Co To jest dobre tętno spoczynkowe?

Zrób sobie przerwę i sprawdź puls

Co To jest dobre tętno spoczynkowe?

Zdrowie serca 101: oto, co musisz wiedzieć o swoim BPM

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Twój kumpel wyzwał Cię na trening składający się z jednego za dużo burpees i mnóstwo strug ze sztangą. Kiedy skończysz i leżysz na ziemi kapiący pot, nie możesz przestać zauważać, że czujesz, jakby twoje serce biło z twojej klatki piersiowej. Normalne? Jasne. Stary, po prostu się starałeś. Ale doświadcz tego samego rodzaju walenia przy biurku przed spotkaniem w porze lunchu, a potem masz się czym martwić. Zdrowe tętno spoczynkowe, lub jak szybko mięsień bije, gdy twoje ciało jest w spoczynku, może nam powiedzieć wiele rzeczy.

Ogólnie rzecz biorąc, Średnie tętno spoczynkowe waha się od 60 do 100 uderzeń na minutę (bpm). Dla sportowców liczba ta może spadać nieco niżej, aż do lat 50-tych, a nawet 40-tych.

“Kiedy twoje serce bije szybciej lub wolniej, może być związane z wieloma różnymi schorzeniami”, mówi dr Jonathan Whiteson, dyrektor medyczny programu rehabilitacji serca i płuc w NYU Langone Health. “Niektóre są łagodne lub inne wskazują na coś poważniejszego. Na przykład, jeśli ktoś wyskoczy zza krzaka, twoje tętno wzrośnie-To normalne. Kiedy śpisz, twoje tętno może spaść do 55, a to dlatego, że jesteś zrelaksowany. To nadal normalne.”

Powiązane: Najlepsze ćwiczenia Cardio dla mężczyzn

Kiedy się wysilasz, twoje tętno wzrośnie. Ogólnie rzecz biorąc, formuła, aby znaleźć maksymalne tętno podczas ćwiczeń, odejmuje Twój wiek od 220. Więc, dla 30-letniego mężczyzny, jego maksymalne tętno wynosi 190. Prawdopodobnie widziałeś wiele o pożądanych strefach tętna dla maksymalnego spalania kalorii na siłowni, tak? Ta strefa tętna to około 60 do 80 procent tej maksymalnej liczby. Znowu z 30-latkiem, zamierzał trenować gdzieś w przedziale 114-152 bpm.

Kiedy więc musisz się martwić o tętno? Whiteson podkreśla, że istnieje wiele czynników, które mogą mieć na to wpływ (leki, stres), więc pierwszą rzeczą do rozwiązania jest to, jak się czujesz. “Jeśli twoje tętno nagle spada i jest powolne lub strzela przez dach, możesz zemdleć”, mówi. “Można było poczuć oszołomienie i zawroty głowy. Mimo to, niektórzy ludzie mogą czuć się dobrze. A jeśli tak, to znaczy, że hemodynamicznie dopływ krwi do mózgu, nerek i wątroby idzie dobrze.”

W dzisiejszych czasach bardziej powszechne niż kiedykolwiek jest przypięcie pewnego rodzaju poręcznego monitora fitness, zarówno podczas ćwiczeń, jak i w ciągu dnia. Wiele z nich oferuje monitorowanie tętna. Dobre dla podniesienia świadomości, jakie może być twoje typowe tętno? Jasne. Ale Whiteson podkreśla, że ważne jest, aby naprawdę myśleć o tym, jak się czujesz w ciągu dnia.

“Istnieje dobra korelacja między czyjąś szybkością odczuwanego wysiłku a tętnem”, mówi. “Tak wiele razy chcemy, aby ludzie wiedzieli nie tylko polegać na tętnie, ale także wiedzieć, jakiego rodzaju intensywności ćwiczeń doświadczają. Jeśli chodzi o słowa, zachęcamy ludzi do ćwiczeń z intensywnością, którą zaklasyfikowaliby jako ” nieco trudną.”Jeśli spojrzymy na lekkie, ciężkie lub ciężkie, “nieco twarde”jest w środku lekkiego i ciężkiego. To dobrze koreluje z tętnem treningowym.”Zespół whitesona zachęca pacjentów do zadawania sobie następujących pytań podczas ćwiczeń: czy jest to łatwe? Jeśli tak, to nie pracujesz wystarczająco ciężko. W przeciwnym razie zapytaj: Czy czujesz się tak ciężki, że czujesz się niekomfortowo? Kręci ci się w głowie? Więc za ciężko pracujesz.

Myślisz o lepszym zapoznaniu się z tętnem? Sprawdź niektóre z naszych ulubionych produktów z możliwościami HRM, tutaj:


Pulsometry Warto Wypróbować


Najlepszy Monitor Tętna Na Poziomie Podstawowym

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/polar20h920heart20rate20sensor.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/polar20h920heart20rate20sensor.htmlPOLAR

Od lat POLAR jest synonimem wysokiej jakości pulsometrów, a niedrogi, dyskretny H10 pokazuje dlaczego. Przypina się na klatkę piersiową, ale dzięki lekkiej konstrukcji szybko zapomnisz, że tam jest, a sam pasek łatwo się myje, aby utrzymać zapachy na dystans. Dobrze pasuje do każdego smartfona lub tabletu, a oprogramowanie Polar Beat i Polar Club pomaga porównywać i kontrastować tętno z innymi osobami w twoim wieku i poziomie sprawności.

Obiecująca Recenzja: “To był fantastyczny Monitor tętna. Szybko paruje się z moim Apple Watch 4 i synchronizuje z moimi treningami w aplikacji Aktywność. Stale monitoruje moje tętno, bez luk, jak się stało, gdy użyłem czujnika Na Apple Watch. Mogę powiedzieć, że działa, ponieważ mój zegarek wyświetla moje tętno, ale czujnik zielonego światła Na spodzie zegarka nie miga. To mi mówi, że POLAR H9 dostarcza dane o tętnie. Jestem wielkim fanem POLAR H9.”- Witam

Od 59,50 zł w Amazon.com

Najbardziej Lekki I Dyskretny Monitor Tętna

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/jabra20elite20sport20earbuds.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/jabra20elite20sport20earbuds.htmlJabra

Jeśli absolutnie nie możesz znieść idei noszenia spowalniającego Cię na biegach, ale nadal lubisz puszczać niektóre melodie, the https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/jabra20elite20sport20earbuds.html są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych pulsometrów. Oczywiście, grają muzykę (oczywiście bezprzewodowo), ale mają inną fajną sztuczkę, którą większość ludzi przeoczyła: odczytują tętno, monitorując prędkość przepływu krwi przez naczynia krwionośne w uchu. Czy to nie fajne?!

Obiecująca Recenzja: “Absolutnie niesamowity produkt, który jest naprawdę bezprzewodowy dzięki doskonałej technologii bluetooth. Dobrze pasuje do przewodu słuchowego, jeśli używasz odpowiedniego akcesorium dołączonego do produktu. Podczas biegania muszę go regulować tylko raz lub dwa razy w ciągu godziny sprintu. Jakość głosu włącznie bas jest również na najwyższym poziomie. Etui Do Przechowywania spermy pomaga zapewnić, że słuchawki są zawsze naładowane. Bardzo zadowolony po ~ 15 dniach użytkowania.”- Manish Mathur

110,84 zł Amazon.com

Najbardziej Wszechstronny Pulsometr

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/apple20watch20series206-1.html z zespołem sportowym

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/apple20watch20series206-1.htmlApple

Po wydaniu serii 7 jeszcze w tym roku, teraz jest idealny czas, aby odebrać https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/apple20watch20series206-1.html ze zniżką. Jest to najlepszy smartwatch na rynku, z mnóstwem przydatnych funkcji, ale ważniejsze dla naszych celów, jego monitorowanie tętna i towarzyszące funkcje zdrowotne są na najwyższym poziomie.

Obiecująca Recenzja: n / a

Od 399 zł w Apple.com

Możesz Też Kopać:

  • Jak często powinieneś ćwiczyć Cardio w ciągu tygodnia?
  • Najlepsze Działania Spalające Kalorie
  • Najlepsze Aplikacje Personal Trainer

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Trzy pary słuchawek treningowych na niebieskim tle
Read More

Najlepsze Słuchawki Treningowe

Najlepsze Słuchawki Treningowe Dostroić się podczas tonowania z tych najlepszych słuchawek treningowych Emily Abbate 8 czerwca 2021 roku…
Mężczyzna śpi na plecach w masce na oczy w łóżku
Read More

Jak lepiej spać

Jak lepiej spać Jak spać jak skała Wendy Toth 30 czerwca 2021 roku Podziel się RedTube Flip 0…
Read More

Klucze Do Pobicia Poniedziałku

Klucze Do Pobicia Poniedziałku Oto prosty sekret, jak stać się poniedziałkową osobą Cassie Shortsleeve 20 listopada 2017 Podziel…