Spojrzenie na adaptacyjną modę męską na wybiegu przez pryzmat modeli niepełnosprawnych

Założycielka i CEO Fundacji Runway of Dreams Mindy Scheier z Nyle DiMarco na New York Fashion Week

Spojrzenie na adaptacyjną modę męską na wybiegu przez pryzmat modeli niepełnosprawnych

Pomaganie osobom niepełnosprawnym wyglądać i czuć się świetnie dzięki dostępnej Odzieży Wierzchniej

Zaczęło się od zmodyfikowanej pary dżinsów, i przekształciło się w cały pokaz Fundacji i wybiegu.

Syn projektantki mody Mindy Scheier, Oliver, chciał założyć parę dżinsów do szkoły, ale jego dystrofia mięśniowa sprawiła, że stało się to prawie niemożliwe. Oznacza to, że dopóki Scheier nie odświeżyła pary dżinsów z rzepem i zamkami błyskawicznymi, to był dopiero początek podróży, która doprowadziła ją do uruchomienia Fundacji Runway of Dreams. 

Scheier ostatecznie współpracował z Tommym Hilfigerem nad stworzeniem pierwszej linii odzieży adaptacyjnej (wydanej w 2016 roku), a wszystko to w ramach siedmioletniego wysiłku zakończonego galą New York Fashion Week i pokazem na wybiegu na początku tego miesiąca. 

“Nie mogłem sobie wyobrazić, co miliard ludzi na naszej planecie, którzy są niepełnosprawni, jak radzili sobie z wyzwaniami odzieżowymi”, mówi Scheier do AskMen. 

Noc rozświetliła, jak daleko zaszła Moda adaptacyjna, a także jak wiele jeszcze trzeba zrobić. 

Ponad 50 modeli wszystkich niepełnosprawnych zaprezentowało najnowsze i najlepsze w modzie adaptacyjnej podczas wydarzenia, nazwanego “Runway of Dreams Fashion Revolution”.”Wraz z czerwonym dywanem blichtr i blask New York Fashion Week nigdy nie były bardziej dostępne, zarówno w sensie przenośnym, jak i dosłownym.

Powiązane: Niepełnosprawność i seks są rzadko omawiane, ale jesteśmy tutaj, aby o tym porozmawiać

Modele na wózkach inwalidzkich i wspomagane przez urządzenia do chodzenia prezentowały sprzęt adaptacyjny takich firm jak Kohl ‘ s, Tommy Hilfiger, Stride Rite, Zappos, Target i JC Penney, ale to dopiero początek, modele i zwolennicy zgodzili się. 

W jaki sposób cała branża wnosi nową zmarszczkę do złożonych systemów, procesów projektowania i szybko zmieniającego się kalendarza mody? Możliwości obfitują, ale potrzeba wioski (przynajmniej). 

“Osoby niepełnosprawne są przede wszystkim ludźmi” – mówi Scheier. “Moim największym celem jest to, że branża jest całkowicie integracyjna, a każda marka ma adaptacyjne oferty w swojej kolekcji.” 


Dostępna Moda dla wszystkich


Jak każdy inny pokaz na wybiegu podczas New York Fashion Week, Fashion Revolution nie brakowało mocy gwiazd. Prowadzone przez wielokrotnie nagradzaną modelkę i głuchą osobę z czwartego pokolenia Nyle DiMarco, modelki obejmowały pisarza i adwokata Juliana Gavino, autora i modelkę Wesa Hamiltona oraz adwokata i modelkę Carsona Tuellera.

Według Gavino wieczór jest tylko jednym z punktów odniesienia na krętej drodze w świecie adaptacyjnej mody.

“To znacznie więcej niż tylko ten pokaz”, wyjaśnia podczas New York Fashion Week. “[Ale] to wciąż mały zakątek rynku.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/julian20gavino20on20runway20at20nyfw20in20wheelchair.htmlMonica Shipper / Getty Images for Runway of Dreams

W przyszłym roku planowany jest pokaz Runway of Dreams w Los Angeles, wraz z ciągłymi zbiórkami funduszy i działaniami uświadamiającymi, ale ich prezentacja NYFW była niezaprzeczalnie ogromną wizytówką. 

Gavino powiedział, że odzież adaptacyjna zapewnia “potencjał nadziei” i szansę na wyrażanie siebie, na co zasługują osoby niepełnosprawne.

Tueller, były współpracownik AskMen, zauważył, że adaptacyjna branża mody powinna być idealnie dostępna dla wszystkich 1 miliarda osób niepełnosprawnych na całym świecie.

“To jedna z dziedzin życia, która musi być dostępna dla osób niepełnosprawnych” – powiedział podczas wydarzenia Fashion Revolution, mając na sobie parę specjalnie zaprojektowanych jeansów Tommy Hilfiger. “Jeśli jesteś sprawną osobą, wiesz, że możesz iść do dowolnego z milionów sklepów tutaj [w Nowym Jorku] … i wybrać coś z szafy.” 

Wyzwanie tworzenia ubrań dla osób niepełnosprawnych nie jest pozbawione przeszkód, czy to zaprojektowania spodni dla osoby siedzącej na wózku inwalidzkim, czy wymyślenia koszuli Z Magnesami zamiast guzików, aby pomóc osobom z problemami z poruszaniem się. Odzież, mimo wszystko, zapewnia ogromny potencjał do wyrażania siebie w całej planszy. Odblokuj odpowiedni dla siebie styl, a twój świat może zacząć wyglądać i czuć się inaczej. 

“Wszystkie te rzeczy pozwalają mi zacząć istnieć w odzieży w sposób, który pozwala mi wyrazić siebie”, dodaje Tueller.


Rozwój adaptacyjnego rynku mody


Chociaż bardziej skłonni do przypadkowego, marki na rynku masowym, takie jak Tommy Hilfiger, przodują w odważniejszych projektach odzieży adaptacyjnej, modele takie jak Gavino i Tueller mówią, że istnieje wiele szans na awans.

W szczególności, marki high fashion, a nawet marki couture, powinny podjąć wyzwanie stworzenia mody adaptacyjnej, aby zaspokoić potrzeby ludzi. Bardziej chodzi o Wkładanie czasu i wysiłku, a mniej o brak środków.

“Wiele firm, wiele gigantycznych korporacji ma zasoby, aby móc zacząć dodawać odzież adaptacyjną”, mówi Tueller. “Możesz tworzyć ubrania couture, które są zbudowane tylko dla Twojego ciała.” 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/carson20tueller20on20runway20at20nyfw20in20wheelchair.htmlMonica Shipper / Getty Images for Runway of Dreams

Wes Hamilton zauważył, że główne marki, takie jak Off-White, zajmują stanowisko w różnych kwestiach, od wzmocnienia pozycji kobiet po różnorodność rasową.

“Dlaczego nie dodać niepełnosprawności do tego ruchu?”pyta Hamiltona przez telefon z Kansas City, gdzie kieruje niepełnosprawnymi, ale tak naprawdę nie Fundacją. Moda stała się integralną częścią podróży Hamiltona po tym, jak został sparaliżowany po strzelaninie sprzed dziewięciu lat. 

Znalezienie odpowiednich ubrań, zarówno wygodnych, jak i stylowych, było tylko jedną z rzeczy, które zainspirowały Hamiltona, zmuszając go do rozpoczęcia działalności i stania się adaptacyjnym sportowcem. 

“Wspaniale jest widzieć firmy, które rzeczywiście angażują się w innowacje w zakresie tworzenia odzieży integracyjnej”, mówi Hamilton, zauważając, że zachęciły go nowe, świeże wzory i chłodne kolory obok standardowych dostępnych opcji. 

“Kiedy myślisz o modzie, to jest po prostu poziom do niego,” kontynuuje. “Wszystko zaczyna się od upewnienia się, że osoby niepełnosprawne używają tylko tych ubrań, które tam są.” 


Życia jako osoba niepełnosprawna, nie tylko istniejąca


Niezwykle inspirujący wieczór z Runway of Dreams był pewnym znakiem postępu w świecie mody adaptacyjnej. Obejmuje to zarówno pokaz na wybiegu, jak i uwagi wygłoszone przez DiMarco w języku migowym (i wypowiedziane do tłumu przez tłumacza). 

Modelki rozkoszowały się możliwością pokazania się na wybiegu przed zapchanym domem. 

“Każdy powinien mieć możliwość bycia wygodnym, ale także relativable”, mówi Hamilton. “To daje mi pewność siebie.” 

Hamilton wyraził również podekscytowanie potencjałem branży dla przyszłego rozwoju, podobnie jak Tueller, czy to wysokiej mody, czy bardziej codziennych marek konsumenckich. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/wes20hamilton20on20runway20at20nyfw20in20wheelchair.htmlMonica Shipper / Getty Images for Runway of Dreams

Jest coś większego w grze, im wyżej pójdziesz w świecie mody, too. Sprostanie nowym wyzwaniom projektowym napędza innowacyjność i świadomość. 

“Tworzenie odzieży w wysokiej modzie, która jest specjalnie przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, wymaga tego elementu kreatywności, który moim zdaniem może odblokować wiele innych pomysłów i kreatywności”, zauważa Tueller.

A moda jest tylko jednym ze sposobów dla osób niepełnosprawnych, aby odblokować zupełnie nowy świat i spojrzenie na życie. Hamilton mówi, że ma plany na przyszłość, aby rozpowszechniać To słowo daleko i szeroko, zarówno w domu, jak iw mediach społecznościowych, i jest daleki od jedynego, który robi różnicę. 

“Nie zatrzymuję się, tylko rosnę” – stwierdza. “Składamy oświadczenie, że nie tylko istniejemy, ale żyjemy.” 

Możesz Też Kopać:

  • Projektant mody tworzy odzież funkcjonalną dla osób niepełnosprawnych
  • Znalezienie Miłości Z Niepełnosprawnością Jest Całkowicie Możliwe W Tych 8 Aplikacjach
  • New York & Company debiutuje pierwszą linią Odzieży Męskiej
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Koszulki na szarym tle
Read More

Najlepsze męskie podkoszulki na Amazon

Najlepsze męskie podkoszulki na Amazon Nie nazywaj tych wygodnych podkoszulków”podstawowymi” Stephanie Valera 30 września 2020 Podziel się RedTube…