Poradnik Pielęgnacji Wąsów

Poradnik Pielęgnacji Wąsów

Chcesz Wyhodować Idealne Wąsy? Ten Przewodnik Pielęgnacji Może Pomóc

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Chodzi o wąsy. Bez względu na to, czy uprawiałeś je w przeszłości, czy nie, na pewno o nich myślałeś. Dobrze by Ci pasowało? Ile czasu zajmie wyhodowanie jednego? Jakich produktów używasz do codziennej pielęgnacji i konserwacji? Skąd wiesz, który styl będzie wyglądał najlepiej? Tyle pytań do rozważenia, prawda?
 
W tym celu przygotowaliśmy obszerny przewodnik zawierający praktyczne, łatwe do naśladowania wskazówki, zalecenia i porady czterech najlepszych ekspertów w branży pielęgnacji, aby pomóc ci wyhodować i utrzymać najlepsze wąsy w historii.

Po pierwsze: dlaczego wąsy mają taki wielki moment? W końcu nie wydawało się, że dawno temu wąsy były zarezerwowane dla hipsterów i innych członków zestawu too-cool-for-school.
 
Eric Bandholz, założyciel Beardbrand (dostawcy naturalnych produktów do pielęgnacji włosów na twarzy), uważa, że popularność brody utorowała drogę wąsom. “Przez lata obserwowałem ogólną ewolucję męskiej fryzury na twarzy”, wyjaśnia. “Zaczęło się od dużych, naturalnych brody na początku 2012 roku, a następnie przesunął się w kierunku zadbanej Wielkiej brody. Następnym krokiem była krótsza, zadbana broda. Wszyscy faceci próbują wąsów.”
 
Inna sprawa do rozważenia? Jak dzisiejsi mężczyźni są bardziej komfortowi niż kiedykolwiek wyrażając się sartorially, czy to z ubraniami, akcesoriami, lub, jak się domyślacie, wąsami. Rayon Mclean, fryzjer i założyciel nowo uruchomionej linii pielęgnacyjnej head-to-toe SteelMclean, uważa, że ” wąsy pozwalają głównemu zaprezentować jego indywidualny styl, wyrazić swoją kreatywność i ujawnić pożądane aspekty jego osobowości. Dobrze zużyte wąsy mogą dodać znacznej wartości osobistemu talentowi i urokowi mężczyzny, co z kolei może uczynić go bardziej pewnym siebie i atrakcyjnym dla wybranego partnera.”

Temat: Kobiety tłumaczą dlaczego wąsy wracają

Ale czy to przerażające czy fajne? Niezależnie od tego, że wąsy nie wydają się nigdzie iść w najbliższym czasie, wielu z nas nadal nie postrzega ich w najbardziej pozytywnym świetle. (Możesz podziękować kolesom takim jak Hulk Hogan za to.) Barber Leah Shields z Blind Barber w Los Angeles żartuje: “myślę, że wąsy zawsze będą miały trochę zboczonej osobowości, nawet jeśli wracają.”Ale szybko dodaje, że musisz wybrać wąsy, które odzwierciedlają Twój osobisty styl, a także kształt twarzy. No to daj czadu. Jasne, wąs Hulka nie jest idealny dla wszystkich, ale jest jego i dobrze go nosi.”
 
Kirk Riley, współzałożyciel Otis & Finn, buzzy duetu barbershops Z Long Island City, zgadza się. “Zauważamy teraz, że jeśli masz osobowość i pewność siebie, aby to wstrząsnąć, z pewnością możesz osiągnąć wygląd i kształt, który faktycznie uzupełnia Twoją twarz — i nie sprawi, że będziesz wyglądać jak zboczeńcy.”
 
Chociaż nie wygląda przerażający lub zboczeniec jest w porządku, oczywiście chcesz wyglądać, przede wszystkim, przystojny i przystępny. I właśnie wtedy kołysanie wąsami może pomóc ci grać to, co kochasz (i bagatelizować to, czego nie kochasz). Mclean mówi: “wielkie wąsy mogą być używane taktycznie, aby podkreślić niesamowitą cechę twarzy lub zminimalizować cechę twarzy, która może okazać się mniej atrakcyjna. Na przykład: niektóre rodzaje wąsów mogą sprawić, że mężczyzna będzie wyglądał na starszego lub bardziej dojrzałego, podczas gdy inne style mogą pomóc komuś wyglądać bardziej swobodnie i swobodnie.”


Spis treści  • Jak Radzić Sobie Z Rosnącymi Bólami
  • Narzędzia Pracy
  • Porady Dla Osób Z Cienkimi Włosami
  • Porady Stylizacyjne

Jak Radzić Sobie Z Rosnącymi BólamiNie w przeciwieństwie do rosnących bólów młodości, rosnące wąsy mają swój unikalny zestaw dyskomfortu i irytacji. “O rany, wąsy są brutalnie trudne do wyhodowania” – mówi Bandholz. “Podobnie jak w przypadku próbowania czegokolwiek nowego, będziesz miał niezręczną fazę.”
 
Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Na początek możesz po prostu się uśmiechnąć i znieść. Grzecznie wyjaśnij ostateczny cel tym, którzy kwestionują to, co dzieje się z twoją twarzą, ponieważ nie można uniknąć nieeleganckiego wzrostu.
 
Lub, zgodnie z zaleceniem Bandholza: “wyhoduj brodę z wąsami, a następnie Przytnij brodę, gdy wąsy będą gotowe.”Nie tylko pomoże to wizualnie zrównoważyć twarz, ale także da Ci dobrą okazję do poznania rodzaju włosów, wzorców wzrostu i tego, jakie fryzury mogą być dla ciebie odpowiednie na dłuższą metę. “W zależności od tego, jak grube rosną Twoje wąsy, możesz chcieć trzymać się jednego stylu nad drugim”, wyjaśnia Bandholz.
 
Nadal nie wiesz, jaki styl wypróbować? Następnie wypróbuj wąsy policjanta (często określane jako pędzel lub Tom Sellek). “Jest powszechny i łatwy w uprawie”, mówi Bandholz, ” i jest to styl niewymagający konserwacji, który zajmuje tylko około dwóch tygodni do jednego miesiąca.”Utrzymanie tego wyglądu jest również proste:” przycinaj końce na krawędzi ust i nie pozwól, aby włosy rosły nad ustami.”
 
W końcu Bandholz uważa, że chodzi o to, aby “naprawdę objąć to, co naturalnie masz.”W zależności od wzrostu włosów lub wzoru przekonasz się, że niektóre style będą bardziej pochlebne niż inne. Ale oto jedna zasada przez Bandholz: “Ogólnie rzecz biorąc, im cieńszy’ Wąsik, tym krótszy będziesz go chciał. W przeciwnym razie, to może wyglądać wispy.”

Narzędzia PracyPo osiągnięciu pożądanego stylu, właściwa pielęgnacja i konserwacja są kluczowe. Pozwól, aby wąsy były zbyt długie bez konserwacji, a skończysz jako niechlujny, zaniedbany i wręcz przerażający. Tutaj Tarcze spływają po najlepszych produktach i narzędziach, aby utrzymać się pod ręką, aby Twoje wąsy zawsze wyglądały przystojnie.

Wosk do wąsów Wild Willie ‘ s

Jeśli jesteś facetem, który chce stylizować wąsy w różnych kształtach, Shields zaleca użycie wosku takiego jak ten, który jest całkowicie naturalny i wykonany z siedmiu składników.
11,18 zł Amazon.com

Peak Products Nożyczki Do Włosów Na Twarz

Aby zapobiec niesforności, przycinaj wąsy co kilka dni wokół wargi. Poza wyglądem czystym, jest jeszcze jeden atut, jak zauważa Shields: “jest lepszy do jedzenia i całowania.”
23,72 zł Amazon.com

Blind Barber Watermint Gin Shave Cream

Podczas gdy nożyczki mogą dbać o długość, utrzymuj krawędzie wąsów w czystości i porządku za pomocą prostej brzytwy i wysokiej jakości kremu do golenia, takiego jak Blind Barber ‘ s. ich formuła jest super nawilżająca, lekko ściągająca (do napinania skóry i porów) i zapewnia super ślizganie się brzytwy, dzięki czemu Twoja skóra będzie gładka i pozbawiona nitów.
22,00 zł przy Amazon.com

Blind Barber Lemongrass Tea szampon i odżywka

Ponieważ czystość jest obok pobożności, Shields zaleca ” zawsze mycie i kondycjonowanie wszystkich zarostów na twarzy, tak jak do włosów na głowie.”Ten duet oczyszcza (bez wysuszania siarczanów) i nawilża (bez obciążania włosów), jednocześnie nadając ostry, orzeźwiający zapach.
Szampon, 17,50 zł w Amazon.com
Odżywka, 17.99 w Amazon.com

Organiczny olej kokosowy Extra Virgin firmy Sky Organics

Na rynku nie brakuje środków nawilżających, odżywczych i zmiękczających do twarzy, ale wystarczy prosty olej kokosowy. Jest niedrogi, w pełni naturalny i może być stosowany na resztę ciała.
10,40 zł Amazon.com

Andis T-Outliner Trymer

“Ten produkt będzie bardzo pomocny”, mówi Shields, ponieważ dociera do zazwyczaj trudno dostępnych obszarów, takich jak włosy pod nosem i nad wargą. Będzie to szczególnie przydatne, gdy masz mało czasu i potrzebujesz szybko wykonać zadanie.
50,49 zł Amazon.com

A jeśli jesteś szczupła?Niektórzy z was są obdarzeni naturalnie grubymi, pełnymi włosami na głowie, podczas gdy inni, cóż, nie. te same zasady Matki Natury dotyczą również włosów na twarzy.
 
