Braliśmy udział w badaniu genetycznym 23andMe i Ty też powinieneś

Braliśmy udział w badaniu genetycznym 23andMe i Ty też powinieneś

Mamy dwóch redaktorów do wypróbowania testu genetycznego 23andMe-oto, co się stało

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Badania genetyczne to coś, co kiedyś było dostępne tylko w niezbędnych sytuacjach medycznych lub zarezerwowane dla podejrzanych testów na ojcostwo. Ostatnio jednak został on udostępniony ogółowi społeczeństwa, aby zaspokoić naszą ciekawość.

Adoptowane dzieci, osoby z niewyraźnym rodowodem historycznym i hipochondrycy mogą teraz znaleźć odpowiedzi na brakujące informacje. 23andMe jest jednym z wiodących produktów do badań genetycznych na rynku. Są w stanie analizować genetyczny makijaż, zagrożenia dla zdrowia, cechy charakteru, a nawet to, jaki procent jesteś Neandertalczykiem, wszystko z fiolki śliny, wysłanej pocztą.

Dwóch naszych redaktorów było ciekawych, aby dowiedzieć się więcej o produkcie, a także o sobie — i zostało przetestowanych. Tutaj dzielą się swoimi wynikami.


Dla kogo to


Najlepsze Dla: 23andMe jest najbardziej korzystne dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o ich dziedzictwie rodzinnym i genetyce, ponieważ brakuje im całego obrazu. Mogą to być adoptowani ludzie, którzy mogą zwrócić się do badań genetycznych, aby pomóc znaleźć biologicznych członków rodziny, lub może to być spowodowane tym, że dokumenty i powiązania rodzinne zostały utracone w czasie. 23andMe jest również przydatna parom w celu określenia potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, które mogą przenieść na swoje dzieci, zwłaszcza jeśli oboje stwierdzą, że są nosicielami tej samej choroby.


Dlaczego To Kochamy


To ekscytujące, aby dowiedzieć się więcej o swoim makijażu biologicznym i nerwowe krakingu, aby dowiedzieć się, jakie problemy zdrowotne mogą być zagrożone. W sieci krążą opowieści o adoptowanych dzieciach, które odnajdują swoich biologicznych rodziców, lub o ludziach, którzy dorastali z nieobecnym rodzicem, odkrywając utraconą połowę swojej tożsamości. 23andMe może pomóc osobie lepiej zrozumieć jej pochodzenie i rodzinę, a także pomóc ci zrozumieć choroby, nietolerancje lub zabawne fakty biologiczne (takie jak twój procent DNA neandertalczyka), na które należy zwrócić uwagę.


Hands On


Poprosiliśmy dwóch naszych najbardziej ciekawskich redaktorów o wysłanie fiolek ze śliną do 23andMe. Oto, co mieli do powiedzenia.


Tester # 1: Robyn,Specjalista ds. marketingu handlowego
Pochodzę z raczej nijakiego środowiska, o którym powiedziano mi, że sprowadza się do około 50% Brytyjczyków, 25% Szkotów i 25% Irlandczyków. Niewiele wiem o irlandzkiej stronie mojej rodziny, ponieważ Irlandczycy pochodzą od mojej babki ze strony ojca, która zmarła w wieku 27 lat, kiedy mój ojciec miał zaledwie 7 lat. Po fakcie nie było zbyt wielu kontaktów z tą stroną rodziny. Miałem nadzieję dowiedzieć się więcej o tym, skąd pochodzi ten Irlandczyk i czy moja babcia jest w pełni Irlandką. Niestety, 23andMe łączy Brytyjczyków, Szkotów i Irlandczyków (ku przerażeniu wszystkich trzech, jestem pewien), więc jeśli była w rzeczywistości Irlandką, nie mogę tego stwierdzić po danych.

Będąc nudnym anglosaskim kundlem, miałem nadzieję znaleźć w moim genetycznym makijażu coś, co uczyni mnie bardziej egzotycznym. 23andMe rzucił mi kość, donosząc o spekulacyjnym 2,1% skandynawskim. Niewiele, ale to coś.

Jedną z godnych uwagi rzeczy, która prawie dała mi atak serca, było otwarcie sekcji ryzyka dla zdrowia, 23andMe sprawia, że zgadzasz się na wiele razy, że jesteś gotów zobaczyć wyniki trzech poważniejszych chorób, które testują: Alzheimera, raka i Parkinsona. dało to wrażenie, że byłem na zwiększone ryzyko dla wszystkich z nich, gdy w rzeczywistości, chcą tylko uzyskać dodatkowe potwierdzenie, że zgadzasz się spojrzeć na dane.

Ku mojej uciesze, w rzeczywistości nie jestem na zwiększone ryzyko żadnej z chorób i problemów zdrowotnych 23andMe testów na, w tym trombofilia, która jest chorobą, która sprawia, że krew bardziej narażone na krzepnięcie. Mam irracjonalny strach przed skrzepami krwi od kontroli urodzeń tak długo, że to była dla mnie ulga. To był dla mnie najlepszy wybór testów genetycznych.


Tester # 2: Sean, redaktor newslettera
Dorastanie było wiele historii pochodzących ze strony Mojej Mamy o tym, kim był mój pradziadek — był byłym dżokejem poganiaczem i właścicielem ziemi, który uciekł z Ohio, gdy miał 12 lat(po nieudanej jeszcze wcześniejszej próbie o 10, gdzie najwyraźniej pociąg, który skoczył, był po prostu przetasowywany wokół lokalnego lay-by). Wiarygodne, prawda? Udało nam się znaleźć jego dokumentów naturalizacji kilka lat temu, które potwierdziły, że uciekł, gdy był młodszy i że nazwisko poszedł przez był w rzeczywistości jego nazwisko urodzenia, ale w większości zawsze wydawał się bardziej mit niż człowiek. Więc dowiedzenie się więcej o jego własnej historii, było czymś, co zawsze mnie interesowało. I właśnie tam, pierwszą rzeczą, którą widzę po otwarciu mojego profilu 23andMe, jest to, że mam 11,6% aszkenazyjskich przodków(dlaczego, Witaj pradziadku!).

Wraz z tym potwierdzeniem, jest trochę poniżej 1% DNA związanego z” szeroko azjatyckim i rdzennym Amerykaninem”. Niestety dane 23andMe nie idą głębiej, ale biorąc pod uwagę wielopokoleniowe dziedzictwo mojej rodziny związane z Ameryką Północną, zakładam, że ta ostatnia jest z pewnością bardziej uzasadnioną możliwością.

Poza rubbernecking co moi pra-pra-pra – (etcs) dziadkowie byli do-i z kim – było wiele danych, które pomogły również umieścić kilka obaw potencjalnych predyspozycji genetycznych, choroby mądry, na luzie. Od samego początku odetchnąłem z ulgą, że nie mam kombinacji wariantów genów związanych z wyższym ryzykiem choroby Alzheimera. w liceum obserwowałem, jak dziadek powoli znika po zdiagnozowaniu go, więc był to uzasadniony strach. Jestem jednak (wiele do mojego zmartwienia) najwyraźniej oznaczone za bycie na wyższe ryzyko choroby autoimmunologicznej trzewnej. Ale chleb i ja dobrze się dogadujemy, więc oprę się na “prawdopodobnej” części ich ustaleń, a nie na “wyższych szansach na rozwój celiakii”.

Poza tym, że jestem na miejscu z genetycznie powiązanymi cechami (tak, mam w rzeczywistości “lekko zwinięte włosy, niebieskie oczy, Moja morfologia piersi nie ma zastosowania, i czuję różnicę w moich sikach po zjedzeniu szparagów”), udało mi się również znaleźć kilku wciąż żyjących kuzynów, którzy najwyraźniej zanurzyli swój palec w puli wiedzy genetycznej, która jest 23andMe. Większość z nich jest dość odległa, ale jest drugi kuzyn, o którym nigdy nie słyszałem ze strony ojca.

Po popytaniu, dostałem potwierdzenie, że są prawowitym krewnym, który mieszka na Kanadyjskich preriach. Więc poza zgnieceniem kilku lęków i udowodnieniem, że moja babcia nie była pełna tego o swoim ojcu, otworzyło to nową linię dialogu z nigdy wcześniej nie zbadaną gałęzią mojego drzewa genealogicznego. Więc w sumie, nie aż tak źle.


Wady


23andMe jest ograniczony w genach i wariantach jego testu, aby wnioskować o zagrożeniach dla zdrowia. Podczas gdy 23andMe może wykluczyć ryzyko związane z niektórymi genami i wariantami, nie testuje wszystkich wariantów, które są związane z daną chorobą. Jest również ograniczona w ilości zagrożeń dla zdrowia, które testuje. Niektóre z “cech” 23andMe testy i raporty na koniec są nieprawidłowe lub mają sprzeczne wyniki. Na przykład, osoba o blondynce z 10% szansą na blond włosy lub osoba z nietolerancją laktozy jest “prawdopodobnie tolerancyjna”. Wyniki te nie są wymienione jako 100% pewności, ale są wymienione jako bardzo pewne. Niektóre z cech o niższym poziomie ufności biorą informacje z wielu badań, które mają przeciwne wyniki. Na przykład, dana osoba może mieć genotyp, który korelował z wyższym BMI w jednym badaniu i niższym BMI w innym.

W kompozycji przodków możesz wybrać różne poziomy zaufania: spekulatywny, standardowy i konserwatywny. Jeśli pochodzisz z raczej mdłego pochodzenia genetycznego, konserwatywne dane nie powiedzą ci nic ciekawego o twoich genach. Na przykład ktoś, kto jest w dużej mierze Brytyjczykiem, Irlandczykiem i Szkotem, zostanie podzielony na jedną sekcję dla wszystkich trzech. Mniejsze porcje genów, które są spekulowane, że pochodzą z innego miejsca, nie będą zgłaszane. Można to znaleźć w danych spekulacyjnych, chociaż dokładność spekulatywna wynosi tylko 51%, podczas gdy Konserwatywna wynosi 90%.

Moglibyśmy napisać cały artykuł o kontrowersyjnej własności, sprzedaży i zysku danych osobowych, ale nie zrobimy tego. powiedzmy, że powinieneś zrobić swoje badania przed przystąpieniem do testu, jeśli jest to twój problem.


Gdzie Kupić


  • 23andMe jest dostępny pod adresem 23andMe.com za $99.99.

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts