Chyba mam Romans emocjonalny.

Chyba mam Romans emocjonalny.

Emocjonalny Romans, Wyjaśnione

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Jestem teraz w dziwnej sytuacji. Jestem w związku z moją dziewczyną od dwóch i pół roku, ale ostatnio czuję, że ją zdradzam. Nie zdrada seksualna, ale emocjonalna. Moja przyjaciółka ostatnio zaczęła ze mną częściej rozmawiać, a my wciąż prowadzimy długie, zaangażowane rozmowy o naszych relacjach — i tym, jak niezadowoleni jesteśmy z naszego życia seksualnego. Odkryliśmy, że mamy kilka takich samych załamań, a teraz myślę o niej nie tylko seksualnie, ale także romantycznie. Za każdym razem, gdy dostaję od niej wiadomość, przyspiesza mi to trochę bicie serca, ale czuję się szalenie winny z tego powodu. Co mam zrobić?

– Emocjonalnie Przywiązany Alan

Odpowiedź

Alan,

Twoje pytania ujawniają trudną sytuację, w której znajduje się wiele osób w związkach. Mianowicie, że oszukiwanie w związku jest bardziej złożonym pojęciem niż po prostu uprawianie seksu z inną osobą. Z pewnością możesz działać w taki sposób, że nie przekraczasz wyraźnie żadnych granic — bez seksu, bez seksu, bez całowania, bez sugestywnych autoportretów — ale nadal wychodzisz z tego świadomy, że to, co robisz, jest niewłaściwe.

Powiązane: Microcheating i inne terminy slangu Randki Online wyjaśnione

Pod koniec dnia oszukiwanie sprowadza się do tego: czy przekraczasz granice, na które ty i twój partner się zgodziliście? Możesz oszukiwać w otwartym związku, uprawiając seks z niewłaściwą osobą lub w niewłaściwych okolicznościach; możesz oszukiwać w monogamicznym związku, przywiązując się emocjonalnie do kogoś, nigdy nie będąc w tym samym kraju, co oni.

Nie wdajesz się w szczegóły w liście na temat granic twojego związku, więc zadałem ci Pytanie: Czy twoja dziewczyna byłaby wściekła, gdyby przeczytała Twoje transkrypcje z czatu, albo twój list do mnie, albo powiedziałeś jej o swoich romantycznych fantazjach? A może by się śmiała?

Opierając się na dostępnych mi szczegółach, a także na podstawowym zrozumieniu tej małej rzeczy, którą nazywamy “zazdrością”, zgaduję, że nie byłaby zachwycona. Bardziej niż to, jaka byłaby jej rzeczywista reakcja, Twoje martwienie się o to prawie sprawia, że jest to fait accompli. To znaczy, że się martwisz, bo wiesz, że to co robisz jest złe.

Tak, oszukujesz. Być może nie spałeś ze swoją przyjaciółką, a może nawet nie przytuliłeś jej zbyt mocno, ale pragnienie jest tam.t Cię pochłania. Ci, którzy nie oszukują, nie są pochłonięci pożądaniem; oni nie żyją swoim życiem i cieszą się sobą.

Drugą, być może ważniejszą częścią tej całej zagadki, w którą jesteś uwięziony, jest ta, w którą ledwo się wplątałeś w swój list. Mianowicie, stan twojego rzeczywistego związku.

Niezależnie od tego, co dzieje się między tobą a twoim przyjacielem, musisz przyznać, co dzieje się między tobą a twoim partnerem. Znaczenie, romanse, emocjonalne czy inne, nie pojawiają się znikąd. Pojawiają się, gdy nie jesteś szczęśliwy w związku. W tym przypadku jest to trochę łatwiejsze — sam to wiesz, ponieważ rozmawiasz o tym z przyjacielem przy każdej okazji.

Powiązane: Oto jak oszukać swój związek 

Stawiam hipotezę, że przywiązanie, które czujesz do swojej przyjaciółki, jest mniej związane z nią, a bardziej z Twoją szczególną sytuacją. Czulibyście to samo, gdybyście byli sami? A gdybyś była szczęśliwa w swoich związkach?

Nie mogę ci powiedzieć, czy twój obecny związek jest stracony, ale mogę ci powiedzieć, że zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki lub decyzje dotyczące swojego przyjaciela, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyjaśnić, dlaczego nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego partnera.

To może oznaczać wersję tych łatwych, zalotnych, zabawnych rozmów, które prowadziłeś ze swoim przyjacielem, ale ze swoją dziewczyną. To może oznaczać, że usiądziesz z nią i zaczniesz mówić o tym, że nie jesteś szczęśliwy, i że coś musi się stać, jeśli będziecie pracować.

To straszne! Każda osoba byłaby przerażona taką rozmową. Dlatego, z tego co wiem, jeszcze go nie miałeś. Możliwość, że związek nie wyjdzie z tego, że wszystko się wokół ciebie rozpada, jest przerażająca.

Rujnowanie relacji od środka poprzez wspieranie emocjonalnego i seksualnego związku z kimś innym jest naprawdę złym posunięciem, które wybuchnie tylko w twarz w dół drogi. Bądź odważny i postępuj uczciwie.

Jest możliwe, że stawiając czoła problemowi lub problemom w waszym związku, będziecie w stanie je przezwyciężyć. Możesz zakochać się w swojej dziewczynie na nowo, a za kilka miesięcy to wszystko będzie jak zły sen.

Powiązane: Oto, co musisz wiedzieć o terapii par

Możliwe jest również, że prowadzi to do końca związku. Nie dowiesz się, dopóki nie wykonasz ruchu. Ale niezależnie od tego, oszustwo nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem – czy to seksualne, czy emocjonalne.

Możesz Też Kopać:

  • Zakochałam się w dwóch osobach-co robić?
  • 6 różnych poziomów oszukiwania, wyjaśnione
  • Myślę, że moja dziewczyna mnie zdradza
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts