Bezdech Senny: Co To Jest I Jak Go Leczyć

Bezdech Senny: Co To Jest I Jak Go Leczyć

Oznaki, że masz bezdech senny i nawet o tym nie wiesz

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Dużo robisz w ciągu 24 godzin. Od bycia na A-game w biurze do równoważenia finansów, znalezienie czasu na ćwiczenia i próby zdrowego odżywiania i być towarzyski z przyjaciółmi i partnerem, istnieje wiele, że pakujesz w swój codzienny styl życia. Ale podczas pobytu uwodniony, wybierając dietę bogatą w białko i wegetariańskie i trafiając na siłownię często będzie utrzymać swoją sylwetkę i endorfiny, jednym z najważniejszych nawyków do utrzymania jest uzyskanie odpowiedniego snu i odpoczynku regularnie.

Ale potrzebujemy snu, a za mało z nas GO dostaje. Szacuje się, że 50 do 70 milionów dorosłych w Stanach Zjednoczonych zmaga się z niewystarczającą ilością snu lub zaburzeniami, co oznacza, że przez większość czasu chodzisz z kacem przed snem i pijesz kawę, aby nadrobić różnicę. Jednym z najczęstszych i uleczalnych problemów ze snem jest bezdech senny. Jako główny wpływ na to, jak głęboko odpoczywasz, zaburzenie to jest ważne, aby mieć na nie oko, ponieważ może również powodować uszkodzenie mózgu i długoterminowe zdrowie.

Oto, co musisz wiedzieć o bezdech senny i jak zwrócić uwagę na objawy może być nieświadomie walczy z tym zaburzeniem:

Co to jest bezdech senny?

Słyszałeś już to określenie, ale wiesz, co to jest? Krótko mówiąc, bezdech senny jest częstym zaburzeniem, w którym osoba doświadczy krótkich przerw w oddychaniu lub płytkich oddechów podczas snu. Dyrektor Sleep To Live Institute, dr Robert D. Oexman mówi, że chociaż istnieją dwa różne rodzaje bezdechu sennego, najczęstszą formą jest ” obturacyjny bezdech senny.”Wyjaśnia, że dzieje się tak, gdy normalny oddech jest przerywany przez krótkie i powtarzające się zaprzestanie oddychania, które trwa co najmniej 10 sekund, aw niektórych skrajnych przypadkach do 90 sekund lub więcej. Chociaż możesz nie czuć się jak budzisz się podczas tych krótkich wybuchów, twoje ciało i umysł czują się w ten sposób, a to sprawi, że poczujesz się oszołomiony, gdy Twój iPhone obudzi Cię w A. M. co powoduje te przerwy w oddychaniu? “W obturacyjnym bezdechu sennym drogi oddechowe nie są utrzymywane przez mięśnie tylnej części gardła”, mówi dr Oexman.

Mniej powszechną formą bezdechu sennego jest “centralny bezdech senny” i robi to samo. Tutaj doświadczysz tych krótkich trysków podczas godzin snu, ale ten typ jest spowodowany brakiem mózgu w inicjowaniu oddychania. Jako bardziej dotkliwy rodzaj bezdechu sennego, ten typ faktycznie odcina tlen do mózgu, co może być niebezpieczne, jeśli nieleczone.

Jak często występuje bezdech senny?

Przepraszam. Mężczyźni są dwa razy bardziej narażone na bezdech senny niż kobiety. Chociaż liczby są dość małe-tylko około 4 procent mężczyzn i 2 procent kobiet, a około 50 procent tych, którzy mają osa (obturacyjny bezdech senny) mają nadwagę. A im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że rozwiniesz to zaburzenie. “Ponieważ testosteron zmniejsza się u mężczyzn, powodując zmniejszenie masy mięśniowej, częstość występowania OSA wzrasta”, wyjaśnia dr Oexman. “Budowa twarzy może zwiększać ryzyko wystąpienia OSA, jeśli zwęża otwory dróg oddechowych.  Stosowanie alkoholu może nasilać objawy bezdechu sennego.”

Jaka pozycja snu jest najbardziej prawdopodobne, aby spowodować bezdech senny?

Chociaż mogłeś dorosnąć jako śpiący bocznie, możesz przejść do żołądka w college ‘ u, a teraz, gdy zbliżasz się do trzydziestki i później, możesz znaleźć komfort na plecach. To normalne, że preferowane pozycje snu zmieniają się przez całe życie, ale dr Oexman zauważa, że jeśli często śpisz na plecach, możesz zwiększać ryzyko wystąpienia objawów bezdechu sennego. “Ludzie często będą mieli więcej wydarzeń OSA w pozycji leżącej na plecach”, wyjaśnia. “W pozycji leżącej język i inne tkanki miękkie w tylnej części gardła opadają do tyłu i utrudniają drogi oddechowe.”

Jakie są objawy bezdechu sennego?

Podobnie jak w przypadku każdej choroby lub stanu, objawy mogą wystąpić z bezdechem sennym będzie się różnić w zależności od wyboru stylu życia, wieku i wielu innych czynników. Istnieje kilka wspólnych kluczowych wskaźników, które mogą dać ci skłonność do nocnych nawyków. Oto, co mówi dr Oexman, aby wypatrywać:

Nie możesz spać.

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że ci, którzy cierpią z bezdechem sennym może nie być pierwszym podnieść rękę, aby powiedzieć, że mają problemy ze snem. W rzeczywistości, Dr. Oexman mówi Często tych, u których zdiagnozowano bezdech senny zwykle powiedzieć, że zasypiają w kropli grosza, stojąc lub w zasadzie wszędzie, ale nie mogą spać przez noc. “Nie zdają sobie sprawy z tego, że nie dostają odpowiedniego snu, gdy próbują spać” – mówi. “Wielu pacjentów może budzić się kilkaset razy w nocy i nie pamiętać żadnego z przebudzeń.”

Czujesz się zmęczony w ciągu dnia.

Jedną z największych wad bezdechu sennego jest obniżona jakość snu. Nawet jeśli nigdy nie musisz liczyć tych owiec, aby poczuć, że Twoje oczy stają się ciężkie, ponieważ budzisz się kilka razy w nocy, nie osiągasz najlepszej części swojego cyklu snu — REM — gdzie będziesz czerpać największe korzyści z odpoczynku. Dr oexman opisuje pacjentów z bezdechem sennym jako uczucie zmęczenia w ciągu dnia i że walczą, aby utrzymać skupienie poprzez swoje codzienne zadania, spotkania i wydajność.

Twój partner narzeka.

Nawet jeśli uważasz, że to trochę irytujące, że twoja dziewczyna zajmuje większość łóżka, mimo że jest połowę twojego rozmiaru, możesz poprosić ją o krytykę higieny snu. Dlaczego? Zazwyczaj to twój partner przed snem będzie informował o Twoim niepokoju, ruchu i zmianach w oddychaniu podczas snu. Ponieważ jest obok ciebie i słyszy sposób, w jaki wdychasz i wydech, może zauważyć, że brzmisz jakbyś “wstrzymywał” oddech i uwalniał go przez cały wieczór. Jest to ważna uwaga, aby zwrócić się do lekarza, ponieważ może dać ci wskazówkę w potencjalnej diagnozie zaburzeń snu.

Jakie są zagrożenia związane z bezdechem sennym?

Chociaż efektem ubocznym, który odczujesz najbardziej z bezdechu sennego, jest senność i drażliwość, Dr Oexman mówi, że długotrwała, nieleczona OSA może być szkodliwa dla Twojego zdrowia i stanowić całkiem poważne zagrożenie dla zdrowia. Oto najczęstsze zagrożenia:

Choroby serca i zawały serca

Ci, którzy nie podejmują środków w celu leczenia bezdechu sennego, zwiększą ryzyko chorób serca i zawałów serca, według dr Oexman. Podczas wielokrotnego wstrzymywania oddychania przez całą noc, stężenie tlenu we krwi spada. Wraz z nasileniem bezdechu sennego zwiększa się skłonność do snu, co zwiększa również czas, w którym śpisz, nie oddychając. “Im dłużej nie oddychasz, tym niższy poziom tlenu w kropli krwi. Niski poziom tlenu powoduje stres w sercu, co może zwiększyć ryzyko zawału serca”, wyjaśnia. “Ponadto Siła otwierania dróg oddechowych wraz z niskim poziomem tlenu powoduje dodatkowe obciążenie serca.”

Uderzenia

Innym poważnym ryzykiem nieleczonego bezdechu sennego są udary. Głównie ze względu na przepływ krwi i zwiększone ciśnienie, jest to ważne niebezpieczeństwo, którego należy unikać. “OSA zmniejsza ilość i jakość snu, co jest związane ze zwiększonym poziomem stanu zapalnego w organizmie”, mówi dr Oexman. “To zapalenie wraz z wysokim ciśnieniem krwi i wysokim poziomem cholesterolu może zwiększyć ryzyko udarów mózgu. Ponadto, ilość ciśnienia klatki piersiowej wymagane do otwarcia dróg oddechowych skoki ciśnienia krwi.”

Brak Koncentracji

Może nie tak poważne, jak atak serca lub udar mózgu, bezdech senny wpłynie na koncentrację. Ponieważ nigdy nie osiągasz prawdziwego, korzystnego odpoczynku, ci, którzy cierpią na bezdech senny, zwiększają ryzyko wypadków i mogą nie wykonywać swojej pracy w najwyższym potencjale. “Z powodu braku snu zmniejsza się koncentracja, zmniejsza się zdolność koncentracji na zadaniach, zmniejsza się czas reakcji, a zdolność do utrzymywania czuwania nawet podczas wykonywania zadań, takich jak prowadzenie samochodu, zmniejsza się”, mówi dr Oexman.

Jak leczyć bezdech senny?

Jeśli czujesz, że możesz cierpieć na objawy OSA, jak najszybciej umów się na wizytę z lekarzem ogólnym lub specjalistą od snu. Istnieje wiele sposobów leczenia tego stanu, ale odnotowanie najwcześniejszych objawów jest najlepszym sposobem na prowadzenie zdrowej, spokojnej rutyny nocnej:

Dodatnie Ciśnienie w drogach oddechowych (PAP)

Dr Oexman mówi, że leczenie OSA jest dopasowywane do maszyny PAP. Choć możesz poczuć się jak strażak lub prosto z Pogromcy Duchów, ta maska jest skuteczna w regulacji oddychania podczas snu. “PAP nakłada się za pomocą maski, która mieści się na nosie, wewnątrz nosa lub na nos i usta. Mała maszyna, która znajduje się obok łóżka, dostarcza niewielką ilość ciśnienia przez wąż do maski”, mówi. “Ciśnienie powietrza zapobiega zapadaniu się dróg oddechowych w tylnej części gardła. Leczenie to jest bardzo skuteczne w leczeniu OSA, ale nie jest tolerowane przez wszystkich pacjentów stosujących tę terapię.”

Ochraniacze na usta

Jeśli cierpisz na najczęstszą formę bezdechu sennego, gdzie gardło powoduje problemy w rytmie oddychania, ochraniacz na usta może być pozytywnym, skutecznym rozwiązaniem. “Ochraniacze na zęby noszone w nocy mogą delikatnie pociągnąć dolną szczękę do przodu, co zwiększa ilość miejsca w tylnej części gardła. Leczenie to skutecznie powstrzymuje chrapanie i może być alternatywnym leczeniem u pacjentów z łagodnym do umiarkowanego bezdechem sennym, którzy nie tolerują terapii PAP”, mówi dr Oexman.

Chirurgia

W zależności od nasilenia bezdechu sennego, może być w stanie mieć zabieg laserowy, który usuwa tkanki miękkie w tylnej części gardła lub czyni je bardziej jędrne, więc nie blokują dróg oddechowych.

Najlepsze Produkty, Które Pomogą W Bezdechu Sennego

Respironics DreamWear Gel Pillow Maska CPAP

Konstrukcja DreamWear ma na celu zwiększenie przepływu powietrza dzięki miękkiej silikonowej ramie, która jest wystarczająco wygodna, aby umożliwić dowolną pozycję spania, niezależnie od tego, czy jesteś śpiącym na boku, plecach lub brzuchu, oraz zabezpieczeniu nakrycia głowy, które utrzymuje maskę na miejscu. Większość masek zabezpiecza umieszczenie z rurką z przodu, ta posiada rurkę z górnej części głowy, która pozwala na noszenie okularów, oglądanie telewizji i swobodne poruszanie się.
109.00 zł TheCPACShop.com

J & S Dental Lab Custom Mouth Guard

Jeśli zamierzasz wypróbować ochraniacz na zęby, Chroń dolne zęby. Pociągnięcie dolnej szczęki do przodu może stworzyć więcej miejsca w tylnej części gardła, co może ułatwić oddychanie. Pomoże to również zminimalizować chrapanie i może chronić zęby, jeśli również szlifowanie w nocy. Są to zatwierdzone przez FDA, konfigurowalne, bez lateksu i zatwierdzone przez dentystów pod względem jakości. 
119,99 zł Amazon.com

sen powietrzny / chrapanie 

Musisz zaatakować problem z głową, a ta bezpłatna pomoc, która dyskretnie dopasowuje się do nosa, twierdzi, że zwiększa przepływ powietrza o 38 procent poprzez delikatne otwieranie przewodów nosowych. Otwarty przepływ powietrza nie tylko zachęci do lepszej jakości oddychania, ale pomoże również zmniejszyć chrapanie spowodowane zwężeniem nosa. 
14,99 zł Walgreens.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts