdzać swoje poziomy rocznie”, sugeruje Paula Doebrich, RDN. “Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jesteś z poziomem witaminy D, więc wiesz, czy potrzebujesz suplementu, czy nie.”


Użyj niższego filtra przeciwsłonecznego z filtrem SPF


“Witamina D jest wytwarzana w naszej skórze pod wpływem promieni słonecznych i chociaż prawdą jest, że krem przeciwsłoneczny może zmniejszyć ilość witaminy D, ponieważ blokuje światło UVB, bardzo niewiele osób stosuje wystarczająco dużo ochrony przeciwsłonecznej, aby zablokować całe światło UVB”, wyjaśnia Doebrich.

Oznacza to, że nadal możesz otrzymać witaminę D, jednocześnie chroniąc skórę, o ile nie używasz SPF 100 przez całą zimę. 


Zbadaj Swoją Dietę


Ładowanie diety z pokarmów bogatych w witaminę D i produktów wzbogaconych jest jednym z najprostszych (i najsmaczniejszych) sposobów, aby upewnić się, że jesteś zwiększenie poziomu witaminy D. Według Melissy Mitri, zarejestrowanego dietetyka w Wellness Verge, należą do nich tłuste ryby, takie jak łosoś lub tuńczyk, grzyby, żółtka jaj, ser lub wzbogacony nabiał, mleko sojowe, sok pomarańczowy i płatki śniadaniowe.


 Weź suplement witaminy D


Jeśli nie jesteś pewien, czy dostajesz wystarczającą ilość witaminy D, najlepszym sposobem, aby upewnić się, że nie musisz zmieniać listy zakupów lub codziennych nawyków, jest przyjmowanie suplementu witaminy D.

“Istnieją suplementy witaminy D dostępne w wielu różnych dawkach, aby dopasować je do Twoich potrzeb, ale minimalna dzienna rekomendacja dla witaminy D wynosi 600 J.M. (jednostek międzynarodowych) dziennie”, wyjaśnia Mitri.


Regularnie Wychodź Na Zewnątrz


Naturalne światło słoneczne, nawet na kilka minut, jest najlepszym sposobem na zanurzenie się w witaminie D.

“Nawet jeśli jest zimno, wystarczy wyjść na zewnątrz na 15 minut, trzy razy w tygodniu wystarczy, aby zwiększyć poziom witaminy D”, mówi Mitri. “Możesz to zrobić, wybierając się na krótki spacer lub bawiąc się z dziećmi Na Zewnątrz.”


Użyj Terapii Światłem


Prawdopodobnie widziałeś już terapię światłem – inaczej zwaną smutnymi lampami-w mediach społecznościowych. Chociaż stały się popularne w depresji sezonowej, mogą być również stosowane do zwiększania poziomu witaminy D.

“Używaj kasetonów, które generują lux co najmniej 100 razy silniejszy niż żarówka”, sugeruje dr Elliana Rose. “Powinien również odfiltrować promieniowanie UV, ponieważ nie są one dobre dla siatkówki. Terapia światłem powinna wykorzystywać światło ultrafioletowe B (UVB) w celu stymulowania produkcji witaminy D w organizmie.”


Rozważ Biohacking


Darin Steen, trener osobisty i trener stylu życia, sugeruje, że najlepszym sposobem na optymalizację poziomu witaminy D jest użycie biohackingu, aby pomóc ciału w naturalnym tworzeniu większej ilości witaminy D niż poleganie na zewnętrznych siłach. 

“Najbardziej potężną i inteligentną apteką na świecie jest Matka Natura i wrodzona inteligencja twojego ciała”, wyjaśnia Steen, który sugeruje praktykowanie postu, uziemienia/uziemienia i wpatrywania się w słońce zarówno w Wschód, jak i zachód słońca, aby zoptymalizować nasze hormony snu i cykl snu dobowego.

“Wpływ uziemienia (uziemienia) na stan zapalny, odpowiedź immunologiczną, gojenie się ran oraz zapobieganie i leczenie przewlekłych chorób zapalnych i autoimmunologicznych jest znaczący”, dodaje.

Koncepcja ta może być doskonałym dodatkiem do ogólnego dobrego samopoczucia, zwłaszcza w połączeniu z suplementami i witaminą D-mnóstwo żywności.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze lampy Sad Therapy, które pomogą Ci przetrwać zimę
  • Najlepsze witaminy do kupienia na Amazon
  • Najlepsze Witaminy Subskrypcje
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna spoglądający w lustro i przechodzący przez włosy ręką.
Read More

Korzyści Z Biotyny

Korzyści Z Biotyny Czy Ta Prosta Witamina Może Pomóc Utrzymać Linię Włosów Przed Cofnięciem Się? Lindsay Tigar 17…