Trenerzy Ujawniają, Które Wskaźniki Trackera Fitness Mają Znaczenie

Mężczyzna patrząc na Fitness tracker na nadgarstku

Trenerzy Ujawniają, Które Wskaźniki Trackera Fitness Mają Znaczenie

Czy powinieneś zwracać uwagę na wskaźniki Fitness?

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Wszyscy tam byliśmy: przybywa nasz nowy Fitbit lub Apple Watch, szybko go przypinamy, biegamy lub ćwiczymy, i nagle mamy gotową listę metryk i statystyk na małym ekranie. Ale co oznaczają te wskaźniki i czy naprawdę warto na nie zwracać szczególną uwagę?

Powiązane:Najlepsze trackery i Zegarki Fitness

Według niedawnego badania opublikowanego w Journal of Medical Internet Research, konsumenckie urządzenia do śledzenia aktywności, takie jak Fitbit lub Apple Watch, mogą być w rzeczywistości jednym z najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą prowadzić zdrowszy, bardziej aktywny fizycznie styl życia.

Dlaczego więc wskaźniki trackera fitness są tak ważne? Certyfikowany trener fitness i instruktor indoor cycling marisella Villano zauważa, że wszystko sprowadza się do odpowiedzialności za dokładność pomiarów. “Odpowiedzialność jest ogromna, ponieważ [metryki] pociągają ludzi do odpowiedzialności za ich trening. Metryki pomagają również doprowadzić ludzi do poziomu wysiłku, który jest niezbędny do rozwoju kondycji w celu utraty siły i wagi.- wyjaśnia.

Villano dodaje, że większość ludzi wkłada mniej pracy niż ich potencjał, gdy nie używają wskaźników, aby popchnąć ich dalej, podczas gdy noszenie trackera fitness pomaga zwiększyć motywację do postępu. “Śledzenie tego postępu jest ważne dla przestrzegania ćwiczeń, ponieważ w miarę jak ludzie stają się silniejsi, wskaźniki zwykle stają się lepsze. Większość ludzi mówi, że nie dbają o metryki, ale kiedy zaczynają zbierać dane, szukają ich.”

Więc czy wskaźniki treningu naprawdę mają znaczenie? A jeśli tak, czy niektóre przewyższają inne? Podczas gdy korzystanie z wskaźników do motywacji i śledzenia osobistych ulepszeń jest siłą napędową, dla której wiele osób decyduje się dzień po dniu założyć tracker, okazuje się, że istnieje kilka wskaźników, które mogą być również niezwykle cenne — poza tylko dodaniem czynnika odpowiedzialności.


Śledzenie Prawidłowego Spożycia Składników Odżywczych


“Nie polecam klientom śledzenia spalonych kalorii, ponieważ trackery mogą być bardzo niedokładne, ale są bardzo pomocne w monitorowaniu podróży zdrowotnej”, wyjaśnia trenerka fitness i dietetyk Danielle Van Gemert. “Jednak aplikacje takie jak My Fitness Pal oferują doskonałe wskaźniki, ponieważ mogą śledzić rzeczywiste spożycie składników odżywczych (nie tylko kalorii).”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/myfitness20pal20ipad20screenshot.html

Sprawdź swoją strefę tętna


“Jeśli nie rywalizujesz o zawody sportowe, jedynym licznikiem, który ma znaczenie (i jest dokładnie mierzony), jest tętno”, mówi ekspert fitness Mike Clancy, C. S. C. S. Z MikeClancyTraining. “Strefa tętna określa, czego używasz do zasilania układu energetycznego organizmu. Śledząc i monitorując tętno, możesz dostosować intensywność i / lub odstępy między odpoczynkami, aby utrzymać tętno w wybranej strefie względnej.”

Według Clancy ‘ ego istnieje pięć stref tętna, z górnymi (najbardziej intensywnymi) strefami wykorzystującymi przechowywane węglowodany do paliwa, a dolnymi strefami (1 i 2) wykorzystującymi zmagazynowany tłuszcz. To prawda, możesz wybrać dla swojego ciała, aby wykorzystać zapasy tłuszczu zamiast mięśni do energii, utrzymując tętno w odpowiednich strefach.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/myfitness20pal20ipad20screenshot.html

Podobne: najlepsze aplikacje dla zdrowia i fitnessu


Skoncentruj się na swoich celach ruchowych


“Fantazyjne wskaźniki fitnessu są czasami przydatne, ale jeśli dana osoba naprawdę chce wprowadzić zmiany w swoim ciele, musi skupić się na spójności”, mówi Craig Anthony, CFA i główny programista FitLinkAI, aplikacji fitness & workout, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. “Właściwie trzymanie się planu fitness okazuje się być znacznie ważniejsze niż optymalizacja jakiegokolwiek innego konkretnego środka w czasie.”

Anthony sugeruje skupienie się na swoim “wskaźniku przyczepności” lub konsekwentne zamykanie celów ruchowych. Celem jest utrzymanie jak najwyższego poziomu przestrzegania zasad. Jeśli twój wskaźnik przestrzegania spadnie poniżej 85 procent, prawdopodobnie przegryzłeś więcej niż możesz przeżuć i powinieneś przemyśleć swój plan fitness lub ponownie ocenić swoje zaangażowanie.

“Ta metryka jest prosta, ale skuteczna. Jeśli chcesz zmienić swoje ciało, stwórz plan treningowy, który pasuje do Twoich celów i ram czasowych, a następnie skup się na przestrzeganiu tego planu. Większość korzyści wynika z trzymania się planu, a nie prób optymalizacji jego drobnych części”, dodaje Anthony.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/fitlink20ai20smartphone20screenshot.html

… Ale Prawdopodobnie Możesz Zignorować Licznik Kroków


Fitness trackery są świetne w dostarczaniu informacji… ale czy większość z tych informacji jest pomocna w utracie wagi i pozbyciu się flab? Według dietetyka, trenera siły i lekarza sportu chiropraktyki dr Len Lopez, licznik kroków jest najmniej ważnym wskaźnikiem.

“Liczba kroków, które podjąłeś, jest świetną informacją. Mówi ci, czy miałeś lub nie miałeś dużej aktywności fizycznej, ale myślę, że wszyscy wiemy, czy masz, czy nie, bez potrzeby użycia licznika kroków, aby ci powiedzieć”, mówi dr Lopez.

Zamiast tego Dr Lopez sugeruje skupienie się na intensywności treningów, co decyduje o tym, ile paliwa spalisz, a nie po prostu, jak często wstałeś lub chodziłeś.


Możesz Też Kopać:

  • Zatwierdzone przez ekspertów hacki na wyrwanie się z Plateau odchudzania
  • Częste Błędy Treningu W Domu
  • Sztuczki poprawiające motywację treningową

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Czarna maska do spania, olejek lawendowy i czarna biała maszyna szumów na szarym tle
Read More

Najlepsze Pomoce Do Snu

Najlepsze Pomoce Do Snu 7 rozwiązań snu, które pomogą Ci złapać solidne Zzzs Ed Virgin 4 maja 2021…