Powinieneś Najpierw Powiedzieć “Kocham Cię”?

Mężczyzna i kobieta przytulili się i spojrzeli sobie w oczy.

Powinieneś Najpierw Powiedzieć “Kocham Cię”?

Dlaczego Nie Powinieneś Się Bać Najpierw Powiedzieć “Kocham Cię”

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Naprawdę chcę powiedzieć, że kocham cię mojej dziewczynie. Chodzimy ze sobą od trzech i pół miesiąca, a uczucia, które mi daje … wiem, że to miłość. Nigdy wcześniej się tak do nikogo nie czułem i chcę jej to pokazać. Ale boję się, że to spieprzę,albo będzie wyłącznik. Zazwyczaj najpierw kobieta mówi “Kocham Cię”, prawda? Mam to powiedzieć, jeśli nie? Myślę, że może — odpowiada na wszystkie moje SMS-y i powiedziała, że chce, żebyśmy byli na wyłączność. Nie chcę tego zepsuć, wprowadzając w to moje uczucia zbyt szybko. Co mam zrobić?

– Miłość Nieśmiała

Odpowiedź

Hi Love Shy,

Tak. Powiedz najpierw “Kocham Cię”. Nie przejmuj się — to nic wielkiego. Nie potrzebujesz romantycznego prezentu, jak kwiaty i czekolada, i nie potrzebujesz dużo planowania. Możesz to wyrzucić w odpowiednim momencie. To trzy słowa. Dasz radę. Ciągle mówisz co najmniej trzy słowa. Dlaczego nie powiedziałeś tych? Nie bądź tchórzem.

Cóż, jest kilka argumentów przeciwko mojej Radzie, którą zaciekle pokonam, każdy z kolei, ponieważ to moja praca-prawo do twojego życia miłosnego.

Niektórzy faceci wahają się powiedzieć “Kocham cię”, zanim zrobi to ich partner, ponieważ uczono ich, że prawdziwi mężczyźni nie okazują swoich emocji. Że jest pewien magnetyzm w byciu sztywnookim stoikiem, który niewiele ujawnia. Tajemnicę wyczarowuje niezmącony, muskularny samiec, a pisklęta lubią tajemnicę. Jeśli nie dasz łatwo uczucia, teoria mówi, że ludzie będą ciężej pracować na twoje uczucie.

Czy to prawda? Tak. Wiele osób chce uczucia i będzie pracować ciężej dla Ciebie, jeśli nie masz go. Czy powinno to wpłynąć na Twoją decyzję o powiedzeniu ” Kocham Cię?”

Absolutnie nie. Bo, naprawdę, kto chce tak żyć? Kto chce po cichu stłumić wszystkie swoje emocje, abyś mógł uzyskać mały zastrzyk charyzmy? Prawdopodobnie, jeśli zadajesz mi to pytanie, nie jesteś lodowatym introwertykiem: jesteś kimś, kto aktywnie stara się ukryć swoje uczucia, a nie kimś, kto nie ma ich wielu.

Wyobraź sobie ten koszmar. Po prostu uprawiałeś niesamowity seks z kimś, z kim możesz spędzić życie-naprawdę, naprawdę dobrą kobietą, kimś, kto sprawia, że chcesz zostać. Teraz leżycie razem w jej sypialni. Jest podparta na łokciu, a jej twarz jest delikatnie oświetlona przez latarkę świecącą przez okno. Powietrze pachnie jak mieszanka Twoich ulubionych perfum i fajna butelka Rieslinga, którą teraz pijecie razem, kieliszki orzeźwiająco chłodne w dłoni. Patrzy na Ciebie z wyczekiwaniem, jakby oczekiwała, że coś powiesz.

A ty naprawdę chcesz … naprawdę ją kochasz. Jesteś tego pewien.

Więc trzymasz gębę na kłódkę, żeby wygrać kilka męskich punktów? Mówisz poważnie? Jeśli to prawdziwy mężczyzna, nie obchodzi mnie to. Wolę być fałszywym człowiekiem, który mówi to, co ma na myśli.

Jest całkowicie możliwe, że jeśli ciągle myślisz o tym, jak utrzymać skomplikowane gry władzy w swoich związkach, będziesz w stanie zainspirować pewien rodzaj służalczego oddania w ludziach. Ale jeśli jesteś typem faceta, który chce spędzić całe życie starannie bawiąc się ludźmi, którzy go kochają, to nie jest to kolumna porad dla ciebie. Nie tylko ten styl życia wydaje mi się trochę zły, ale wydaje się męczący, szczerze mówiąc. Kto ma energię umysłową?

Nawiasem mówiąc, jest to zasada, która odnosi się do mniej lub bardziej wszelkich emocji, których doświadczasz w związku. Jeśli czujesz coś mocno, prawdopodobnie powinieneś to powiedzieć-nie lekkomyślnie, ale nie nieśmiało. Asertywnie. W przeciwnym razie będziesz po prostu torbą uczuć cały czas. Każdy denerwuje się na swoje dziewczyny, ponieważ każda dziewczyna jest irytująca w pewnym momencie. Masz do wyboru dwie opcje: Wyduś swoje żale lub pozwól im powoli korodować swoją duszę, dopóki nie znienawidzisz swojej dziewczyny, swojego życia i, cóż, wszystkiego. Albo, w innym scenariuszu, będziesz wypełniony komplementami, które mogłyby jej uszczęśliwić, bo nie mówisz ani słowa, bo podobno to nie jest to, co mężczyźni robią.

Co więcej, jeśli zachowujesz się bez emocji, aby dostać się na swój sposób, nie zostaniesz zapamiętany przez swoich byłych jako świetny facet, z którym nic nie wyszło. Zostaniesz zapamiętany jako Manipulujący palant, bo tym właśnie byłeś. To zaszkodzi twojej reputacji. Ponownie, jeśli chcesz przejść przez życie w ten sposób, w porządku. Ale wydaje mi się to dość głupie.

Możesz zaproponować inny kontrargument: że są kobiety, które zostaną wyłączone przez jakikolwiek spontaniczny przejaw uczuć – kobiety, dla których kamienne, męskie milczenie jest ostatecznym podnieceniem. Tak. I jest to mniejszość, z którą prawdopodobnie nie chcesz się umawiać, chyba że lubisz cały czas rzucać ciche pogardy. Ale wysłałeś mi e-maila, żeby mi powiedzieć, że chcesz powiedzieć jej. To mi coś mówi.

OK. Kontrargument trzeci to, że może Ci powiedzieć, że cię nie kocha. Możesz wystawić swoje czułe serce na próbę i je roztrzaskać.

Moja odpowiedź jest prosta. I co z tego? Boisz się, że cię nie kocha? Zmężniej. Poważnie. Jeśli jesteś na etapie swojego życia randkowego, gdzie martwisz się, że twój partner tak naprawdę cię nie kocha, ale nie jesteś wystarczająco silny emocjonalnie, aby zaryzykować zakończenie iluzji, że ona może, twoim prawdziwym problemem jest to, że jesteś dzieckiem. Powinieneś wiedzieć, czy masz do czynienia z nieodwzajemnioną miłością, ponieważ to okropne miejsce, w którym możesz być i powinieneś się stamtąd wydostać. Mężczyźni, którzy pracują w nieodwzajemnionej miłości, cierpią z powodu problemów z plecami, ponieważ ich głowy są stale osuwane w wstydzie. Coś nieprzyzwoitego prawdopodobnie stanie się z ich jądrami. (Zastrzeżenie: nie jestem lekarzem.)

Dosłownie miliardy ludzi na całym świecie powiedziały “kocham cię” wcześniej, wielu przed ich partnerami. Prosta matematyka mówi, że wielu z tych ludzi miało miłe relacje, pełne domów, rocznic, krzyczących małych dzieci. Więc weź się w garść i zrób to.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts