Co Się Stało, Gdy Próbowałem Przerywany Post

Co Się Stało, Gdy Próbowałem Przerywany Post

Czy Możesz Osiągnąć Zyski Podczas Postu? Próbowaliśmy Dowiedzieć Się

Powinienem zacząć mówić, że myślałem, że to będzie łatwe. Czasami – wiele razy-śniadanie jest czymś, o czym myślę rano. Jak ta rzecz, którą masz zamiar zrobić, ale nigdy się nie obejdziesz. Jak tylko mój brzuch powiadomi mnie, że umieram z głodu, jak to chwytliwe uczucie, które każe ci iść do toalety, wiem, że nadszedł czas, żebym zjadła.

Uwielbiam jedzenie. Wszystkie jedzenie. Po prostu nie buduję wokół tego swoich dni. Potem próbowałem przerywanego postu.

Post nie jest nowy. W całej historii, niezależnie od tego, czy brakowało żywności, czy z powodów religijnych, post jak zawsze był czymś, co ludzie praktykują. Jestem taki sam, ale moje powody Zwykle sprowadzają się do dezorganizacji lub tego, że jestem zbyt leniwy, aby gotować lub postanowiłem bojkotować tłuste jedzenie na wynos. Ale ogólnie, jem, kiedy jestem głodny, nawet jeśli oznacza to mlaskanie o 1 w nocy.

Ta dieta, dokładniej opisana jako wzór jedzenia, jest prosta i działa tak, jak brzmi. “Pościsz” przez jeden lub dwa dni w tygodniu lub ćwiczysz tak zwaną metodę 16:8, którą zrobiłem, jedząc wszystkie posiłki w ośmiogodzinnym oknie i wstrzymując się od reszty 16. Jeśli wykazano, że promuje zdrowe starzenie się i zmniejsza ryzyko chorób związanych z wiekiem. Ludzie, którzy próbują, jeśli często chcą obniżyć kalorie, jedząc w ograniczonym oknie lub ograniczając się do 500 lub 600 kalorii dwa dni w tygodniu.

Ograniczenie kalorii na ogół prowadzi do utraty wagi. Badania wykazały, że przerywany post powoduje również wzrost ludzkiego hormonu wzrostu i zwiększa metabolizm w krótkim okresie, co pomaga w utracie tłuszczu. Badania neurobiologa Marka Mattsona, jak również innych, sugerują, że post może również poprawić pamięć i nastrój podczas walki z chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak Parkinson i Alzheimer.

Warto? Oto, czego się nauczyłem, kiedy spróbowałem:

Będą bóle głodowe (i to jest OK)

O ile nie było katastrofy, która zmusiła nas wszystkich do podziemnych bunkrów w nieskończoność, przechodzenie 24 kolejnych godzin bez jedzenia było dla mnie wykluczone, więc kiedy podjąłem ten eksperyment, zdecydowałem się na bardziej powszechną metodę 16:8. Planowałem udać się do biura jak zwykle i zacząć jeść w porze lunchu. Od 13: 00 do 21: 00 okno wydawało się możliwe do opanowania. Najtrudniejsze byłoby nie podjadanie na kanapie w nocy.

Ponieważ jestem jednym z tych torturowanych ludzi, którzy zapominają jeść, nigdy nie myślałem, że pominięcie śniadania będzie problemem. Dopóki nie spróbowałem zrobić tego celowo. Świadomie pomijając posiłek po prostu mnie myśleć o jedzeniu więcej i że pierwszy dzień byłem wygłodniały przez 11 rano. Przed południem myślałem tylko o jedzeniu.  Głód miał wadę na brzuchu i tępy ból wkradał się do mojej głowy. Zmierzyłem to tak, że jedzenie na moim widelcu było podnoszone w kierunku moich ust w chwili, gdy zegar wybił 13: 00.

Temat: Najlepsze Sposoby Na Utratę Tłuszczu

Drugiego dnia ból głowy wciąż był w pobliżu. Szło za mną cały dzień, jak nieznośne rodzeństwo z palcem o cal od mojego ucha, śpiewając ” nie dotykam Cię.”

Są to częste działania niepożądane. Nadal czułem się nieprzygotowany do ataku. Eksperci sugerują, aby ułatwić tę praktykę, próbując kilka dni umiarkowanego postu tygodniowo przed nurkowaniem.

Getty Images

Organizacja Jest Niezbędna

Musisz mieć jedzenie przy sobie. To nie podlega negocjacjom, chyba że chcesz umrzeć z głodu.  Nauczyłam się tej lekcji w trzecim dniu po tym, jak wdychałam lunch i dwie godziny później poczułam chęć na kolejny kęs. Nie zdawałem sobie sprawy, że potrzebuję cięższego posiłku, jeśli nie pozwolę sobie po prostu jeść, gdy moje ciało naturalnie zadzwoniło do dzwonka.

Problemem z tego rodzaju zachcianek jest chęć jedzenia wszystkiego-dosłownie wszystkiego-co jest w zasięgu ręki, a po wielogodzinnym poście zaczynasz myśleć o kuflu lodów jako potencjalnie odpowiedniej nagrody za dyskomfort. Przechowywanie batonów proteinowych, orzechów i owoców w moim biurku, torbie i kuchni stało się niezbędne, podobnie jak przygotowanie posiłków.

“Zastanów się nad wszystkimi możliwymi sytuacjami, które mogą się pojawić i wyzwalaczami, które mogą zakłócić planowany schemat jedzenia i wprowadzić nieprzewidziane okoliczności, aby zmniejszyć szanse na takie wystąpienie lub pomóc w zarządzaniu nimi, jeśli tak się stanie”, powiedział Ben Jones, fizjolog i trener osobisty, który współpracuje z FitWell, aplikacją fitness, która oferuje użytkownikom trenera, trenera i dietetyka w jednym pakiecie. “Najlepszym wyznacznikiem udanej zmiany zachowania w odniesieniu do zachowań żywieniowych jest to, jak dobrze przemyślany jest plan i jak dobrze jesteś przygotowany. Mając dostęp do odpowiedniej żywności w odpowiednim czasie i ograniczając dostęp do żywności, której nie chcesz jeść, gdy nie chcesz ich będzie to dużo łatwiejsze.”

Szybko odkryłem, że jeśli się nie przygotuję, to albo pominę więcej posiłków niż planowałem, albo jedzenie szybko będzie drogie, ponieważ jedzenie od 13 do 21 oznaczało, że będę poza domem prawie przez całe okno jedzenia. Pewnego dnia pobiegłem do domu z siłowni, mając nadzieję, że skończę kolację na czas, aby coś schować. Ale przygotowanie kotletów wieprzowych, ziemniaków i warzyw zajęło więcej czasu niż miałem. Skończyło się na tym, że trzasnąłem koktajlem proteinowym stojąc nad piecem. Ale jadłem lunch przez następne dwa dni.

Spojrzałem Na Jedzenie Inaczej 

Nie możesz właściwie spójrz na jedzenie inaczej, ponieważ nadal rezerwuję moje najbardziej tęskne, kochające spojrzenia na ciepłe posiłki, które ograniczają się do nadmiernej siły i skłaniają do nieplanowanych drzemek, ale bycie zmuszonym do planowania posiłków – co będę jadł i kiedy – zmusiło mnie również do zwrócenia większej uwagi na to, co tak naprawdę pcham w twarz. Większość z nas nie planuje zjeść worka Doritos dwa dni wcześniej.

Wiele osób twierdzi, że bardziej lubią jedzenie, gdy poszczą. Jedzenie może być raczej nagrodą. Może będziesz delektować się tymi chwilami trochę dłużej, wiedząc, że następny posiłek może być trochę dalej. Ja z drugiej strony, musiałem podjąć surowy wysiłek, a nie binge, jakbym był getting over zerwania za każdym razem kładę talerz przed sobą. To jeden z powodów, dla których niektórzy dietetycy ostrzegają przed IF.

“Jeśli organizm nie wie, kiedy nadchodzi następny posiłek, żywność jest często przechowywana jako tłuszcz, aby “przetrwać” fazy bez jedzenia – nawet jeśli te fazy trwają tylko przez 24 godziny raz w tygodniu”, powiedziała Lisa Booth, zarejestrowany w domu dietetyk w fitness and nutrition app 8fit. “Głód jest dokładnie tym, co nasze ciała myślą, że dzieje się, gdy zmuszamy go do pracy ze znacznie mniejszą ilością kalorii. Wszystkie funkcje, które są niezbędne do przetrwania, są spowolnione lub wyłączone. Takie rzeczy jak poziom energii, płodność i popęd seksualny, a także funkcje mózgu mogą mieć negatywny wpływ podczas przerywanego postu.”

Temat: Wszystko, Czego Potrzebujesz, Aby Przygotować Posiłek Jak Dorosły

Nie wpłynęło to na moje treningi

Badania dowiodły korzyści płynące z treningu na pusty żołądek i jego zdolności do zwiększenia potencjału spalania tłuszczu. Jeśli jest idealny dla porannych ćwiczących z tego powodu. Jestem kolesiem wieczorowym. Wolę ćwiczyć po pracy, co oznacza znalezienie słodkiego miejsca do jedzenia przed ciężkim treningiem i jakoś znalezienie czasu na zmiksowanie kolejnego posiłku w ciągu 1-2 godzin przed upływem czasu na moim oknie jedzenia.

Wyznanie: zrobiłem jeden poranny trening podczas tego eksperymentu i czułem się tak głodny, że czułem się trochę zamglony jeszcze przed wyjazdem na siłownię. Oszukałem i zjadłem dwa kromki chleba wieloziarnistego. Nie czuję się winna.

Staje Się Łatwiejsze

Bóle głodowe zaczynają zanikać. Robi się (trochę) łatwiej uniknąć przekąsek o północy. Pomijanie śniadania staje się normalne. Jak wszystko, przerywany post polega na ustanowieniu rutyny. Twoje ciało dostosowuje się do zaktualizowanego harmonogramu jedzenia. Trzeba tylko trochę rosnących (Czytaj: głód) bólów.

Ponieważ byłem ograniczony do tego okienka jedzenia i muszę zaplanować moje życie wokół mojego harmonogramu jedzenia, a nie na odwrót. Jeśli wyszedłem z mojego mieszkania, musiałem zadać sobie pytanie, czy zjadłem wystarczająco dużo, biorąc pod uwagę, kiedy mogę być znowu dostępny do jedzenia.

Przygotowanie posiłków stało się rzeczywistą rzeczą, a nie tylko koncepcją, którą ciągle sobie przypominam, a następnie szybko zapominam.  Tępy ból w moich skroniach zniknął. Derby wrotkarskie w moim żołądku trwają, ale to już nie rozprasza.

Co prawda, nigdy nie czułem gwałtownego wzrostu energii ani zwiększenia skupienia. Ale może to nastąpić po ponad tygodniu ćwiczeń.

Nie schudłam

Cóż, pierwszego dnia byłem pięć funtów w dół, kiedy nadepnąłem na wagę. Ale tego dnia, udało mi się tylko jeden posiłek i spożywane nie więcej niż 1000 kalorii w ciągu ostatnich 24 godzin. W sumie pościłem tylko przez siedem dni i ważę prawie tak samo, jak na początku. Mając to na uwadze, znacznie łatwiej było ograniczyć kalorie, a przerywany post głęboko pomógł w moich nocnych zachciankach do śmieciowego jedzenia.

Jednocześnie wyjaśniono, dlaczego przerywany post ma wysoki wskaźnik porzucania. Chodzenie bez jedzenia jest niewygodne. Wprowadzenie godziny policyjnej na jedzenie jest niewygodne. Ale w ciągu zaledwie tygodnia, nauczyłem się, jak stać się bardziej zorganizowanym o tym, co i jak planuję posiłki i udowodniłem tej torbie Oreo w mojej szafce, że “nie potrzebuję cię.”

A co do lodów w zamrażarce…

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Najlepsze Przepisy Na Białko

Najlepsze Przepisy Na Białko Pięć Genialnych Sposobów, Aby Białko W Proszku Smakowało Lepiej Emily Abbate 28 sierpnia 2018…