Obserwuj snoba, dlaczego Zenith nie powinien być pomijany

Zegarek Zenith

Obserwuj snoba, dlaczego Zenith nie powinien być pomijany

Obserwuj snoba na Microbrandzie i przynętę zenitu El Primero

Zegarki Zenith


Ostatnio zafascynował mnie Zenith, który  podczas gdy rozproszony przez kilka sztuk — wyprodukuj wiele niesamowitych wzorów: Defy Classic i Chronomaster szczególnie mnie wyróżniają. Historia marki jest imponująca, a jej ruchy wydają się oferować wiele wartości w stosunku do ceny. Dużo myślisz o marce? Poważnie rozważam Defy jako kolejny dodatek do mojej kolekcji.

Powiązane: Ostatni tydzień: Zobacz snoba na nowym zegarku sportowym Lange Steel

Historia Zenith w ostatnich latach była dość skomplikowana — na początku lat 2000 – tych była to firma, która właśnie została zakupiona przez LVMH, stała się niezwykle dziwną próbą ekstrawaganckiego zegarmistrzostwa wysokiej klasy pod równie ekstrawaganckim prezesem, który miał skłonność do pozowania na ekstrawaganckich imprezach z Sokołem na nadgarstku. Firma od zawsze wydawała mi się rozdarta w dwóch różnych kierunkach — z jednej strony jest kilka zegarków, które wciąż ćwiczą w, cóż, ekstrawagancji ekstrawagancji i które ponadto cierpią z powodu dzielenia się bardziej stylistycznymi cechami niż jest dla nich dobre, z Hublotem (podziwiam wiele rzeczy w Jean-Claude Biver, bez którego współczesny krajobraz horologiczny wyglądałby zupełnie inaczej, ale miał tendencję, moim zdaniem, do powtarzania się trochę, jeśli chodzi o design).

Z drugiej strony, marka była również pojazdem dla ciekawych eksperymentów w projektowaniu wychwytu w ostatnich latach, a także nadal tworzy wiele bardziej trzeźwych czasomierzy, które bardzo wyraźnie nawiązują do oryginalnego El Primero, który był jedną z pierwszych generacji samowyzwalających chronografów aż w 1969 roku.

W dzisiejszych czasach, ponieważ tak wiele marek ma tendencję do posiadania raczej rozproszonego portfolio, stałem się mniej doktrynalny niż w dawnych czasach o odrzuceniu marki hurtowej, ponieważ mają kilka rodzin produktów, na których mi nie zależy; trzeba po prostu wziąć dobre i zignorować złe, a Chronomaster El Primero 38mm, który jest bardzo podobny do oryginalnego zegarka El Primero, jest tak dobrym zegarkiem, jak człowiek mógłby chcieć. Z trzech pierwszych samonakręcających się mechanizmów chronografu z 1969 roku, jest to jedyny nadal produkowany mechanizm — prawdziwy kawałek historii.


Lemania Movements


Jeżdżę skuterem lub rowerem do pracy i korzystam z różnych usług transportu publicznego do mojego biura. Moja praca stażysty wymaga czasami odwiedzenia lasów tropikalnych i gór, a do tego polegałem tylko na moim codziennym zegarku, który jest Sinn EZM 1. W weekendy noszę Omega Speedmaster Moonwatch 861. Teraz myślę o kolejnym zegarku chronografowym, który zastąpi mój EZM 1, który będę trzymał w szufladzie i nosił rzadziej, wiedząc o jego ograniczonej produkcji. Mój budżet to maksymalnie $8,000  jaki zegarek z ruchem Lemania mogę dostać? Doceniam twoją rekomendację.

Nie jestem do końca pewien z twojej wypowiedzi, co masz na myśli-jeśli w rzeczywistości ograniczasz się do ruchów Lemanii i chcesz nowoczesnego, nowego zegarka, twoje wybory są poważnie ograniczone, ponieważ Lemania nie istnieje już jako niezależna jednostka. Jest to obecnie produkcja Breguet, i to jest to, co zostało nazwane przez wiele lat; nadal można uzyskać ruch z epoki Lemania, na przykład, Vacheron Constantin Cornes de Vache, ale to jest bardzo drogi zegarek, znacznie ponad budżet.

Ogólnie rzecz biorąc, twoje wybory, jeśli chcesz mieć wewnętrzny mechanizm chronografu, przy tym budżecie, są nieco ograniczone (moreso oczywiście, jeśli chcesz automatyczny chronograf; istnieją opcje od Grand Seiko I Seiko, Omega, Rolex i być może jednego lub dwóch innych, ale ogólnie koszt produkcji mechanizmu chronografu oznacza, że aby był niedrogi w wysokości poniżej 10 000 USD, musi być produkowany w dość dużych ilościach.

Jednak inny czytelnik w tym tygodniu wspomniał o zegarku, który myślę, że jest bardzo wart obejrzenia, jeśli jeszcze go nie rozważyłeś i odrzuciłeś z powodów, o których nie wspominasz. Ten zegarek to Zenith El Primero. Jak mu odpisałem, firma wyprodukowała dość nietypowe, by nie powiedzieć wręcz dziwaczne zegarki w ostatnich dziesięcioleciach, ale podstawowe El Primero pozostaje jednym z najbardziej wyróżniających się i słusznie szanowanych zegarków i chronografów ostatnich pięćdziesięciu lat.


Oak & Oscar Olmsted 38


Pomóż mi zrozumieć, czy cena katalogowa new Oak & Oscar Olmsted 38 (stalowa bransoletka) jest warta tej ceny. Czytałem o ruchu ETA 2892A2 i brzmi to jak solidny wybór. Ale czy reszta zegarka jest warta 1/4 kosztu Odkrywcy? Czy powinno to być więcej w zakresie $700-800? Trudno mi się zaangażować bez szansy na poradzenie sobie z tym przed zakupem.

Nie jestem zbytnio zaznajomiony z tym zegarkiem — nigdy nie widziałem go osobiście, więc niestety nie mogę zaoferować świadomej, pierwszoosobowej perspektywy. Powiem, że ktokolwiek go zaprojektował, wydaje się, że był gotów włożyć w zegarek więcej niż zwykle — króje pisma, użycie kolorów i ogólny wygląd wydają się być wynikiem kogoś, kto naprawdę dba o Zegarki, co jest więcej niż można powiedzieć o wielu czasomierzach w tym punkcie cenowym.

Powodem, dla którego zegarek kosztuje tyle, ile kosztuje, jest oczywiście to, co właściciele chcą za niego pobierać, A z tego, co mogę powiedzieć, firma robi całkiem dobrze, więc jej zegarki przemawiają do niektórych ludzi. Niższe numery produkcyjne w stosunku do większej firmy mają coś wspólnego z premią, którą płacisz, ale mam wrażenie, że jest to naprawdę zegarek dla kogoś, kto lubi projekt, chce czegoś nieco innego i czuje poczucie połączenia z jego estetyką. Na tych kryteriach nie znajduję szczególnie ceny za linię-spójrz tutaj, nie kupiłbym jednego, ale nie widzę też powodu, dla którego ktoś, kto lubi projekt, nie powinien go kupować.

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też Zadać pytanie na Instagramie z hashtagiem # watchsnob.

Możesz Też Kopać:

  • 11 Najlepszych Zegarków Poniżej 1000 USD
  • 7 Najlepsze używane zegarki Rolex można kupić w Walmart
  • 12 najlepszych Wind zegarka, aby utrzymać Automatyczny Zegarek na czas
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Trio czapek baseballowych od lewej do prawej na białym tle: szara Czapka adidas, niebiesko-pomarańczowa Czapka Brooklyn Bushwicks I p
Read More

Najlepsze Czapki Baseballowe

Najlepsze Czapki Baseballowe Są to najlepsze czapki baseballowe można kupić teraz – bez czapki Ashley Keegan 16 sierpnia…