Porady, aby zapobiec wypadaniu włosów

Widok Z tyłu mężczyzny myjącego włosy pod prysznicem na świeżym powietrzu

Porady, aby zapobiec wypadaniu włosów

Pomocne hacki, aby zatrzymać straty i zatrzymać wypadanie włosów na swoich torach

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Ze wszystkich niepewności dręczących mężczyzn w dzisiejszych czasach, wypadanie włosów plasuje się dość cholernie blisko szczytu, i nie bez powodu: zdarza się to wielu z nas i często uderza, gdy jesteśmy jeszcze bardzo młodzi. Mniej więcej jedna czwarta mężczyzn z dziedzicznym wypadaniem włosów zacznie tracić włosy w wieku 21 lat, a do czasu, gdy skończymy 35 lat, zdumiewające 65% mężczyzn doświadczy pewnego stopnia utraty włosów.

Powiązane: Top 10 Przyczyny wypadania włosów

To też nie jest nowa niepewność. Podręczniki historii medycyny dostarczają wszelkiego rodzaju zabawnych przykładów tego, jak mężczyźni starali się odwrócić utratę włosów w przeszłości, od rozmazywania kału na skalpach po Picie moczu.

Na szczęście przeszliśmy długą drogę w walce z łysieniem, z wieloma różnymi podejściami otwartymi na współczesnego człowieka. Niektóre z nich są samodzielne zabiegi, zwykle biorąc pigułkę na receptę lub stosując jakiś rodzaj miejscowego, ale inne są przeznaczone do pracy w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak specjalne diety lub wzbogacone szampony.

Ale zanim poradzisz sobie z wypadaniem włosów, musisz to zrozumieć, ponieważ nie wszyscy mężczyźni tracą włosy z tych samych powodów:


Najczęstsze przyczyny wypadania włosów u mężczyzn


Sławna dermatolog i specjalista od wypadania włosów Dr Doris Day, MD regularnie pomaga pacjentom z przerzedzonymi włosami. Zapewnia nam podstawową wiedzę na temat trzech rodzajów wypadania włosów:

Dziedziczne Wypadanie Włosów

Jest to naturalny stan spowodowany pewną kombinacją genetyki, poziomu hormonów i procesu starzenia. Charakteryzuje się cofniętą linią włosów, przerzedzeniem w koronie lub czubku głowy. Mężczyźni mogą rzeczywiście rozpocząć przeżywa to już w ich późnych nastolatków lub na początku 20-tych. ważne jest, aby rozpocząć leczenie dla niego przy pierwszych oznakach przerzedzenia, aby zapobiec pogorszeniu. Gdy jesteś całkowicie łysy, nie będzie w stanie odzyskać większość strat, ale jeśli zaczniesz leczenie wcześnie, masz duże szanse na trzymanie włosów.

Telogen Effluvium

Może to być spowodowane przez hormony, warunki tarczycy, dieta crash i niektórych leków. W przeciwieństwie do dziedzicznej utraty włosów, ten stan jest tymczasowy, a włosy odrastają same. Jeśli uważasz, że możesz cierpieć z powodu tego szybkiego wypadania włosów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Łysienie Plackowate

Jest to stan, który powoduje okrągłe plamy wypadania włosów i może prowadzić do całkowitego wypadania włosów.

Wypadanie Włosów Wywołane Stresem

Stres jest kolejnym głównym winowajcą wypadania włosów, aw tych przypadkach, przerzedzenie zazwyczaj zaczyna się około trzech miesięcy po emocjonalnego lub fizycznego stresora i może trwać od trzech do czterech miesięcy. Ważne jest, aby radzić sobie ze stresem, ponieważ może przyspieszyć dziedziczne wypadanie włosów i spowodować zrzucenie stresu.

Tutaj Dr Day chce zaimponować punktem ostrożności: każdy traci włosy każdego dnia, w tym mężczyźni, którzy nigdy nie łysieją. “Normalne zrzucanie”, podkreśla dr Day, ” wynosi od 50 do 100 włosów dziennie. Jeśli tracisz więcej niż 150 dziennie, uważa się, że doświadczasz znacznego wypadania włosów.”

Ricky Pennisi, wiodący stylista i założyciel RI CI, działa w branży od ponad trzech dekad i ma do czynienia z wieloma klientami, którzy mają cienkie lub przerzedzone włosy. Chce również, abyś pamiętał, że ważne jest, aby określić, ile strat jest zbyt wiele i czy przechodzisz przez etapy łysienia. Niektóre wypadanie włosów jest normalne, aby zrobić miejsce dla nowego zdrowego wzrostu, powiedział nam, ale jeśli zauważysz grudki wychodzące, to wtedy powinieneś rozważyć poszukiwanie dermatologa.

Innymi słowy, nie widzisz od czasu do czasu jednego lub dwóch włosów i przeskakujesz do najgorszego wniosku!

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/blue20and20purple20infographic20of20head20with20text20sharing20details20on20products20to20prevent20hair20loss20and20cover20hair20loss.htmlDennis Ryan

Jak Można Zapobiec Wypadaniu Włosów


1. Określ, czy jesteś w grupie ryzyka

Brak wczesnych oznak ostrzegawczych wypadania włosów jest jednym z największych błędów, które popełniają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jeśli chodzi o ochronę zdrowia włosów. Jeśli czekasz, aż wypadanie włosów będzie widoczne gołym okiem, jesteś za późno-50% już minęło!

Na szczęście dla Ciebie mamy bardziej wyrafinowane sposoby oceny ryzyka. Ty może wystarczy spojrzeć na swoich męskich przodków, w tym ojca, dziadka, starszych braci i wujków. Jeśli wszyscy walczą z wypadaniem włosów, są szanse, że wkrótce będziesz walczyć z dobrą walką. Istnieją jednak innowacje, które mogą zapewnić większą dokładność oceny ryzyka. Nowe testy genetyczne mogą dokładnie przewidzieć ryzyko wypadania włosów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Testy te mogą pomóc pacjentom rozpocząć wczesne leczenie zapobiegawcze w celu zmniejszenia długotrwałych uszkodzeń.

Szczególnie lubimy 23andMe, ponieważ ich zestaw testów genetycznych nie tylko wyszczególnia pochodzenie, ale także zapewnia kompleksową ocenę stanu zdrowia, w tym ryzyko wypadania włosów.

23andMe

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/23andme20ancestry20and20traits20testing20kit.html

149 zł przy 23andMe.com

2. Posprzątaj Swój Niezdrowy Styl Życia

Jeśli masz łysienie typu męskiego, najlepsza dieta na świecie nie wyleczy cię-to prawda. Ale teraz wiemy, że niezdrowa dieta może zaostrzenie genetyczne predyspozycje do wypadania włosów. Ogranicz swoje proste węglowodany, zwłaszcza przetworzone cukry, i rzucić palenie, jeśli jesteś kimś, kto pali regularnie.

Dzięki odpowiedniej diecie zauważysz, że pozostałe włosy będą mocniejsze, gęstsze i bardziej kolorowe, a mimo że nadal są bardzo podatne na DHT i miniaturyzację pęcherzyków, jest lekko mniej podatny. Czynniki stylu życia Materia i są w 100% pod twoją kontrolą.

3. Skocz na minoksydyl i finasteryd

Są to bliźniacze olbrzymy leków na wypadanie włosów, a Twój pojedynczy najlepszy zakład na utrzymanie zamków. Minoksydyl jest stosowany miejscowo, dwa razy dziennie, w postaci pianki lub płynu, i chociaż lekarze nadal nie są w 100% pewni, dlaczego działa, wydaje się, że poprawia krążenie skóry głowy i przedłuża fazę “anagenu” cyklu włosów. Finasteryd to pigułka przyjmowana raz dziennie, rano lub w nocy, która pomaga zmniejszyć obecność DHT – substancji chemicznej najbardziej związanej z miniaturyzacją pęcherzyków-w skórze głowy.

Minoksydyl został niedawno lek dostępny bez recepty, podczas gdy w przeszłości był dostępny tylko na receptę, ale finasteryd nadal wymaga konsultacji i recepty lekarskiej. Ale dzięki innowacjom w męskiej opiece zdrowotnej możesz uprościć swoje życie, rejestrując się w usłudze takiej jak Hims, która oferuje recepty online i dostarcza zarówno minoksydyl, jak i finasteryd bezpośrednio do Twoich drzwi. Możesz zdecydować się na jeden lub oba zabiegi, ale zdecydowanie zalecamy połączenie ich dla maksymalnej skuteczności.

Hims Minoksydyl + Finasteryd

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hims20hair20power20pack.html

$44 miesięcznie w ForHims.com

4. Zawiera szampon przeciwgrzybiczny

Jeszcze jeden mechanizm, który nie jest dobrze zrozumiany, ale wydaje się mieć wiele anegdotycznej dokumentacji do niego. Szampony przeciwgrzybicze o wysokiej wytrzymałości wydają się usuwać dużo sebum, które może gromadzić się na skórze głowy i przerywać cykl wzrostu mieszków włosowych. Konsensus wśród osób cierpiących na wypadanie włosów jest taki, że szampon przeciwłupieżowy Nizoral jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz kupić 1% rozwiązanie online, ale dla silniejszej odmiany 2% będziesz potrzebował recepty. Jest to szczególnie dobry wybór, jeśli zdarzy ci się zauważyć, że skóra głowy jest często swędząca lub stan zapalny.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nizoral20ketoconazole20anti-dandruff20shampoo.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nizoral20ketoconazole20anti-dandruff20shampoo.html

14,84 zł Amazon.com

5. Suplement Z Biotyną

Łysienie typu męskiego wiąże się z cieńszymi, drobniejszymi włosami, więc suplementy do włosów i paznokci mogą potencjalnie pomóc zagęścić istniejące, rosnące włosy. Suplementy same w sobie nie spowodują wzrostu włosów, ale biotyna, pierwiastek wymagany przez keratynocyty (dominujący typ komórek w naskórku), może pomóc zagęścić trzon włosa. Najlepszy ze wszystkich: jest niedrogi, więc rozważ tę jedną z małych rzeczy, które możesz zrobić, aby pokryć wszystkie podstawy i uzyskać najzdrowsze możliwe włosy.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nature20made20maximum20strength20biotin.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nature20made20maximum20strength20biotin.html

$14.99 za 120 tabletek w Amazon.com

Jeśli zrobisz te pięć rzeczy, będziesz miał bardzo duże szanse na wygranie wojny przeciwko wypadaniu włosów i trzymaniu się linii włosów. Ale jeśli wszystkie te sztuczki zawiodą i nie możesz odwrócić utraty włosów, staraj się nie świrować z tego powodu. Istnieją wszelkiego rodzaju stylowe fryzury dla łysiejących mężczyzn, lub możesz w pełni objąć los i ogolić głowę-jest to bardzo uwalniające, a w końcu oszczędzasz dużo pieniędzy na innych drogich fryzjerach. 

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Produkty Na Wypadanie Włosów
  • Najlepsze produkty do przerzedzania włosów
  • Najlepsze suplementy dla wzrostu włosów

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Trend Wygolonej Głowy

Trend Wygolonej Głowy Dlaczego Golenie Głowy Jest Najfajniejszą Rzeczą, Jaką Możesz Teraz Zrobić Katie Chang 25 maja 2016…