“Twój genetyczny makijaż określi stopień, w jakim możesz zapuścić wąsy lub brodę i częstotliwość, z jaką będziesz musiał je przyciąć, wyjaśnia Mclean. “Faktura zarost, zarówno pod względem grubości, długości i tekstury (drobne, grube, kręcone, itp.) będzie również odgrywać rolę w określaniu rodzaju wąsów, które można z powodzeniem nosić.”Mając to na uwadze, rozmowa z fryzjerem może pomóc ci określić, jaki styl będzie nie tylko uzupełniał rysy twarzy i strukturę, ale także rodzaj włosów i wzrost.
 
Wiek może również odgrywać rolę w tym, jak rośnie twój zarost na twarzy.”Wielu mężczyzn może nie być w stanie zapuścić pełnego zarostu na twarzy (wąsy i broda), dopóki nie ukończą co najmniej 21 lat”, mówi Mclean. “Ale zazwyczaj, zanim człowiek osiągnie wiek 25 lat, będzie miał bardzo silne poczucie, gdzie i jak często będzie rosnąć jego zarost na twarzy.”
 
Chociaż, niestety, wielu z was doświadczy problemów z przerzedzaniem i wypadaniem włosów z wiekiem, dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie nadal będziesz w stanie zapuścić wąsy (lub brodę, jeśli chcesz) z nieco większą łatwością.
 
Chociaż istnieje wiele stylowych opcji dla tych z was z naturalnie cieńszymi włosami, jeśli jesteś całkowicie nastawiony na kołysanie pełniejszym wąsem, Mclean mówi: “istnieją również alternatywy chirurgiczne — mężczyźni mogą przejść procedurę, w której włosy są przeszczepiane powyżej wargi, zapewniając w ten sposób pożądaną pełnię.”

Porady StylizacyjneJak wiecie, do wyboru jest mnóstwo stylów wąsów, ale są trzy, które wydają się rezonować z większością z was: pędzel (zwany także Tomem Sellek), Clark Gable i kierownica.

— The Clark Gable 

Clark Gable-to cienki, ściśle obcięty wąs, który oprawia górną wargę-wymaga odrobiny konserwacji, wraz ze zdrową dawką pewności siebie. Chociaż ten wygląd jest osiągalny przez większość facetów, nie jest to najłatwiejsze do ściągnięcia. Riley mówi: “Ten super ostry wąs musi być dopasowany do wyraźnej osobowości. Ten wygląd może łatwo stać się zboczony, jeśli nie jest noszony przez właściwego faceta.”Kluczem do wykonania pracy Clark Gable jest utrzymanie reszty twarzy w super czystości i bez fuzz, a także precyzyjne golenie nad i pod wąsami, aby zachować ostre krawędzie. W tym stylu nie ma miejsca na niechlujstwo.

— Kierownica 

Z drugiej strony kierownica-dość krzaczaste wąsy, które są na tyle długie, że końce zwijają się w górę — jest najtrudniejszym stylem do osiągnięcia. “Wymaga codziennej konserwacji i treningu, a utrzymanie go w zdrowiu od pierwszego dnia jest niezbędne”, mówi Riley o tym odważnym wyglądzie. Ale dlaczego? Cóż, gdy zaczyna rosnąć, kluczem do pracy kierownicy jest ” trening włosów za pomocą wysokiej jakości wosku — aby pomóc im wyhodować je w pożądanym kierunku.”(Teraz rozumiesz, dlaczego mężczyźni z kierownicą zawsze wydają się bawić zarostem na twarzy.) W końcu wystarczy wiele eksperymentów, aby uzyskać odpowiedni wygląd i trzymać dla swojego rodzaju włosów.

— Pędzel 

I ostatni, ale nie mniej ważny, pędzel. Słynny przez Toma Selleka, ten styl-to grube wąsy pokrywające szerokość ust i zwykle noszone krótko-jest “bardzo męski”, mówi Riley. Ale minusem jest to, że nie każdy jest obdarzony zdolnością do zapuszczania wąsów tak pełnych i grubych. “Ale jeśli bogowie wąsów cię tym pobłogosławią, może to być zabawne spojrzenie.”

Powiązane Lektury
Przewodnik Po Fryzurach Na Twarz
Fryzury Na Twarz Dla Twojego Typu Twarzy
Najlepsze Zestawy Do Golenia Dla Mężczyzn


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts