Spotkanie Z Rodzicami

Spotkanie Z Rodzicami

Spotkanie Z Rodzicami

Osiem Rzeczy, O Których Koniecznie Musisz Pamiętać, Spotykając Się Z Rodzicami

Jak mówi stare powiedzenie, nie masz drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. I to powiedzenie odnosi się podwójnie, jeśli chodzi o spotkanie z rodzicami drugiej osoby po raz pierwszy. Spotkanie z ludźmi, którzy stworzyli i wychowali osobę, którą kochasz, nigdy nie jest sytuacją niskiego ciśnienia. Aby pomóc ci zdobyć ludzi swojego partnera, poprosiłem kilku ekspertów randkowych i relacji (i niektóre panie, którzy widzieli, co działa z pierwszej ręki), aby podzielić się swoimi najlepszymi wskazówkami i poradami na spotkanie z rodzicami po raz pierwszy. Oto, co mieli do powiedzenia o tym, jak się ubierać, co przynieść, tematy, których należy unikać i jak zachować zimną krew.

1. Nie pokazuj się z pustymi rękami

Nie tylko należy przynieść coś, należy również zrobić kilka prac domowych, aby upewnić się, że twój prezent z wyboru będzie jive z osobą jesteś gifting to. Nic nie tworzy niezręcznej atmosfery szybciej niż wręczenie butelki wina ojcu alkoholikowi twojej dziewczyny. “Zapytaj innych znaczących dla niektórych wskazówek na temat tego, co jego rodzice są w,” mówi Samantha Burns, licencjonowany psychoterapeuta i trener randki. “Na przykład, jeśli jej mama pije kawę, wybierz ładny kubek i włóż do środka Kartę Podarunkową Starbucks. Albo jeśli jej ojciec kocha sport, zdobądź prenumeratę czasopisma. To myśl, która liczy się najbardziej; po prostu nie pokazuj się z pustymi rękami.”

“Zawsze przynoś prezent”, ECHA Brianna, 28 lat. “Butelka wina. Wypiekany towar. Kwiaty. Świeca. Mamy pamiętają te rzeczy, a jeśli jej mama jest szczęśliwa, to znaczy, że jej tata będzie szczęśliwy. Więc w zasadzie już wygrywasz i jedyne, co zrobiłeś, to pokazałeś się z prezentem.”

Temat: 25 niesamowitych pomysłów na prezent, które pokocha każdy rodzic

2. Dress To Impress

W prawie każdym scenariuszu, zwykle lepiej być zbyt ubranym niż zbyt ubranym. W tej konkretnej sytuacji ten dodatkowy wysiłek z pewnością zostanie doceniony. “Oczywiście należy wybrać strój, który jest odpowiedni do danego ustawienia”, mówi Burns. “Nawet w przypadku zaproszeń do domu, weź to na wycięcie i dorzuć sweter i dżinsy, zwłaszcza jeśli rodzice Twojego S. O. są oldschoolowi. Ubieranie się dobrze pokazuje, że cenisz siebie i szanujesz swoją firmę.”Ekspert od związków Rhonda Milrad powtarza to. “Nie próbujesz zaimponować [jej rodzicom] swoimi ubraniami, ale raczej zaimponować im swoim szacunkiem do nich”, mówi. “Podwyższając swój strój, pokazujesz im, że to spotkanie jest dla Ciebie ważne i poważne, ponieważ tak bardzo zależy ci na swoim partnerze. To satysfakcjonujące dla rodziców, że zależy ci na zrobieniu dobrego wrażenia.”

“Ubierz się ładniej niż myślisz, przynieś prezent i uśmiechnij się. Kiedy mój mąż pierwszy raz spotkał moich rodziców, był ubrany jakbyśmy wychodzili na miłą randkę i przyniósł mamie orchideę. Wyszeptała mi: “Wyjdź za tego człowieka”. Tak zrobiłem.” – Desiree, 35 lat

3. Odrób Pracę Domową

Najlepszym sposobem, aby uniknąć znalezienia się w niezręcznej rozmowie z rodzicami, gdzie przypadkowo przywołać bolesne miejsce, jest odrabianie lekcji z wyprzedzeniem i uczciwa rozmowa z panią o tym, czego nie wychować wokół jej rodziny. “Upewnij się, że dowiesz się o potencjalnych gorących przyciskach, które mogą powodować konflikty”, mówi trener życia dr Richard Horowitz. “Przynależność polityczna, poglądy na kwestie społeczne (prawa gejów, aborcja itp.). Poczuj ich poczucie humoru, tolerancję dla slangu lub wulgarnego języka, inne osobiste wrażliwości (takie jak wiek). Twój syn jest najlepszym źródłem informacji o jej rodzicach. Zapytaj swojego znaczącego innego, z wyjaśnieniem, że chcesz zrobić najlepsze wrażenie na rodzicach.”

“Moja starsza siostra jest bardzo wrażliwa na to, że nadal jest samotna, więc byłam bardzo zadowolona, że mój chłopak zapytał mnie, jakie tematy były poza stołem, kiedy poznał moją rodzinę podczas Chanuki w zeszłym roku. Myślę, że to częste pytanie, ale nieuchronnie zaczyna się całe przemówienie od wszystkich moich starszych teściów o tym, jak nadejdzie czas mojej siostry i tym podobne. Jeśli ta rozmowa miała się zacząć od nowa, nie chciałam, żeby nowy facet, którego przedstawiam rodzinie, był tym, który o tym mówi.” – Stacy, 28 lat

4. Uważaj Na Maniery

Ważne jest, aby pamiętać, że każde gospodarstwo domowe działa nieco inaczej pod względem tego, co jest akceptowalne, a co uważane za niegrzeczne. Więc upewnij się, że dogadasz się ze swoim S. O. o tym, co jest dobre, zanim wszystkich poznasz. “Wszyscy dorastamy w różnych gospodarstwach domowych, w których obowiązują różne zasady, oczekiwania i tradycje” – mówi Burns. Przed spotkaniem z rodzicami partnera dowiedz się, czy takie rzeczy jak przeklinanie są w porządku i czy są jakieś delikatne problemy lub tematy off-limit, których powinieneś unikać.”Ofiarowanie ręki również pomoże twojej sprawie. “Pomaganie w domu zawsze jest bardzo ważne” – mówi Burns. “Nawet jeśli jesteś gościem w ich domu i możesz nie wiedzieć, gdzie wszystko idzie, pomaganie przy naczyniach, wydobywanie surowców wtórnych lub zabieranie psa na spacer to długa droga.”

RELATED: składanie prania, Robienie łóżka i 12 innych rzeczy, które kobiety potajemnie uważają za seksowne

“Moja babcia jest starsza i nie może poruszać się tak dobrze, jak kiedyś. Kiedy mój chłopak pierwszy raz spotkał moją rodzinę, podniósł to i sprawił, że moja babcia miała wszystko, czego potrzebowała, tuż przed nią przy stole, uzupełniając to, co Piła i serwując jej jedzenie. To rzeczywiście stał się trochę żart, i zaczął udawać, że jej lokaj w połowie posiłku,i zaczął odnosić się do niego jako Jeeves! To zdecydowanie dało mu kilka ważnych punktów.” – Cassie, 27 lat

5. Zaangażuj Się W Rozmowę

Nie siedź tak jak jeleń w świetle reflektorów, czekając na kogoś przy stole, kto zada ci pytania. “Zaangażuj rodziców swojego partnera w rozmowę”, mówi ekspert ds. relacji April Masini. “Zapytaj ich, jak sobie radzą i co nowego w ich życiu. Kiedy okazujesz zainteresowanie nimi jako osobami, mają okazję mieć własne relacje z tobą, co sprawi, że przyszły związek będzie bardziej opłacalny. Pokazuje również, że nie jesteś tylko dodatkiem swojego partnera, jesteś własną osobą, która interesuje się nimi, poza tym, że jest rodzicami partnera.”

“Moi rodzice nadal nazywają mojego pierwszego chłopaka ołówkiem.”Częściowo dlatego, że był wysoki i chudy, ale także dlatego, że nie rozmawiał z moimi rodzicami przez większość naszego związku, chyba że ktoś z nim rozmawiał, co moi rodzice uznali za osobowość obiektu nieożywionego. Rodzice mogą być wredni i będą Cię absolutnie osądzać. Moją najlepszą radą byłoby być dobrym w nawiązywaniu rozmów z ludźmi innych znaczących od razu.” – Nicole, 26 lat

6. Złóż Szczere Komplementy

Rodzice są świetnymi wykrywaczami bzdur. Więc jeśli masz zamiar zapłacić im komplement (i powinieneś), upewnij się, że dajesz taki, który wydaje się szczery — nie tylko pusty komplement ze względu na bycie uprzejmym. “Zapłać komplementy za to, co obserwujesz w ich domu” – zaleca dr Horowitz. “Podziwiaj dzieła sztuki, zdjęcia rodzinne, ich ogród lub pamiątki na wystawie. Wzmocnij coś pozytywnego, co twoja druga osoba powiedziała ci, że jest ważne dla jej rodziców. Na przykład, powiedzmy, że powiedziała ci, że jej rodzice pracowali jako wolontariusze w miejscowym szpitalu. Jeśli tak jest, możesz powiedzieć: “twoja córka powiedziała mi o Twojej wolontariackiej pracy, to musi być bardzo satysfakcjonujące.’Ale unikaj bezinteresownego pochlebstwa. To może brzmieć glejąco i nieszczerosko.”

Temat: Top 10 szczere komplementy kobiety nie mogą się oprzeć

“Nic nie nudzi mnie bardziej niż ogrodnictwo. Moja mama wie o tym, a mimo to, za każdym razem, gdy jestem w domu, mówi godzinami o nowych dodatkach do swojego ogrodu warzywnego i o tym, jak robią pomidory lub cokolwiek w sezonie. Powiedziałam to mojemu chłopakowi, a kiedy po raz pierwszy spotkał moją mamę, komplementował jej ogród, a stamtąd był w nim. Zdecydowanie opłaca się znać słodkie miejsce na to, o czym jej mama uwielbia rozmawiać. Zwłaszcza jeśli córka, z którą się spotykasz, w ogóle tego nie docenia.” – Laura, 24 lata

7. Ogranicz PDA do Minimum

Jeśli chodzi o publiczne okazywanie uczuć przed rodzicami, otrzymałem kilka mieszanych recenzji. Podczas gdy każdy z ekspertów zgodził się, że wieszanie całej swojej dziewczyny przed jej rodzicami nie jest drogą, Burns mówi, że niektóre łagodne PDA może pomóc twojej sprawie. “Pokaż niewielką ilość PDA”, sugeruje. “Dziób w usta przed rodzicami jest słodki, ale całowanie jest tandetne. Nawet jeśli jesteś bardzo konserwatywny lub prywatny, miło jest być czułym przed rodzicami partnera, ponieważ pokazuje im, jak bardzo uwielbiasz ich dziecko. Na przykład oparcie dłoni na udzie przy stole (bez bzdur pod stołem), oparcie ramienia na ramieniu na kanapie lub trzymanie ręki podczas spaceru jest właściwe i przekazuje, że jesteś połączony, a związek idzie dobrze.”

Powiązane: AskMen Top 10 First-Kiss Porady dla początkujących pocałunek

Jednak inni eksperci zalecają bezpieczną grę i super konserwatywną trasę. – Nie owijaj się w bawełnę na oczach rodziców-mówi Masini. “To brak szacunku. Jest to również ruch terytorialny i nie zdobędzie fanów, którzy czują, że robisz swój znak i wywracasz ich. Zawsze zachowuj PDA w sytuacjach innych niż rodzicielskie. To konserwatywny ruch, ale taki, który zdobędzie fanów — podczas gdy odwrotnie, nie.”

A co wypracowało się najlepiej w prawdziwym życiu?

“Kiedy po raz pierwszy spotkał moich rodziców, mój (teraz narzeczony) nie był zbyt uczuciowy przed moimi rodzicami. Ale nadal robił rzeczy, takie jak dotykanie małych moich pleców podczas spaceru przez pokój razem, lub pomóż mi zdjąć i powiesić płaszcz, kiedy po raz pierwszy przybyliśmy. Pod koniec nocy, moja matka powiedziała mi, że może powiedzieć, że naprawdę mu na mnie zależy poprzez te małe gesty. Więc nie, nie sądzę, że musicie się w ogóle nie dotykać. Ale jeśli jesteś typem pary, która zazwyczaj zawsze się dotyka, może zmniejsz to trochę do tyłu. Ponadto, to naprawdę zależy, jak twoi rodzice są!” – Zofia, 29 lat

8. Nie krytykuj

Ta wskazówka jest dwojaka. Po pierwsze, możesz pomyśleć, że można związać się z rodzicami swojej dziewczyny z powodu jej złych nawyków. Ale wczesne etapy poznawania jej rodziców to po prostu nie odpowiedni czas na tego rodzaju rozmowę — nawet jeśli jest to żart. “Krytyka partnera przed rodzicami z pewnością stworzy reakcję obronną lub uczucie ze strony rodziców”, mówi dr Horowitz. “Rodzice będą dbać o swoje dziecko i mogą wywnioskować, że krytyka jest oznaką braku opieki.”Po drugie, gdy wyjedziesz na wieczór, oprzyj się potrzebie krytykowania członków rodziny swojej dziewczyny również wobec niej-bez względu na to, jak nieznośni mogą być. “Nie krytykuj rodziny swojej daty”, mówi psychoterapeutka Tina B. Tessina, Ph. D. ” raczej poproś o wyjaśnienia rzeczy, których nie rozumiesz.”Na przykład, zamiast mówić o wybuchu wujka Harry’ ego podczas kolacji, zapytaj swojego so, czy ostatnio przeżywa trudny okres.

Temat: nie przedstawiaj jej rodzicom w tym roku bez przeczytania tego pierwszego

“Nigdy, przenigdy nie bądź negatywna, szczególnie w odniesieniu do swojego związku lub ich dziecka. Nawet nie żartuje ani nie sarkastycznie. Nie wygląda to dobrze,kiedy się z nimi spotyka. Mam nadzieję, że będzie około miliona innych okazji, aby być zabawnym i narzekać na to, że twoja dziewczyna nie może zagotować wody, ale teraz musisz być promykiem słońca i mówić tylko pozytywnie o swojej córeczce.” – Kay, 28 lat

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts