Światowa Organizacja Zdrowia Uznaje “Zaburzenia Gry” Za Stan Zdrowia Psychicznego

Światowa Organizacja Zdrowia Uznaje “Zaburzenia Gry” Za Stan Zdrowia Psychicznego

Cierpi Na Zaburzenia Gry? WHO uważa to za stan zdrowia psychicznego

Krótka Historia

Światowa Organizacja Zdrowia właśnie ogłosiła, że uzależnienie od gier powinno być uważane za zaburzenie zdrowia psychicznego. Martwisz się? Powinieneś. Ale może nie z powodów, o których myślisz.

Długa Historia

Zdecydowanie wolisz grać niż inne aktywności? Czy nie przestajesz grać nawet wtedy, gdy są negatywne konsekwencje, takie jak źle sobie radzisz w swojej pracy? Czy Twoje gry obciążają twoje życie i relacje?

Jeśli odpowiesz tak na wszystkie trzy pytania, możesz mieć zaburzenia w grach. Nie słyszałeś o zaburzeniach gry? Byłoby tak, ponieważ zostało dopiero uznane za zaburzenie zdrowia psychicznego przez podręcznik diagnostyczny Światowej Organizacji Zdrowia.

WHO dodała Gaming disorder do jedenastej edycji międzynarodowej statystycznej Klasyfikacji Chorób (ICD), która jest używana na arenie międzynarodowej. “Nie tworzę precedensu”, powiedział CNN członek Vladimir Poznyak. Poznyak zaproponował nową diagnozę i powiedział, że WHO po prostu podąża za ” trendami, rozwojem, które miały miejsce w populacjach i na polu zawodowym.”

Ale jeśli ta decyzja wydaje się trochę nie na lewo, wielu pracowników służby zdrowia zgadza się z tobą. W rzeczywistości nie ma konsensusu Medycznego w sprawie zaburzeń gier z wieloma naukowcami przekonanymi, że nie istnieje. Eksperci napisali do WHO w 2016 zalecając, aby nie dodawać zaburzeń gier do ICD, informuje Verge. Twierdzili, że istniejące badania były słabe, brakowało konsensusu medycznego, a “akt sformalizowania tego zaburzenia, nawet jako propozycja, ma negatywne skutki medyczne, naukowe, zdrowotne, społeczne i prawa człowieka, które należy rozważyć.”

Co ciekawe, opublikowany w USA Podręcznik diagnostyczny i Statystyczny zaburzeń psychicznych, podobny do ICD, utrzymuje zaburzenia gry w specjalnej sekcji dla warunków, które wymagają więcej badań przed stwierdzeniem, że są prawdziwe.

“Mam poważne obawy co do proponowanej diagnozy”, powiedział Kotaku Chris Ferguson, psycholog badający efekty konsekwentnego grania, w grudniu, kiedy przygotowywano zmiany w klasyfikacji chorób WHO. Ferguson ocenił wtedy, że nacisk na tę diagnozę wynika z błędnych porównań gier do uzależnienia od heroiny lub kokainy: “istnieje wiele mitów, takich jak to, że gry obejmują dopaminę i regiony mózgu podobne do nadużywania substancji”, powiedział.

Wydaje się, że to kolejny cios dla gier wideo, które po raz kolejny zostały zaatakowane przez konserwatystów po kolejnej serii strzelanin szkolnych.

Więc jeśli masz problem z grą, pomyśl o uzyskaniu pomocy. W przeciwnym razie, jeśli kochasz gry, Być może będziesz musiał pomyśleć o większej aktywności w protestach przeciwko tym, którzy uważają, że jest to przyczyna wszystkich chorób społecznych.

Own The Conversation

Zadaj Wielkie Pytanie

36 godzin. Jeden komputer. Sześć posiłków w mikrofalówce. Dwa kartony piwa. Trzy paczki papierosów. Czy mam problem z kontratakiem?

Drop This Fact

Badanie z 2009 r. wykazało, że 41% osób grających w gry wideo online przyznało, że grało w nich jako ucieczka od prawdziwego świata. Naukowcy sklasyfikowali siedem procent tych graczy jako”zależnych”.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts