Zrozumienie Wędrownego Oka

Zrozumienie Wędrownego Oka

Czy Posiadanie Błądzącego Oka Naprawdę Jest Takie Złe? Przyjrzymy Się Bliżej

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Źle się czuję. Sprawy z moją dziewczyną są doskonałe i jesteśmy zakochani. Ale ciągle pociągają mnie inne kobiety. Nigdy nie grałem na żadnej z tych atrakcji i nie sądzę, żeby moja dziewczyna mogła wykryć, że coś jest nie tak. Mimo to, czuję się winna i nie jestem dobrym chłopakiem. Co robię źle? Jak mogę się lepiej kontrolować?

– Lustful Larry

Odpowiedź

Hi Lustful Larry,

Moja podstawowa rada jest taka, że nie powinieneś się martwić. Biorąc pod uwagę, że nie działasz na te uczucia, wykazujesz całkowicie godny podziwu poziom samokontroli. Bycie mimowolnie przyciąganym do ludzi, których widzisz, jest jednym z najbardziej normalnych ludzkich doświadczeń, z sikaniem, pierdzeniem, poceniem się i chęcią jedzenia pizzy po pijanemu. Nie ma nic złego w posiadaniu nieprzyzwoitych myśli pod względem moralnym, zwłaszcza, że, jak wszyscy wiemy, jeśli nie jesteś aseksualny lub demiseksualny (a najwyraźniej nie jesteś), fascynacja ludźmi, których uważasz za atrakcyjnych, jest zjawiskiem instynktownym.

Weźmy na przykład Ciebie. Nie zdecydowałeś się być taki. Nie trzeźwo i świadomie wybrałeś podążanie za przypadkowymi kobietami z gałkami ocznymi; po prostu to robisz. To mimowolny odruch, który nie ma nic wspólnego z Twoim zaangażowaniem wobec dziewczyny. Więc nie jest to porażka charakteru. To tylko uciążliwość.

Jest to jedna z niezręcznych prawd bycia kolesiem: osiodłanie męskiego popędu płciowego jest czasami trudne. Masz rozdwojoną świadomość. Na jednym poziomie, jesteś wyrafinowaną, rozwiniętą istotą ludzką, która rozumie fizykę jądrową, recytuje poezję, czy cokolwiek innego, i masz partnera, z którego jesteś zadowolony. Jesteś geniuszem z doskonałym życiem, spójrzmy prawdzie w oczy. Ale na innym poziomie, masz te głębokie części mózgu jaszczurki, które nie mogą przestać myśleć o seksie w bardzo podstawowy sposób. Jesteś w pracy, negocjujesz umowę, przesuwasz różne liczby w swoim wyższym mózgu, a potem twój atrakcyjny nowy współpracownik przechodzi i wszystko idzie do piekła.

I ostatecznie nic na to nie poradzisz, poza przyzwyczajeniem się do tego. Ale przyzwyczajenie się do tego pomaga. Wszelkie niefortunne zjawiska psychiczne, czy to ból, czy samotność, czy pożądanie, są bardziej znośne, gdy po prostu akceptujesz jego obecność i ruszasz dalej. Fakt, że jesteś dla siebie taki surowy, że czujesz zupełnie normalne ludzkie atrakcje, utrudnia Ci życie.

Oto przykład. Powiedzmy, że w słoneczny dzień przechodzi obok ciebie kobieta w niskiej bluzce, a ty spędzasz może sekundę za długo na sprawdzaniu jej. Nie leer, czy coś, ale wyglądasz na tyle długo, że to robi wpływ, i odejść z niektórych natrętnych myśli seksualnych. Są dwa sposoby radzenia sobie z tym. Jednym z nich jest Twoja droga, w której rozpoczynasz szalony wewnętrzny monolog o tym, jak jesteś okropną osobą, który nie robi absolutnie nic, aby rozproszyć obraz pięknej kobiety, którą właśnie widziałeś. Przez resztę dnia zmagasz się ze sprzecznymi uczuciami, gdzie masz lekki wzwód, ale twój wzwód sprawia, że nienawidzisz siebie. A potem wysyłasz na maila niezwykle inteligentną poradę na ten temat, po utracie snu. Koszmar, prawda?

Ale innym sposobem jest myślenie, “Cóż, to było coś”, a może nawet cieszenie się faktem, że masz szybki wgląd w totalną laskę. A potem dojeżdżasz do pracy. Albo, w jeszcze bardziej irytującym przypadku, gdzie jesteś całkowicie słaby w kolanach dla baristy, którą widujesz pięć razy w tygodniu, możesz po prostu zdać sobie sprawę, że za każdym razem, gdy pijesz kawę, poczujesz się nieco śmiesznie i zamiast kwestionować naturę swoich myśli, możesz po prostu skupić się na przetrwaniu tych chwil i zachowaniu chłodu. Przekonasz się, że jest to o wiele łatwiejsze. Po prostu przyznaj, że jesteś istotą ludzką, z głupimi, normalnymi skłonnościami do małp i spróbuj sobie z nimi radzić najlepiej jak potrafisz.

Jeśli tego nie zrobisz, oszalejesz. Bo będzie tylko gorzej. Jednym z odwiecznych ludzkich problemów jest to, że dążenie do nowości, a konkretnie seksualnej Nowości, nigdy nie jest w pełni zaspokojone. Dlatego millenialsi umawiają się swobodnie, pozostając zalogowanymi w kilkunastu różnych aplikacjach randkowych. Możesz być w absolutnie najlepszym związku kiedykolwiek, i być całkowicie czystym sercem, i nadal mieć dziwne fantazje na temat dziewczyny z sąsiedztwa, ponieważ, jeśli chodzi o twoje najbardziej podstawowe pragnienia, Twój obecny poziom satysfakcji jest całkowicie nieistotny. Twój mózg każe ci zwracać uwagę na to, co błyszczące i nowe, po prostu dlatego, że jest nowe, a nie dlatego, że jest lepsze lub bardziej satysfakcjonujące, nawet jeśli wiesz, że na głębszym poziomie nie chcesz nikogo oprócz swojej dziewczyny.

A ponieważ pożądanie, które odczuwasz w każdym związku, ma tendencję do zmniejszania się z czasem, ten głupi, dokuczliwy wewnętrzny głos staje się bardziej irytujący, im dłużej jesteś z kimś. Jak mężczyźni w udanych małżeństwach pozostają wierni? Cóż, oni po prostu zachowują się jak buddyjscy mnisi — uznają, że pragnienie jest rzeczą naturalną, tak jak pogoda i że to minie. Nie tylko to sprawia, że spokojniejsze życie wewnętrzne, to faktycznie sprawia, że pobyt wierny łatwiejsze.

Pomyśl o tym. Załóżmy, że podkochujesz się w kliencie i jesteś ze sobą szczery. To nie jest idealne, ale to nie jest niewykonalna sytuacja. Świadomość własnego zachowania ułatwi rozpoznanie, kiedy sprawy stają się problemem. Możesz zauważyć, że być może masz ochotę przedłużyć jedną z rozmów poza jego profesjonalną bezużyteczność. A może chcesz umówić spotkanie na kolację, a nie spotkanie na lunch, ponieważ pomysł bycia z nią sam na sam w ciemnym oświetlonym miejscu w nocy jest ekscytujący. A ponieważ masz jasność co do tego, co się dzieje – że zabawiasz potencjalnie niebezpieczną atrakcję – możesz ją łatwo wyłączyć. Nie przez zerwanie relacji zawodowych, ale przez pewność, że pozostajesz nienagannie dobrze wychowany.

Ale jeśli jesteś w tizzy o swoje całkowicie normalne pragnienia, stworzysz znacznie trudniejsze istnienie dla siebie. Będziesz starał się całkowicie unikać osób, które Cię pociągają, co jest osobiście i zawodowo niewykonalne, ponieważ na świecie jest wiele atrakcyjnych ludzi. A kiedy, nieuchronnie, zostaniesz zmuszony do kontaktu z kimś, kto sprawia, że czujesz się w środku roztrzęsiony, poczujesz się jakbyś był w stanie niebezpiecznej męki, pożądanej i nie do zniesienia. Taki stan wewnętrzny nie uczyni cię bardziej wiernym, drogi czytelniku. Jeśli już, to po prostu wzbudzi urazę – urazę do siebie i swojego partnera oraz samą ideę monogamii. I to są uczucia, które doprowadzą cię do romansu.

Spokojnie. To najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla siebie i swojego związku.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Dick pic
Read More

Jak zrobić fotkę kutasa

Jak zrobić fotkę kutasa Sztuka robienia (i wysyłania) niegrzecznych Zdjęć Madeleine Holden 8 listopada 2019 Podziel się RedTube…