Poradnik mężczyzny do golenia nóg

pomarańczowa Maszynka Do Golenia, płyn do mycia ciała Every Man Jack, balsam po goleniu Dove men care oraz złuszczający Baton do ciała Baxter of California

Poradnik mężczyzny do golenia nóg

Dlaczego Golenie Nóg To Dobry Pomysł (I Jak To Zrobić Dobrze)

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Golenie jakiejkolwiek części ciała, która nie jest twoją twarzą, nie będzie postrzegane jako najbardziej męska rzecz do zrobienia. To dlatego, że wielu mężczyzn wciąż kwestionuje, jaka jest cienka granica między męskością a pielęgnacją. Ale cholera, jesteśmy w 2017 roku, a strzyżenie to stale rosnący trend przyjęty przez współczesnych mężczyzn ze wszystkich środowisk. Więc pogódź się z tym. I obejmuje golenie nóg.

Podczas gdy głównie związane z kobietami, gładkie nogi nie są tak tabu, jak facet może zrobić to być. Wielu sportowców przyjęło ćwiczenie pielęgnacji z różnych powodów. Rozejrzyj się po siłowni, a zauważysz dobrą grupę maniaków fitness, którzy teraz mają mniej futra na szczudłach. Dlaczego? Może skorzystać z wielu korzyści sportowych i zdrowotnych.


Korzyści Sportowe I Zdrowotne


  • Szybsze gojenie się ran: Rowerzyści twierdzą, że skaleczenia i blizny leczą się szybciej dzięki ogolonym nogom.
  • Wyróżnij cechy ciała: Mniej włosów pozwala człowiekowi w pełni zaprezentować swoją definicję mięśni.
  • Zwiększona długość skoku: Badanie z American College of Sports Medicine ustalono, że pływacy zwiększyli udar piersi, gdy będzie bezwłosy.
  • Pozbądź się gruzu: Żwir drogowy może przyklejać się do włosów i utrudniać czyszczenie z powierzchni skóry.

Niezły zestaw wydajności i korzyści pielęgnacyjnych do zyskania. Z drugiej strony możesz zadać sobie pytanie, czy warto golić nogi, czy je woskować. Całkowicie fair. Jesteśmy bardziej niż szczęśliwi mogąc podzielić się różnicami w metodach, dając jednocześnie pełny przewodnik, Jak golić nogi, w tym wszystkie niezbędne elementy.


Golenie a depilacja


Tak. Golenie jest na tradycyjny standard pielęgnacji dla mężczyzn. Jednak zainteresowanie woskowanie produktów wzrosła z dużą część mężczyzn teraz faworyzujących leczenie półtrwałe usuwanie włosów. To wszystko osobiste preferencje na koniec dnia. Warto jednak zwrócić uwagę na kluczowe różnice między używaniem ostrza na nogach w porównaniu z klejem samoprzylepnym.

Depilacja trwa dłużej niż golenie. Z drugiej strony, jest to bardziej bolesne, wymaga wzrostu włosów przed próbą drugiego obejścia i sprawia, że skóra jest bardziej podatna na wrastanie włosów. Z drugiej strony golenie jest szybsze do wykonania i pomaga w nawilżaniu skóry, chociaż stymuluje szybszy wzrost włosów, a także minimalizuje wrastanie włosów. Każdy ma swoje plusy i minusy. Niemniej jednak statystyki pokazują, że dermatolodzy na całym świecie opowiadają się za goleniem jako lepszą strategią usuwania włosów.


Etapy golenia nóg


Podczas golenia nóg przyjmujesz wiele takich samych praktyk, jak podczas golenia twarzy. Mimo to, są w tym warstwy, niektóre, które wymagają staranności, zaopatrzenia i dbałości o szczegóły. Zanim wejdziesz w rytm, określ punkt końcowy, ustalając, ile chcesz zdjąć, a także jakie kluczowe obszary uderzyć. Może to obejmować kostki, stopy, wewnętrzne uda i oczywiście pachwinę. Bierzmy się do roboty.

– Przyciąć —


Krok 1: Szczotkuj Długie Pasma
Miałeś kiedyś włosy na ciele złapane w obrotowe ostrza golarki elektrycznej? Piecze. Jak matka. Tak więc w zależności od grubości włosów, wyślij szczotkę przez nogi jako krok zapobiegawczy. To rozwiąże wszelkie węzły, zapewni gładsze płótno do przycinania i pobudzi skórę do lepszego wzrostu włosów następnym razem.

Krok 2: Przygotuj Trymer
Twoim ulubionym narzędziem do pielęgnacji zawsze będzie para trymerów do włosów na ciele. Aby ostrza były tak skuteczne, jak to możliwe, wymagana jest niewielka konserwacja. CZYSZCZENIE WŁOSÓW w ostrzach to dobry początek. Użyj mini-szczotki do włosów, aby to zrobić. Następnie zdezynfekuj je alkoholem i spłucz wodą. Nasmaruj głowicę trymera i włącz maszynę, aby umożliwić nasycenie ostrzy. Daj mu najwyżej 20 sekund.

Krok 3: Wybierz Odpowiednią Osłonę (W Razie Potrzeby)
Używanie trymera na nogach nie różni się od brody. Przekonasz się, że większość jest zaopatrzona w garść nasadek grzebieniowych, aby pomieścić wszystkie długości włosów. Jeśli chcesz przeciąć grube plamy, dopasuj jeden z dodatków do grubości włosów. Mężczyźni o lżejszych i cieńszych włosach mogą trzymać się zastrzeżonego ostrza.

Krok 4: Przyciąć W Dół
Zasada kciuka pozostaje taka sama, która nigdy nie jest golona ani przycinana przeciwko ziarnie. Będziesz chciał to zrobić z ziarnem, co oznacza przeciwny kierunek wzrostu włosów. Weź trymer i poruszaj nim ruchem w dół, zaczynając od przodu nogi. Kontynuuj to aż do osiągnięcia satysfakcjonującej długości. Zrób to samo po bokach i z tyłu Nogi.

Czego potrzebujesz

Philips Norelco Bodygroom 7100


Dzięki obrotowej głowicy golącej z folii 3D, dwustronnym ostrzom i pięciu różnym ustawieniom, Body Room 7100 pozostaje na górnym poziomie pielęgnacji ciała. Skieruj głowicę golącą na kontury ciała, uzyskując najbardziej wydajne wykończenia bez skrobania skóry. Wbudowany trymer może być jego największą atrakcją, ponieważ jest dobrze zaprojektowany do przecinania krzaczastych łatek. Najbardziej podoba nam się to, że możesz również użyć ochroniarza w dowolnym miejscu na ciele, aby zrealizować swoje ambicje.
59,95 zł Amazon.com

Mangroomer Lithium Max Body Groomer i Trymer Do Ciała


Czasami włosy na ciele po prostu nie dają. Dzieje się tak, gdy korzystasz z usług urządzenia o dominującej mocy przycinania. Oferta Mangroomer zapewnia właśnie to dzięki funkcji Power Burst zaprogramowanej w celu zwiększenia prędkości ostrza do przycinania przez bardzo grube i grube nici. Amortyzator Wielofunkcyjny obrotowy szyi administruje wystarczająco dźwigni, aby przyciąć w trudnych obszarach. Popularna Golarka Lithium Max firmy może być również niezwykle przydatna do przycinania włosów za nogą dzięki wysuwanemu uchwytowi.
54,86 zł Amazon.com

Mio Body Brush


Kiedy rośnie włosy grubsze niż powiedzieć Big Foot, może chcesz uciekać się do” pożyczania ” swojej kobiety szczotki do włosów dla rozplątania chwastów. W przeciwnym razie zainwestuj w coś tak prostego, jak szczoteczka do ciała Mio, aby wszystko wyprostować, a jednocześnie złuszczając i usuwając wiele zanieczyszczeń wydalanych przez skórę. Naturalne włosie deski jest delikatne i dodaje komfortu zadaniu.
$20.00 at Amazon.com

– Płukanie I Złuszczanie —


Krok 1: Zmyć Zalegające Włosy
To najszybsze rozwiązanie na pozbycie się wszelkich szczątków, które nie chcą oderwać się od kory. Kontynuuj, uruchamiając letnią wodę w wannie z hydromasażem. Zbyt gorące podrażni lub rozpali skórę. Następnie upewnij się, że wszystkie szczątki pójdą do odpływu.

Krok 2: Otwórz Pory
Zwiększ trochę temperaturę wody. Tworzy to parę, która powoduje rozluźnienie porów i zmiękczenie skóry w celu lepszego ślizgania się brzytwy. Otworzy Pas, Aby usunąć brud lub brud przyklejony do skóry, który może zatkać ostrza lub zainfekować rany.

Krok 3: Peeling Martwego Naskórka
Złuszczanie ma kluczowe znaczenie dla każdego schematu pielęgnacji skóry, przede wszystkim golenia. Więc przejdź do slough od wszelkich martwych komórek skóry. Pod prysznicem stosuj środek do mycia skóry pod prysznic (mydło w kostce, żel do mycia ciała lub żel pod prysznic) ze środkami złuszczającymi. Nałóż go na narzędzie do pielęgnacji prysznica, takie jak loofah lub rękawice złuszczające. Wcieranie go w skórę wygładzi powierzchnię golenia i wyeliminuje wszelkie toksyny.

Czego potrzebujesz

Baxter of California złuszczający Baton do ciała


Usuń brud i szorstkie plamy na skórze za pomocą Body bar Baxter. Luksusowe składniki, w tym Mączka Jojoba, nasiona oliwek i pumeks, zapraszają środki złuszczające, które odżywiają skórę tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Bogate działanie piany pozwala mydelniczce płynnie przesuwać się po nogach. Ciesz się subtelnymi aromatami drewna cedrowego i dębowego podczas czyszczenia.
16,15 zł Amazon.com

Every Man Jack Cytrusowy Peeling Do Ciała


Nasz ulubiony peeling pod prysznic zawiera substancje powierzchniowo czynne pochodzenia kokosowego i olejki eteryczne z cytrusów, które odświeżają skórę. Biodegradowalne koraliki jojoba pomagają zrzucić martwy naskórek, tworząc super miękką płaszczyznę dla wybranej maszynki do pracy. Przyjemny cytrusowy zapach ożywia skórę (i zmysły) w kontakcie.
10,97 zł Amazon.com

Ściereczka Nylonowa Salux


Ten importowany faworyt posiada unikalną opatentowaną konstrukcję, która zwiększa produkcję piany i zapewnia ” głęboko Ożywcze oczyszczanie.”Jest dłuższy niż zwykła ściereczka do prania, więc bez wysiłku sięgniesz szyi i pleców. Nie wspominając o tym, że jest bardziej higieniczny niż siatkowa loofah z lekką tkaniną nylonową, która szybko wysycha powietrzem, aby zatrzymać wzrost bakterii.
6,25 zł na Amazon.com

– Ogolić Się —


Krok 1: Piana W Górę
Użyj żelu do golenia zamiast kremu do golenia, aby spienić nogi. Jest lepszy dla gęstych włosów, wymaga mniej aplikacji, chroni skórę przed poparzeniem brzytwą i zapewnia lepsze ślizganie się ostrza. Poza tym zapewni Ci lepszy widok, aby nigdy nie przegapić spotów.

Krok 2: Wybierz, Od Czego Zacząć
Sugeruje się, że jest przy kostce i przejście aż do kolana. Jest to preferowane głównie w przypadku golenia pod kątem ziarna. Pamiętaj, że nie jest to zbyt marszczone podczas pracy na nogach, ponieważ zapewni Ci gładkie golenie. Po prostu postępuj ostrożnie lub idź bezpieczną drogą i gol się zbożem (zgodnie z zaleceniami).

Krok 3: Uderzaj W Mniej Owłosione Miejsca
Praca najpierw na cienkich plastrach wydłuży trwałość ostrza w całym goleniu. Robiąc odwrotnie tylko zatyka ostrza i tępi je szybciej. Utrzymuj krótkie pociągnięcia i spłucz ostrza co 2-3 pociągnięcia.

Krok 4: Przejście Do Grubszych Obszarów  
Pozbycie się grubszych nici to projekt sam w sobie. Tym razem zachęcamy do dłuższych pociągnięć, choć głównie w przypadku golenia ziarnem. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby spłukać po każdym pociągnięciu. Możesz również użyć krótkich pociągnięć, ale to tylko dodaje więcej czasu do obowiązków.

Krok 5: Bądź Delikatny Wokół Trudno Dostępnych Miejsc
Jedna pomyłka może cię wysłać na ostry dyżur. Więc poruszaj się z najwyższą ostrożnością. Bez względu na to, jak trudno jest ustawić maszynkę w określonych miejscach, nigdy nie golić na boki. Każda dobra Maszynka z obracającą się głową wyrwie uparte włosy bez narażania skóry na ryzyko.

Krok 6: Pokaż Swoim Stopom Trochę Miłości
Prawie przegapiłem miejsce. Jeśli celem jest utrzymanie gładkości wszędzie tam na dole, twoje stopy wymagają trochę uwagi. Więc ogol ich czubek i palce.

Czego potrzebujesz

Gillette Fusion5 Proglide Power Razor


Jedna z najbardziej elastycznych maszynek do golenia na rynku zapewnia idealną opcję golenia nóg. Gillette oszczędza Ci frustracji związanej z przekształceniem się w akrobatę, aby ciąć włosy w trudnych obszarach dzięki przełomowej technologii FlexBall, która lepiej reaguje na kontury twojego ciała niż jakiekolwiek inne narzędzie do pielęgnacji. Każdy wkład ma pięć Ostro cienkich ostrzy, które zbierają pełne długości włosów przy minimalnych pociągnięciach. Ulepszony lubrastrip trip utrzymuje skórę na tyle nawilżoną, aby uniknąć podrażnień.
12,97 zł Amazon.com

Aveeno Terapeutyczny Żel Do Golenia
 


Środek do golenia Aveeno zapewnia maksymalny komfort golenia dzięki nawilżającym lubrykantom, które eliminują suchość skóry. Opiera się na naturalnych składnikach, aby to osiągnąć, takich jak płatki owsiane, które służą do przywrócenia poziomu pH skóry. Bardzo mało wody jest potrzebne do całkowitego spłukania. Ogromny 7-uncja mieści również znacznie więcej niż wystarczające rozwiązanie dla przyszłych golenia.
3,76 zł Amazon.com

Harry ‘ S Truman Razor

Precyzyjne ostrza Harry ‘ ego wystarczają do pojedynczych, długich uderzeń. Gotycki kształt łuku każdego ostrza ustępuje kątom golenia od 30 do 45 stopni, co pozwala na większą dźwignię wokół łydek i kolan. Kontrola uchwytu jest wygodna i lekka, dzięki czemu każdy mężczyzna nie będzie odczuwał presji na dodawanie dodatkowego nacisku na skórę. Po prostu przesuń maszynkę po powierzchni i pozwól, aby aktywowany wodą Pasek odżywczy poprawił ruch.
$9 at Harrys.com

– Proces Gojenia Po Goleniu —


Krok 1: Czas Czyszczenia
Golenie pod prysznicem natychmiast usuwa bezpańskie włosy i nadmiar piany. Ale robiąc to poza wanną, chwyć ręcznik do wyschnięcia i wytrzyj wszelkie śmieci. Spraw, aby był czysty, aby chronić skórę przed bakteriami, które mogą być bezczynne w zużytym ręczniku.

Krok 2: Wysterylizuj Skórę (I Brzytwę)
Nicki są nieuniknione na poziomie początkującego. Zastosowanie antyseptycznego stopu zapobiega krwawieniom i zapobiega ich infekowaniu przez bakterie, jednocześnie uspokajając stany zapalne skóry. Nie zapomnij zdezynfekować ostrzy również do celów wielokrotnego użytku.

Krok 3: Napraw Chociaż Nawilżenie
Chłodzący, wysoko sformułowany balsam do ciała lub balsam po goleniu nie tylko zapewnią skórze nawilżenie i ukojenie. Oba produkty mogą również pomóc leczyć skórę. Ponieważ mężczyźni produkują więcej naturalnych olejków niż kobiety, mówi się, że kupują maść zaprojektowaną specjalnie dla męskiej skóry. Nawilżaj codziennie, aby uniknąć problemów z wrażliwością, takich jak oparzenia tarcia i podrażnienia.

Krok 4: Oswoić Brzytwy
Wrastające włosy są uleczalną irytacją. Mają tendencję do występowania, gdy ogolone włosy zostają uwięzione wewnątrz pęcherzyka lub zwijają się z powrotem w skórę, co może prowadzić do blizn lub obrzęku. Poszukaj kremu lub serum do brzytwy-takiego z wysokiej jakości składnikami aktywnymi (kwas glikolowy, salicylowy itp.), aby wyeliminować problem.

Czego potrzebujesz

Dove Men + Care Sensitive Balsam Po Goleniu


Niezbędny dla mężczyzn o wrażliwej skórze, chłodzący balsam po goleniu DMC łagodzi poparzenia skóry dzięki szybkiemu wchłanianiu i przyjemnej konsystencji, która konkuruje z Twoim ulubionym balsamem. Elementy takie jak witamina B5 promują właściwości odmładzające dla niezawodnej ochrony, a także oswajają wysypki i inne problemy skórne.
4,92 zł na Amazon.com

Anthony Wrastanie Włosów Leczenie


Brzytwa brzytwy są związane z tyłu ich brzydkie twarze w jednym punkcie lub innym. Kontratakuj je za pomocą kompleksu żelowego Anthony ‘ ego, który wykorzystuje kwasy glikolowe, salicylowe i fitowe, aby usunąć martwą skórę i wolne uwięzione włosy. Jego napar z lawendy i willowherb uspokaja skórę i pomaga w zatrzymaniu przyszłych wrastających włosów
32.00 zł Amazon.com

Eucerin Advanced Repair Balsam Do Ciała

Świetny balsam do ciała wzmacnia barierę skóry, aby ukryć wilgoć. Nasz wybór redaktora dla najlepszego balsamu do ciała jest idealny, karmiąc twoje nogi silną mieszanką ceramidu 3 i gluco-cycerolu, które w połączeniu z naturalnymi czynnikami nawilżającymi skóry zapewniają natychmiastowe nawilżenie. Jego lekka konsystencja łagodzi nogi i nie obciąża kory. Co najważniejsze, jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry.
9,47 zł Amazon.com

RazoRock Alum Block


Cięcia są częścią gry golenia. To praktycznie umowa pakietowa. Naucz się leczyć nacięcia, zanim zamienią się w przesiąknięte krwią strupy za pomocą tego bloku ałunu. Co to właściwie jest? Jest to sanitarne narzędzie pielęgnacyjne o właściwościach ściągających i antyseptycznych, które zatrzymują krwawienie i zabijają bakterie. Używanie go zamknie pory skóry, aby nadać skórze bardziej napięty wygląd. Można to nazwać lekiem przeciwstarzeniowym i po goleniu.
6,87 zł Amazon.com


Podobne Lektury
Nakazów i zakazów Manscapingu, które każdy facet powinien znać

Twój Kompletny Przewodnik Po Goleniu


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts