Radzenie Sobie Z Niską Samooceną

Radzenie Sobie Z Niską Samooceną

Jak Pomóc Mojej Dziewczynie Zwiększyć Jej Poczucie Własnej Wartości? Randkowy Nerd Waży

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Spotykam się z tą dziewczyną od kilku miesięcy i nie mogłem być bardziej szczęśliwy. Jest tylko jeden problem. Jest naprawdę smutna. Nie cały czas smutny, ale wystarczająco dużo czasu, żeby mnie to zaniepokoiło. Czasami musimy odwoływać randki, bo na przykład nie chce wychodzić z domu. Wygląda na to, że zmaga się z prawdziwymi problemami związanymi z niską samooceną, a może nawet ma kliniczną depresję. Chcę z nią być, ale bardzo mi przykro z powodu tego, jak się czuje i chcę ją rozweselić. Co mogę zrobić? Mogę sprawić, że znów poczuje się Szczęśliwa?

– Wesoły Czad

Odpowiedź

Cześć Wesoły Chad,

Krótka odpowiedź brzmi: “nie.”Nie możesz jej uszczęśliwić. W rzeczywistości nie można uszczęśliwić nikogo, nie mówiąc już o kimś, kto cierpi na przewlekłą niską samoocenę lub depresję. Bez względu na to, jak bardzo obdarzysz ją uczuciem, twoja dobra wola nie rozwiąże jej mroku. Jednak nadal możesz być naprawdę pozytywną siłą w jej życiu. Pozwól mi wyjaśnić jak.

Ale zanim to zrobię, musisz zrozumieć coś o niskiej samoocenie. To, na co cierpi, to nie tylko smutek w sposób, w jaki doświadczasz smutku. To nie jest przejściowy nastrój, który może odejść, jeśli zobaczy wystarczająco ładny film lub dostanie wystarczającą liczbę polubień w swoim najnowszym poście na Instagramie. To stały stan, który sprawia, że wszystko jest trudniejsze do cieszenia się-nawet ty, jej adorujący nowy chłopak.

Choć może to brzmieć jak egzotyczny, trudny do wyobrażenia stan, nie jest to tak trudne do zrozumienia. Wiesz, jak przez cały dzień mierzysz, czy jesteś dobrym człowiekiem? NIE KŁAM, wiesz o czym mówię. Jest taki wewnętrzny barometr, który w zasadzie nosi każdy człowiek, który mówi mu, czy zdobywa odpowiednią liczbę punktów. Za każdym razem, gdy patrzysz w lustro, myślisz: “tak, nadal jestem przystojnym facetem.”Za każdym razem, gdy kończysz przyjemną rozmowę, myślisz:” dobrze, ludzie wciąż mnie lubią.”A kiedy ta smutna dziewczyna uśmiecha się do ciebie, część twojej przyjemności z tego momentu opiera się na fakcie, że jeśli jest tobą zainteresowana, to prawdopodobnie oznacza, że jesteś interesującą osobą.

Wyobraźcie sobie, że ten barometr został obrócony tak, że przez cały czas był tylko trochę bardziej ujemny. To nie znaczy, że wszystko, czego doświadczasz, byłoby okropne. Jednak oznacza to, że twój stan wewnętrzny byłby o wiele bardziej kruchy. Powiedzmy, że znowu spojrzałeś w lustro. Zaskórnik na czole, który wcześniej uważałeś za nieistotny, może teraz, gdy masz niską samoocenę, wyglądać jak gigantyczna czarna dziura połykająca całą twarz.

Kiedy kończysz rozmowę z przyjacielem, zastanawiasz się, czy ich “pożegnanie” było trochę zbyt nagłe, odzwierciedlając brak uczucia do ciebie. Później, może ugotujesz sobie pyszny obiad z makaronem, i smakuje pysznie, a to cię trochę rozweseli. Ale kiedy siedzisz i jesz, zastanawiasz się, czy te wszystkie węglowodany zamieniają cię w leniwego smalca, którego kobiety nigdy nie będą przyciągać-i stajesz się o tym tak przekonany, że tracisz apetyt w połowie posiłku.

Brzmi kiepsko, prawda? To jest to, z czym ma do czynienia. I poza utrudnianiem jej życia, oznacza to, że mówienie jej, żeby się rozchmurzyła, to zły pomysł. To nie zadziała. Jeśli już, to pogorszy sytuację. Na przykład, może dasz jej małą przemowę o tym, jak jest całkowicie zdolna do poprawy swojego życia i uczynienia się szczęśliwą. Powinna po prostu robić normalne szczęśliwe rzeczy: powinna iść na siłownię, zjeść więcej warzyw i porozmawiać z przyjaciółmi. Powiedz jej, że w rzeczywistości może być szczęśliwa, jeśli chce.

To wszystko jest świetne rady, które są w większości poparte najnowszymi naukami psychologicznymi, i to całkowicie wypali. Bo kiedy dasz jej listę rzeczy, które musi zmienić w swoim życiu, pomyśli, że nie “Och, to są fajne wskazówki, jak poprawić moje życie”, ale raczej ” wow, on myśli, że jestem taką porażką, biorąc pod uwagę fakt, że wymienia wszystkie te sposoby, w których jestem niewystarczająca.”I nawet jeśli przejdzie przez ten ciąg myśli i dotrze na siłownię, może jej się tam nie spodobać. Jak wszyscy wiemy, Siłownia, podobnie jak internetowy serwis randkowy, może sprawić, że poczujesz się niezwykle bezbronny. Jako takie, jest to parszywe miejsce, do którego można się udać, gdy czujesz się samoświadomy i niepożądany.

Dość tego smutku. Przejdźmy do wiadomości, których możesz użyć. Jak możesz być użyteczny? Co można zrobić, aby pomóc jej przez jej czas potrzeby?

Odpowiedź brzmi: w zasadzie rób to,co robiłeś. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla osoby z depresją, jest bycie przyjacielem. Bądź przy niej w najciemniejsze dni, nie karć jej za smutek i ciesz się bardziej słonecznymi chwilami, gdy się pojawią. Trzymaj rzeczy lekkie i zabawne. Trzymaj ją za rękę. Rób normalne rzeczy. Pozostań w pobliżu, aż zacznie się leczenie, niezależnie od tego, czy skończy się to przez leki, zmianę stylu życia, czy zwykłą wolę.

Co więcej, musisz zdać sobie sprawę, że nie jesteś terapeutą. Po pierwsze, oznacza to, że nie powinieneś próbować być bohaterem, który macha magiczną różdżką i rozwiązuje wszystkie emocjonalne problemy twojej dziewczyny. A po drugie, oznacza to, że nie powinieneś czuć się źle z powodu tego, że nie możesz. bycie terapeutą jest trudne. Dlatego potrzeba lat edukacji.

A skoro o tym mowa, jeśli poprosi Cię o radę, może powinieneś uprzejmie zasugerować, żeby porozmawiała z profesjonalistą. Ale jeśli to zrobisz, upewnij się, że nie jest dziwna ani zepsuta, a chodzenie na terapię jest normalne. (I oferują zabrać ją na jej pierwsze spotkanie. Wejście do gabinetu terapeuty nigdy nie jest łatwe.)

Temat: czy terapia par jest dla Ciebie odpowiednia? Przeczytaj To

Zanim to zakończę, powinieneś wiedzieć, że mam tu wiele osobistych doświadczeń. Przez kilka lat flirtowałem z naprawdę poważnym, trującym życiem smutkiem i niską samooceną. A kiedy patrzę wstecz, ludzie, których najbardziej pamiętam, to ludzie, którzy właśnie przyznali, że jestem smutny, nie próbując mnie naprawić — zwłaszcza kobiety, z którymi się wtedy spotykałem, które traktowały mnie jak zwykłego człowieka, w momencie w moim życiu, kiedy naprawdę nie czułem się taki.

I jesteś całkowicie zdolny do bycia takim człowiekiem. Fakt, że mi o tym napisałaś wskazuje, że jesteś dobrym, cierpliwym chłopakiem, który chce dobrze. Szczerze, to wszystko, czego potrzeba.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts