Co To Jest Mikro-Oszustwo? Co warto wiedzieć o tym ryzykownym zachowaniu w związku

mężczyzna SMS

Co To Jest Mikro-Oszustwo? Co warto wiedzieć o tym ryzykownym zachowaniu w związku

Wszystko, co warto wiedzieć o mikro-oszustwie, ujawnione (i co z tym zrobić)

Wyobraź sobie przewijanie swojego kanału na Instagramie, tylko po to, aby zobaczyć, że twój partner dwukrotnie stuknął zdjęcie swojego byłego. Być może widziałeś też ich teksty, zaintrygowane nieco zalotną rozmową ze współpracownikiem. Oczywiście nie wiesz na pewno, że byli niewierni, ale z jakiegoś powodu ich działania nadal sprawiają, że czujesz się nieswojo. 

Cóż, jest na to określenie-nazywa się ” mikro-oszustwo.”

Powiązane: Czy Związki Mogą Przetrwać Romanse? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Ponieważ media społecznościowe, aplikacje randkowe, SMS-y i inne formy technologii sprawiają, że łączenie się z innymi ludźmi jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, zakres oszukiwania jest znacznie bardziej złożony niż tylko seks z kimś innym. W rzeczywistości mikro-oszustwo obejmuje niezliczone inne formy zdrady, których możesz nie być świadomy — i chociaż może to brzmieć nieszkodliwie, eksperci zgadzają się, że może być naprawdę szkodliwe.

Pytasz, co dokładnie liczy się jako mikro-oszustwo? I co ważniejsze, co powinieneś zrobić, jeśli złapiesz swojego partnera na gorącym uczynku? Czytaj dalej, aby porozmawiać na temat tego super wspólnego problemu w związkach.


Co To jest mikro-oszustwo?


Jednym z powodów, dla których mikro-oszustwo pozostaje szarą strefą w relacjach, jest to, że może być trudne do zdefiniowania. Tak, mikro-oszustwo jest subtelniejszą formą oszustwa, ale nie pozwól, aby nazwa Cię oszukała. Te formy niewierności nadal mogą być niezwykle destrukcyjne. 

“Mikro-oszustwo jest aktem przekraczania znanych granic odpowiedniego zachowania dla jednego w zaangażowanym związku”, mówi ekspert relacji z Nowego Jorku i trener miłości Susan Winter.

Podczas gdy te czyny mogą wydawać się niewinne dla niektórych, gdy ktoś czuje potrzebę ukrycia ich przed swoim partnerem, jest to duża czerwona flaga.

“Jeśli angażujesz się w to i tuszujesz to w tym samym czasie, zdradzasz zaufanie”, mówi dr Joshua Klapow, psycholog kliniczny i prowadzący “The Kurre and Klapow Show.”


Jakie są przykłady mikro-oszustw?


Istnieje kilka rodzajów zachowań, które mogą wpaść pod parasol mikro-oszustwa. 

Jednym z przykładów, według klapowa, jest pisanie do współpracownika wiadomości o rzeczach niezwiązanych z pracą. Wychodzenie z kolegami po prostu dlatego, że wiesz, że współpracownik, który cię przyciąga, będzie tam również ryzykownym terytorium-nawet jeśli nie planujesz się z nimi umówić, nadal jest to forma mikro — oszustwa, ponieważ celowo szukasz możliwości towarzyskich i flirtowania.

Winter sugeruje, że zalotne lub seksualne komentarze na postach w mediach społecznościowych również liczą się jako mikro-oszustwo. I chociaż może to być znormalizowane w dzisiejszej kulturze, publikowanie super seksualnych lub sugestywnych zdjęć w mediach społecznościowych-takich, które oczywiście mają przyciągać i angażować innych-również pasuje do rachunku. Długie DMs z byłym płomieniem, zmiażdżeniem lub całkowitym nieznajomym można również uznać za mikro-oszustwo, ponieważ są to rodzaje dyskusji, które budują emocjonalną intymność.

Co do tego, czym nie jest mikro-oszustwo? Sprawdzanie przypadkowego nieznajomego na ulicy lub podążanie za atrakcyjnym celebrytą w mediach społecznościowych prawdopodobnie się nie liczy. Podczas gdy jest to całkowicie normalne, aby znaleźć innych ludzi poza relacji atrakcyjne, to działa na tej atrakcji, która staje się problematyczne.


Dlaczego mikro-oszustwo jest szkodliwe?


Jasne, mikro-oszustwo może nie być tak druzgocące dla niektórych ludzi, jak fizyczna niewierność, ale nadal naraża związek na ryzyko — po części dlatego, że może służyć jako odskocznia do tradycyjnego oszustwa.

“Testuje granice emocjonalnego oszustwa”, wyjaśnia Winter.

I chociaż mikro-oszustwo nie musi oznaczać, że ktoś na pewno będzie oszukiwać, może eskalować bardzo szybko, jeśli związek jest już w stanie podatnym na zagrożenia. 

“Jeśli w związku występuje konflikt, a jeden partner przyciąga kogoś spoza związku, będzie bardziej kuszony, aby wybrać” Łatwą drogę”, aby zaspokoić swoje potrzeby, uniknąć emocjonalnie naładowanych sytuacji i uniknąć konfliktu”, wyjaśnia. “Rezultatem jest zwiększona szansa na oszustwo.”


Czy definicja mikro-oszustwa zależy od relacji?


Biorąc pod uwagę, że każdy związek jest inny, można się zastanawiać, czy zakres mikro-oszustwa może się różnić. Na przykład pary, które mają otwarty związek, będą miały inny zestaw podstawowych zasad w porównaniu do pary monogamicznej. 

Według klapowa jedyną rzeczą, która naprawdę różni się w zależności od związku, jest poziom tolerancji dla tych form zdrady.

“Niektóre pary mogą nie być tak wyłączone lub sfrustrowane formami mikro-oszustwa, podczas gdy inne są”, wyjaśnia. “Wyzwaniem staje się sytuacja, gdy jeden partner jest bardziej tolerancyjny (lub mniej tolerancyjny) wobec zdrady niż drugi. Gdy definicja i tolerancja nie są wyrównane, pojawią się problemy.”

Właśnie dlatego ważne jest, aby mieć otwartą, szczerą dyskusję z partnerem na temat tego, jakie zachowanie uważasz za akceptowalne. Bycie na tej samej stronie o tym, jakie działania są (i nie są) dozwolone w związku, zmniejsza ryzyko, że któryś z was przypadkowo zdradzi drugiego, nie zdając sobie z tego sprawy.


Co powinieneś zrobić, jeśli twój Partner oszukuje?


Chociaż może to wydawać się niezręczne, aby skonfrontować swojego partnera o ich sposoby mikro-oszustwa, eksperci uważają, że ważne jest, aby wokalizować swoje uczucia i obawy o te zdrady. Jeśli nie zwrócisz na to ich uwagi, wyświadczysz obojgu krzywdę. Zasadniczo, jeśli nie zdają sobie sprawy, jak ich zachowanie wpływa na ciebie, nie mają okazji, aby wprowadzić zmiany.

Kluczowy jest sposób poruszania tego tematu. Jeśli podejdziesz do niego w sposób, który brzmi oskarżycielsko, twój partner może czuć się zaatakowany, stawiając go w obronie. Z tego powodu Klapow zaleca unikanie słowa “oszustwo ” lub” mikro-oszustwo”, gdy go przywołujesz. Zamiast tego po prostu określ, które zachowanie lub zachowania Cię niepokoją, wraz z tym, dlaczego. 

Nie zapomnij też posłuchać. Zwróć szczególną uwagę na swojego partnera, ponieważ wyjaśniają przyczynę swojego zachowania, ponieważ może to zaoferować cenny wgląd w pęknięcia w fundamencie twojego związku, które należy rozwiązać. 

“Wczesne złapanie tych aktów, konsekwentne wywoływanie partnera i informowanie go, że nie jest z Tobą w porządku, daje Tobie i Twojemu partnerowi szansę na rozwiązanie małych problemów, zanim staną się one bardzo dużymi problemami”, zauważa Klapow.

Podsumowując? Zdrada to zdrada, a Ty zasługujesz na bycie w związku, w którym Twoje osobiste granice są respektowane. Jeśli nie jesteś pewien, co liczy się jako mikro-oszustwo, zadaj sobie pytanie: czy jest to coś, co Ty (lub twój partner) nadal byś zrobił, gdyby twój znaczący inny był tam? A może wstydziłbyś się, gdyby byli tego świadkami? 

Pytanie o to może pomóc ci określić, czy wysłanie tego tekstu, pozostawienie komentarza lub zaangażowanie się w rozmowę przekracza linię. A jeśli odkryjesz, że twój partner był mikro-oszustwa, nie panikuj. Rozwiązując te ryzykowne zachowania na wczesnym etapie, możesz zgasić iskrę, zanim rozprzestrzeni się ona w bardziej niszczycielski płomień.

Możesz Też Kopać:

  • Sześć różnych poziomów oszukiwania, ujawnione
  • Przewodnik AskMen jak być romantykiem
  • Pięć walk Każda para ma (i jak sobie z nimi radzić)
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Znaki, że oszukuje
Read More

Znaki, że oszukuje

Znaki, że oszukuje Martwisz się, że zdradza? Musisz to przeczytać Lindsay Tigar 28 lutego 2019 Podziel się RedTube…