Jak walczyć z nieświeżym oddechem

Indianin z rudymi włosami, trzymający rękę do ust, jakby wąchał oddech, żeby zobaczyć, czy jest źle

Jak walczyć z nieświeżym oddechem

Oddech śmierdzi trochę Funky? Pozwól ekspertom pomóc naprawić twoje okropne powietrze

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.


Może się tak nie wydawać, ale jedną z największych rzeczy, które możemy kontrolować w naszym własnym wellness, jest zdrowie jamy ustnej. Sposób, w jaki dbamy o stale rozwijający się mikrobiom w naszych ustach, może dać duży powiew tego, co dzieje się w pozostałej części naszego ciała.

Wiele z tego zaczyna się nieświeży oddech, oczywiście. Zapach, który uwalniasz, mówi wiele o twojej diecie, o tym, jak dbasz o siebie i potencjalnie większych problemach przyćmiających cuchnący oddech.

Powiązane: Typowe nawyki, które powodują trądzik u mężczyzn

Jeśli uważasz, że szczotkowanie i nitkowanie zębów wystarczy, mylisz się. Zapobieganie i zatrzymywanie nieświeży oddech wymaga ataku multi-pronged poza Old-school Dental tips. Aby pomóc w walce, AskMen rozmawiał z kilkoma profesjonalistami, którzy chcą, aby ich pacjenci, klienci i klienci mieli oddech, który nie tylko nie jest zły – ale po prostu niesamowity – aby zobaczyć, co faceci mogą zrobić, aby zagwarantować akceptowalny zapach jamy ustnej.


Co Powoduje Nieświeży Oddech?


“Dwoma wspólnymi winowajcami przyczyniającymi się do nieświeżego oddechu są bakterie produkujące zapachy i lotne związki siarki (VSCs) z jedzenia, które właśnie zjedliśmy o wysokiej zawartości siarki, takie jak czosnek i cebula”, mówi dr Lawrence Fung, DDS, Dentysta kosmetyczny i założyciel Silicon Beach Dental.

Zauważa, że kończy się nagromadzeniem bakterii i płytki nazębnej, gdy nie szczotkuj, spłucz i nici dentystycznej konsekwentnie i poprawnie. Z czasem ta płytka powoduje nieświeży oddech, ponieważ składa się z bakterii uwalniających zapach. Płytka może również pułapkę tych VSCs, co utrudnia usta, aby je usunąć.

Inne Typowe Przyczyny Nieświeży Oddech

  • Aparat ortodontyczny lub proteza zębowa: utrzymanie ich w czystości ma kluczowe znaczenie. Kiedy jedzenie utknie w tych urządzeniach, mogą przenosić bakterie, które przekształcają się w okropne zapachy.
  • Jedzenie: cebula, czosnek i silne przyprawy dostają się do krwiobiegu po strawionym, przenosząc się do płuc i wpływając na oddech. Jeśli zjadłeś jedną z nich, poczujesz jej zapach.
  • Problemy zdrowotne: przeziębienia, cukrzyca, nietolerancja laktozy i choroby nerek to tylko niektóre z warunków, które przyczyniają się do nieświeżego oddechu.
  • Leki: niektóre leki i leki mogą wysuszać usta, a inne rozkładają się w organizmie i uwalniają substancje chemiczne, które tworzą nieprzyjemne zapachy.
  • Infekcje jamy ustnej: owrzodzenia Canker, zapalenie dziąseł, herpangina, próchnica zębów, pleśniawki i inne dolegliwości jamy ustnej mogą prowadzić do cuchnącego oddechu.
  • Wyroby tytoniowe: palenie jest oczywiście dana, choć tytoń żucia mogą cierpieć z powodu choroby dziąseł, schorzenie związane z nieświeżym oddechem. Jeśli jesteś palaczem, prawdopodobnie zauważysz więcej żółknięcia zębów, zbyt.

Leczenie Nieświeżego Oddechu Jest Tak Proste, Jak Dobra Higiena Jamy Ustnej


Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy, najlepszym podejściem do obrony świeżego oddechu jest dobre przestępstwo.

“Najlepszym sposobem zapobiegania cuchnącemu oddechowi jest nienaganna higiena jamy ustnej”, mówi Fung.

Oznacza to szczotkowanie dwa razy dziennie, nić dentystyczną i płukanie płynem do ust bezalkoholowym. Zdecyduj się na płukanie bezalkoholowe, ponieważ alkohol w wielu popularnych markach może faktycznie wyschnąć usta, powodując brak równowagi w bakteriach i potencjał dalszego nieświeżego oddechu.

Unikaj również kofeiny w dużych ilościach, ponieważ może również wysuszać usta.

“To pozwala VSCs i bakterii pozostawać.”Fung mówi. “Tak samo jest z alkoholem. Jeśli pijesz kawę lub alkohol, “Ścigaj” z wodą lub zieloną herbatą.”


Gdy nieświeży oddech jest na tyle zły, aby szukać profesjonalnej pomocy


Ogólnie rzecz biorąc, jeśli przyjaciele i rodzina zaczynają mówić rzeczy o oddechu i próbowałeś stłumić go na własną rękę bez rezultatów, nadszedł czas, aby odwiedzić dentystę.

Wyjątkowo słabo pachnący oddech może być oznaką choroby przyzębia, stan, który zaczyna się jako drobna infekcja dziąseł i może prowadzić do poważniejszych problemów ustnych. Najlepiej zająć się nim jak najszybciej, aby uniknąć długotrwałych uszkodzeń.

“Gdy choroba przyzębia trwa, trzeba mieć profesjonalną opiekę w gabinecie stomatologicznym, aby go wyeliminować,” mówi Dr. Peter V. Vanstrom, DDS, PC, i założyciel / CEO Artistic Dentistry z Atlanty. “Głębokie czyszczenie za pomocą odpowiednich narzędzi i leków jest koniecznością. A potem, jak wyjaśniamy naszym pacjentom, narzędzia do opieki domowej, techniki i leki muszą być stosowane codziennie, aby pomóc utrzymać bakterie z dala.”


Najlepsze produkty do walki z nieświeżym oddechem


Witam Poważnie Świeże Tabletki Oddechowe

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hello20seriously20fresh20breath20tablets20in20green20tube20with20green20tabs20in20foreground20on20white20background.html

Warto zauważyć, że większość odświeżaczy na bazie mięty maskuje tylko zapach i nie robi wiele, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Tabletki te zawierają enzym, który wiąże się z VSCs, gdy zawartość wilgoci w ustach aktywuje je. Zaczynają bańki i usunąć nieświeży oddech całkowicie, pozostawiając oddech pachnący świeże przez kilka godzin (aż jeść coś innego śmierdzący).

5,49 zł na Hello-Products.com

Curaprox Zestaw Skrobaków Do Języka

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/curaprox20tongue20scraper20set20both20green20and20pink20tongue20scrappers20on20white20background.html

Czyszczenie języka jest również istotną częścią dobrego zdrowia jamy ustnej. Jest to ważne, ponieważ te brzydkie VSCs mogą nadal rosnąć na języku, nawet po szczotkowaniu, jeśli nie spędzasz określonego czasu na języku. Coraz więcej poszukiwaczy świeżego oddechu w końcu obejmuje skrobanie języka i nie zajmuje więcej niż kilka machnięć podczas reżimu.

$7.95 at Curaprox.us

Mineralna Pasta Do Zębów RiseWell

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/risewell20mineral20toothpaste20white20tube20with20orange20writing20on20white20background.html

Nie wszystkie pasty do zębów są sobie równe i możesz znaleźć znaczną poprawę własnego zdrowia jamy ustnej, gdy zrobisz skok do czegoś bardziej naturalnego bez SLS, siarczanów i wielu innych nieprzyjemnych chemikaliów znalezionych w popularnych markach. Poza ratowaniem naszych dróg wodnych przed tymi dodatkami, RiseWell używa ksylitolu (naturalnie występującego alkoholu roślinnego) do głodzenia bakterii powodujących zapach, zmniejszając ogólny smród (i potencjalnie również ubytki).

$12 at RiseWell.com

JĀSÖN Healthy Mouth Tatar Control płyn do płukania jamy ustnej

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/jc384c280sc383c296n20healthy20mouth20tartar20control20mouthwash20white20bottle20with20greenery20on20label20on20white20background.html

Ten płyn do płukania jamy ustnej koncentruje się na substancjach botanicznych, aby odświeżyć oddech i ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Dla niektórych mięta nie jest odpowiednim wyborem, więc smak goździków cynamonu jest miłą alternatywą. Zawiera również napar z nasion grejpfruta i aloesu, aby zmniejszyć bieżące podrażnienie jamy ustnej i pomóc złagodzić stan zapalny dziąseł.

6,29 zł na Amazon.com

Quip Nić Wielokrotnego Napełniania

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/quip20refillable20floss20in20charcoal20on20white20background.html

Pomimo niektórych fanfar przeciwko nicią dentystyczną, to naprawdę ma znaczenie. Nitkowanie zębów dla niektórych jest trudnym zadaniem, ale nie musi być. Wszystkie te cząstki żywności pozostawione przez nie nitkowanie są po prostu inny sposób na nieświeży oddech do postaci. Najnowszy pojemnik do wielokrotnego napełniania Quip jest nie tylko łatwy w użyciu, ale oszczędza więcej śmieci z wysypiska, wymagając tylko wkładu nici w przeciwieństwie do uchwytów standardowych nici.

$10 at GetQuip.com

Guma Ksylitolowa Spry

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/spry20xylitol20gum20in20blue20canister20on20white20background.html

Uzyskanie zalecanej dawki ksylitolu może być tak proste, jak popping w kawałku gumy. Używanie czegoś takiego jak Spry to świetny sposób na utrzymanie świeżego oddechu między szczotkami a innym narzędziem w arsenale, aby pomóc w walce z ubytkami i innymi problemami stomatologicznymi.

$7 at Amazon.com

Philips Sonicare ProtectiveClean 5300

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20sonicare20protectiveclean20530020black20toothbrush20with20white20toothbrush20head20on20white20background.html

Elektryczne szczoteczki do zębów są bardzo osobistym wyborem, ale możesz zrobić znacznie gorzej niż ten konkretny Sonicare, który ma trzy tryby czyszczenia i automatyczną wymianę szczoteczki. Pięciogwiazdkowa Średnia ocena ponad 6000 recenzji Amazon jest wystarczającym powodem, aby to sprawdzić.

99,95 zł Amazon.com

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Pasty Do Zębów Węglowe
  • Najlepsze Produkty Do Wybielania Zębów
  • Najlepsze produkty pielęgnacyjne dla mężczyzn

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts