AskMen Grooming Awards najlepsze produkty do golenia i brody 2021

Rząd różnych mężczyzn zarost na twarzy z pieczęcią askmen

AskMen Grooming Awards najlepsze produkty do golenia i brody 2021

Zrzucenie Maski oznacza, że czas uformować brodę

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.


Ten miniony rok na zawsze zostanie zapamiętany za Trendy zarostowe, do których zachęcał. Mężczyźni zasadniczo zrezygnowali z codziennej pracy związanej z goleniem, a zamiast tego zasłonili miejsce, w którym rosła maska i nazwali to dniem. Czasy kwarantanny i nowa rzeczywistość dały mężczyznom wymówkę i możliwość wycofania żyletki-przynajmniej na jakiś czas. 

Powiązane: Wszyscy laureaci konkursu AskMen Grooming Awards 2021

Po miesiącach znoszenia swędzenia brody i odcinania karków, a przy rozgrzewającej się pogodzie mężczyźni zaczęli ponownie decydować się na golenie. Niezależnie od kłującej ścieżki przed Twoim zarostem, mamy wszystkie produkty, których potrzebujesz, aby uzyskać wszystko, od gładkiego golenia po dobrze utrzymaną brodę, dzięki naszym wyborom dla najlepszych produktów do golenia i pielęgnacji brody 2021.  

Spis treści

 • 2021 Panel Ekspertów
 • Wypróbuj Nowe Produkty
 • Składniki i innowacje, które kochamy
 • Dowiedz Się Dlaczego Zanim Kupisz
 • Metodologia
 • Najlepsze produkty do golenia i brody 2021
 • Grooming Award Składnik Słowniczek

2021 Panel Ekspertów


Ci profesjonaliści dali nam specjalistyczny wgląd w to, co uważają za ważne w swoich ekspertyzach. Uważaj na to, co mówili podczas rozdania nagród. 

Dr Dhaval Bhanusali, dermatolog i założyciel, Hudson Dermatologii i chirurgii laserowej
Dr Matt Nejad, DDS, Stomatolog kosmetyczny i Biomimetyczny
Ian Michael Crumm, twórca treści do włosów, skóry i makijażu
Cassandra Bankson, Kosmetyczka, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry, urody i stylu życia
Siqi Mou, CEO i współzałożyciel, HelloAva
David Petrillo, chemik kosmetyczny i założyciel, Perfect Image


Wypróbuj Nowe Produkty


“Wypróbowując coś nowego, upewnij się, że robisz tylko jeden produkt na raz i daj mu co najmniej dwa tygodnie przed dodaniem [więcej]”, mówi certyfikowany dermatolog, badacz i chirurg Laserowy Dr Dhaval Bhanusali Z Hudson Dermatology and Laser Surgery. “Zwykle potrzebujesz czterech tygodni, aby zacząć widzieć wyniki, więc nie zniechęcaj się, jeśli zajmie to trochę czasu.”

“Rób zdjęcia przed i po”, mówi estetyk medyczny i ekspert ds. pielęgnacji skóry oparty na nauce, Cassandra Bankson, influencerka YouTube. “Trudno dostrzec zmiany, gdy każdego dnia polegamy na patrzeniu na nasze odbicie. Staraj się nie zmieniać rzeczy zbyt dramatycznie więcej niż raz w miesiącu i daj sobie dwa do trzech [miesięcy], aby naprawdę zobaczyć wyniki z aktywnych składników lub produktów leczniczych.”

“Wypróbowując nowe produkty, zwłaszcza te, które zawierają ostre substancje aktywne, takie jak [alfa-hydroksykwasy i beta-hydroksykwasy] i siatkówki, zawsze chcesz zacząć powoli, jedną noc w tygodniu i najpierw wykonać test łatkowy”, dodaje Siqi Mous, założyciel i dyrektor generalny spersonalizowanej witryny do pielęgnacji skóry zasilanej Sztuczną Inteligencją HelloAva.com. 

To nie tylko produkty do pielęgnacji skóry lub włosów, z którymi musisz być ostrożny, eksperymentując z najnowszymi produktami widzianymi w kanałach społecznościowych.

“Wiele produktów do pielęgnacji jamy ustnej jest niebezpiecznych i nieskutecznych”, mówi nam dr Matt Nejad, biomimetyczny i estetyczny dentysta i członek Akademii Stomatologii Biomimetycznej. “Co gorsza, wiele produktów i technik, które są hyped są niebezpieczne i szkodliwe dla zębów.” 

Tak jak my tutaj (lub nie po prostu tak jak my tutaj), jeśli masz zamiar próbować czegoś nowego, czego nie jesteś pewien, porozmawiaj z renomowanym i szanowanym dermatologiem lub dentystą.  


Składniki i innowacje, które kochamy


Jeśli nie jesteś maniakiem pielęgnacji skóry, takim jak my, możesz naprawdę przegapić kilka świetnych nowych składników i zaktualizowanych preparatów klasyki.

“Wracamy do podstaw”, mówi influencer, estetyk i twórca treści Ian Michael Crumm. “[Uwielbiam] cynk w mineralnym kremie przeciwsłonecznym, ponieważ ochrona skóry przed słońcem jest najlepszym zabiegiem przeciwstarzeniowym.”

Kolejny składnik preferowany przez naszych ekspertów? Niacynamid. “Lubię więcej składników przeciwzapalnych, takich jak kurkuma i niacynamid”, mówi Bhanusali, a Mou dodaje ” niacynamid-znany również jako witamina B3 — stał się bardzo popularny ze względu na wiele korzyści, w tym ochronę skóry przed szkodnikami środowiskowymi, zdolność do leczenia trądziku, poprawy tekstury i jej zdolności rozjaśniania.”

“[Niacynamid] jest niesamowity, ponieważ pomaga zmniejszyć zaczerwienienie skóry (świetny wybór po goleniu), zapewnia nawilżenie, zapobiega nadmiernej pigmentacji, a nawet wzmacnia barierę skóry poprzez stymulowanie produkcji ceramidów, niesamowitych substancji, które naturalnie wytwarza Twoja skóra”, dodaje Bankson. 

Mówiąc o rozjaśnianiu, nie ma nic lepszego niż witamina C, jeśli chodzi o rozjaśnianie wyglądu skóry. “Witamina C jest potężnym przeciwutleniaczem, który chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami przed promieniowaniem UV, które może przedwcześnie starzeć naszą skórę”, mówi Mou. “[Używam] witaminy C, aby blaknąć ciemne plamy i przebarwienia, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu”, dodaje Crumm. 

Nie uwzględnilibyśmy tego, co Bankson nazywa “złotym standardem” w dermatologii: retinoidów.  

“Retinoidy są naprawdę terminem parasolowym, obejmują wszystko, od retinolu, który można zobaczyć w gabinecie partnera, po kwas retinowy, potężną receptę, którą może przepisać tylko lekarz.”, mówi o silnej i potężnej pochodnej witaminy A. 

“Retinoidy zostały opracowane, aby pomóc w trądziku, ale mogą również pomóc w odnowieniu blizn na skórze, wygładzić zmarszczki i pomóc skórze zbudować nowe naczynia krwionośne, które prowadzą do lepszej struktury skóry dzięki zwiększonemu kolagenowi. Jest to jeden z najbardziej zaufanych, dobrze zbadanych składników w medycznej pielęgnacji skóry.”


Dowiedz Się Dlaczego Zanim Kupisz


Jeśli zalogowałeś się do Amazon lub przejrzałeś swoją ulubioną stronę internetową (oczywiście AskMen), wiesz, że niektóre produkty do pielęgnacji skóry mogą mieć wysoką cenę, podczas gdy inne mogą kosztować prawie nic. Co sprawia, że cena wzrasta? Sprowadza się do tego: składniki i marketing. 

“Odwróć się i poznaj swoje składniki” – radzi Bankson. “Front to wszystko marketing, ale lista składników (i składników aktywnych) ujawnia, co tak naprawdę znajduje się w produkcie.” 

“Większość pielęgnacji skóry to marketing i ważne jest, aby upewnić się, że produkty działają”, dodaje Bhanusali. “Ogólnie lubię rzeczy, które są niższe w cenie, ale niektóre składniki mogą być drogie i cena odzwierciedla to. Ponownie ważne jest, aby oddzielić marketing od jakości.”

“Niektóre składniki kosztują znacznie więcej niż inne, więc nie wszystkie produkty o wysokiej cenie są taktykami marketingowymi”, zgadza się Mou. “Uważamy, że jest to bardzo osobista decyzja w oparciu o budżet i gotowość do wydawania.”

Bankson ma swoje mocne przekonania, jak uzyskać najlepsze uderzenie za dolara. “Medyczna i marketingowa strona pielęgnacji skóry może być inna, ale tak jak w przypadku wszystkiego, tak naprawdę nie ma” zawsze dobrze ” lub “zawsze źle”, po prostu szara przestrzeń na spektrum w środku”, mówi. “O ile produkt nie ma małych elfów, które wyskakują z pudełka i wydobywają moje zaskórniki, nie jest wart [więcej niż $100]. Wiem, że marketing w branży pielęgnacji skóry chce, abyś uwierzył, że wydanie 400 dolarów na produkt da ci najlepszą skórę na świecie, ale to po prostu nie jest prawda.”

Kontynuuje: “osobiście uwielbiam niezależne marki do pielęgnacji skóry. Tak, korporacje mogą oferować świetne badania i drogie produkty, ale czy chodzi o eksploatację ludzi, zwierząt lub zasobów?”

Po raz kolejny, Nejad waży się na stronie Nauki o pielęgnacji jamy ustnej, jak również. “Wiele małych, niezależnych marek poświęca odpowiednie badania i rozwój … Więcej razy niż Nie, produkty z małych marek są mniej skuteczne lub potencjalnie szkodliwe dla zębów. Nie jest to reguła, a jedynie obserwacja, co oznacza, że musisz być szczególnie ostrożny w badaniu i recenzowaniu produktów małych, niezależnych marek.”  

Więc co to jest? Mega marka czy mama i tata? Odpowiedź brzmi Jedno i drugie. Doświadczeni konsumenci wymagają dziś od marek więcej niż ładnego pakietu i wysokiej ceny. Chcemy wiedzieć o zrównoważonym rozwoju i skąd pochodzą nasze składniki. W rzeczywistości, my zasługują wiedzieć. A jeśli marka dobrze komunikuje nam swoje wartości i moralność, jesteśmy bardziej skłonni nie tylko kupować, ale być lojalni.

Oto, gdzie trafiają nasze nagrody pielęgnacyjne 2021. Przeczesaliśmy ponad 1000 nowych produktów z ostatnich 12 miesięcy i wybraliśmy te, które naszym zdaniem zasługują na trochę czasu w centrum uwagi. 


Metodologia


Wzór: Czy jest wykonany z wysokiej jakości składników? Czy jest przyjemny w użyciu? Robi to, co twierdzi?

Rodzaj opakowania: Jak łatwo jest go używać? Jak to się trzyma w czasie? Czy nadaje się do wielokrotnego użytku, recyklingu lub jest przyjazny dla środowiska? 

Wartość: Czy warto inwestować w porównywalne produkty? 

Marka: Co to oznacza? BIPOC-, AAPI -, LGBTQ -, czy kobiety-owned? Czy to mały biznes? Czy to się odwdzięcza? 

Wyróżnione atrybuty:

 • Wegańskie
 • Bez Okrucieństwa
 • U. S. A. Made 
 • Ekologiczny
 • Bipoc-Owned
 • Aapi-Owned
 • LGBTQ-Owned
 • Kobieta-Owned

Testowanie: Przejrzyj ponad 1000 nowych produktów 2021 i wybierz tylko najlepsze w oparciu o doświadczenie z pierwszej ręki, porady ekspertów i powyższe kryteria.


Najlepsze produkty do golenia i brody 2021


 Najlepsza Marka Reinvention

Linia produktów Gillette Planet KIND

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20razor20bulldog20skincare20sensitive20bamboo20razor.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Wszystkie opakowania Typu Planet nadają się do recyklingu i są wykonane z 85% papieru z recyklingu, 85% plastiku z recyklingu lub nieskończenie nadającego się do recyklingu aluminium. W ofercie znajduje się również uchwyt do maszynki wykonany w 60% Z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Marka nawiązała współpracę z Plastic Bank, aby dać konsumentom jeszcze więcej powodów do zadowolenia z wyboru Planet KIND. We współpracy z Plastic Bank każdy zakupiony produkt typu Planet uniemożliwi przedostanie się do oceanu 10 plastikowych butelek.

W skład oferty Planet KIND wchodzą brzytwa i ostrza, krem nawilżający, krem do mycia twarzy i krem do golenia. Zaufaj nam, gdy mówimy, że Gillette nie oszczędzał na jakości, aby uczynić to lepszym dla Ziemi. Ostrza zapewniają dokładne golenie, jakiego można oczekiwać od Gillette, a wkład jest dobry na nawet miesiąc golenia. Potem jest krem do golenia … Oh krem do golenia. Jest luksusowy i może być używany z lub bez (wegańskiej) szczotki. Myjka do twarzy jest odświeżająca, a krem nawilżający sprawia, że twoja twarz czuje się dobrze przez cały dzień. 

7,99 zł przy Target.com 

Najlepsza Woda Po Goleniu

Lumin Cooling Aftershave

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20aftershave20lumin20cooling20aftershave.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Bezpieczne, łagodne rozwiązanie po goleniu, mające na celu ukojenie i uspokojenie skóry. Jest gładka, lekka i nie tłusta. Ten bezalkoholowy preparat zaczyna natychmiast zmniejszać pojawianie się wrastów i zaczerwienień.

$21 at Lumin.com

Najlepszy Olejek Do Brody

Olivina Men 2-w-1 Olejek Do Golenia i brody

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20oil20olivina20men202-in-120shave20prep20and20beard20oil.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Wykonany z cedru i bergamotki, ten olejek o podwójnym działaniu przygotowuje i zmiękcza brodę do golenia przed dodaniem kremu do golenia. Może również działać jako olejek do brody, aby nawilżyć brodę, jeśli zdecydujesz się wyhodować ją z powrotem, zanim butelka zniknie.  

$10 at OlivinaMen.com 

Najlepsza Maszynka Do Golenia

Bulldog Pielęgnacja Wrażliwa Bambusowa Maszynka

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20razor20bulldog20skincare20sensitive20bamboo20razor.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Dzięki trwałemu bambusowi i wymiennym ostrzom ten obrotowy uchwyt maszynki złamał formę, gdy został wypuszczony. Bulldog zrobił to jeszcze lepiej, tworząc ostrze z myślą o wrażliwej skórze. Pięć ostrzy ze stali hartowanej oraz precyzyjny trymer utrzymują ściernisko w dół, a nasmarowany pasek ochronny wzbogacony olejem baobabowym chroni i koi wrażliwą skórę.

14,99 zł BulldogSkincare.com 

Najlepsza Elektryczna Maszynka Do Golenia

Golarka elektryczna Braun Series 6 6020s

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20electric20razor20braun20series206206020s20electric20razor.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Braun wzbogacił swoją nową, w 100% wodoodporną golarkę elektryczną Series 6 o system SensoFlex. Testowana dermatologicznie głowica obrotowa dostosowuje się, aby zminimalizować nacisk skóry na wrażliwą skórę, podczas gdy ostrza SensoFoil są specjalnie zaprojektowane dla bliskości i komfortu skóry. 

90 zł przy Amazon.com 

Najlepsze Wielofunkcyjne Narzędzie Do Pielęgnacji

Remington UltraStyle Rechargeable Total Grooming Kit

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20multi-purpose20grooming20tool20remington20ultrastyle20rechargeable20total20grooming20kit.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Użyj tego niezawodnego narzędzia do pielęgnacji z zaawansowanym akumulatorem i uzyskaj do 70 minut wydajnego, bezprzewodowego czasu pracy. Pełnowymiarowy trymer posiada stalowe ostrza i zaawansowaną geometrię ostrza dla maksymalnej wydajności. Regulowany grzebień ma 10 ustawień długości, dzięki czemu można znaleźć żądaną długość, a trzy grzebienie o stałej długości doskonale nadają się do utrzymania zarostu.

24,99 zł Amazon.com

Najlepszy Żel Do Golenia

Dollar Shave Club Żel Do Golenia

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20shaving20gel20dollar20shave20club20shave20gel.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten doskonały żel do golenia służy pienistej pianie, która została zaprojektowana z myślą o najwyższej wilgotności i poślizgu na mokro oraz golarki z suchą skórą. Zawiera masło shea i aloes dla optymalnego nawilżenia i poślizgu, a także długotrwałe smarowanie podczas golenia i nie powoduje podrażnień podczas golenia.

$7 at DollarShaveClub.com 

Najlepszy Trymer

Andis firma Slimline Pro GTX Trymer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20trimmer20andis20company20slimline20pro20gtx20trimmer.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Elegancki i opływowy trymer Slimline Pro GTX ma łatwy do uchwycenia korpus z szerokim ostrzem, wykorzystując wzór głębokich zębów, aby umożliwić szybsze karmienie większej ilości włosów bez poświęcania precyzji, a także może być zerowy. Akumulator litowo-jonowy zapewnia do dwóch godzin pracy na jednym ładowaniu, a Zestaw zawiera cztery grzebienie mocujące.

82 zł przy Amazon.com 

Najlepszy Makijaż Broda Ołówek

Ołówek do brody CALI HNDSME MVP

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20makeup20beard20pencil20cali20hndsme20mvp20beard20pencil.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ołówek MVP do brody został zaprojektowany tak, aby nadać świeży wygląd, kiedy tylko chcesz. Ten najcenniejszy ołówek nie tylko dla nierównych brody wypełnia i wyrównuje linię włosów i krawędzie między wizytami u fryzjera. Ten roślinny wosk jest wodoodporny, odporny na rozmazywanie i nie zejdzie podczas normalnej sesji na siłowni. 

$24 at CaliHndsme.com 

Najlepsza Odżywka Do Brody

Scotch Porter Spray Do Pielęgnacji Brody I Włosów

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20conditioner20scotch20porter20beard2020hair20conditioning20spray.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Zmiękcz nawet najostrzejszą brodę dzięki tej wypełnionej mocą, nieważkiej, odżywczej formule zawierającej osiem super-nawilżających olejów, w tym argan, marula, awokado, kokos i kukui. To świetny dodatek, gdy chcesz tylko dodać trochę nawilżenia w ciągu dnia lub dni, w których nie bierzesz prysznica. 

14,97 zł ScotchPorter.com 


Grooming Awards Składnik Słowniczek


Jest tam wiele informacji, więc poprosiliśmy chemika kosmetycznego Davida Petrillo, aby pomógł nam zbadać niektóre z najczęściej omawianych składników do pielęgnacji skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, co znajduje się w Twoim ulubionym produkcie.

Aloes: Znany ze swoich właściwości leczniczych, takich jak gojenie się oparzeń i ran, ponieważ zawiera setki aktywnych składników. Aloes jest soczystym (kserofitem), roślinami przyzwyczajonymi do życia w bardzo suchych i trudnych warunkach przy minimalnej ilości wody, więc naturalnie zatrzymują i przechowują znaczną ilość wody w tkankach. Dodatkowo zawiera składniki fito o właściwościach biologicznych, które mogą promować zdrowszą skórę. Roślina aloesu poprawia nawilżenie skóry i stymuluje proliferację komórek, zapewniając jednocześnie mieszankę naturalnych witamin, przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych, aby koić, naprawiać i odżywiać skórę. 

Gliceryna: To naśladuje naturalne właściwości nawilżające skóry i działa na pobieranie wody do skóry, co pomaga nawilżyć i wzmocnić barierę nawilżającą skóry. Pomagając złagodzić suchość i zapobiec utracie nawilżenia, gliceryna jest ważna, aby wykorzystać jej potencjał, aby utrzymać skórę młodszą, gładszą i bardziej elastyczną.

Retinol: Pochodna witaminy A o właściwościach wzmacniających kolagen i redukujących zmarszczki. Witamina A przenika do zewnętrznych keratynocytów (komórki naskórka, która wytwarza keratynę) naskórka, powodując reakcję usunięcia martwych powierzchownych komórek siedzących na powierzchni, zwiększa przepływ krwi w skórze, prowadząc do replikacji nowych komórek i organizacji w skórze właściwej. Retinoidy okazały się również skuteczne w pomaganiu w przebarwieniach, takich jak pigmentacja i blizny, a także zmniejszaniu drobnych linii i poprawianiu tekstury skóry. Dodatkowo wykazano, że witamina A poprawia elastyczność skóry i spowalnia rozpad kolagenu. Jeśli używasz silniejszych złuszczaczy, musisz przerwać je przed użyciem retinolu, ponieważ może to znacznie zwiększyć wrażliwość skóry. 

Niacynamid: Jest to jedna z dwóch głównych form witaminy B3, która została wykorzystana do rozwiązania wielu problemów skórnych, takich jak trądzik różowaty, trądzik, zmarszczki i przebarwienia. Wykazano, że przyczynia się do zdrowszej warstwy lipidowej, która zwiększa retencję wilgoci. Działa kojąco i przeciwzapalnie, a także wzmacnia wiązania komórkowe w obrębie skóry. Pomaga to zapobiegać wypryskom, wygładzić wygląd skóry i zwiększyć jej blask.

Kwas Jabłkowy: Kwas alfa-hydroksy występujący naturalnie w wielu niedojrzałych owocach i warzywach, wspomaga odnowę komórek, zwalcza zmarszczki podczas złuszczania i nawilża. Wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza oznaki plam starczych i piegów, napina pory i może zmniejszyć wygląd melasmy i trądziku różowatego. Malic ma również możliwość regulacji pH lub równowagi kwasowo-zasadowej produktów. Produkty działają najlepiej, gdy mają określone pH, a dodatek kwasu jabłkowego znacznie ułatwia dostosowanie produktu do optymalnego pH. 

Kwas Salicylowy: Jest to kwas beta-hydroksylowy i wybitny głęboko oczyszczający najczęściej stosowany w leczeniu trądziku zaskórnikowego lub nie-zapalnego. Trądzik powstaje w wyniku nadmiernego wydzielania olejków z gruczołów łojowych w połączeniu z martwymi komórkami skóry (korneocytami), które blokują mieszek włosowy. Wydzieliny te gromadzą się pod zablokowanymi porami, tworząc idealne środowisko dla bakterii. Większy rozmiar cząsteczkowy salicylowy pozwala na generowanie mniej podrażnień niż alfa-hydroksykwasy (takie jak kwas glikolowy, kwas mlekowy itp.), dzięki czemu struktura dłużej przylega do powierzchni, co skutkuje skuteczniejszym oczyszczaniem porów. Salicylic niszczy również bakterie znajdujące się pod powierzchnią, pomagając odblokować pory poprzez złuszczanie, tworząc lepsze kanały oddechowe dla skóry.

Ekstrakt Z Zielonej Herbaty: Bardziej formalnie znany jako ekstrakt z liści Camellia sinensis, zawiera katechinę (przeciwutleniacz), znaną jako epigallokatechina (EGCG), która wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Zielona herbata pomoże zmniejszyć stan zapalny skóry i odeprzeć wolne rodniki, które powodują uszkodzenia komórek i tkanek w organizmie. Właściwości przeciwbakteryjne zielonej herbaty są w stanie również zabić Propionibacterium trądzik odpowiedzialny za trądzik. 

Octan Tokoferolu: Jako forma witaminy E, jest silnym przeciwutleniaczem i składnikiem odżywczym występującym w wielu produktach do pielęgnacji skóry dzięki swojej zdolności do walki z wolnymi rodnikami i szkodami środowiskowymi. Witamina E leczy zmarszczki, zwiększając produkcję kolagenu, tkanki, która utrzymuje elastyczność skóry. Przyspiesza również wzrost i regenerację komórek, jednocześnie nawilżając i wygładzając zewnętrzną powierzchnię skóry. 

Masło Shea: Jako środek zmiękczający i okluzyjny, mają większe rozmiary cząsteczkowe, więc nie wnikają bardzo dobrze w skórę, co pozwala im zachować poziom powierzchni i stworzyć warstwę ochronną, która zapobiega parowaniu wody. 

Kwas Hialuronowy: Naturalnie występujący cukier, który odgrywa niezwykle ważną rolę w zdrowiu, wyglądzie i funkcjonowaniu skóry. Macierz tkanki łącznej w skórze właściwej składa się z kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy (HA) zwiększa wchłanianie i utrzymuje wodę w macierzy zewnątrzkomórkowej, promując nawilżenie, zwiększoną objętość i gęstość. HA zawiera ponad 1000 mL wody na gram, co jest kluczowym czynnikiem w jego zdolności do zatrzymywania wody, dostarczania nawilżenia i zdrowego transportu niezbędnych składników odżywczych do żywych komórek. Ponieważ hialuron wnika w skórę właściwą, pomaga zwiększyć elastyczność, tworząc ochronną oddychającą warstwę na skórze, która blokuje wilgoć, promując bardziej młodzieńczy wygląd skóry.

Witamina C: Jest to silny przeciwutleniacz i niezbędny dla zdrowej skóry. Niektóre badania sugerują, że witamina C może zapobiegać i leczyć fotouszkodzenia wywołane promieniowaniem UV. Starzenie się powoduje spadek naturalnej zawartości witaminy C w naskórku i skórze właściwej, dlatego ważne jest, aby uzupełnić ją jako witaminę C, ponieważ pomaga tonować, rewitalizować i zwiększać nawilżenie. Ponadto służy jako inhibitor tyrozynazy, dzięki czemu pomaga zmniejszyć produkcję melaniny i zachęcać do rozjaśniania lub rozjaśniania skóry. Ponadto wykazano, że pomaga w naturalnym procesie regeneracji skóry i przyspiesza regenerację, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. 

Olej Arganowy: Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i witamin A, E i F, niezbędnych kwasów tłuszczowych, w tym Omega 6 i Omega 9. Często określane jako “płynne złoto” jest produkowane z ziaren starożytnego marokańskiego drzewa arganowego. Zawiera również skwalen, olejki fenolowe i związki fitosterolu, które wspierają zdrową skórę. Olej ten jest uważany za “pożywienie” dla skóry ze względu na swoje właściwości lecznicze, nawilżające, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe

Kwas Mlekowy: AHA, które jest najlepsze do radzenia sobie z problemami pigmentacji. Jest to również silny środek utrzymujący wilgoć, który przyciąga wilgoć do skóry i poprawia ogólne nawilżenie i wchłanianie innych produktów do stosowania miejscowego. Otrzymywany z mleka, kwas mlekowy jest łagodniejszym środkiem złuszczającym stosowanym do wyrównania i rozjaśnienia kolorytu skóry oraz poprawy ogólnej tekstury skóry.

Kwas Glikolowy: Jest to głęboko penetrujący kwas najlepszy do odnowy komórkowej i stymulacji kolagenu. Jest to najmniejszy z kwasów AHAs, który pozwala mu łatwiej przechodzić przez skórę niż inne kwasy i zwalczać głębsze problemy. Pomaga poprawić ton, teksturę i gładkość poprzez zwiększenie kolagenu i elastyny. 

Ceramidy: Część rodziny lipidów, wraz z kwasami tłuszczowymi i cholesterolem, tworzą dwuwarstwę lipidową, która utrzymuje nasze komórki skóry razem. Ceramidy są również ważne, ponieważ utrzymują funkcję warstwy rogowej, a badania sugerują, że istnieje ważny związek między chropowatością warg a specyficznymi ceramidami,ponieważ wpływa na poziom warstwy rogowej. Opakowanie produktu zazwyczaj informuje o obecności składników ceramicznych. 

Olej Z Awokado: Może być jednym, aby spróbować, ponieważ może delikatnie penetrować warstwy skóry, aby nawilżyć, a także służyć jako warstwa ochronna, aby zablokować wilgoć. Oprócz zdolności do nawilżania, zawiera przeciwutleniacze, które mają właściwości zapalne i lecznicze.

Tlenek Cynku: To jest mineralny krem przeciwsłoneczny. Mineralne filtry przeciwsłoneczne wydają się być bezpieczniejsze, ponieważ nie wchłaniają się w skórę i odbijają promienie UV, tworząc barierę ochronną na skórze. Ponieważ składniki aktywne w większości chemicznych filtrów przeciwsłonecznych są wchłaniane przez skórę, aby przekształcić promienie w ciepło, mogą powodować stany zapalne, podrażnienia, możliwe reakcje skórne i dyskomfort dla bardziej wrażliwych typów skóry. Badania wykazały, że filtry przeciwsłoneczne opracowane z tlenkiem cynku “non-nano” są bezpieczniejsze dla RAF niż te z tlenkiem cynku nano. Non-nano oznacza wielkość cząstek musi być powyżej nanometrów 100 wielkości tak, aby nie być spożywane przez koral. Zawsze sprawdzaj etykiety i składniki pod kątem zawartości tlenku cynku w kremie przeciwsłonecznym. Tlenek cynku jest nadal lepszą opcją niż oksybenzon ze względu na uszkodzenia, które powoduje na rafach koralowych, ale non-nano będzie najbezpieczniejszą opcją dla zdrowia Oceanu.

Możesz Też Kopać:

 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Włosów
 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Jamy Ustnej i skóry
 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Ciała

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts