Rozmowy o pieniądzach: wdowa po Mleczarzu żyje za 28,5 tys. dolarów rocznie

Rozmowy o pieniądzach: wdowa po Mleczarzu żyje za 28,5 tys. dolarów rocznie

Jak wyglądało zarządzanie pieniędzmi dla par w latach 50. i 60.?

Każdy chce pieniędzy, ale omawianie ich w ramach parametrów związku może być onieśmielające. Gdy traktowane nieprawidłowo, Finanse mogą zniszczyć Romantyczne partnerstwo – ale gdy odbywa się w tandemie, prawo rozmowy pieniądze mogą przejść długą drogę. To wygląda inaczej dla różnych ludzi. Witamy w Rozmowy O Pieniądzach, Nowa seria askmena o relacji między naszymi pieniędzmi a naszymi związkami. 

Jak nasi małżonkowie zadbają o siebie po naszej śmierci? Kobiety żartują o znaczeniu przyjaciół, ponieważ prawdopodobnie przeżyją swoich mężów.

Dla Grace taka jest rzeczywistość. Podczas obchodów dwuletniej rocznicy śmierci męża, Normana, opiera się na ubezpieczeniu społecznym oraz wsparciu przyjaciół i dzieci. Zanim Norman odszedł, mieli razem troje dzieci i przede wszystkim utrzymywali rodzinę z pieniędzy pochodzących z pracy Normana jako mleczarza. Spędzili razem ponad 60 lat w małym miasteczku w południowym Illinois, gdzie Grace nadal mieszka w ośrodku seniora.

AskMen rozmawiał z Grace o tym, jak para się poznała, o radach dla par o różnych poglądach finansowych i o tym, jak śmierć partnera zmienia Finanse. Takie pytanie jest rzeczywiście przerażające, ale kluczowe, aby ostatecznie zadać je w długoterminowym partnerstwie.

AskMen: jak poznaliście się z Normanem?

Poznaliśmy się zaraz po tym, jak zacząłem pracować jako sekretarka w biurze klienta truck, które zarządzało ciężarówkami. To była moja pierwsza praca i zarabiałem 35 dolarów tygodniowo. To był rok ’53, kiedy ukończyłem szkołę średnią, a potem także w’ 54. Dystrybutor mleka mojego brata Johna był na drugim końcu magazynu. Norman był już w branży mleczarskiej; prowadził ciężarówkę, która przywiozła mleko do mojego brata. Przyszedł skorzystać z mojego telefonu. Dowiedział się, że jestem siostrą Jacka i ciągle zadawał pytania. Mój brat wrócił do domu i zapytał: “co mu zrobiłeś?”Norman w końcu zaprosił mnie na randkę, a reszta to już historia. Byliśmy małżeństwem przez 61 lat. Miał wtedy 81 lat.

Czy jego praca wspierała przede wszystkim panią i trójkę dzieci, które macie razem?

Tak, pracował w mleczarni, kiedy się pobraliśmy. Pracował tam razem przez sześć lat, a potem mieliśmy okazję kupić dystrybucję mleka i tak się stało. Był mleczarzem.

Kiedy zacząłeś mieć dzieci, czy to zmieniło sposób, w jaki mówiłeś o pieniądzach?

Prawdopodobnie. Oczywiście nie pracowałem wtedy i byłem zajęty dziećmi, więc zajął się większością pieniędzy. Grałem w karty z dziewczynami, ale nie wychodziłem zbyt często. Nie wiem, czy o tym rozmawialiśmy. Dawał mi gotówkę na zakupy. W końcu założyłam przedszkole, ale przez jakiś czas byłam mamą w domu. W 1964 roku założyłem szkołę dla dzieci, ponieważ w mieście było tylko jedno przedszkole i było pełne. Nie mogłem wpuścić córki. Więc stworzyłem własne.

Gdybyś musiał zgadywać, jaki był twój średni wspólny dochód w ciągu ponad 60 lat małżeństwa?

Pod koniec kariery kosztował około 50 tysięcy dolarów. To było w większości jego. Zrobiliśmy OK. Udało nam się. Wiele razy musiałem zachować w tajemnicy, ile rzeczy kosztują, ponieważ byłby w traumie, gdyby wiedział! Walczyliśmy tylko o pieniądze.

Czy miałeś inne poglądy na temat pieniędzy?

Tak. Ja miałam 18 lat, a on 19, kiedy się pobraliśmy. Nigdy się nie pokłóciliśmy, byliśmy małżeństwem przez tydzień, a potem straciłem banknot $5. Zdenerwował się, bo byłam zbyt nieostrożna.

Jaką radę dałbyś małżeństwu, które ma różne filozofie finansowe?

Zanim się pobierają, powinni udać się do poradni i przejść na tę samą stronę. Widzieliśmy naszego pastora, żeby to zrobił.

Co byś kupił, gdy byś się rozplątał?

Większość rzeczy była dla trójki dzieci. Jeśli mam coś dla siebie, to byłyby to ubrania, lubiłam ładne rzeczy i prawdopodobnie wydałam na nie więcej niż powinnam. W końcu zdałem sobie sprawę, że tylko dlatego, że go masz, nie możesz go wydać.

Ile pieniędzy wydajesz dziś na ubrania?

Jakieś 50 dolarów na ubrania. Chodzę na zakupy raz na jakiś czas, ale to zawsze z moją przyjaciółką Ann; a ona znajduje okazje. Kocha dobrą wolę i wie, gdzie są te dobre. Moja córka wysyła mi również swetry, które znajduje w Goodwill. Moja wnuczka wysłała mi ostatnio puszysty fioletowy szlafrok.

Jak zmieniły się Twoje finanse po śmierci Normana?

Obecnie mieszkam na jego ubezpieczeniu społecznym, z którego dostaję prawie $1,900 miesięcznie. Mam pieniądze z ubezpieczenia na życie Normana, ale zostało mi tylko 5000 dolarów. Muszę uważać na to, co wydaję, ale nic mi nie jest. A potem mam czynsz z domu, w którym mieszkaliśmy razem. Zawarliśmy umowę z najemcami, bo zrobili remont, więc dostaję tylko 475 dolarów miesięcznie.

Temat: poznaj nowojorską parę zarabiającą 350 000 dolarów rocznie

A co z własnym czynszem lub innymi opłatami za dom?

Płacę 1509 dolarów za mieszkanie w Centrum Seniora. To mój czynsz i wszystkie media, a także jeden posiłek dziennie.

Czy Twoje dzieci pomagają w takich kosztach?

O tak. A moje średnie dziecko zawsze zabiera mnie do Walmart i kupuje mi zapasy. Mój najstarszy syn wysłał mi czek w zeszłym tygodniu, ponieważ biorę akupunkturę i to dodatkowy koszt, którego nie kosztuje moje ubezpieczenie zdrowotne.

Ile wydajesz na jedzenie?

Wydaję prawdopodobnie około 200 dolarów miesięcznie na jedzenie.

Czy wydajesz pieniądze na płatności za samochód?

Nie, mamy autobus wahadłowy w moim domu, i mogę skorzystać z lokalnego autobusu, jeśli trzeba. Przeważnie przyjaciele odwiozą mnie tam,gdzie trzeba. Miałem niesamowite szczęście, że stworzyłem bardzo dobrą grupę przyjaciół, którzy mi pomagają, podobnie jak moja rodzina.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Wybór pierścionka zaręczynowego
Read More

Jak kupić pierścionek zaręczynowy

Jak kupić pierścionek zaręczynowy Denerwujesz się wyborem odpowiedniego pierścionka? Zapewniamy Ci ochronę Caitlin McCormack 14 czerwca 2019 Podziel…