Siedem powodów, dla których nie możesz spać

Siedem powodów, dla których nie możesz spać

To są * prawdziwe * powody, dla których masz problemy ze snem

W naszej kulturze mamy pewien paradoks dotyczący snu. Czcimy tych, którzy mało śpią, zwłaszcza jeśli pracują do późna. “O stary, nie spałem wczoraj do trzeciej nad ranem, pracując! “Zaczyna się na studiach od kultury” całonocnej “i” kawowej ” i wydaje się, że zaostrza się w pierwszych dniach naszej kariery. Z jakiegoś powodu chwalenie się brakiem naturalnej funkcji ciała, która dosłownie utrzymuje nas przy życiu, stało się dziwną Odznaką Honorową.

W pewnym momencie, Około dwudziestki, zaczyna nam świtać, jak cenny jest sen. Kiedy jesteśmy młodzi, nienawidzimy tego, ale w wieku 25 lat nie mogliśmy być bardziej zakochani w śnie. To powiedziawszy, jako kraj, wyraźnie mamy problem ze snem i wszyscy szukamy strategii, jak lepiej spać.

Badanie 2014 przeprowadzone przez National Sleep Foundation, że 45 procent Amerykanów zgłosiło, że nie ma wystarczającej ilości snu. Średnia noc snu dla Amerykanów wygląda tak:

Pójście spać: 22: 55

Pobudka o 6: 38

Jakość snu również odgrywa tutaj rolę. Tylko 35 procent Amerykanów zgłosiło, że ich jakość snu jest ” słaba “lub po prostu” sprawiedliwa.”W rzeczywistości, spójrz na poniższy wykres, to dość niepokojące, jak niewiele osób (względnie) zgłasza, że dobrze wypoczywa.

Jakość Snu:

SleepFoundation.org

Chodzi o to, że sen to nie tylko luksus, to ważne, aby pozwolić ciału się naprawić. Udowodniono, że brak snu powoduje choroby serca, nadciśnienie i cukrzycę typu 2. Często, gdy tylko życie robi się nieco gorączkowe, najpierw ograniczamy sen. Ale poświęcenie snu ma efekt rozlewu na następny dzień i wkrótce wraca, aby cię ugryźć. Jak można złagodzić te skutki? Dowiadując się dokładnie, co powstrzymuje cię przed złapaniem Zs, musisz funkcjonować:

1) twój harmonogram snu jest niespójny

Zasypianie pewnego dnia o 2 w nocy, chodzenie do pracy o 9 rano, a potem zasypianie jak tylko wrócisz do domu o 18 – brzmi znajomo? Następnie ważne jest, aby dostosować to tak szybko, jak to możliwe. Te przypadkowe i sporadyczne nawyki snu związek na siebie, każdego dnia przekrzywiając swój harmonogram coraz bardziej, aż wpłynie na zdrowie. Znajdź stały czas, aby iść spać i budzić się każdej nocy, co najmniej 30-45 minut okna. Twoje ciało zacznie współpracować, gdy wyczuje, że nadchodzi sen.

Tip: Jeśli nie wyśpisz się jednej nocy, nie staraj się tego nadrobić, kładąc się wcześnie następnego dnia. To idealny moment, by wrócić na właściwe tory. Jeśli masz tylko 3-4 godziny snu, zmuś się, aby nie wstawać po powrocie z pracy i zasypiać regularnie przed snem. To najszybszy sposób na nadrobienie zaległości.”

2) za późno spożywasz kofeinę

Kofeina jest zasadniczo środkiem odstraszającym sen. Kofeina jest stymulantem i pozostaje w organizmie do 8 godzin. Kofeina aktywnie działa, aby zablokować adenozynę, substancję chemiczną powodującą sen wytwarzaną przez mózg, zwiększając jednocześnie produkcję adrenaliny – obie złe rzeczy do snu. Przestań spożywać kofeinę po południu, trzymaj się połowy rano i odstaw się.

Temat: Jak Spać Po Kawie

3) twój pokój wygląda jak Times Square w nocy

Nasz rytm dobowy istnieje nie bez powodu i przez pokolenia działał. Słońce nas obudziło, a noc przygotowała nas do spania. To nasz naturalny zegar i zawsze był na czas. Potem przyszła Technologia i zrujnowała grę. Jasne światła z urządzeń skutecznie trenują mózg, aby myśleć, że nadal jest jasny, blokując inhibitory snu i utrzymując nas w stanie uśpienia znacznie dłużej niż powinniśmy. Wiele z naszych sypialni wygląda jak pokazy pirotechniczne, od lampy po budzik, ciągle brzęczący telefon i nasze laptopy zalewamy zbyt dużą ilością światła, aby naprawdę uzyskać potrzebną nam resztę. Twoje ciało walczy ze wszystkimi naturalnymi receptorami, aby utrzymać Cię na nogach, ponieważ uważa, że jest to konieczne. Zaplanuj porzucenie urządzeń w określonym czasie. Być może w dzisiejszych czasach nie da się zmarznąć od zachodu Słońca, ale zacznij wprowadzać małe zmiany, jak żadne urządzenia po 22:00 w tygodniu lub, jeśli musisz, przynajmniej dostosuj ustawienia jasności, aby naśladować naturalne światło nocy.

Temat: 16 Memów Rozumieją Tylko Ludzie Z Problemami Ze Snem

4) jesteś zwierzakiem

Tak rozumiemy, że kochasz swojego psa, ale twój pies nie kocha twojego snu(wyznanie: myślę, że to i tak dziwne-Nie tweetuj mi). Ostatnie badania wykazały, że około połowa właścicieli zwierząt domowych dzieli się łóżkami lub sypialniami ze swoimi zwierzętami. Założę się, że znaczna większość tych osób doświadczyła również mniej niż idealnego snu. Jest to jednak kontrowersyjny temat, ponieważ istnieją również domniemane korzyści fizyczne i fizjologiczne. Zwierzęta mogą pomóc opanować skutki depresji, a także sprawiają, że czujesz się bezpiecznie-dwa kluczowe elementy do zasypiania. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że zwierzęta nie szlifują w swojej 9-5 pracy biurowej każdego dnia, a zatem nie są w tym samym harmonogramie co my. Szanse Twojego psa lub kota na spanie w pobliżu ośmiu prostych godzin są w najlepszym razie niewielkie. Po całym dniu snu twój pies może pomyśleć, że Lizanie twarzy o 3:47 jest dokładnie tym, czego chcesz. Trzymaj zwierzęta z dala od sypialni, pozostaw współspanie na drzemkę w weekend.

5) jesteś zdenerwowany i niespokojny

“Nie trać snu przez to.”Nie bez powodu stało się to powszechną frazą w naszym języku. Kiedy jesteś zestresowany, dosłownie zaczynasz tracić sen. Wszyscy byliśmy tam w takim czy innym momencie: leżysz w łóżku, martwisz się o przyszłość lub żałujesz czegoś, co już się stało. Niestety, to idealny koktajl na bezsenność. Ale to początek błędnego koła, jeśli jesteś zestresowany, nie śpisz wystarczająco dużo, jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, stres jest bardziej stresujący i będzie się mieszał. Te same chemikalia mózgu związane z głębokim snem to te, które mówią organizmowi, aby przestał produkować hormony stresu. Postaraj się znaleźć trochę czasu na relaks i medytację przed snem i nabrać nawyku sprawiania, że medytacja i joga stają się stałym elementem Twojego życia.

6) możesz mieć bezdech senny

Bezdech senny, stan, w którym osoba przestanie oddychać przez pewien czas podczas snu, jest jednym z najczęstszych zaburzeń snu i niestety, jednym z najbardziej niewykrytych. Dla wielu ludzi jest to łatwe do pominięcia, ponieważ przerwany oddech często nie budzi w pełni śpiącego. Amerykańskie Stowarzyszenie bezdechu sennego szacuje, że 22 milionów Amerykanów doświadcza bezdechu sennego. Ale szacują również, że aż 80 procent umiarkowanych i ciężkich przypadków nie zostanie zdiagnozowanych. Klinika Mayo sugeruje obserwowanie kilku objawów: suchości w jamie ustnej lub bólu gardła, głośnego chrapania, epizodów przerwania oddychania podczas snu świadkiem przez inną osobę, trudności w zasypianiu, nagłych przebudzeń towarzyszy duszność i problemy z uwagą wśród kilku. Jeśli ty lub twój partner cierpią na niektóre z tych objawów należy omówić to z lekarzem, aby być prawidłowo zdiagnozowane.

Temat: Czy Powinieneś Śledzić Swój Sen? Badamy

7) nie ćwiczysz wystarczająco

Na najbardziej podstawowym poziomie można to sprowadzić do tego, że nie jesteś wystarczająco zmęczony, gdy idziesz spać. Jednak jeśli chodzi o sen, aktywność fizyczna ma znacznie głębsze korzyści, że tylko wysoki poziom zmęczenia. Ćwiczenia redukują stres, co już wiemy znacznie ułatwia zasypianie. Może również zresetować wypaczony cykl snu, podnosząc temperaturę ciała, zanim pozwoli mu później spaść i wywołać sen. Mówiąc o cyklu, ćwiczenia mogą pomóc ci pozostać na dobrej drodze, zmniejszając senność w ciągu dnia.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna klęczący w siłowni z kettlebells, przygotowując się psychicznie do podnoszenia ciężarów
Read More

Jak zacząć ćwiczyć

Jak zacząć ćwiczyć Zatwierdzony przez ekspertów Przewodnik po pracy po przerwie (lub po raz pierwszy) Jon Lipsey 19…
Read More

Treningi Speed Training

Treningi Speed Training Wzmocnij Się Bez Podnoszenia Nawet Jednego Ciężaru Dzięki Tym Wiertłom Genius Emily Abbate 21 czerwca…