Rozmowy O Pieniądzach: Para Z Karoliny Północnej Zarabiająca 160 Tys. Dolarów Rocznie

Rozmowy O Pieniądzach: Para Z Karoliny Północnej Zarabiająca 160 Tys. Dolarów Rocznie

Poznaj Parę Z Karoliny Północnej, Która Zakłada Rodzinę Za 160 000 Dolarów Rocznie

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Każdy chce pieniędzy, ale omawianie ich w ramach parametrów związku może być onieśmielające. Gdy traktowane nieprawidłowo, Finanse mogą zniszczyć Romantyczne partnerstwo – ale gdy odbywa się w tandemie, prawo rozmowy pieniądze mogą przejść długą drogę. To wygląda inaczej dla różnych ludzi. Witamy w Rozmowy O PieniądzachNowy cykl askmena o relacji między naszymi pieniędzmi a naszymi związkami. Porozmawiajmy o centach, kochanie. 

Susan i John poznali się na pierwszym roku studiów, kiedy Susan włożyła klucz do zamka i John pomógł jej go wyjąć. Byli pierwszymi przyjaciółmi i związali się romantycznie trzy lata później. Teraz para jest szczęśliwym małżeństwem, a Susan jest w ciąży z ich pierwszym dzieckiem, córeczką z terminem porodu w styczniu. AskMen dogonił parę, aby dowiedzieć się, jak nadchodzące dziecko wpłynęło na ich finanse.

Jak długo jesteś żonaty i jakie dyskusje wokół pieniędzy miały miejsce przed i po ślubie?

John: jesteśmy razem od ośmiu lat i jesteśmy małżeństwem od pięciu lat; rozmawialiśmy o finansach przed ślubem. Wcześniej mieliśmy Oddzielne konta, ale przekonała mnie, że powinniśmy połączyć konta po.

Susan: mieszkaliśmy razem dwa lata przed ślubem, więc większość naszych ważnych rozmów finansowych miała miejsce przed zaręczynami. W tym czasie nie mieliśmy zbyt wiele; pracowałem w food service, a on był w 100% odpowiedzialny za sprzedaż, więc naszym celem było po prostu płacenie rachunków na czas. W miarę jak rozwijaliśmy swoją karierę i staliśmy się bardziej stabilni finansowo, byliśmy w stanie oszczędzać i stać nas na więcej. Zajmowaliśmy się każdym zagadnieniem, takim jak: “czy powinniśmy wprowadzić się do większego i droższego mieszkania?”jak się prezentował. Mamy szczęście, oboje oszczędzamy (w większości) i zawsze byliśmy zasadniczo na tej samej stronie.

Czy finanse są oddzielone, czy dzielone?

John: w połączeniu, każdy z indywidualną kartą kredytową (która jest opłacana co miesiąc oczywiście) dla pewnej niezależności i prywatności.

Susan: nie rozmawiamy o przeciętnych codziennych zakupach, ale jeśli ktoś chce kupić coś dużego, na przykład komputer, jest to oczywiście omawiane i badane razem.

Jakie są Twoje ulubione sposoby na wydawanie pieniędzy, gdy chcesz zaszaleć?

Osobiście? Tech, takie jak części komputerowe i gry wideo, ale jako para większe splurges obejmują ulepszenia domu i projektowanie domu, takie jak modernizacja cokołu do próżności, kupowanie zasłon lub dywanu. Nasz pierwszy dom kupiliśmy około roku temu, więc wypełniamy go, a także odbudowujemy nasze oszczędności (człowiek, zaliczki mogą je wbić).

Susan: John bardzo lubi Komputery; sam zbudował swój pulpit-więc lubi rozrzucać się po częściach lub grach wideo. Ponadto, teraz, gdy posiadamy Dom, kupujemy przedmioty domowe, takie jak Kosiarka i chwastobójca. Uwielbiam gotować, więc częściej wydaję pieniądze na coś kuchennego lub na moje inne hobby: szycie (osiągnęłam status starszej pani, wiem!).

Czy sposób, w jaki zostałeś wychowany, wpływa na to, jak wydajesz pieniądze?

Moi rodzice są rozwiedzeni. Mój ojciec i macocha mają oddzielne Finanse (do pewnego stopnia, każdy z nich ma pewne rachunki, które płacą, a rachunki są podzielone, aby odpowiednio uwzględnić różnice w dochodach), co było moim niewykonaniem, dopóki Susan nie wspomniała, że chce całkowicie połączyć Finanse. Przyznam, że wahałem się, czy całkowicie połączyć finanse, ale nasz system z niezależnymi kartami kredytowymi daje mi autonomię, której potrzebowałem, jednocześnie mając połączone konta oszczędnościowe i czekowe. Jestem o wiele bardziej skłonny wydać dużą ilość pieniędzy, jeśli postrzegam to jako inwestycję w przyszłości: studia magisterskie, ulepszenia domu, meble, których nie będziemy musieli wymieniać przez lata. Waham się wydawać pieniądze na doświadczenia. Podróżujemy co kilka lat, ale mogę nie być podekscytowany wydaniem pieniędzy na skoki na bungee lub skoki ze spadochronem.

Zdecydowanie. Moi rodzice są bardziej konserwatywni finansowo i nie żyją ponad swoje możliwości. Zawsze mieliśmy dość, a ja nigdy nie czułem się tak, jakbym czegoś chciał. Miałem okazję brać lekcje tańca i pływania, a jeśli potrzebowałem pieniędzy, było to dostępne na wycieczki w teren lub wizytę w kinie z przyjaciółmi. Nawet kiedy byłem mały byłem oszczędzający; trzymałem wszystkie moje pieniądze urodzinowe w torbie w mojej szafie, kiedy byłem mały! Moja matka prosiła ludzi, aby nie dawali mi gotówki na urodziny, bo nigdy jej nie wydałem — i miała rację. Do dziś nie kupuję rzeczy, na które mnie nie stać i nie odczuwam dreszczyku emocji z wydawania pieniędzy. Jeśli już, Lubię znaleźć dobrą ofertę i nie nosić salda karty kredytowej.

Jak sobie radzisz z takimi rzeczami jak urodziny i rocznice?

John: ja jestem odpowiedzialny za nieparzyste lata, a żona za parzyste lata. Zwykle używamy naszej rocznicy jako pretekstu do podróży.

Masz zamiar urodzić swoje pierwsze dziecko-jak to wpłynęło na sposób, w jaki mówisz o pieniądzach?

Zuzanna: przygotowanie się do powrotu dziecka do domu zdecydowanie inspiruje do dalszych rozmów o pieniądzach. Obecnie zarabiamy tyle, że naprawdę nie musimy martwić się o finanse; możemy sobie pozwolić na dom, Narzędzia Samochodowe, Artykuły spożywcze i kupować losowe przedmioty, nie myśląc o tym i nadal oszczędzać co miesiąc. Mamy szczęście. Teraz budujemy budżet i omawiamy takie rzeczy jak koszty opieki dziennej, Urlop macierzyński, możliwość posiadania rodzica w domu itp. To niesamowite, jak drogie są dzieci, a jej jeszcze nie ma! To zdecydowanie spowodowało pewien stres finansowy, co nie jest tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. John: tak, żona (żartobliwie) postanowiła o tym wspominać za każdym razem, gdy chcę wydać pieniądze na coś, czego ona nie aprobuje… “Zamierzasz wydać na to pieniądze zamiast na swoją córkę?”

Co to jest coś fajnego jeden kupił drugi niedawno w prezencie? Jakieś nowe, ekscytujące zakupy dla dzieci?

Susan: niedawno obchodziliśmy naszą 5 rocznicę ślubu, a John miał kwiaty dostarczone do mojego biura, co było bardzo słodkim i nieoczekiwanym romantycznym gestem z jego strony. Planujemy wkrótce wycieczkę na Wielki Kajman, którą można nazwać prezentem dla nas obojga, zanim urodzi się dziecko. Nasz najnowszy i ekscytujący zakup dziecka został jej łóżeczko! To łóżeczko Eve 2-w-1 Cabrio firmy Viv + Rae, które kupiliśmy w sprzedaży od Wayfair. My (Czytaj: John) zmontowaliśmy go kilka tygodni temu. Byłem tam bardziej dla moralnego wsparcia, haha.

Czy możesz podzielić swoje wydatki na następujące?

Wszystkie rachunki są opłacane ze wspólnego konta.

  • Kredyt hipoteczny: $2,000 / miesiąc. Kupiliśmy nasz dom rok temu za 415 000 dolarów i odłożyliśmy 20%.
  • Samochód: Mamy dwa pojazdy. Jeden jest opłacony w całości. Ten drugi kupiliśmy razem trzy lata temu. Jesteśmy winni około $8,000 na ten samochód, płacimy dodatkowe $ 75 / miesiąc na ten kredyt, próbując spłacić go wcześniej niż zaplanowano.
  • Dług: Nie mamy żadnego zadłużenia karty kredytowej. Spłaciliśmy kilka lat temu pożyczki na studia, a John właśnie zdobywa dyplom MBA. Jego firma zapłaci za około połowę jego programu magisterskiego, a my zapłacimy za pozostałą połowę. Około 50% płacimy jak idzie, a pozostałe 50% będzie w kredytach studenckich.
  • Wydatki Na Jedzenie/Ubrania: Żadne z nas nie jest dużym kupującym, więc kupujemy rzeczy takie jak ubrania tylko wtedy, gdy ich potrzebujemy i płacimy za nie ze wspólnego konta w momencie zakupu.

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts