Najlepsze Sleep Trackery

Najlepsze Sleep Trackery

Czy Powinieneś Śledzić Swój Sen? Badamy

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Od lat duża część naszej kultury ma obsesję na punkcie śledzenia danych osobowych. Obwiniaj ilościowy ruch siebie, ale od codziennych kroków 10,000 do tego, ile kalorii spala się podczas 30-minutowego treningu HIIT, śledzenie aktywności przekształciło się w wielomiliardowy przemysł, który zależy od chęci osób do uczenia się poprzez rejestrowanie różnych zachowań. Ale aktywność jest tylko jednym z wielu tematów buzzword. Innym jest sen.

“Śledzenie snu staje się niezwykle powszechne”, mówi dr Rebecca Robbins, autorka książki Sleep for Success!. “Zaczęło się od śledzenia ćwiczeń i odżywiania, a teraz prawie niemożliwe jest stworzenie fit trackera bez włączenia komponentu snu. Miliony śledzą swój sen za pomocą tych urządzeń i otrzymują cenną datę za minimalne lub bezpłatne koszty.”

Korzystanie z funkcji Sleep tracker może pomóc w odpowiedzi na pytania, na które nie możesz odpowiedzieć w trakcie drzemki: jak długo śpię? Czy jestem niespokojny w nocy? Czy mam dość “głębokiego” snu? Czy moje środowisko jest idealne do wysokiej jakości wypoczynku? Chociaż dane dostarczane przez urządzenia mogą nie być tak dokładne jak polisomnografia, badanie snu, które testuje zaburzenia snu, jest znacznie bardziej dostępne i opłacalne. Plus, to może dać ci cynk, jeśli jesteś jednym z szacowanych 50 do 70 milionów dorosłych w USA mają zaburzenia snu lub czuwania, jak bezdech senny, narkolepsja, lub zespół niespokojnych nóg.

Temat: Jak Lepiej Spać

“Samodzielne śledzenie w domu może być fantastyczne”, mówi dr Robbins. “Z punktu widzenia zachowania, jeśli chcesz zmienić swoje nawyki, monitorowanie ich jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Z poznawczego punktu widzenia pozwala jednostce obudzić się i zobaczyć ważne statystyki oraz ocenić i pomyśleć o korelacjach, jakie ma ona z Twoim przebudzonym życiem.”

Kiedy zaczynasz myśleć o swoim śnie jako o czymś, na co może mieć wpływ poza sypialnią, wtedy w pełni rozumiesz konsekwencje swoich codziennych nawyków. Może pijesz kofeinę zbyt późno w ciągu dnia lub pijesz wino godzinę przed snem, a te rzeczy powodują, że budzisz się kilka razy przez cały wieczór. Korzystanie z funkcji Sleep tracker pomoże Ci opanować Schematy, a następnie dostarczy informacji potrzebnych do wprowadzenia poprawek w godzinach, w których nie śpisz.

W tym przewodniku dotyczącym śledzenia snu omówimy, dlaczego sen jest ważny, jak śledzenie może wpłynąć na twoje życie, różne typy trackerów dostępnych na rynku, nasze typy najlepszych modeli i nie tylko.

Spis treści

  • Różne Rodzaje Sleep Trackerów
  • Jak Zawodowcy Śledzą Sen
  • Po Co Śledzić Sen?
  • Co Wpływa Na Jakość Snu?

Różne Rodzaje Sleep Trackerów?

Zanim zaczniesz korzystać z własnego urządzenia śledzącego sen, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, Sleep trackery są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Chociaż tak, Istnieje mnóstwo aplikacji do śledzenia snu, skupiamy się tutaj na oddzielnych urządzeniach śledzących.

Trackery Do Noszenia

Analityk Morgan Stanley oszacował, że przemysł technologii noszenia wzrośnie o 1,6 biliona dolarów. Wzrost jest niezaprzeczalny. Monitory aktywności lub urządzenia do noszenia zazwyczaj śledzą więcej niż tylko sen. Popularne marki, takie jak Fitbit lub Jawbone, monitorują szereg innych wskaźników danych, w tym spożycie kalorii, codzienne kroki i loty po schodach. Jest jeden mały haczyk: szacuje się, że jedna trzecia wszystkich użytkowników noszenia porzuca je po pierwszym miesiącu użytkowania.

Jak działają: Większość trackerów dostępnych w sprzedaży detalicznej wykorzystuje 3-osiowy akcelerometr do śledzenia ruchu,a także Wysokościomierz, który mierzy wysokość. Taktuj żyroskop, który mierzy obrót i orientację, a masz wszystkie potrzeby, aby śledzić czynności, takie jak czas trwania, intensywność, przyspieszenie i inne.

Apple Watch Series 2

Sam zegarek nie będzie śledzić snu, ale zsynchronizuje się z jedną z dziesiątek aplikacji snu (ulubione To Sleep Watch, SleepTracker i AutoSleep), aby uzyskać szczegółowe dane na temat wzorców drzemki. Apple Watch oferuje płynne śledzenie aktywności i integrację aplikacji Zdrowie i oferuje najbardziej konfigurowalną opcję na rynku.
299,69 zł Amazon.com

Fitbit Blaze

Pomyśl o blasku jak o Cadillacu z oferty Fitbit i pierwszej próbie firmy na smartwatch, który możesz nosić na co dzień. Dzięki eleganckiej twarzy i ekranowi dotykowemu zegarek śledzi wszystko, od aktywności po SEN. Ponadto istnieją inne korzyści, takie jak połączone wiadomości tekstowe i powiadomienia z aplikacji takich jak Facebook i Gmail.  
198,95 zł Amazon.com

Fitbit Alta 

Fitbit Alta nie tylko śledzi twój sen w nocy, ale także daje odczyty w ciągu dnia, takie jak kroki, dystans, spalone kalorie i aktywne minuty. Plus, to totes cichy alarm, który pomaga obudzić cię delikatnie rano. Jest to bardziej bransoletka niż zegarek, a Fitbit Alta nie jest wrażliwy na dotyk, więc nie musisz się martwić o przewrócenie się i wyłączenie go przez przypadek. Zmierzy nawet tętno spoczynkowe, gdy będziesz w łóżku.
125,55 zł Amazon.com

Jawbone Up 3

W przypadku trackera bez ekranu i tylko jednego przycisku JawBone Up oferuje mnóstwo. Dzięki prawie tygodniowej żywotności baterii, Ten tracker zapewnia dane dotyczące fazy REM, światła i głębokiego snu. Jest wyposażony w czujniki ruchu, które wykrywają i dostarczają dane na temat ruchów w ciągu dnia, a także czujnik tętna i czujniki do pomiaru temperatury skóry i otoczenia. Również, złapać metkę. Jeśli myślisz o wypróbowaniu noszenia, w tej cenie jest to naprawdę bezmyślne.
44,00 zł przy Amazon.com

Śledziki Nocne

Te autonomiczne modele Najnowsze do sceny śledzenia snu. Jeśli nie chcesz nosić czegoś na nadgarstku do spania, te urządzenia mogą być bardziej na twojej drodze.

Jak działają: łatwo umieszczone na stoliku nocnym, samodzielne trackery snu dźwigają żyroskop i akcelerometr, aby zapewnić proste odczyty przez Bluetooth do smartfona, takie jak ilości światła w sypialni, temperatura, wilgotność i inne.

Temat: Co Ty Śpiąca Pozycja Mówi O Tobie

S+ by ResMed personal Sleep Solution-wybór redakcji

Musisz ustawić go na stoliku nocnym, więc ma sens, że S+ po prostu wygląda zajebiście. Będzie dokładnie monitorować twój sen bez potrzeby fizycznego kontaktu z urządzeniem. Śledzi ruch górnej części ciała, Ogólne ustawienie i czynniki środowiskowe, takie jak światło i dźwięk w sypialni.
$50.00 at Amazon.com

Sens

Ta modna kula znajduje się również na stoliku nocnym i jest wyposażona w mały dysk, który mocuje się na poduszce, aby nagrać Twój ruch przez cały wieczór. W aplikacji Sense możesz zobaczyć, jak długo spałeś, ile razy budziłeś się w nocy, kiedy byłeś niespokojny i jak długo byłeś w głębokim, średnim lub lekkim śnie. Nie wspominając o tym, że daje również odczyty temperatury w sypialni, wilgotności, światła otoczenia i hałasu. Oh. I ma kolorową funkcję świecenia. Więc, kto chce mieć nocną imprezę?
134,84 zł Amazon.com

Materace Sleep Trackers

Podczas gdy technologia i aplikacje towarzyszące tym trackerom pod materacem są różne, każdy z nich zasadniczo składa się z podkładki, która przechodzi pod materac i nad sprężyną pudełkową, inne mogą zaoferować Pasek gąsienicowy, który spoczywa na prześcieradle. Jedną z wad wielu z nich jest to, że musisz ręcznie uruchomić i zatrzymać tracker, który może przekrzywiać twoje numery. 

Jak działają: Klocki śledzą wzorce światła i snu za pomocą szeregu czujników. Na przykład: jeden czujnik może mierzyć wahania ciśnienia powietrza spowodowane biciem serca. Te dane są następnie przesyłane przez Bluetooth do aplikacji lub samodzielnego pudełka podłączonego do Internetu, co z kolei przekłada dane na kompleksowe dane, które można zrozumieć, rozkładając wszystko, od ruchów, po ilość razy budzisz się w nocy i wiele innych. 

Beddit Classic Sleep Monitor

Ten model wykorzystuje dane dotyczące snu i dane osobowe, takie jak tętno i wzorce oddychania, bez potrzeby noszenia urządzenia, które pomoże ci uzyskać lepsze wzorce drzemki. Beddit odczytuje Twoje statystyki za pomocą paska czujnika, który znajduje się na prześcieradle, co jest szczególnie idealne, jeśli śpisz sam, ponieważ nie będziesz musiał się martwić, że twój partner przewróci się na czujnik i zrujnuje twoje statystyki. 
139,13 zł Amazon.com

Sleepace Reston

Sleepace Reston to dedykowany tracker snu, który znajduje się pod Twoją pościelą za pomocą magnesów, aby dokładnie zmierzyć szczegóły snu. Daje to statystyki dotyczące czasu czuwania i czasu snu, różnych cykli snu, częstości akcji serca i oddychania, a nawet tego, ile razy przewróciłeś się lub wstałeś z łóżka.
99,99 zł Amazon.com 

Jak Zawodowcy Śledzą Sen

Wejdź do laboratorium snu, a znajdziesz lekarzy, którzy przeanalizują twój odpoczynek za pomocą polisomnografii. Podczas tego badania elektrody są przymocowane do różnych części ciała pacjenta, aby je monitorować i wykorzystywać krytyczne dane. Dane te obejmują:

Fale mózgowe: Doskonal swoje fazy snu za pomocą elektroencefalogramu.

Ruch oczu: W elektrookulogramie elektrody wykrywają ruch oka i mogą ocenić, jak długo jesteś w fazie REM snu. REM, który charakteryzuje się szybkim ruchem oka, występuje w 90 do 120-minutowych cyklach podczas snu i zazwyczaj oznacza najgłębszy sen, w którym częściej śnisz lub masz zwiększone ruchy ciała.

Tętno: Elektrokardiogram (EKG) rejestruje tętno.

Napięcie mięśni: Podczas snu REM twoje mięśnie są całkowicie sparaliżowane. Elektromiogram (EMG) wykrywa, kiedy mięśnie faktycznie kurczą się w połowie drzemki.

Debata O Śledzeniu Snu

Podczas śledzenia snu może wydawać się nieszkodliwe, istnieje obawa, że coraz więcej konsumentów biorą ilościowo siebie Ruch odrobinę zbyt daleko. W artykule opublikowanym w czasopiśmie Sleep Medicine, zastanawiał się głośno, że wszystko to śledzenie czyni ludzi Ansy. Naukowcy z Rush University podkreślili przypadki, które wykazały, że śledzenie może stać się obsesją i że “perfekcjonistyczne poszukiwanie” idealnej ilości snu w rzeczywistości nie pozwala ludziom zasnąć w nocy. Wyobraź sobie.

Zbieranie danych jest świetnym sposobem na zbadanie jakości snu, który otrzymujesz, ale nie zawsze jest możliwe włamanie się do idealnej nocy snu mówi główny autor raportu, psycholog Kelly Glazer Baron, PhD, MPH. “To wspaniale, że tak wiele osób chce poprawić swój sen. Jednak roszczenia tych urządzeń naprawdę przewyższają walidację tego,co wykazały.Nie wykonują dobrej pracy, aby dokładnie oszacować sen.”

Temat: Wszystko Co Powinieneś Wiedzieć O Bezsenności

Robbins oferuje to samo ostrzeżenie: nie wszystkie Sleep trackery na rynku są sobie równe. Nie kupiłbyś samochodu bez badania, nie powinieneś też klapsować na noszeniu.

“Urządzenia dostępne obecnie na rynku zostały znalezione z szerokim zakresem skuteczności”, mówi dr Robbins. “Niektóre urządzenia nie korelują z laboratorium snu. To niepokojące dla lekarza takiego jak ja, ponieważ jeśli dostarczamy użytkownikom błędne informacje, nikomu to nie pomaga. Dlatego zachęcamy firmy do kontaktu z naukowcami. Chcemy, aby byli w stanie powiedzieć z pewną pewnością i rzetelnością, że mierzą właściwe zmienne, o których mówią, że są.”

Po Co Śledzić Sen? 

Sen jest zazwyczaj jedną z tych rzeczy, których większość z nas nie umieszcza na naszej liście. Niezależnie od tego, czy masz ścisły sen, czy gasną światła, zależy od tego, czy przebijesz się przez 5 sezon House of Cards, w pewnym momencie planujesz spać. W rzeczywistości stało się to tak drugą naturą, że nie spędzamy zbyt wiele czasu myśląc, kiedy planujemy nazwać to nocą. Ale rzeczywistość jest taka .  sen może być najważniejszą rzeczą, którą robisz w ciągu dnia.A jeśli nie śpisz wystarczająco? wystarczająco się wyspałeś? Więc spodziewaj się, że reszta twojego dnia, a nawet twoje zdrowie, ucierpi.

Jedna noc braku snu wystarczy, aby podnieść poziom greliny, która odpowiada za zwiększone uczucie głodu. Nawet dwie noce spania przez zaledwie cztery godziny mogą zwiększyć dudnienie brzucha. Inne badania wykazały, że ludzie, którzy skaczą na sen, są bardziej narażeni na stres niż osoba, która odpoczywała całą noc. Brak snu może wpłynąć na twoje życie seksualne i ostatecznie obniżyć poziom testosteronu. Jedno z badań Uniwersytetu w Chicago wykazało, że faceci, którzy spali mniej niż pięć godzin nocnych, mieli niższy poziom T niż ci, którzy dostają 7-9 godzin.

“Kiedy masz pełny sen, który może się różnić od 7 do 9 godzin dla różnych osób, udowodniono, że wszystkie aspekty wzrostu wydajności”, mówi dr Mikhail ” Mike “Varshavski, znany swoim 2,2 milionom obserwujących na Instagramie jako po prostu” Doctor Mike.””Nie tylko stajesz się szybszy, szybszy, ale twoja koncentracja znacznie się poprawia.”

Jeśli nie jesteś osobą, która potrafi złapać 9 godzin w nocy, nie jesteś sama. Według CDC brak snu jest faktycznie uważany za problem zdrowia publicznego. To wtedy jakość króluje nad ilością. Jakość, czyli głęboki sen, jest wtedy, gdy twój mózg jest w najbardziej zrelaksowanym stanie.

Co Wpływa Na Jakość Snu?

Na rodzaj snu może mieć wpływ Wszystko, od tego, co jesz, po to, jak ćwiczysz. Mówiąc najprościej: im lepsza jakość snu, tym więcej korzyści przyniesie twoje ciało. “Wysoka jakość snu sprawi, że poczujesz się lepiej przez cały dzień, a wpływ na to ma wiele czynników”, mówi dr Robbis. Tutaj zanurzymy się w kilku z nich:

1. Harmonogram: Na co dzień poświęcasz czas na chodzenie na siłownię, więc czemu nie poświęcić tego samego wysiłku na złapanie jakiegoś Zzs? “Twoim celem powinno być przestrzeganie regularnego harmonogramu, tak jak w przypadku zwykłej pracy”, mówi dr Alcibiades J. Rodriguez, MD, neurolog i dyrektor medyczny Kompleksowego Centrum padaczki Langone Uniwersytetu Nowojorskiego-Sleep Center. “Pracujesz od 9 do 17, możesz zrobić to samo z harmonogramem snu, zaznaczając, kiedy chcesz być w łóżku, nawet w weekendy.”Dotyczy to również Twojej soboty i niedzieli. Robiąc wszystko, co w twojej mocy, aby zachować spójność przez cały tydzień, poczujesz się lepiej w poniedziałek rano.

Podobne: Korzyści Ze Spania Nago

2. Światło: Światło jest sygnałem, który mówi ciału, że nadszedł czas, aby zacząć działać, tak jak ciemność jest sygnałem, że nadszedł czas, aby odpocząć. “Światło daje Twojemu ciału podpowiedź, kiedy jest optymalny czas na przebudzenie i najlepszy czas na zmęczenie. Kiedy możesz dopasować wzór światła i ciemności w swoim otoczeniu do swoich nawyków snu, to jest idealne. Poza tym twój mózg będzie bardziej dostrojony.”Dotyczy to również Twojej ulubionej technologii. Spróbuj odłożyć Telefony i Tablety na godzinę przed snem, aby naprawdę dostać się do strefy.

3. Komfort: Materac i poduszki, a także atmosfera w sypialni, może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o odpoczynek. (Jeśli patrzysz na zakup materaca, oto, co powinieneś wiedzieć, aby upewnić się, że kupujesz najlepszy dla siebie.) Chociaż może to być kuszące, aby przejść tani szlak, jakości materac może zrobić różnicę w lepszej jakości snu.

 Podobne: Najlepsze Materace Dla Par

4. Kiedy Jesz. Tak, wiemy. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jedzenie przed snem oznacza, że twoje ciało nadal aktywnie pracuje nad strawianiem, gdy próbujesz przymknąć oko. Spróbuj skończyć posiłki dwie do trzech godzin przed uderzeniem w poduszkę, sugeruje dr Rodriguez.

5. Stres. Nie możesz wyłączyć mózgu po tym, co stało się dzisiaj w biurze? Wszyscy to przerabialiśmy. Ale wysoki poziom stresu może zdecydowanie wpłynąć na ilość snu REM, który dostajesz. Sen REM, który występuje pod koniec 90-minutowych cykli snu, które charakteryzują normalny sen człowieka, jest związany z żywym snem.


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

15 Mówców Snu Ujawnia

15 Mówców Snu Ujawnia 15 facetów ujawnia najbardziej żenujące rzeczy, które powiedzieli w łóżku (podczas snu) Terrance Ross…
Człowiek na rowerze stacjonarnym Rower treningowy
Read More

Jak zmiażdżyć Trening Spin

Jak zmiażdżyć Trening Spin Eksperci ujawniają, jak wyrównać swoje treningi Spin Emily Abbate 12 stycznia 2021 roku Podziel…
Read More

Warzywa Do Budowy Mięśni

Warzywa Do Budowy Mięśni Zapomnij O Koktajlach Proteinowych – Te Osiem Warzyw Buduje Poważne Mięśnie Emily Abbate 10…