Randka z byłym kolegą

Randka z byłym kolegą

Czekaj-czy kiedykolwiek można umawiać się z byłym kolegą?

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Jestem w ogórku. Przez ostatnie kilka tygodni, spotykałem się z byłą przyjaciółką bliskiej przyjaciółki, platonicznie, po tym jak wpadliśmy na siebie w Starbucks. Mamy prawdziwą więź. Nie mogę przestać o niej myśleć. Mam obsesję. I myślę, że ona też chce przejść na wyższy poziom. Problem w tym, że mój przyjaciel miał głęboki związek z tą dziewczyną i myślę, że nadal jest w niej zakochany. Więc co mam tu robić? Czy uda mi się chodzić z byłym kolegą? Poradzi sobie z tym?

– Obsessive Owen

Odpowiedź

Carlos,

Jest to trudne, ponieważ randki ex przyjaciela jest jednym z najbardziej istotnych tabu randki. “Don’ t date your ex ” jest dokładnie tam z “don’ t break up przez e-mail.”Nie bez powodu. Co oznacza, że ludzie nigdy nie wychodzą z ważnych romantycznych związków. Nie bardzo.

Nie chodzi mi o to, że nigdy nie będziesz szczęśliwa po zerwaniu z kimś. Oczywiście, że możesz. Ale to w dużej mierze kwestia podziału. Dostajesz nową i jeszcze ładniejszą dziewczynę, spędzasz więcej czasu ze znajomymi lub zaczynasz jiu-jitsu lub robienie na drutach. Dostajesz nowe życie, więc nie spędzasz całego czasu siedząc i płacząc o swoim starym jak dziecko, którym jesteś. Oczywiście, ludzie będą mówić o swoich starych związkach i powiedzą, że “przeszło im” lub że “nie miało być”, albo pieprzą Cię innymi powiązanymi nonsensownymi zwrotami, ale chodzi im o to, że nie myślą o tym teraz. Wszystkie te stare rany są w pobliżu, tylko czekają na ponowne otwarcie.

Zawsze będziesz się dziwnie czuła, gdy zobaczysz swojego byłego, przynajmniej trochę. (Jeśli nadal przyjaźnisz się ze swoim byłym, nie było to takie poważne, lub nadal jest poważne.) I, jeśli umawiasz się z ex przyjaciół, mówisz swojemu przyjacielowi, że Twoje romantyczne uczucia są ważniejsze niż ich szczęście. Bo zobaczą, jak trzymasz się za ręce z ich byłym, i przypomną sobie, jakie to miłe uczucie, a jeśli myślisz, że nie będą sobie wyobrażać, że uprawiasz seks razem, to jesteś naiwny. Oczywiście, to będzie bolało. Z natury jest to samolubna rzecz. Mówisz: “pieprzyć Ciebie i twoje głupie emocje, muszę zaliczyć.”Nawet rozpoczęcie dyskusji na ten temat — nawet przychodzenie do przyjaciela i poruszanie tematu-wydaje się rodzajem fiuta.

Czy to znaczy, że nigdy, przenigdy nie powinieneś umawiać się z byłym kolegi? Właściwie to nie. Oznacza to, że jest to zły pomysł, ale to nie to samo, co “nigdy tego nie rób.”Prawdziwa chemia między ludźmi jest niezwykle rzadka. Możliwe, że masz na rękach niezwykły romans. Może to jest twoja przyszła żona, albo Muza, czy cokolwiek to jest, czego szukasz. Jeśli tak jest, straciłbyś lata potencjalnej namiętności, gdybyś porzucił tę dziewczynę dla oszczędzenia uczuć swoich przyjaciół. Jak mówiłem, to trudne. Musisz podjąć niezłą decyzję.

W związku z tym powinieneś traktować to jak każdą inną ważną decyzję, która oznacza, że powinieneś uzyskać jak najwięcej informacji. Po pierwsze, bądź szczery ze sobą. Czy ta dziewczyna jest dla Ciebie wyjątkowa? Czy rzeczywiście istnieje między wami niezwykła reakcja — jakiś rodzaj głębokiej zgodności, dla której warto zrazić przyjaciela? Czy jest po prostu atrakcyjną osobą, dla której ty też jesteś atrakcyjna? (Te dwie rzeczy są tak, tak łatwo mylone.) Podejmij te pytania z maksymalnym możliwym sceptycyzmem o sobie. Jeśli czujesz fruwanie za każdym razem, gdy mówisz do ładnej dziewczyny, miej to na uwadze. Jeśli jesteś obecnie samotny i naprawdę musisz się przespać, rozważ, że może jesteś po prostu zdesperowany. I zastanów się nad faktem, że część twoich emocji może pochodzić z tabu natury tego potencjalnego związku, ponieważ, jak wszyscy inni, chcesz tego, co jest poza zasięgiem.

Gdybym był facetem od zakładów, założyłbym się, że Twoje zauroczenie w tej dziewczynie jest jak każde inne zauroczenie. To zabawna iluzja, która, jeśli jest realizowana, może ujawnić świetny związek, lub nie. Szanse są, to, co to jest, w takim przypadku prawdopodobnie powinieneś po prostu westchnąć, przejść i trafić na swój internetowy serwis randkowy z wyboru, gdzie można znaleźć wiele innych kobiet godnych crush.

Dowiedziałem się o tym na własnej skórze, w podobnej sytuacji. Tom, jeden z moich przyjaciół z dzieciństwa, zawsze był załamany, dopóki nie poznał Josie, szybko mówiącej, energicznej kobiety, która wyciągnęła go z muszli. Mieli błyskotliwy związek-byli jedną z tych par, które po prostu promieniowały ciepłą, lepką, mdłą namiętnością — a ja bardzo tego zazdrościłem. Poza tym, oczywiście, Josie była niesamowicie seksowną osobą: jedną z tych dziewczyn, w których wydaje się, że Twoje gałki oczne są manipulowane. Była w niej tylko jedna dziwna rzecz, to to, że od czasu do czasu przyłapywałem ją, jak dziwnie na mnie patrzyła. Podejrzewałem, że się we mnie podkochiwała.

Około roku po tym, jak rzuciła Toma nagle, zostawiając mu smętny wrak, odkryłem, że miałem rację. Wpadliśmy na siebie na imprezie. Flirtowanie ze sobą było łatwe, zdejmowanie sobie ubrań było łatwe, i czułem się jak przeznaczenie – jak absolutna magia – i czułem się jak absolutna Magia przez około miesiąc, w którym to momencie odkryłem, że była trochę nudna, a przynajmniej że znudziliśmy się nawzajem. W końcu, mam z tego około pięciu randek, w zamian za nieodwracalnie zrujnowaną przyjaźń. Tom się dowiedział i nigdy mi nie wybaczył.

Jeśli jesteś pewien, że to nie ty, że to prawdziwa miłość, na którą patrzysz, to musisz powiedzieć swojemu przyjacielowi, co się dzieje. Powiedz swojemu przyjacielowi o swoich zamiarach i zapytaj go, czy jest jakiś sposób, aby ułatwić mu ten proces. Ta rozmowa nie pójdzie dobrze. Bo znowu oświadczasz staremu przyjacielowi, że jesteś gotów lekceważyć jego uczucia. Taka jest prawda. Nie ma dwóch sposobów. Będzie bolało, nawet jeśli powiesz wszystkie miłe rzeczy, które powinieneś powiedzieć-że nadal będziesz jego przyjacielem, że będziesz starał się nie Instagramować tej dziewczyny obsesyjnie itp.

Ostatecznie, Umawianie się z byłym kolegi jest niewskazane. Wiesz o tym. Ale czasami, trzeba robić rzeczy niewskazane dla miłości.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts