Penis Health Care

Niebieski Kaktus na różowym tle

Penis Health Care

Jeśli twój Penis jest dla Ciebie ważny, musisz o niego dbać

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Z dodatkami Lindsay Tigar.


Przyznaj: penis jest łatwo najbardziej strzeżonym i czczonym wyrostkiem mężczyzny. Nie tylko jest to twoje źródło przyjemności i narzędzie, które pozwala na prokreację, ale wiele dumy i poczucia własnej wartości jest związanych z tym organem. Ale bądźmy szczerzy jeszcze raz: ile czasu bierzesz pod prysznicem, aby dbać o swojego członka, mycie, szorowanie, złuszczanie i sprawdzanie pod kątem jakichkolwiek wątpliwych guzków? Ponieważ zależy ci na tym tak głęboko, ma sens, że penis nakazuje poziom wartości i szacunku. Wszyscy znamy znaczenie noszenia prezerwatyw w pewnych sytuacjach, ale właściwa opieka zdrowotna penisa z pewnością nie kończy się na tym. Od pielęgnacji i czyszczenia po dokładne zrozumienie tego, czego szukasz, budowanie rutyny zapewni czystość, zdrowie i higienę poniżej pasa.

Jeśli nie jesteś przekonany, że twój penis jest coraz uwagę zasługuje, nie martw się. Mamy Cię. Możesz zacząć od przeglądu skutecznych porad, sztuczek i porad na temat najlepszego sposobu dbania o penisa. Jeśli zastosujesz się do naszego schematu, obiecujemy, że sprawisz, że ty — i Twoja jednostka — będziecie wzrastać szczęśliwie każdego ranka.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/penis20health20care20infographic20featuring20steps20to20take20for20care20including20grooming20and20cleaning20self20examination20and20red20flags.htmlDennis Ryan

Regularna Konserwacja


Pielęgnacja

Po pierwsze, musisz przyciąć. Po drugie, musisz zrobić coś więcej! Dla wielu mężczyzn Pielęgnacja narządów płciowych jest łatwą, oczekiwaną i prostą częścią rutynowej opieki zdrowotnej nad penisem, podczas gdy dla innych może to być nic innego jak irytacja w niepełnym wymiarze godzin. Utrzymywanie bezwłosych narządów płciowych ma swoje zalety, ale nadal istnieją określone pułapki zarówno golenia, jak i woskowania, które mogą nie być natychmiast widoczne:

Plusy

 • Wypolerowany penis poprawia czystość/zmniejsza nawilżenie.
 • Zadbany penis może być zachęcający i stymulujący seksualnie.
 • Dobrze utrzymany penis może zwiększyć poziom wrażliwości podczas seksu.
 • Zadbany penis ułatwia badanie skóry, dzięki czemu łatwiej zauważyć wszelkie objawy.
 • Utrzymywany na dole może być bardziej zabawnym doświadczeniem partnera, w zależności od jego preferencji.
 • Choć nie udowodniono naukowo, czysty penis może sprawić, że będziesz wyglądać na większego.

Wady

 • Pielęgnacja jest bardzo żmudna.
 • Jeśli pójdziesz drogą woskowania, jest to bolesne.
 • Jeśli utrzymujesz harmonogram woskowania, jest to kosztowne.
 • Pielęgnacja może powodować podrażnienia.
 • Pielęgnacja może również powodować nowe lub rozprzestrzeniać istniejące infekcje.

Niektóre kobiety uważają, że wypolerowany, męski mężczyzna jest erotyczny, a nawet akt golenia można włączyć do gry wstępnej-oczywiście z odpowiednią dziewczyną. Jeśli jesteś w długotrwałym związku, mądrze jest omówić swój plan woskowania, aby nie była zszokowana następnym razem, gdy będziesz hałaśliwy. Powinieneś jednak wiedzieć, że zarówno golenie, jak i woskowanie mogą powodować podrażnienie lub zapalenie mieszków włosowych i mogą rozprzestrzeniać infekcje wirusowe, takie jak opryszczka narządów płciowych lub molloscum contagiosum. Nawet paskudne infekcje bakteryjne, takie jak gronkowiec złocisty oporny na metycylinę, były związane z używaniem maszynek do golenia, a dokładniej z dzieleniem się maszynkami między uczestnikami sportu (faceci, czasami dzielenie się jest złe). Wszystko to przeczy dobrej opieki zdrowotnej penisa.

Jeśli chcesz uniknąć golenia lub woskowania, proste przycinanie maszynką elektryczną jest zawsze bezpiecznym zakładem. Jeśli jednak zdecydujesz się na oczyszczenie, jaką broń wybrać? Prawdopodobnie najlepiej używać prostej maszynki z łagodnym kremem do golenia lub mydłem, a następnie łagodnym nawilżającym balsamem po goleniu lub ciepłą słoną wodą. Unikaj chemicznych technik usuwania i elektrycznych maszynek do golenia, jeśli zdecydujesz się zdjąć wszystko, ponieważ w obu przypadkach ryzykujesz sianie spustoszenia w mosznie. Na koniec możesz wybrać woskowanie. Czekaj… co? Nie musisz się wstydzić odrobiny woskowania w ramach opieki zdrowotnej nad penisem, po prostu wiedz, że może to być drogie i bolesne.


PowiązanePrzewodnik Po Pielęgnacji Włosów Na Ciele


Dla Twoich Potrzeb


Najlepszy Trymer Do Włosów na ciele

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/phillips20norelco20bodygroom203500.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/phillips20norelco20bodygroom203500.html

Częścią twoich obowiązków jest golenie się tam i w Twoim najlepszym interesie jest praca z chroniącą skórę głowicą do golenia. Seria Bodygroom Philips Norelco oferuje konstrukcję odporną na prysznic i obrotową głowicę, która pozwala trymerowi dokładnie śledzić kontury ciała, a Zaokrąglone ostrza zapobiegają zarysowaniu skóry. Jesteśmy również szczególnie wdzięczni za dołączone przedłużenie pleców, które umożliwia golenie trudno dostępnych obszarów górnej i środkowej części pleców.

Obiecująca Recenzja: Poważnie najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek kupiłem na Amazon – a może gdziekolwiek. Jeśli jesteś facetem, który chce usunąć włosy na ciele, zwłaszcza na plecach, bez bólu i kosztów woskowania lub bez angażowania pomocy przyjaciela / członka rodziny, potrzebujesz tego! Uchwyt mocujący jest genialny – mogę zasadniczo ogolić włosy pod prysznicem, zanim włączę wodę w ciągu około 2 minut.

Ten bodygroomer to w zasadzie oldschoolowa Golarka elektryczna z wyprofilowaną twarzą, aby była wygodniejsza na wrażliwych częściach ciała. Używaj go raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, w zależności od tego, jak szybko rosną włosy i jak gładkie chcesz pozostać. Nigdy nie niszczy ani nie tnie i jest minimalnie drażniący podczas golenia-bardziej, jeśli pozwolisz włosom rosnąć długo. 
– Klient Amazon A. Couto

39,59 zł Amazon.com

Najlepszy krem do golenia poniżej pasa

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/lab20series20cooling20shave20cream.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/lab20series20cooling20shave20cream.html

Nigdy nie będziesz chciał golić tego obszaru, gdy jest suchy. Zła decyzja. Prysznic zmiękczy włosy i ułatwi przejście ostrza, ale gdy wyjdziesz z prysznica i przygotujesz się do golenia, chcesz przygotować worek we właściwy sposób. Załaduj ten chłodny krem do golenia, który pozwala na większą dokładność, zapewniając jednocześnie pewne właściwości nawilżające i lecznicze. 

Obiecująca Recenzja: Używam tego produktu men ‘ s lab series shave cream od 2003 roku. Od tego czasu nie przestałem brać. Mam wrażliwą skórę i ciężko się golę codziennie tanią pianką i żelem. Z tym produktem nie muszę nawet używać za dużo i mogę golić się codziennie bez problemu. Niektórzy mówią, że drogie. Wcale nie!! Używam do zakupu tego, gdy był przenoszony w Macy ‘s, Nordstrom’ s, Sephora większość dużych domów towarowych i sprzedał się za $20 i kiedy do $28 przed wyciągnął produkt od wszystkich sprzedawców. Mogę teraz kupować tylko online, co jest szczególnie dobre za cenę. Nawet jeśli zapłaciłem $28 lub kiedy to zrobiłem. Mogę golić się codziennie i to potrwa mi około 5 miesięcy. Teraz, jeśli używasz tanich $ 3 Może $ 4 teraz w sklepie. To rzeczy, które musisz spakować i idzie tak szybko, że uzupełniasz to co najmniej dwa razy w miesiącu. Teraz to jest 5 miesiąc za pomocą dwóch miesięcznie w $ 4 kawałek to jest $8 miesięcznie razy 5 miesięcy to jest $40. Wydaję $12 mniej i dostaję lepszy produkt. – Klient Amazon Jordan Gagne

$38 at Amazon.com

Najlepsza Maszynka Do Golenia Blisko

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/gillette20fusion520razor.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/gillette20fusion520razor.html

Aby uzyskać najczystsze i najbliższe golenie, możesz zdecydować się na ręczną maszynkę do golenia, szczególnie w celu uderzenia w podwozie. Ale to wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ ostre przedmioty wokół moszny brzmią jak niebezpieczna propozycja. Technologia FlexBall Gilllette Fusion5 Proshield dopasowuje się do naturalnych kątów ciała, a pięć ostrzy zapewnia dokładne i wygodne golenie. Cieńsze ostrza oznaczają mniejszy opór – i mniejsze ryzyko zaczepiania części, które zdecydowanie nie powinny być zaczepiane. 

Obiecująca Recenzja: Mam 68 lat i zawsze miałem sztywną brodę, która sprawiała ból w używaniu golarek wyrzucanych, ponieważ nigdy nie wydają się trzymać krawędzi. Prawie zawsze były wyrzucane po pierwszym lub drugim użyciu. Dobry przyjaciel zasugerował mi wypróbowanie Gillette Fusion 5. Byłem w szoku! Ostrza te są bardzo ostre i bezpiecznie skonstruowane i pozostają w ten sposób. Nawet z ciężką brodą trwają i trwają. Mój przyjaciel powiedział mi, aby umieścić szklankę obok zlewu, dodać około cala alkoholu w nim i upuść moją maszynkę do niego po użyciu każdego dnia. To ostrze trwało prawie miesiąc przy codziennym użytkowaniu i dało mi lepsze golenie niż kiedykolwiek. Jestem sprzedany! Nie robię już alkoholu, ponieważ nie lubię zapachu, ale ostrza nadal trwają mi kilka tygodni. – Klient Amazon JoeWebb

16,49 zł Amazon.com

Najlepszy Balsam Po Goleniu

Dove Men + Care Balsam Po Goleniu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/two20dove20mencare20post20shave20balms.html

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na trymer, czy maszynkę do golenia, Twoja skóra zareaguje, a najlepszym sposobem na złagodzenie podrażnień jest nawilżający roztwór po goleniu. Bezalkoholowa formuła Dove Men + Care jest delikatna dla skóry i zawiera takie składniki, jak witamina B5, które zmniejszają dyskomfort i łagodzą pieczenie i swędzenie. 

Obiecująca Recenzja: Uwielbiam to. Odkąd zacząłem go używać kilka lat temu, nie przejmuję się nawet innymi rzeczami. Moja skóra jest bardzo wrażliwa i bardzo łatwo się poparzam brzytwą. To łagodzi i czuje się dobrze. Łatwo się rozprzestrzenia, a moja żona uwielbia jego zapach, co zawsze jest premią. – Klient Amazon Julian Klauz

9,14 zł Amazon.com

Najlepszy poniżej pasa balsam po goleniu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tend20skin20solution.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tend20skin20solution.html

Jeśli zamierzasz ogolić obszar na dole, możesz zauważyć niesforne nierówności, które rosną. Nie martw się, to prawdopodobnie nie jest STI, ale raczej oparzenie brzytwą. Możesz to zauważyć u swojej przyjaciółki i dokładnie to, co może się z tobą stać: podrażnienie lub wrastanie włosów z szalonego golenia. Użyj trochę tego, żeby to odeprzeć.

Obiecująca Recenzja: Naprawdę podobały mi się te produkty. Od 16 roku życia cierpię na brzytwy i wrastające włosy. Ten produkt pozostawił mi swędzenie darmo. Stosuję go dwa razy dziennie po prysznicu i pierwszą rzeczą rano i to znacznie obniżyło moje guzki. Zapach tego nie jest świetny, ale zainwestuj w świetny krem nawilżający. Moja żona używa go również podczas golenia nóg i jest niesamowity. Kupiłbym ponownie-mile klientów Amazon i Dianna

24,99 zł Amazon.com


Powiązane: Ostateczny Przewodnik Do Prawidłowego Pielęgnacji Penisa


Co To Jest Mydło Na Penisa?


Zacznijmy od tego: nie Google penis soap, to NSFW. (Już to zrobiłeś, prawda?) Nie ma mydła specjalnie przygotowanego dla Twojego penisa. To, co możesz znaleźć, to jednak szereg prezentów na wieczór panieński, które obejmują wszystko, od mydła w kształcie penisa po dozownik mydła w kolorze przypominającym twoje męskie kawałki

Kiedy sprzątasz, po prostu używaj ciepłej wody i łagodnego, bezzapachowego mydła. Wiele mydeł powstaje z perfum lub innych składników, które mogą podrażniać wrażliwą skórę.


Jak prawidłowo oczyścić penisa


Twój członek to wrażliwy organ, punkt, o którym zawsze należy pamiętać. Z jakiegoś dziwnego powodu niektórzy mężczyźni czują potrzebę energicznego szorowania swoich jednostek potężnymi mydłami lub środkami dezynfekcyjnymi, aby utrzymać czystość. Wystarczy spienić to łagodne mydło i upewnij się, aby oczyścić podstawę, wał i głowę penisa, a także jądra. Nieobrzezani mężczyźni powinni przesunąć napletek do tyłu i umyć głowę odsłoniętego penisa ciepłą wodą, a nie mydłem. Następnie należy bardzo dobrze osuszyć obszar.

Zarówno rzadkie, jak i zbyt częste mycie były związane z zapaleniem balanitis (zapalenie penisa lub głowy). Jeśli zauważysz podrażnienie, unikaj pachnących mydeł lub żeli pod prysznic i spróbuj ciepłej słonej wody. Nowe ubrania lub nawet nowe detergenty do prania mogą również powodować podrażnienia. Jeśli podrażnienie utrzymuje się, należy skontaktować się z lekarzem.


Samokontrola


Szczególnie aktywni seksualnie mężczyźni powinni regularnie przeprowadzać samokontrolę narządów płciowych, aby zidentyfikować raka jąder lub wszelkie infekcje przenoszone drogą płciową (Sti), które prezentują się w sposób widoczny. Jak regularnie? Cóż, nie ma złotej zasady, ale raz w miesiącu powinno być zadowalające.

W przypadku raka jąder American Cancer Society zaleca następujące:

Raz w miesiącu, po kąpieli lub prysznicu:

 • Zbadaj każde jądro indywidualnie.
 • Obiema rękami trzymaj jądro między kciukami i palcami i delikatnie tocz.
 • Bądź czujny na wszelkie twarde grudki lub guzki (gładkie zaokrąglone masy) lub wszelkie zmiany wielkości, kształtu lub konsystencji jąder.
 • Nie należy mylić najądrza (szczelnie zwiniętej rurki na górnej, zewnętrznej stronie każdego jądra) lub naczyń krwionośnych i powrózka nasiennego, które rozciągają się od jąder, jako raka.

Regularne badanie jąder to nie tylko dobry sposób na wczesne wykrycie raka jąder, ale także okazja do zbadania penisa i jąder pod kątem objawów STI.


Czerwone Flagi


Istnieje wiele czerwonych flag dla chorób przenoszonych drogą płciową. Bądź energiczny w swoim samokontroli i Wiem, że niektóre choroby przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, może być całkowicie bezobjawowe-co oznacza, że może wykazywać absolutnie żadnych możliwych do zidentyfikowania objawów zakażenia. W takich przypadkach ważne jest, aby zachować otwarty kanał komunikacji ze swoimi partnerami seksualnymi. Jeśli twój partner rozwinie STI, może być szansa, że dałeś mu go bez wiedzy.

Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych podkreśla niektóre z głównych objawów choroby przenoszonej drogą płciową, na które powinieneś zwrócić uwagę:

 • Wydzielina z penisa: kroplówka może być gruba i żółta lub może być wodnista i bardzo niewielka.
 • Zmiana zapachu (w tym nieprzyjemny zapach) lub koloru nasienia.
 • Krew w nasieniu lub moczu (ciemny kolor).
 • Ból podczas seksu lub podczas oddawania moczu lub wytrysku.
 • Ból w okolicy miednicy.
 • Chancre owrzodzenia (bezbolesne czerwone owrzodzenia) na obszarze narządów płciowych, odbytu, języka i/lub gardła.
 • Miąższ lub czerwonawe guzki, owrzodzenia lub pęcherze na skórze narządów płciowych, które mogą lub nie mogą swędzić.
 • Małe pęcherze, które zamieniają się w strupy na obszarze narządów płciowych.
 • Miękkie, mięsiste, podobne do kalafiora brodawki wokół narządów płciowych.

Ponadto wiele chorób przenoszonych drogą płciową, w szczególności zakażeń wirusowych, takich jak HIV lub opryszczka, wywołuje objawy podobne do grypy, które mogą służyć jako wczesne wskaźniki zakażenia. Jeśli zauważysz ból gardła, obrzęk węzłów chłonnych, gorączka lub bóle ciała w tygodniach następujących po seksie bez zabezpieczenia, możesz rozważyć kontynuowanie kontroli STI dla pewności.

Wreszcie, nie panikuj, jeśli zauważysz coś niezwykłego. Perłowe grudki prącia znajdujące się wokół krawędzi głowy penisa nie wymagają alarmu. Podobnie, pryszcze lub podrażnienia od golenia są normalne. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze najlepiej jest najpierw udać się do lekarza, aby zrozumieć, co jest, a co nie jest normalne. Czekanie to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Jeśli jesteś trochę nieśmiały, pamiętaj: każdy mężczyzna ma penisa! Weź się w garść i idź do lekarza.

Czy ci się to podoba, czy nie, twój penis jest z tobą do końca. Jako źródło prokreacji i przyjemności, penis nakazuje odpowiednią opiekę. Zadbaj o to właściwie, a nie możesz być jedynym dobroczyńcą…


Możesz Też Kopać

 • Jak golić jaja
 • Choroby weneryczne, które pokazują się na twojej twarzy
 • Jak sprawdzić jaja

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts