Wiosenna Pielęgnacja według ekspertów

człowiek rozpryskuje wodę na twarzy, podczas gdy światło słoneczne przepływa przez okno

Wiosenna Pielęgnacja według ekspertów

Uwolnij się z zimowego uścisku dzięki tym wiosennym wskazówkom

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Czy zima sprawia, że czujesz się trochę sucho, szorstko i słabo? Słyszymy Cię.

“Zimne powietrze i suche ciepło w pomieszczeniach odprowadzają wilgoć ze skóry i naruszają barierę skóry, co sprawia, że skóra jest jeszcze bardziej wysuszona i stan zapalny”, mówi certyfikowany dermatolog dr Jessie Cheung z Cheung Aesthetics and Wellness w Chicago.

Powiązane: Najlepsze naturalne dezodoranty dla mężczyzn

Zima to świetny czas, aby zastanowić się, jak reaktywować i ożywić skórę w miarę zbliżania się wiosny. Cieplejsze temperatury i więcej słońca oznacza, że będziesz potrzebował innego podejścia poza wymianą kurtki puchowej na cieńsze swetry.

Rozmawialiśmy z kilkoma ekspertami i omówiliśmy podstawy, jak sprawić, by Twoja skóra i ciało były w ryzach, gdy przejdziemy do wiosny.


Wiosenne Porady Pielęgnacyjne


Kiedy myślimy o wiośnie, słońce jest jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl.

“Krem przeciwsłoneczny, który pełni rolę kremu nawilżającego, jest koniecznością”, mówi Stacey Grondahl, samozwańcza” Boss Lady ” w we Do Men w Scottsdale, AZ. “Pamiętaj, aby rozprowadzić go na całej twarzy, w tym pod oczami, ale oczywiście nie w oczach.”

Zauważa, że ważne jest, aby chronić skórę przed słońcem, zanieczyszczeniami i innymi elementami środowiska oraz leczyć i wzmacniać układ odpornościowy skóry. Grondahl dodaje, że ważne jest również, aby wykonać główne mycie twarzy w nocy, aby “zmyć dzień”, abyś “nie wziął ze sobą całego dnia do łóżka”. Ten połączony proces może nawet pomóc spowolnić starzenie się jako wersja regularnej konserwacji skóry.

Cheung mówi, że aby dodać wilgoć z powrotem do skóry, użyj kombinacji środków utrzymujących wilgoć (gliceryna, kwas hialuronowy), które wciągają wodę do skóry, i środków okluzyjnych (masło shea, dimethicone), aby uszczelnić wilgoć. Zaleca również stosowanie nawilżacza chłodnej mgły blisko łóżka, aby pomóc naprawić skórę przez noc.

Produkty, Które Polecamy:

Cardon Daily Face Moisturizer and SPF 30 Sunscreen 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cardon20daily20face20moisturizer20and20spf203020sunscreenc382c2a0.html
 

Może jeden z naszych ulubionych chemicznych filtrów przeciwsłonecznych dla mężczyzn (a na pewno nasz wielokrotnie nagradzany ulubiony w 2019 roku), ten lekki krem nawilżający ma unikalny składnik: Kaktus. Podobnie jak aloes, Kaktus kwitnie w suchym klimacie i ma właściwości wiążące wodę, które pomagają skórze zatrzymać wilgoć, łagodzą podrażnienia i uspokajają zaczerwienienia. Plus, działa dobrze, ładnie pachnie i czuje się świetnie.
$20 at Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cerave20ultra20light20lotion20moisturizer20sunscreen.html 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cerave20ultra20light20lotion20moisturizer20sunscreen.html
 

Bariera skóry jest niezwykle ważna dla ogólnego zdrowia skóry. Ceramidy to lipidy, które pomagają tworzyć barierę dla skóry i zatrzymywać wilgoć. Wszystkie produkty CeraVe wykorzystują najwyższej jakości ceramidy, aby chronić skórę. Używaj tego lekkiego, bezolejowego, chemicznego kremu nawilżającego SPF CeraVe codziennie.  
14,99 zł Amazon.com

EltaMD Clear Krem Przeciwsłoneczny Do Twarzy Szerokie Spektrum 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/eltamd20clear20facial20sunscreen20broad20spectrumc382c2a0.html
 

Ulubiony wśród redaktorów i kupujących Amazon, ten krem przeciwsłoneczny zapewnia moc mineralnego filtra przeciwsłonecznego tlenku cynku bez oleju, zapachów i parabenów. Dodaj do tego przeciwutleniacze, kwas hialuronowy i niacynamid, masz Krem przeciwsłoneczny, który zapewnia szerokie spektrum ochrony, jednocześnie pomagając zapobiegać trądzikowi i starzeniu się.  
$33 at Amazon.com


Nie zapomnij o skórze głowy


Suche włosy pojawiają się, gdy skóra głowy nie wytwarza wystarczającej ilości oleju, aby pokryć pasma włosów lub gdy olej na włosach ucieka.

“Zdrowe włosy mają warstwę ochronną, naskórek, który leży razem jak półpasiec, aby zablokować wilgoć”, mówi Cheung.

Gdy naskórek zostanie uszkodzony (przez ciepło, zimno lub w inny sposób), włosy wysychają. Cheung zaleca delikatny, nawilżający szampon i potencjalnie maskę na włosy, aby ponownie nawilżyć włosy.

Łupież, kolejny wspólny problem z włosami zimą, zdarza się, gdy sucha skóra głowy rzuca się na ramiona (i prawdopodobnie twoja ulubiona ciemna koszula też). Zaleca szampon ze składnikami, które zwalczają drożdże, które mogą powodować nadprodukcję komórek skóry, takich jak pirytion cynku, ketokonazol, olejek z drzewa herbacianego lub siarczek selenu, lub z kwasem salicylowym, który pomaga rozkładać grudki martwych komórek.

Jeśli chodzi o stylizację, weź ją od tych, którzy pracują w najbardziej ekstremalnych warunkach. Coś takiego jak Bravo Sierra ‘ s military-tested, SLS/SLES-free Hair/Body Wash unika usuwania włosów z tych kluczowych naturalnych olejów, a także nie zawiera silikonu, dzięki czemu można go pozostawić na naturalny, zdrowy wygląd. W połączeniu z pastą do pielęgnacji włosów możesz mieć teksturę i trzymać się bez uczucia lepkości.

Produkty, Które Polecamy:

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/bravo20sierra20body20wash20and20shave.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/bravo20sierra20body20wash20and20shave.html
 

Wegańskie, wolne od okrucieństwa i przynosi korzyści naszym weteranom? O tak, a te produkty działają naprawdę dobrze i pachną świetnie. Pięć procent sprzedaży Bravo Sierras przeznacza na programy Morale, Welfare and Recreation (M. W. R.), które oferują programy jakości życia członkom US service, weteranom i ich rodzinom, produkty te są bezmyślne o każdej porze roku.
9,50 zł przy BravoSierra.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/keeps20ketoconazole20prescription20shampoo.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/keeps20ketoconazole20prescription20shampoo.html
 

Łatwiej niż kiedykolwiek, aby pomóc pozbyć się suchych, niejednolity, płatków skóry głowy problemy dzięki Keeps. Wraz z minoksydylem i finasterydem, zarówno w celu zwalczania wypadania włosów, teraz możesz zamówić szampon ketokonazol za zgodą lekarza, nigdy nie udając się do lekarza. 
Od $10 w Keeps.com

Tea Tree Scalp Anti-Thinning Shampoo

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tea20tree20scalp20anti-thinning20shampoo.html
 

Jeśli szampon ketokonazol nie jest tym, czego szukasz, ale nadal pragniesz mrowienia skóry głowy, walki z płatkami, wegańskiej, wolnej od okrucieństwa, kolekcja tea tree od Paula Mitchella będzie twoim najlepszym wyborem. Używając, jak się domyślacie, olejku z drzewa herbacianego, który pomaga zabijać bakterie i stymulować mieszki włosowe, ten szampon stanowi potężny cios w świetnej cenie. 
$20 at Amazon.com


Spring Workout Recovery Porady


Być może najbardziej oczywiście, dobry schemat ćwiczeń ma kluczowe znaczenie dla ogólnego samopoczucia. Istnieje wiele badań, które łączą zdrowie skóry i udaną pielęgnację z dobrym ruchem w ciągu tygodnia, ale regeneracja po tych treningach może być równie ważna. Masaż perkusyjny jest jednym z najnowszych trendów w regeneracji i jest jednym ze sposobów na wyleczenie mięśni pomiędzy tymi wiosennymi przysiadami.

“Nie jestem ekspertem od wyglądu skóry, ale istnieją pewne wstępne dowody na to, że podskórna (pod skórą) warstwa tkanki zawiera wypełnione komory, które działają jako system kanałowy (Pre-limfatyczny) w całym ciele, zwany interstitium”, mówi Steven Capobianco DC, DACRB, PES. “Manipulując skórą i powięzią za pomocą bodźców mechanicznych (takich jak masaż perkusyjny), można wpływać na te wypełnione płynem komory i potencjalnie wpływać na kształtowanie skóry jako całości. Ponownie, domysły w tym czasie, ale nauka dogania anegdotyczne dowody w tej chwili.”

Często jest to jedna z najbardziej pomijanych części cyklu treningowego, ale Capobianco mówi, że łatwo jest z tego zrobić nawyk.

“Proponuję moim pacjentom i sportowcom znaleźć czas, kiedy będą wiedzieli, że mogą zastosować pracę mobilną. Generalnie proszę ich, aby zidentyfikowali zadanie, które wykonują każdego dnia, a mobilność “piggy back” współpracuje z nim, aby zapewnić spójność na co dzień”, mówi.

Produkty, Które Polecamy:

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alder20new20york20black20obsidian20gua20sha20tool.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alder20new20york20black20obsidian20gua20sha20tool.html
 

Co kamień zrobi na twoją twarz? Nic z tego, że tak do tego podchodzisz. Gua sha jest tradycyjną chińską praktyką medyczną zaprojektowaną w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia za pomocą takich narzędzi, wykonanych z naturalnego kryształu utworzonego z szybko chłodzącej lawy. Użyj tego, aby złagodzić napięcie, zmniejszyć obrzęki i promować krążenie. 
$30 w AlderNewYork.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/foreo20luna202.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/foreo20luna202.html
 

Zasilane przez transdermalne pulsacje dźwiękowe na minutę, to małe, ale potężne Ultra-higieniczne silikonowe narzędzie zapewnia najgłębsze możliwe oczyszczanie bez szorowania skóry surowej (lub w ogóle). Przekłada się to na 97 procent średniej o gładsze, wygodniejsze golenie po użyciu.  
169 zł przy Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/triggerpoint20impact20handheld20massage20gun.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/triggerpoint20impact20handheld20massage20gun.html
 

Myślisz, że twoja twarz jest czymś, co nie jest połączone z twoim ciałem lub jego systemami? Pomyśl jeszcze raz. Utrzymując swój umysł i ciało w najwyższej formie pomaga utrzymać tę piękną twarz dobrze wyglądającą. 
199 zł przy Amazon.com

To prawda we wszystkich naszych wiosennych wskazówkach dotyczących pielęgnacji skóry: konsystencja. Znajdź proces, który działa dla Ciebie i taki, którego możesz się trzymać. Będziesz świecić tak jasno jak wiosenne słońce w mgnieniu oka.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze szampony i odżywki dla mężczyzn
  • Najlepsze Żele pod prysznic dla mężczyzn
  • Najlepsze środki do mycia twarzy i narzędzia

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts