6 porad dla mężczyzn, których kobiety są żywicielami rodziny

Kobieta Żywiciel Rodziny

6 porad dla mężczyzn, których kobiety są żywicielami rodziny

Co zrobić, gdy zarabiasz mniej niż ona

W ciągu ostatnich 30 lat liczba kobiet zarabiających więcej niż inne, znacznie się podwoiła. Niedawne badanie Pew Research wykazało, że w 1980 roku tylko 13 procent kobiet miało pensje, które przewyższały pensje swoich partnerów. dziś liczba ta wynosi 31 procent i rośnie.

Psychoterapeuta Ron Gad, którego zainteresowania koncentrują się na badaniach archetypowych, mówi Askmenowi: “nawet u mężczyzn, którzy mają pozornie nowoczesne poglądy na siebie i swój związek, wydaje się, że istnieje barbarzyńskie pojęcie ról w związku.”Gad mówi, że w tym, co uważa za “najbardziej korzystną pracę”, pomaga ludziom lepiej zrozumieć, w jaki sposób nadal są dostawcami, nawet jeśli to nie oni przynoszą do domu bekon. Wyjaśnia: “pozwala im to poczuć się tak, jakby wypełniali jego archetypowy obowiązek jako dozorcy.”

Powiązane: Jak Umawiać Się z kobietą Alfa

Jeśli jesteś w związku, w którym twój znaczący inny jest Tym, który zarabia więcej pieniędzy, są rzeczy, które możesz zrobić, które pomogą Ci poczuć się jak równy partner. Kobiety w całym kraju, które zgadzają się być “człowiekiem domu”, nie muszą być definiowane przez finanse, a kilku terapeutów par podzieliło się swoimi wskazówkami i poradami na temat tego, jak możesz zrozumieć i docenić swój wkład.

Ułatw jej życie, a Twoje też będzie

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/man20cleaning20-20woman20breadwinner.htmlGettyImages

Christi, odnoszący sukcesy strateg marketingowy marki, mówi: “mój mąż jest wspaniałym ojcem ,ale chętnie usiądzie na kanapie oglądając telewizję, podczas gdy ja gotuję, sprzątam, kłócę się z dziećmi, odbieram zabawki itp. dopóki nie poproszę go o pomoc, co chętnie zrobi, gdy tylko o to poproszę. Ale nie każ mi pytać, po prostu zwróć uwagę na to, co się dzieje i pomóż.”

Psychoterapeuta Jenn Mann, autor “the Relationship Fix: dr Jenn’ S 6-Step Guide to Improving Communication, Connection & intymność”, mówi: “Jeśli kobieta przynosi więcej pieniędzy, mężczyzna musi znaleźć sposoby na dodanie wartości. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest większy wkład w prace domowe.”

“Z mojego doświadczenia klinicznego wynika, że kiedy kobieta jest głównym żywicielem rodziny, a mężczyzna nie przyczynia się do prac domowych, tworzy to ogromne napięcie, a związek często nie trwa” – ostrzega. “Najważniejszą rzeczą, jaką człowiek może zrobić, to dowiedzieć się, co jest dla niej ważne i dodać wartość do związku w sposób niefinansowy. Żadna kobieta przy zdrowych zmysłach nie pozostanie w związku z kimś, kto spędza czas w domu w piżamie, je stek, pali trawkę i ogląda porno.”

Nie Definiuj siebie przez wypłatę

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/paycheck20-20woman20breadwinner.htmlGettyImages

Dla wielu kobiet mówią, że zwykle ma to mniej wspólnego z pieniędzmi niż sposobem, w jaki mężczyźni mogą działać, ponieważ jak zarabianie mniej sprawia, że czują się o sobie. Chcieliby, aby wiedzieli, że dla nich, jeśli ich człowiek sprawia, że czują się bezpiecznie i emocjonalnie wspierani, wielkość wypłaty ich partnera nie jest priorytetem. Gad zgadza się, mówiąc, że zwykle chodzi o to, co pieniądze oznaczają w związku więcej niż kto zarabia więcej.

Dla Christi, żyli z pensji męża, aby mógł być “żywicielem”, podczas gdy ona wkładała swoje (większe) czeki do banku. I choć dobrze to zabrzmiało, skończyło się na tym, że nie było dobre dla nikogo.

“Przez jakiś czas żyliśmy wbrew jego środkom, a nie moim, jak najniższy wspólny mianownik” – mówi. “Nie chciał” wykorzystać ” moich zarobków. Ale oboje traciliśmy jakość życia, którą zarabiałem, robiąc to. To było głupie. W końcu się pojawił.”

Lauren, która prowadzi odnoszącą sukcesy firmę marketingową, i jej mąż Ben, który przechodzi z zakończonej kariery wojskowej, bawią się, znajdując sposoby na przełamanie tradycyjnych stereotypów mężczyzn i kobiet i doprowadzenie ich sytuacji do sukcesu.

“Śmiejemy się z ról płciowych” – mówi.-Ostatnio od dawna żartuje mi Ben witając mnie przy drzwiach z drinkiem i przekąską jak gospodyni domowa z lat 50. Musiał przemyśleć, co to znaczy przyczyniać się do Związku i jaka jest jego prawdziwa wartość, redefiniując sukces i męskość, ale to było naprawdę rosnące doświadczenie miłości, aby nauczyć się różnych sposobów polegania na sobie nawzajem.”

Dodaje: “znalezienie wartości poza wynagrodzeniem jest czymś, co każdy z nas musi zrobić niezależnie, ponieważ prawda jest taka, że zarabianie więcej pieniędzy nie jest tym, co sprawia, że ktoś jest szczęśliwy. Musisz znaleźć to w sobie-dla siebie-i przynieść to swojemu partnerowi i rodzinie.”

Juliana Morris, terapeutka małżeńska i rodzinna z doktoratem w edukacji doradczej, zgadza się, mówiąc Askmenowi, że mężczyzna musi “zachować swoją tożsamość, podążać za swoim celem, objąć nowe role płciowe, znaleźć innych mężczyzn, którzy nie są głównymi żywicielami rodziny i wiedzieć, jak komunikować swoje potrzeby swojemu partnerowi i pytać o jej również.”

Przy okazji, jeśli jesteś ojcem w domu, nie lekceważ swojego wkładu. Salary.com ostatnio zrobił obliczenia i umieścić wartość wynagrodzenia pobytu-w domu-tata w $71,463. To więcej niż mediana dochodu w USA, która wynosi około 62 000 dolarów.

Ustanowienie Wspólnego Kredytu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/shared20credit20-20woman20breadwinner.htmlGettyImages

Wiele kobiet, z którymi rozmawialiśmy, w tym czytnik kart Tarota Angie, robi “jego, mój i nasz”, jeśli chodzi o konta bankowe. Mają własne konta osobiste i wspólne konto na koszty utrzymania i, w stosownych przypadkach, dzieci.

Mann mówi: “Chciałbym, aby wszystkie małżeństwa miały wspólne konto bankowe, z którego płacą za wspólne wydatki, a następnie, aby każdy partner miał indywidualne konta.”

Dodaje: “tworzy to koleżeństwo ze wspólnymi kosztami i poczucie, że “jesteśmy w tym razem”, które pozwala każdej osobie mieć pewne uznaniowe dochody, a ja uważam, że zmniejsza konflikt.”

Większość kobiet, z którymi rozmawialiśmy, również miała wspólną kartę kredytową.

“Miałem przyjaciela, który był również żywicielem rodziny, i powiedziała, że jedną z rzeczy, które zrobili było dostał wspólną kartę, więc jeśli byli na kolacji lub robi coś razem, może on nadal być tym, który wyciągnął kartę do zapłaty, pomimo tego, kto może faktycznie płacić rachunek w dół linii,” Christi wspólne.

Przyznaje, że zrobiła to samo i skończyło się na tym, że czuła się dobrze nie tylko dla niego. “Oznacza to również, że nie muszę ponosić odpowiedzialności, kiedy jesteśmy na zewnątrz”, wyjaśnia Christi. “Tak, prawdopodobnie technicznie będę za to płacić, ale wyjść i mieć go bez wysiłku “zapłacić” za nas, więc nie muszę o tym myśleć w tym momencie jest psychologicznie dobre dla nas obu.”

Gad mówi: “to potwierdza wrodzone skłonności zarówno mężczyzn, jak i kobiet do popadania w role płciowe. Christi i jej partner mogą przyjąć te tradycyjne role pod koniec posiłku, gdzie “płaci”, a ona nadal utrzymuje dynamikę społeczną. Powiedziałbym, że jest czymś więcej niż tylko dla zewnętrznego wyglądu, zaspokaja część jaźni, która jest wygodna, a może nawet pragnie utrzymać tę rolę.”

Używaj słów i komunikuj się

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/couple20talking20-20woman20breadwinner.htmlGettyImages

“Trzy Cs: kompromis, komunikacja i współpraca!”mówi psycholog kliniczny Dara Bushman. “Kompromis to, co jest ważne dla każdego człowieka. Przekaż swoją prawdę. Współpracuj, jak to zrobić razem.”

Otwarta komunikacja odbiła się echem wielu kobiet, które częściej niż mężczyźni mówią o swoich uczuciach. Pomoże Ci to, jeśli powiesz o tym, co czujesz. Naprawdę.

“Bycie otwartym komunikatorem jest tak ważne, ponieważ mężczyźni często się wyłączają, a kobiety lubią rozmawiać o tym, jak się czują”, mówi Kim, czołowa kierownik muzyczny, o swojej długotrwałej szczęśliwej relacji z artystką krajobrazu. “Musisz również mieć jasną komunikację, co każdy partner wnosi do Związku, aby każdy czuł się dobrze z tym, co drugi przynosi do stołu. W przeciwnym razie jedna osoba będzie miała pretensje do drugiej.”

Nigdy nie zapominaj, Dlaczego jesteście razem

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/couple20in20love20-20woman20breadwinner.htmlGettyImages

“Współczucie i wdzięczność są ważne … a czyny mówią głośniej niż słowa”, mówi psychoterapeuta z South Beach Jason Eric Ross.

Niezależnie od tego, czy jest to rocznica, urodziny, Walentynki, czy jakikolwiek ważny kamień milowy, pamiętanie o tych dniach jest zawsze ważne. Zrób coś wyjątkowego, nawet jeśli jest to kolacja przy świecach lub Niedrogi bukiet, aby okazać uznanie.

Co najważniejsze, nigdy nie zapomnij być wdzięcznym za powody, które połączyły cię w pierwszej kolejności. “Mój partner i ja stworzyliśmy cotygodniową praktykę wdzięczności, mówi Kim. “Przed snem mówimy sobie trzy rzeczy, które kochamy i szanujemy, a to pomaga nam pamiętać, dlaczego w tym jesteśmy.”

Terapeuta rodzinny Morris zauważa: “jeśli ktoś nie myśli odpowiednio o potrzebach innych, niechęć szybko się buduje, konflikty zdarzają się częściej, a związek może szybko wpaść w kłopoty.”

Nie trzymaj mentalnej karty wyników, kto co robi

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/score20-20woman20breadwinner.htmlGettyImages

Jest tak wiele rzeczy, które kobiety mówią swoim koleżankom, że chcieliby, aby mężczyźni w ich życiu wiedzieli, aby lepiej pomóc ich związkom rozwijać się, a nie tylko przetrwać.

Christi mówi, że chciałaby, aby jej mąż zrozumiał: “nie prowadzę punktacji. Nie oceniam jego wkładu w rodzinę. Jesteśmy partnerami i jednostką rodzinną i oboje uczestniczymy w każdy możliwy sposób. Czasami on może dać więcej, czasami ja mogę dać więcej. Bardziej skupiam się na tym, żebyśmy jak najlepiej wykorzystywali każdy dzień, niż zastanawiając się, kto robi najwięcej w danym dniu … naprawdę wierzę, że wartość, jaką przynosi rodzinie, jest o wiele większa niż jego wypłata. Wnosi zarówno siłę, jak i głębię emocji do naszego związku i naszej rodziny, a to jest warte więcej niż jakakolwiek duża pensja mogła zapewnić.”

Ponieważ coraz więcej kobiet wspina się na korporacyjną drabinę i osiąga nowe kamienie milowe w miejscu pracy, mężczyźni i kobiety będą musiały przyjąć nową normalność, a nie trzymać się historycznej ideologii ról mężczyzn i kobiet w związku.

Morris mówi: “wierzę, że ostatnie dziesięciolecia polegały na wspieraniu kobiet w pracy, a następne dziesięciolecia będą skutecznym zarządzaniem społecznymi i rodzinnymi konsekwencjami tej zmiany, aby znormalizować szanse na sukces i pomóc obu płci poczuć się docenianym, cenionym i wspieranym nowymi tożsamościami i wartościami rodzinnymi/zawodowymi.”

Możliwe jest znalezienie równowagi, która przyniesie radość zarówno kobiecie, która przynosi do domu więcej pieniędzy, jak i mężczyźnie, który to akceptuje i wspiera. Po prostu ją posiadaj, bądź sobą i pamiętaj, co cię uszczęśliwia.

Możesz Też Kopać:

  • Stay-at-Home Dad
  • AskMen deTOX: męskość i kruchość
  • Top 10: najlepiej płatne miejsca pracy w USA
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Randka z byłym kolegą

Randka z byłym kolegą Czekaj-czy kiedykolwiek można umawiać się z byłym kolegą? Randkowy Nerd 25 maja 2018 Podziel…