Co Naprawdę Chce, Żebyś Napisał

Mężczyzna smsuje przez telefon

Co Naprawdę Chce, Żebyś Napisał

Jeśli masz problemy z pisaniem do niej, przeczytaj to

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon, co powiedzieć-i co nie powiedzieć-i dlaczego, więc można mieć te trudne dyskusje bez ich przekształcania się w pełnowymiarowe walki.

SMS może być zniechęcająca perspektywa nawet najbardziej doświadczonych dater. Jak przekazać to, co masz na myśli bez kontekstu tonalnego? Czego oczekuje od ciebie od odpowiedzi na jej trzy akapitowy tekst? Czy kiedykolwiek można wysyłać jednowyrazowy SMS, czy to jest obraźliwe? Nie ma twardych i szybkich zasad, ale tutaj przedstawiamy kilka nakazów i zakazów (a także przykłady dobrych/złych SMS-ów), które powinny cię doprowadzić do końca, bez względu na to, na jakim etapie jesteś w związku.

1. Flirtowanie po raz pierwszy

Na tym etapie dopiero poznajesz drugą osobę i nie masz pojęcia, jaki jest jej styl wysyłania SMS-ów. Może nie są ciężkim SMS-em-mogą wolą rozmawiać przez telefon – ale to nie znaczy, że powinieneś wysyłać takie zwięzłe SMS-y:

Ty: Spotykamy się we wtorek?
Jej: Tak! Ósma O ‘ clock, tak? Do zobaczenia!
Ty: k

Do nowej randki lub Tindera, który nie jest zaznajomiony z Twoimi nawykami tekstowymi, ta wymiana może czuć się strasznie zimna i bezinteresowna. Może myśleć, że nie jesteś podekscytowany, aby z nią porozmawiać, dlatego najlepiej jest początkowo wysyłać więcej optymistycznych/pełnych energii SMS-ów! Proste ” k ” może oznaczać wiele rzeczy — między przyjaciółmi od dawna, to jest nieszkodliwe — ale to najlepiej unikać, gdy jesteś SMS-em potencjalnej daty. Pamiętaj, że to dobry pomysł, aby dopasować jej ton. Jeśli wysyła Ci mnóstwo entuzjastycznych, przyjaznych tekstów z uśmiechniętymi Emoji, nie odpowiadaj nagłymi lub formalnymi tekstami, które są zabójcami rozmów:

Ty: Cześć, co porabiasz?
Jej: Hej! omg mając taki gorączkowy dzień, nie mogę się doczekać, aby dostać się do łóżka i przytulić się z moim psem później : )
Ty: Ok. Pogadamy później.

Udziela informacji o swoim dniu i wskazuje, że chce kontynuować rozmowę, ale wysłałeś jej coś, co brzmi jak firmowy e-mail! Ma to efekt wiadra z lodem prosto w głowę: nie ma sposobu, aby na to odpowiedzieć. A “brzmi niesamowicie.“może przejść długą drogę w kierunku złagodzenia szorstkości twojej odpowiedzi. Pamiętaj, że zawsze chcesz, żeby czuła się dobrze z Twoją rozmową. Oto przykład zalotnego tekstu, który doskonale:

Ty: Hej, ty. Mam nadzieję, że praca nie jest dziś zbyt szalona. To zdjęcie corgi, o którym ci mówiłem, na wszelki wypadek.

Jest to wspaniały tekst, ponieważ jest to a) przemyślane zameldowanie, b) zaprasza ją do rozmowy o swoim dniu, A C) zapewnia coś, co ją rozśmieszy/uśmiech! Nie ma sposobu, aby pomylić się z tekstem tak rozważnym i zachęcającym jak ten. Lub:

Ty: Hej! Jesteśmy umówieni na następny tydzień?
Jej: Tak! Meksykańska knajpa, tak?
Ty: Nie mogę się doczekać! Ok, pogadamy za chwilę – mój przełożony ciągle pisze maile i chyba nie mogę mu powiedzieć, że jestem zajęty rozmową z ładną dziewczyną.

Rozmowy tekstowe nie muszą być misternie zaplanowane, aby pozostawić ją z pozytywnym wrażeniem! Prosty tekst, który mówi, że nie możesz się doczekać, aby ją zobaczyć, to klasyka.

2. Na początku związku

Na tym etapie znacznie wygodniej jest pisać SMS-y — nie męczysz się przez wieki, starannie tworząc każde słowo. Ale z tego powodu, łatwo jest źle odczytać jej oczekiwania, lub dostać się do zimnej wojny, ponieważ byłeś nieostrożny przez SMS! Tutaj przedstawiamy kilka typowych pułapek, których chcesz uniknąć:

Jej: Co robisz dziś wieczorem?
Ty: Jestem wykończona. Nie mogłem spać przez ostatnie kilka nocy.
Jej: Przepraszam. Może spróbujesz coś wziąć?
Ty: Tak. Ok. Pogadamy później.

Każdy jeden z tysiąca stresorów-zmartwienia w pracy, choroby, stresy rodzinne – może spowodować, że będziesz krótki w tekście! Ale jeśli jesteś z nią niecierpliwy, lub szorstki bez powodu, to z pewnością może wzbudzić urazę z jej strony. Wszystko co musisz zrobić, to zapytać ją, co u niej. Rzucanie w proste pytanie “Jestem wykończona. Jak się masz?“może zmienić świat i sprawić, że poczuje się troskliwa . Nawet gorsze od odpowiedzi curta jest Brak odpowiedzi. Rozumiemy — masz dwa pilne terminy, a potem lot do złapania – ale to nie jest dobry pomysł, aby pozostawiać SMS-y bez odpowiedzi na zbyt długo. W rzeczywistości może to być jedno z głównych źródeł konfliktów w relacjach:

Jej: Może zjemy później lody? I have a monster craving…
Jej: Halo?
Jej: Wszystko w porządku? Dlaczego nie odbierasz? Martwię się.
Jej: W porządku. Nie będę cię więcej niepokoił.

Jedną z najbardziej wykwintnych tortur współczesnego życia jest konieczność długiego oczekiwania na odpowiedź na Twój tekst. Jeśli nie odpowiesz na jej tekst, prawdopodobnie szybko się zdenerwuje i sfrustruje. Poza tym, to nieuprzejma rzecz zostawiać kogoś wiszącego bez odpowiedzi.

Nawet jeśli nie masz ochoty z nikim rozmawiać, prosty tekst “Przepraszam. Jestem trochę zawalony robotą. Ale porozmawiajmy jak tylko wszystko się uwolni“trwa tylko minutę, aby wysłać i prawdopodobnie oszczędzi jej trochę zmartwień, a Ty obie przyszłej walki. Nawet jeśli jesteś prezydentem swojego kraju, prawdopodobnie masz dwie minuty, aby poświęcić na szybką odpowiedź. Oto przykład tekstu, który może sprawić, że jej dzień:

Ty: Właśnie o tobie myślałem. Przekreśliłeś tę piekarnię, którą kochasz – może skosztuję malinowych Danishów na następny raz?

Najsłodsze teksty są najprostsze. Pytanie, Jak minął jej dzień, lub przypomnienie jej, że teraz o niej myślisz, to romantyczny gest sam w sobie. W rzeczywistości to te małe gesty są chlebem powszednim większości związków.

3. W Długotrwałym Związku

Kiedy jesteś z kimś od lat, gra tekstowa jest zupełnie inna. Do tej pory znacie swoje skróty, i jak powiedzieć, kiedy któreś z was jest wściekłe lub zdenerwowane. Nie oznacza to jednak, że konflikty nie powstaną — i że nie trzeba do nich zwracać uwagi.

To, czego chcesz uniknąć, to wysyłanie sobie długich tekstów pełnych żalów lub żądań. Kiedy zaczniesz opowiadać swoje spostrzegawcze złośliwości, zdecydowanie zobowiązujesz się do brzydkiej walki:

Jej: Możesz wziąć samochód do serwisu? Mówiłem ci już tyle razy.
Ty: Mam sto rzeczy na głowie. Dlaczego nie możesz tego zrobić? Ponadto, jeśli chcesz zrzędzić, pozwól, że przypomnę ci, że nigdy nie zarezerwowałeś Opiekunki w zeszły weekend.
Jej: To niesprawiedliwe. Nie wiem, dlaczego muszę robić wszystko. Wiesz, jak szalony jest dla mnie Ten miesiąc.
Ty: Przede wszystkim…

Unikaj wciągania się w tego rodzaju rozmowę, w której godzinami obijacie się o błoto. Jeśli z jakiegoś powodu irytuje cię tekst swojej dziewczyny, zapisz go: pamiętaj, że zawsze jest czas, aby później się wkurzyć. Nie wysyłaj szorstkich lub gniewnych SMS-ów tylko dlatego, że jesteś zirytowany w tej chwili. Wyślij jej kontrolowaną “Dobra, spróbuję się tym zająć.“i możesz o tym wspomnieć później, gdy oboje nie będziecie chcieli się nawzajem pociąć.

W tym samym duchu, nie każda rozmowa powinna być prowadzona przez tekst. Jeśli twoja dziewczyna chce omówić pewne kwestie, które ma w związku, bądź cierpliwy: nie pytaj jej, co to jest przez SMS. Nie próbuj go szybko rozwiązać, ponieważ jesteś niecierpliwy, aby rozwiązać ten problem.

Jej: Musimy porozmawiać. Nadal jestem zdenerwowany tym, co wydarzyło się podczas wakacji. Możesz wrócić wcześniej?
Ty: Rozumiem. Następnym razem pójdziemy do twojej matki, dobrze? Możemy iść dalej?

Rozmawiając przez SMS, a nie osobiście, sygnalizujesz jej, że jej obawy nie są wystarczająco ważne, aby być traktowanym poważnie. Niektóre problemy nie są na tyle drobne, aby można je było łatwo rozwiązać za pomocą tekstu, a ten rodzaj pośpiechu tylko pogłębi problem. Poczekajcie, aż będziecie w stanie spotkać się osobiście i dobrze to rozegrać.

W przeciwieństwie do tego, oto przykład tekstu, który absolutnie powinieneś wysłać, jeśli chcesz uszczęśliwić swojego partnera:

Ty: Cześć. Sprawdziłeś już dzisiaj pocztę? Ponieważ nie ma mnie w mieście, pomyślałem, że wyślę ci kartkę na pamiątkę czasu, kiedy dostaliśmy Ginger 🙂 szczęśliwej mini-rocznicy!

W długotrwałych związkach bardzo łatwo jest stracić iskrę, która kiedyś sprawiła, że byliście sobie tak wdzięczni. Jeśli chcesz utrzymać go przy życiu, jest to łatwe do zrobienia – wszystko, co musisz zrobić, to być troskliwym i świętować siebie nawzajem, gdy tylko masz szansę. Zapomnij o prezentach: tekst ma więcej niż wystarczającą moc, aby oczarować twojego partnera. Nawet a “Jak Ci minął dzień, piękna?“to wystarczy, aby ją zaskoczyć i wstrząsnąć swoim związkiem ze stanu samozadowolenia. Powodzenia i szczęśliwego smsowania!

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts